Patchwork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Sviť měsíčku, sviť, ať mi šije niť“.

Ááá, dostihla nás rodinná výchova. Vezměte si košíčky s šítím, nafasujte knoflíky, záplaty a jde se na věc. Ten, kdo ušije tu nejhezčí přikrývku, si může myslet na vítězství, ale opatrně s knoflíky a záplatami, nemusí se vám to vždy vyplatit. Hra Patchwork je velmi jednoduchou a svižnou hrou, která je určena právě pro 2 hráče. Důležité je použití správného množství knoflíků za předpokladu být vždy alespoň o krok před vaším soupeřem, abyste vytvořili co nejhodnotnější přikrývku a nasbírali tak větší množství bodů než váš soupeř.

Příprava hry:

Každý hráč obdrží desku deky, kam bude umísťovat dílky, z nichž vytvoří svůj patchwork. Dále dostane 5 knoflíků užívaných ve hře jako platidlo. Ze zásoby dílků se vytvoří velký kruh. Před nejmenší dílek ve hře se postaví neutrální figurka, která označuje, které tři dílky si aktivní hráč může zvolit. Doprostřed se umístí časová hrací deska a na ni si každý hráč na startovací pole umístí žeton času své barvy. Na vyznačené místa se položí speciální dílky záplat. Vedle hrací desky se vyloží speciální kartička 7x7, kterou obdrží hráč, který jako první zaplní souvisle plochu o rozměru 7x7.

Průběh hry:

Určí se začínající hráč, který začne vybírat v kruhu záplat od nejmenšího dílku záplaty ve hře. Hráči se střídaji nepravidelně, dle žetonu času na časové ose. Kdo je více vzadu, je na tahu. Pokud jste na stejném poli, hráč s žetonem nahoře začíná.

Pokud jste na tahu, máte vždy 2 možnosti:

 1. Postupte vpřed a získejte knoflíky za každe pole, o které postoupíte (zastavíte se vždy na poli o jedno pole před soupeřem)
 2. Vyberte si mezi 3 dílky, na které máte (dostatek knoflíků k zaplacení ceny) a umistěte ho na kartu své přikrývky, tato akce se skládá z pěti kroků:
  • Vyberte si vhodnou záplatu
  • Posuňte neutrální figurku na místo koupené záplaty
  • Zaplaťte záplatu - použijte knoflíky jako platidlo
  • Umístěte záplatu na svou přikrývku - natočte a umistěte ji dle libosti
  • Posuňte svůj žeton času na časové ose o tolik polí, kolik udává visačka na záplatě


Konec hry:

Ve chvíli, kdy oba žetony času doputují na časové ose na poslední pole osy, hra končí. Vítězí hráč s vyšším počtem dosažených bodů (množství knoflíků mínus dvojnásobek počtu prázdných polí), v případě remízy pak hráč, který první dosáhl posledního pole časové osy.

Autor: Raenius

Mini a promo rozšíření (1)

Vybíráme z Bazaru

Panství hrůzy: Za prahem
Panství hrůzy: Za prahem
Akt. cena: 449 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas