nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Patchwork

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Sviť měsíčku, sviť, ať mi šije niť“.

Ááá, dostihla nás rodinná výchova. Vezměte si košíčky s šítím, nafasujte knoflíky, záplaty a jde se na věc. Ten, kdo ušije tu nejhezčí přikrývku, si může myslet na vítězství, ale opatrně s knoflíky a záplatami, nemusí se vám to vždy vyplatit. Hra Patchwork je velmi jednoduchou a svižnou hrou, která je určena právě pro 2 hráče. Důležité je použití správného množství knoflíků za předpokladu být vždy alespoň o krok před vaším soupeřem, abyste vytvořili co nejhodnotnější přikrývku a nasbírali tak větší množství bodů než váš soupeř.

Průběh hry:

Hráči se střídaji nepravidelně, dle žetonu času na časové ose. Kdo je více vzadu, je na tahu. Pokud jste na stejném poli, hráč s žetonem nahoře začíná.

Pokud jste na tahu, máte vždy 2 možnosti:

 1. Postupte vpřed a získejte knoflíky za každe pole, o které postoupíte (zastavíte se vždy na poli o jedno pole před soupeřem)
 2. Vyberte si vyhovující záplatu, na kterou máte (dostatek knoflíků k zaplacení ceny) a umistěte ji na kartu své přikrývky, tato akce se skládá z pěti kroků:
  • Vyberte si vhodnou záplatu
  • Posuňte neutrální figurku na místo koupené záplaty
  • Zaplaťte záplatu - použijte knoflíky jako platidlo
  • Umístěte záplatu na svou přikrývku - natočte a umistěte ji dle libosti
  • Posuňte svůj žeton času na časové ose o tolik polí, kolik udává visačka na záplatě


Konec hry:

Ve chvíli, kdy oba žetony času doputují na časové ose na poslední pole osy, hra končí. Vítězí hráč s vyšším počtem dosažených bodů (množství knoflíků mínus dvojnásobek počtu prázdných polí), v případě remízy pak hráč, který první dosáhl posledního pole časové osy.

Autor: Raenius