Malá nekaretni hra

Hezký den,

sháním malou, nekaretni a nezakreslovaci hru pro 2 a více dospělých hráčů. 

O Bananagrams vím, Ponorka je až od tří a jiné mě vůbec nenapadají :D 

Budu vděčná za jakýkoliv tip, děkuji 

29.8.2023 07:49:26

A jak mala by mela byt?

Co treba #Fuse 

29.8.2023 08:35:26

@Toneckrmelec neco jako třeba ten Bananagrams, nebo Ponorka, u 2:2 např  Hive, Soluna, z karetních třeba Guláš, Turboprsi… 

Malá krabička, hraci doba do 30 minut, prostorová náročnost asi je jedno, budeme hrát vždy u stolu. Zkouším najít něco primárně nekaretniho :-) 

A díky za tip, mrknu na to 

29.8.2023 08:46:22

Chceš, aby to nerozfoukal vítr?:-)

#Nova Luna je parádní, akorát spíše abstraktní

29.8.2023 09:02:39

@UmmA no, vymýšlím pro přítele adventní kalendář z malých a kompaktních her a chci to udělat co nejvíc rozmanité :-) ať se mi z toho nevyloupne 20 karetních prebijecek. A nemám ani jednu nezakreslovaci a nekaretni hru pro 2+ více hráčů. (Nemá rád hry se slovy:D)

Celkově moc těch malých her nemáme (což se toto léto ukázalo jako chyba), takže nemám vůbec přehled.. 

A díky za tip :-)

29.8.2023 09:11:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuuuzan to je velmi zajímavý nápad s tím adventním kalendářem, přeju, ať se dílo podaří a přidávám svou trošku do mlýna #Quoridor ve verzi mini. 

Zkus se zaměřit na mini/cestovní verze, třeba v poslední době vyšel i Azul mini, ale naživo jsem tu krabici neviděl.

29.8.2023 09:24:01

Minutová říše, Kanagawa, Male velke galaxie, Kral je mrtev. 

29.8.2023 09:39:01

@Zuuuzan jasně. Ještě mě napadají Queendomino,Kingdomino nebo to nové ….domino. Ale jinak opravdu malé hry budou zejména karetní-karty zabírají fakt málo místa.

29.8.2023 09:45:34

Nevím, jak malé je malé, ale … 

Hodně malé - #Hive Pocket , #Skull ("to nejsou karty, to jsou podtácky")

"Malé", ale ne kapesní - #Širé pláně a pak řada polyomino her jako třeba #Patchwork nebo #Alenčina zahrádka 

"Malé", ne kapesní a mají ne-mnoho karet #Král je mrtev, #Shipwreck Arcana, The , #TransAmerica 

Spousta her, včetně řady “hitů” jako třeba #Krycí jména nebo #Splendor jdou “přebalit” do hodně malého balení, tak možná bych se ubíral i tímhle směrem. Obecně ale dělání celého kalendáře ale musí vyjít na strašných peněz, ne?

29.8.2023 10:07:12

#Obrázky se skoro celé vejdou do přiloženého pytlíčku.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

29.8.2023 10:30:49

Co tohle? #Mint Works 

29.8.2023 10:41:45

Nevím, jestli jsou dost malé - každopádně obě jde lze zmenšit umístěním do menší krabice: #Hrdinové bez záruky, #Zakázaná poušť (ta karty má, ale za karetní bych ji nepovažovala a už vůbec ne za přebíječku)

29.8.2023 10:57:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuuuzan Do adventního kalendáře by se krásně mohlo vejít i několik druhů “Story Cubes” ;)

29.8.2023 11:04:21

Asi jediná draft hra bez karet #Draftosaurus 

29.8.2023 11:21:25

Mimochodem, ten nápad s adventním kalendářem je moc hezký, ale říkám si, jestli není zbytečně limitující a nehrozí, že nakonec vygeneruje hromadu mini her, ze kterých pak stejně budete hrát jen dvě tři. 

Dávám do placu ještě nápad, že by šlo udělat kalendář, kde by se nějaká zajímavější hra vlastně naporcovala. Každý den nějaký kus komponent, a těšení co to nakonec bude. Těch her by nakonec nemuselo být tolik. ;-)

Omlouvám se za nevyžádanou radu. :)

29.8.2023 11:31:35

Tento příspěvek byl zcela mimo mísu (špatně jsem přečetl kritéria), tak jsem ho smazal. A klidně jestli admini smažou i toto, budu rád.

____________________________
Sám sobě hádankou.

29.8.2023 11:56:05 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jacob ehm, co z toho že je nekaretní? 

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

29.8.2023 12:19:27

Tyjo! Všem díky moc za tipy, to ještě bude těžké vybírání! To jsem ani nečekala, že toho bude tolik :-)

@zacinajici v pohode, chapu tvůj point, a taky jsem nad tím hodně přemýšlela :D ale jak jsem psala, my doma nemáme fakt nic z tech menších her, naše nejmenší hry jsou túry mury nebo blafuj (což se nedá hrát ve dvou a túry mury si nezahrajes s každým) nebo Bang duel a hvězdáři, což se nedá hrát ve více :D nemáme ani základní žolíkové karty :DDDD

Takže proto jsem nad tím hodně přemýšlela a nechci kupovat bezhlavě male hry, ale chci, aby od každého bylo něco, pro jinou příležitost (něco voděodolné, čistá dvojková karetní, nekaretni ,party, vědomostní atd) a taky to proložím nějakou unikovkou, gamebookem a nějakou malou retro hrou z dětství, kterou vím, že měl přítel rád. Tahle základní výbava (i s zolikovymi kartami,o kterých si oba říkáme už dva roky, že si je koupíme:DDD), mi udělala nějakých 13 her, a ten zbytek už zaměrim na to, co by se mu líbilo :-) je mi jasné, že se všechno nechytne, ale proto to řeším už v srpnu, abych měla čas přemýšlet a co nejvíce si toho vyzkoušet, hlavně s nim  :-D

Edit - a ještě jako bonus bude, že se všechny hry naučím dopředu, takže hned vyzkoušíme a budeme vědět co a jak :)

A jinak to, cos psal jsme už právě dělali předminulý rok a bylo to super, rozhodně doporučuji :-) 

29.8.2023 12:22:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@ondaR_OL ty kráso, já si to špatně přečetl :D, takže úplně vedle. Díky za upozornění. 

____________________________
Sám sobě hádankou.

29.8.2023 13:29:01

Nevím jestli jsou dost malé, úplně kapesní nejsou, ale ještě:

#Tetrarchia 

#Blitzkrieg! 

#Caesar!: Ovládněte Řím ve 20 minutách 

#Paříž: Město světel 

 

29.8.2023 13:31:38

#Žabky , #Dungeon Drop 

29.8.2023 14:54:26

Malé krásné, leč bohužel trochu dražší, dřevěná eura jdou taky vybrat u Maty Moves

https://matymoves.com/obchod/ 

29.8.2023 15:05:04

Sice jen pro 2 hráče, ale krásná, skladná, deduktivní: #Mr. Jack Pocket a na spelshop.be stále k sehnání.

31.8.2023 16:23:33

#Hive Pocket 

10.11.2023 16:56:38

Vybíráme z Bazaru

Ego
Ego
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas