Zbloudilí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
dV Games
Lavka Games
Lucky Duck Games
Red Raven Games
Schwerkraft-Verlag
White Goblin Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Epidemie spavé nemoci se šíří a nutí všechny tvory, aby bloudili světem stovky mil. Tvým úkolem je najít tyto zbloudilé poutníky, probudit je z jejich spánku a získat je na svou stranu při hledání ostatních ztracených duší.

Zbloudilí jsou jednoduchá rychlá karetní hra, při níž se dá až překvapivě taktizovat. Při použití artefaktů se stává interaktivní (hráči mohou posunovat či nahrazovat žetony soupeře), artefakty navíc přináší další vítězné body.

Příprava hry:

Každý hráč si vezme sadu tří základních karet/postav jedné barvy a žetony průzkumu odpovídající barvy. Po zamíchání balíčku karet oblastí se z něj vezme 6 karet a rozloží se do obrazce 3x2 doprostřed stolu, čímž nám vznikne mapa a Zbloudilí jsou připraveni ke hře. 

Průběh hry:

Ve svém tahu využije hráč jednu z dostupných postav, aby na mapu položil žetony průzkumu, a to ve stejném tvaru, který je zakreslený na kartě. Na každém poli na mapě smí ležet vždy pouze jeden žeton průzkumu. Po použití karty postavy se tato otočí lícem dolů a prozatím ji nelze znovu použít. Ve svých tazích se hráči střídají ve směru hodinových ručiček. Má-li hráč na začátku tahu všechny karty postav otočeny lícem dolů, otočí je opět lícem nahoru a provede tah. Ve chvíli, kdy se na některé z karet mapy zaplní všechna pole, je zbloudilý poutník nalezen a zachráněn. Hráč, který má na dané kartě nejvíce žetonů průzkumu, postavu získává. Na prázdné pole se doplní nová karta z balíčku a hra pokračuje.

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy některý z hráčů získá svoji desátou kartu/postavu. Hráči dokončí kolo, aby měl každý hráč stejný počet tahů, a sečtou body na kartách. Hráč s nejvyšším počtem bodů vítězí.

Varianty hry:

Plnohodnotná hra: do hry vstupují karty artefaktů, které se zamíchají, a čtyři se vyloží vedle mapy. Na konci svého tahu si může hráč jeden z vyložených artefaktů zakoupit. Artefakty poskytují hráčům speciální schopnosti, po jejich využití se stejně jako karty postav otáčí lícem dolů.

Varianta s hlídkou: další kartou v balení je „karta hlídky“, získat ji může hráč, který svými žetony průzkumu obklíčí žeton průzkumu protihráče, na konci hry přináší tahle karta 3 vítězné body.

Pokročilá varianta: ruší pravidlo limitu jednoho žetonu průzkumu na poli, na jedno pole mohou být v téhle variantě položeny žetony dva. Při zaplnění kartu opět získává hráč s nejvyšším počtem žetonů.

Autor: Darina85

Mini a promo rozšíření (2)

Další názvy této společenské hry

  • Périple
  • Roam
  • Roam: Verloren in Arzium
  • Tu i tam
  • Во сне и Наяву

Vybíráme z Bazaru

Odysea: Společně k deváté planetě
Odysea: Společně k deváté planetě
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas