Žabky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: strategická, dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: REXhry
Hub Games
Autoři: Okabenius
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ve hře Žabky hráči pomáhají barevným žabkám ovládnout svoji část deštného pralesa: umisťují žabky na herní plán, čímž mohou skrýt či odkrýt sousední žabky, a posílají do hry hady, před nímž žabky uskočí. Vyhraje hráč, jehož žabek je na herním plánu nejvíce.

Příprava hry:

Hru tvoří herní plán od rozměru 4×4 pole a čtvercové dílky, na jejichž lícové straně je žabka jedné ze čtyř barev, a čtyři kulaté žetony taktéž s žabkou na lícové straně – jeden z těchto žetonů si každý hráč vezme a tajně si ho prohlédne (barva žabky určí, které žabky na herním plánu budou jeho). Hráči poté rozloží herní plán a připraví poblíž zásobu čtvercových dílků lícem dolů, z nichž si každý vezme tři na ruku. 

Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích, v každém z nich hráči nejprve zahrají jeden dílek z ruky a vyhodnotí jeho efekt; poté si doberou dílek, aby měli v dalším tahu opět tři.
Dílek žabky se umisťuje lícem vzhůru na volné pole na herním plánu, nebo na jiný dílek, který je lícem dolů. Poté hráči otočí sousední dílky, na něž ukazují šipky na právě přiloženém dílku (jsou-li zde dva dílky na sobě, otočí se celý sloupeček).
Dílek hada se zahraje na jeden dílek žabky, který je lícem vzhůru. Tento žeton žabky se poté i s žetonem hada odstraní ze hry.

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy hráči zahráli všechny dílky, nebo je na herním plánu 16 žabek lícem vzhůru. Každý hráč odhalí svůj kulatý žeton žabky a ten z hráčů, který má na herním plánu nejvíce žabek své barvy, se stává vítězem.

Autor: Ondřej Podavka

Další názvy této společenské hry

  • Flip Over Frog

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood (EN + DE)
Robin Hood (EN + DE)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas