nepřihlášený

přihlásit

registrovat

300: Země a voda

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Nuts! Publishing
Autoři: Yasushi Nakaguro
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Sparťané! Připravte snídani a jezte vydatně, neboť dneska večeříme v pekle!

300: Země a voda je rychlá válečná strategická hra pro dva hráče. Hra je zařazena do období řecko-perských válek (499–449 př. n. l.). Kdy jeden z hráčů se ujme vedení řeckého vojska, zatímco druhý hráč povede velká perská vojska.

Příprava hry

Po rozložení herního plánu, jsou nachystány herní komponenty jako vojska, lodě a ukazatele. Následně jsou na mapu rozmístěna jak řecká, tak i perská vojska, dle uvódního rozložení sil. Na závěr se zamíchají karty.

 

Průběh hry

Jednotlivé tažení (herní kolo) má 4 fáze a každou fázi začíná Persie.

  1. Fáze příprav: Nejprve se hráči zbrojí před vlastním tažením. Zakoupit se dají karty, vojska, lodě a Peršané mohou koupit pontonový most.
  1. Fáze válečných operací: Hráči se střídají v hraní svých karet. Karty lze hrát pro vyhodnocení událostí nebo pro přesun jednotek a případné vyvolání boje.
  1. Fáze zásobování: Po skončení válečných operací je potřeba zásobit svá vojska. Vojska, která nejsou zásobována, jsou odstraněna.
  1. Fáze bodování: Oba hráči si spočítají počet měst, které ovládají a dle bodového rozdílu je posunut ukazatel vítězných bodů. Na závěr této fáze se kontrolují podmínky vítězství, resp. ukončení hry.

 

Konec hry

Konec hry nastává na konci pátého tažení a vítězem se stává hráč s více body. Konec hry může taktéž nastat na konci jakéhokoliv tažení, pokud jeden z hráčů ovládá všechny metropole.

 

Autor: Vernon

Další názvy této společenské hry

  • 300: Earth & Water

Vybíráme z aukcí

Last Night on Earth + Survival of the Fittest Exp
Last Night on Earth + Survival of the Fittest Exp
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>