nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Systém bodování uživatelů

Autor: Zeus | 26.1.2010 | 21

Za energii, kterou hráči věnují k obohacení ostatních tím, že umístí své recenze her nebo obrázky ke hrám na tyto stránky, získávají body významnosti. Po dosažení určitého množství těchto bodů dostanou před svoji přezdívku ikonu, díky které pak jejich příspěvky získávají na důvěryhodnosti u ostatních návštěvníků stránek.

Systém úrovní

- po dosažení 10 bodů významnosti

- po dosažení 25 bodů významnosti

- po dosažení 50 bodů významnosti

- po dosažení 75 bodů významnosti

- po dosažení 100 bodů významnosti

- po dosažení 250 bodů významnosti

- po dosažení 500 bodů významnosti

- po dosažení 1000 bodů významnosti

- po dosažení 2500 bodů významnosti

- po dosažení 5000 bodů významnosti

Aktuální stav svých bodů si můžete zkontrolovat v horním pravém rohu za svoji přezdívkou.

Jak je možné získat body?

Upozornění:

 • Níže uvedené body nezískáš hned, ale až po schválení daného "dokumenty" administrátorem, který v průběhu schvalování udělí i určitý počet bodů.
 • Vše co nahráváš musí být autorská tvorba a tedy ne článek / fotka / ... převzatý kdesi z internetu. Za toto porušování autorského zákona dokonce můžeš o nějaké body přijít.

A za co se tedy body udělují?

 1. Nahráním obrázku ke hře

  Za nahrání fotky do galerie u hry můžeš získat od 0 do 3 bodů. Více informací nalezneš ve formuláři pro nahrání obrázku ke hře.

  Samozřejmostí pro schválení fotek je jejich dostatečná technická kvalita (ostrost, světlo) a relevantnost (fotka, kde hra zabírá lidi a někde v růžku je kousek "kdovíjaké" hry, asi také nebude schválena).

 2. Napsání popisu hry

  Obvykle je popisek hry ohodnocen v rozmezí 1-15 bodů. Více bodů získáš za popis hry, který více odpovídá ideálnímu popisku (ideální rozsah a náležitosti popisu hry jsou uvedeny na formuláři pro přidání tohoto typu článku).

  Do popisu hry nepatří osobní hodnodocení, poznámky autora popisu, ani dojmy (na to vše je pak recenze).

 3. Sepsání recenze hry

  Za přidání recenze hry obvykle udělujeme do 30 bodů. Stejně jako u popisu hry platí, že více bodů získá rozsáhlejší recenze, která rozebírá hru z různých úhlů (od zábavnosti přes kvalitu zpracování až třeba i po komplikovanost pravidel, srozumitelnost jejich sepsání, ...). Dále určitě více bodů získá recenze, která má logickou strukturu, která při čtení příjemně plyne (neskáče z tématu k tématu bez logického propojení) a přitom je ale pro lepší čtivost rozdělena do logických celků v podobě odstavců s nadpisy.

  Důležitá je vyváženost - recenze by měla shrnovat pravidla do té míry, aby čtenář, který hru nezná, pochopil, co je jejím principem, a jak vlastně hra probíhá. Zároveň byla ale recenze měla být autorským počinem. Tedy subjektivně zhodnotit, co se na hře povedlo a co ne (herní doba, grafika, design, kvalita komponent, svázání tématu a mechanismů, pravidlová náročnost, učební křivka atd.).

 4. Přidání novinky ze světa společenských her

  V závislosti na obsahu a formě novinkového článku můžeš získat do cca 20 bodů. Opět platí, že kromě samotné informace je důležitá i forma (čtivost, logičnost výstavby článku, ...). A u novinek platí, že podstatná je i novost informace :-).

 5. Vytvoření a nahrání souboru ke stažení

  V absolutním množství bodů je toto rozhodně nejvýtěžnější kategorie, protože za soubor můžeš dostat i větší desítky bodů. ALE na druhou stranu platí, že vytvořit dobrý soubor ke stažení (obvykle překlad pravidel) je časově ze všech kategorií nejnáročnější. A je třeba přiznat, že v hrubém přepočtu získaných bodů za potřebný čas vložený do vytvoření daného souboru bude tato kategorie asi nejhorší.

  Obecně se při udělování bodů za soubor zvažuje rozsah souboru (zjednodušeně při překladu například pravidel počet stránek překladu a zda jde o stránky rozsahu A4 nebo nějakého pidi formátu) a také grafická úprava (víc bodů určitě získá překlad v pvůdní grafice než překlad ve "strohém" stylu na bílých A4 ve Wordu). Pro nějaké přiblížení (opravdu hrubé) lze počítat s cca 5 body za stránku A4 překladu v púvodní grafice, přičemž pro dokumenty delší než 10 stránek pak postupně počet bodů za stránku pomalinku klesá.

Rozhodně je třeba počítat s tím, že neexistuje žádné striktní a naprosto objektivní pravidlo, které řekne, kolik bodů za co je. Je třeba to brát jako nějaká principy, podle kterých administrátoři postupují, ale ve finále do samotného "ohodnocení" vstupuje i subjektivní názor schvalovatele. Prosíme o rozumnou míru respektu a schovívavosti :-).

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Doplnění informací o systému bodování

Prosím o doplnění informací o tom, kolik bodů dostane uživatel za které akce. Informace zde uvedené nejsou pro nové uživatele dostatečné.

15.8.2017 15:08:41

Za co mohu ziskavat kolik bodu?

Kde najdu informace o bodovani? Dostanu napr. body za to, ze navrhnu novou hru do seznamu? Diky!

17.4.2018 10:17:10

bodovani

Body za pridani hry do seznamu se (zatim) nedostavaji.
Za obrazky jsou jednotky bodu (1-3, obvykle podle kvality), za popisky her, recenze a soubory zalezi na delce, cca 5 bodu za jednu stranu A4. Za videa zalezi na delce a kvalite.

24.4.2018 15:53:17

Body za videa

Ja by som sa rád prihovoril za nejaké zmeny v bodovaní videa. Robím návody pre hry, a mojou snahou je minimalizovať ich dĺžku, vysvetliť pravidlá štruktúrovane, zrozumiteľne a prehľadne, a v krátkosti. Za 15 minútovým videom je hodina prípravy, hodina natáčania a hodina strihania a editácie videa. A dostanem zaň 4-5 bodov, pričom obsahovo to možno predčí popis hry, alebo aj recenziu hry, za ktoré je možné dostať niekoľkonásobne viac bodov.

Z môjho pohľadu je tiež rozdiel urobiť 15 minútové video, dôkladne pripravené, a hodinové video, improvizované a bez akejkoľvek editácie. Preto by možno stálo za úvahu trochu prehodnotiť systém bodovania videí. Ďakujem.

2.6.2018 10:48:27

Doplnění informací o systému bodování

Rád bych též věděl, bodové ohodnocení za dané akce, přijde mi nesmysl dávat za vše 5 bodů jako jsem dostal já v posledních dnech za několika hodinové práce....

8.12.2019 09:16:32

Body...

Koukám, že od doby zveřejnění systému (skoro 10 let) zde napsalo 5 lidí a 15 to lajklo.

Počítám tedy, že pro drtivou většinu připěvatelů a návštěvníků ZH není bodový systém velkou prioritou. A počítám, že přispívají na základě altruismu a ne pro sběr bodů.

Já zde přispěl několika pravidly a s počtem bodů, které mám se mi ani nezvýšila karma, ani životní úroveň. Navíc mi například grafickou úpravu dělá Cauly. Takže velká část bodů jsou i jeho (OKAMŽITĚ PŘEPOČÍTAT !!! ).

Je to nesmírně super, když komunita žije, dělá pro sebe něco a nic za to nechce.

Musíte si uvědomit, že za tímhle vším nestojí roboti, kteří vše přepočítavají na čísla. Spousta věcí je subjektivních a opravdu nemáme čas trávit hodiny tím, že budeme zjišťovat kolik co komu zabralo a jak se nadřel.

Vchází do toho příliš mnoho neznámých...
- jste autorem překladu?
- máte na něj práva?
- je stažitelný jinde?
atd. atd.

Nakonec to dopadne tak, že přispěvatelé budou ke každému "uploadu" připisovat příběh na 2 stránky, aby admini mohli přesně dopočítat body...
...a to asi nechceme.

Takže dělejte všichni dále skvělou práci, kterou děláte. Mějte z ní super pocit, protože je zde spousta lidí, kteří ji ocení.

9.12.2019 07:41:18

Nesmyslne bodovani

Vemte si, ze za 1 strankovou recenzi je 30 bodu (na recenzi stravite cca 1/2 dne). Z stejnou praci - napr. rozsireni do hry, kde napisete stran 6, mate 30 bodu taky (Stravite na tom cca 1 mesic prace). Neni to nepomer?

24.1.2020 23:38:04

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.