Nova Luna - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Corné van Moorsel
Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Mihotavý a vibrující svit měsíce - barvy světa se v něm objevují a slévají. Jen trénované oči a soustředěná mysl rozezná v barevných strukturách předzvěst věcí budoucích - možnosti splněných úkolů a vytvoření silných řetězců příčin a následků. Nadchází fáze nového měsíce - Nova Luna.

Ve hře Nova Luna se hráči snaží vytvořit co nejlépe „koberec“ barevných struktur které v sobě mají určitě úkoly - kombinace. Uzavíráním daných kombinací se hráči zbavují žetonů. Hráč který se jako první zbaví všech svých žetonů, vyhrává hru.


Příprava hry:

Do středu hracího pole je položen kruh, na kterém jsou znázorněny fáze měsíce - měsíční počítadlo. Na vnější straně kruhu je dvanáct výřezů. Do těchto výřezů jsou dokola vloženo 11 kartiček, do posledního prázdného výřezu na vrcholu měsíčního počítadla je vložena figurka měsíce. Zbylé kartičky jsou pak položeny stranou, lícem dolů a tvoří dobírací zásobu. Na kartičkách je kromě barvy ještě vyobrazeno číslo a 0-3 úkoly. Každý hráč obdrží žetonky ve své barvě a jeden z nich položí na začátek měsíčního počítadla znázorněného uvnitř kruhu.


Průběh hry:

Podobně jako např. ve hře Patchwork vždy hraje hráč, který má zrovna svůj žeton na počítadle měsíčních fází nejvíc vzadu (při shodě ten, jehož žeton je výše). Je-li hráč na tahu, vezme si jednu z kartiček rozmístěných na obvodu měsíčního počítadla. Smí si však vybrat jen z kartiček, které jsou do vzdálenosti 3 polí od pozice figurky měsíce (případná prázdná pole se přeskakují).

Poté, co si vezme danou kartičku, položí jí před sebe a na pole, odkud kartičku vzal, přesune figurku měsíce. Zároveň musí posunout svým žetonem na měsíčním počítadle o tolik polí, jaké číslo je napsáno v rohu kartičky. Ze získaných kartiček před sebou každý hráč vytváří svou vlastní mapu: novou kartičku vždy přiloží na libovolné místo tak, aby sousedila alespoň jednou hranou s nějakou jinou jeho již vyloženou kartičkou.

Jakmile kartičku přiloží do své plochy, podívá se hráč, zda nesplnil nějaký úkol: Úkol na kartě je splněn, pokud se na pozicích sousedících hranou s touto kartou nacházejí kartičky odpovídající svou barvou barvě úkolu. Po splnění úkolu položí hráč do jeho kroužku jeden svůj žeton ze zásoby. Stejná barva kartiček se může řetězit - jako sousedící se počítá celý řetězec hranou spojených kartiček stejné barvy.

Pokud na začátku hráčova tahu zbývá kolem centrálního kruhu jen jedna nebo dvě kartičky, může hráč ze zásoby doplnit kartičky na volné pozice. Pokud už nezbývá žádná kartička, doplnění je povinné.


Konec hry:

Jakmile se některý hráč zbaví svého posledního žetonu, hra ihned končí a tento hráč je vítězem.

Autor: čínan

Vybíráme z Bazaru

Firefly: The Game - Artful Dodger (rozšírenie)
Firefly: The Game - Artful Dodger (rozšírenie)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas