Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

..
Jj, někdy se mi ty pravidla zdají, že hru docela ošidí. Způsob nechat je tam tolik kol kolik stáli se mi zdá dost dobrý a určitě lepší než na jedno kolo. Zatím toho moc nahraného nemám, ale ty bájné bytosti nikdo nebere, protože jen na jedno kolo je to o ničem. Samozřejmě může nastat situace, kdy to vyplyne ze hry a bájná bytost zachrání kejhák, ale proč ji brát jen v takových situacích.

18.9.2010 10:27:31

Skyfire, Polda
fakt zkuste ty Titány nechat na herním plánu do té doby než je nějaký jiný neporazí nebo si kartičku nekoupí někdo další. Nám to hru nijak nenarušilo.

18.9.2010 11:30:18

PJ

Figurkové bytosti
Hrajeme je podle originálních pravidel. Ano, Cheirón je dost slabý, ale pokud by měly mít některé ostatní figurky permanentní působnost, zdály by se mně dost silné (konkr. Polyfémos a Medúsa).

Velmi zajímavá je varianta, že vydrží tolik kol, kolik za ně bylo zaplacena. Ačkoliv jsem odpůrce domácích pravidel, docela mám chuť to vyzkoušet.

18.9.2010 11:50:35

PJ
jako Medůza docela naštvala to je pravda a Polyfémoz spíš v některých případech pomáhal. Obvykle se prolížem balíkem minimálně jednou a nebo se přes Chiméru míchá znova. Nějaký extrémní zářez se díky tomuhle pravidlu nekonal.

18.9.2010 15:21:21

...
my jsme to asi první 2 hry, taky hráli špatně a celkem se mi to líbilo :)

18.9.2010 15:34:35

Trvanie
Tiež som to prvé 2-3 hry hral nesprávne, ale teraz sme bez nejakých ťažkostí prepli na originálne pravidlá. Ono je to pri rôznom počte hráčov aj rôzne výhodné. V ideálnych prípadoch a vydražených pozíciách je trvanie pôsobnosti napr. Kentaura nasledovné, ak sa nemýlim:
2 hráči = 4 súperove ťahy
3 hráči = 4 ťahy súperov
4 hráči = 6 ťahov súperov
5 hráči = 8 ťahov súperov
Takže tipujem, že pri hre 5 hráčov a pri ochote vydražiť prvého boha, nasadiť netvora-Kentaura na ostrov s tým, že v ďalšom kole beriem Apolóna, mi zabezpečí pokoj na 8 ťahov mojich súperov...

Pravda, Medúza by v takom prípade uchránila od potenciálneho útoku iba dvakrát a aj to všetko iba za predpokladu, že súperi nezrušia tú figúrku počas svojich ťahov.

Je to taký nespoľahlivý kalkul, ako na potvoru! :-)

18.9.2010 15:53:29

...
Já to hrál oběma způsoby a musím říct, že mě se líbila více trvalá varianta, tedy do dalšího vytažení z balíku. Navíc tu je pravidlo, že pokud se sejdou dvě monstra na jednom ostrově, tak se navzájem zničí.

18.9.2010 18:55:57

...
My to hrajeme podle originalnich pravidel, takze na zacatku dalsiho kola hrace to zmizi... Kdyz je to tak v pravidlech, tak to neupravujeme...

19.9.2010 00:52:44

...
Mizící figurky mě taky pojebávaly, pokud to autoři vymýšleli a testovali s těma bezpohlavníma kartonovejma kolečkama, tak je celkem chápu. Ale s těma skulpturama co k tomu pak dali je to svatokrádež... prubli jsme zde doporučenou verzi s životností vycházející z umístění v nabídce. A paráda! Trochu to hráče (a Pegase)staví do latě, ale hlavně to hru na stupnici atmosféry posune cca o půl kilometru doprava...

21.9.2010 22:40:45

knazi v hre hracov- som dopleteny
01.precital som si celu diskusiu, ale teraz som dopleteny, lebo raz niekto pise, ze sa zlavuje cela suma potrebna na vydrazenie bohov minus pocet knazov (min vsak 2 ZM) a druhykrat, ze zlavu v podobe knazov je mozne v hre 2 hracov uplatnit len na JEDNEHO boha.

02. a este otazka pre hru 2 hracov: po tom co kazdy z dvojice vydrazil 2 bohov, plati kazdy z nich okamzite za oboch alebo postupne podla poradia ako vykonavaju hraci akcie, ktore bohovia dovoluju (podla mna sa plati hned po umiestneni stlpikov za oboch naraz)

dakujem za odpoved

27.9.2010 20:50:02

acedrac
01)
Jednoho kněze můžeš použít je na jednoho boha, ale za každého vydraženého boha (krom Apollóna) musíš zaplatit minimálně jednu zlatku. Čili když vydražíš Area a Poseidona se dvěma knězi tak, že na Poseidonovi jsi na jedničce a na Areovi na dvojce, platíš 2 ZM, pokud jsi na dvojce a na trojce, platíš dokupy tři místo pěti apod.

2) platí se ihned jak skončí dražba

28.9.2010 11:14:34

PJ

acerdrac
Stáhni si poslední verzi překladu pravidel a referenční příručky. Tam je to jasně vysvětleno.

Jeden kněz poskytuje slevu u jednoho boha, nikoliv u dvou SOUČASNĚ. Viz příklad níže, který uvedl Polylux1.

28.9.2010 11:25:59

pár otázok
1 - môže byť na ostrove s jedným 4-čekom pre jednu budovu postavených viac budov?
2 - môžem hneď stavať po vyhratej bitke na ostrove ktorý som dobil?
3 - môžem na ostrov kde je postavená metropola staviať nové malé budovy?
4 - keď opustím ostrov bez bitky a ostane prázdny dávam si naň územný žetón?
5 - môžem postaviť budovu a hneď využiť na účel, ktorý je určená hneď v tom kole?
6 - ako dlho ostávajú figúrky bájnych bytostí na hracej ploche?
7 - Zeus za jeden ZM môže premiestniť ľubovolnú bájnu bytosť do hracieho balíčka a na jej miesto doplniť novú bytosť z doberacieho balíčka. Otázka - vyberám prvú kartu z vrchu alebo si môžem prezrieť karty a vybrať si ľubovoľnú (potom je to strašne silná akcia)
8 - využil niekto možnosť dokúpiť si kňaza za 4 zlaté? aký to má zmysel? kedy ste to použili?
inak asi všetko Ďakujem

8.10.2010 19:29:27

par odpovedi
1 - ne
2 - ano
3 - ano, pokud je volne pole na budovu, nepamatuji si herni plan a nemam hru zrovna u sebe, takze nevim jestli takovy ostrov existuje
4 - ano
5 - ano
6 - myslim, ze jedno kolo

zbytek nevim, snad poradi ostatni. Upozornuji, ze momentalne nemam hru u sebe, takze se muzu mylit.

8.10.2010 19:59:49

PJ

pár odpovědí od pídžeje
1) ne
2) ano, ale lze stavět pouze kasárna - nebo pouze ve zvláštní situaci při hře dvou hráčů, kde nejprve pomocí Árése dobiješ ostrov a pak na něm postavíš budovu druhého boha, kterého jsi spolu s Árésem získal v dražbě
3) pokud jsou k dispozici "stavební parcely" (bílé čtverečky), pak ano
4) ano, je to jasně řečeno v pravidlech
5) ano
6) s výjimkou Krakena zůstávají na hracím plánu přesně do začátku Tvého příštího tahu - je to přesně popsáno v referenční příručce, doporučuji stáhnout a pořádně přečíst.
7) Nemáš pravdu. Zeus může za 1ZM přesunout bytost z dobíracího balíčku do balíčku odkládacího, ne naopak! Bere se samozřejmě horní karta z balíčku. Opět - pořádně přečíst příslušnou pasáž pravidel.
8) ano, využil jsem. Je to investice do budoucna, ale vyplatí se jen když máš dost peněz a momentálně je nelze jinak využít.

8.10.2010 21:00:55

klato
6) do příští první akce toho kdo tuto bytost přivolal
7) samozřejmě první z vrchu balíčku
8) přiznám se že nevyužil.

8.10.2010 21:01:45

PJ

upřesnění odpovědi ad 7)
Také jsem to pomotal. Karta putuje ze svého místa na herním plánu na odkládací balíček. Na její místo se položí vrchní karta z balíčku dobíracího. Tak - to by mělo být jasné a jednoznačné vysvětlení.

8.10.2010 21:03:39

PJ ad7)
co to?...Zeus přece přesunuje libovolnou bytost z nabídky na odkládací balíček a na její místo dá první kartu z vrchu dobíracího balíčku.

8.10.2010 21:07:01

PJ

Beholder
A já jsem napsal co?

8.10.2010 22:30:02

PJ
no předtím něco jiného, pak ses opravil souběžně s mým postem

8.10.2010 22:32:58

....
No veď to, pravidlá mám prečítané z prava z ľava ale úprimne niektoré veci sú napísané dvojsečne. hlavne akcia ohľadom zeusa. konkrétne veta - odstránenie nebezpečnej bytosti ale i k vyhľadaniu konkrétnej bytosti, ktorú hráč potrebuje.Úprimne nikde tu nevidím napísanú zober vrchnú kartu.a slová vyhľadať, konkrétna bytosť mi neprídu ako vrchná karta.
Ale práve preto sa pýtam a týmto aj ďakujem za odpovede.Osobne si myslím , že je jednoduchšie napísať zober vrchnú kartu a je to jasné. Ale tým nenarážam na nič konkrétne a vďaka ľuďom za preklady. amen.

8.10.2010 23:20:47

klato
je to možné, já studoval pravidla z anglického originálu a tam je napsáno...and replace it with the FIRST card of the draw pile.

8.10.2010 23:28:38

PJ

klato
No, dost by mě zajímalo, co je v pravidlech dvojsečného. Jsem si celkem jistý, že už nic - dávám si na to obvykle dost pozor.

Připouštím, že tuhle pasáž si opravdu někdo může vyložit podobně jako Ty špatně, ale nějak jsem doufal, že když je celá poznámka psaná kurzivou (právě aby bylo poznat, že se jedná pouze o poznámku a ne o pravidlo) a navíc je slovo "vyhledat" uvedené v uvozovkách, tak snad nikoho nenapadne ten balík prohledávat. Myslel jsem špatně.

Každopádně jsem to přeformuloval, aby to bylo "trotlfest" (to neber osobně, to je terminus technicus).

8.10.2010 23:41:23

...
PJ pohodka. preložil si to skvele, otázky boli budú a sú.

9.10.2010 00:09:35

dražba
Když dám nabídku na jednoho z bohů a jsem překonán dalším hráčem, dávám nabídku na jiného boha. Potud je mi to jasné.
Pokud jsem dal nabídku na dalšího boha a byl jsem překonán dalším hráčem, potom musím dát nabídku jinému bohu, ovšem ptám se zda musím dát nabídku úplně jinému, nebo stačí dodržet, že bude jiný, tedy klidně i ten původní?
Děkuji.

13.12.2010 14:29:12

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard [EN]
ISS Vanguard [EN]
Akt. cena: 1990 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas