Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

Deth
klidně i ten původní. Nemůžeš dát nabídku vždy tomu, ze kterého jsi byl právě vyhozen.

13.12.2010 14:33:11

Deth
staci jiny, tedy klidne i ten puvodni

13.12.2010 14:33:51

ve 2
Právě díky tomuhle vznikají při hře dvou hráčů (každý má dva sloupky) epochální herní zážitky:-)

13.12.2010 18:43:47

hra ve dvou
Hru se teprve chystám objednat, tak nemám zatím zkušenost s hraním. Po nastudování pravidel mě ovšem příliš hra ve dvou neláká.

13.12.2010 18:51:46

ve dvou
Určitě to zkus, s rovnocenným spoluhráčem (a, opět musím s nadšením podotknout, lehounce upravenými pravidly skulpturoidních mythos) je to neuvěřitelná, nádherná a nervy žvýkající řež do posledního kola. Hru máme přes půl roku a u většiny her ve dvou si pořád detailně pamatuju kde jsem udělal chyby...

Já budu snad za každej příspěvek o Cyclades kasírovat od Matagotu pětikorunu:-)))

13.12.2010 19:54:41

Deth, Polylux1
No do včera by som Deth-ovi odporúčal radšej vyskúšať pred kúpou, lebo nás hra vo dvojici vôbec nenadchla.

Dnes mu napíšem všetkými desiatimi, že neváhaj. My s manželkou sme totiž z neznámych príčin a okolností, prehliadli pravidlo, ktoré hovorí o výmene bájnych bytostí na začiatku kola. Nejak sme to automaticky zobrali,že je to tak ako v Dobe kamennej, že sa karty musia najprv vykúpiť, aby sa doplnili druhé. Takže sme odohrali 4 hry s tým, že sme celú hru pozerali na 3 bájne bytosti, lebo prišli zhodou okolností také ktoré ani jeden z nás nechcel využiť :D.

Včera som čítal pred začatím hry pravidlá a zistil som , kde sme robili chybu a razom nás hra začala baviť. Nasledoval jeden obrat za druhým a prišli sme na to, že nikdy nie je nič stratené a prevaha sa dá rýchlo otočiť. Bolo to napínavé do poslednej karty a poslednej zlatej mince, ktorými Zeus hľadal chiméru, ktorá by mi pomohla dobyť tretiu metropolu, ktorú mi manželka obsadila. Predpokladám, že vo viacerých hráčoch to môže byť kvalitná rubačka, kedy ostrovy menia majiteľa jedna radosť.

A dražobného systému by som sa nebál ja ho takisto nemám rád, ale tuto je to fakt dobrá taktická súčasť herného mechanizmu. Takže Deth, píšem 10timi prstami: OBJEDNÁVAJ! :)

14.12.2010 17:32:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve dvou
Vypada to, ze nejslabší je hra ve třech. Nemám tu zkušenost, ale podle diskuzi to tak vypadá. Ve čtyřech a v peti je hra dost strategicka a dobra.. Je vždy zajimavé, jak se hrací spolcuji zrovna proti tomu, kdo ma nejblíže dvěma metropolim. Napětí se s postupem hry stupňuje a poslední kola jsou řež..
Ve dvou je hra taky dobra, hráči mají k dispozici dva bohy za kolo, takze je trosku jina než ve vice lidech.
Atmosféra opět s postupem hry houstne.. Ze ke konci ani nedychate :) Jediny zádrhel muže nastat, kdyz si hráči zacnou blokovat bohy. Protože draží dvakrát.. Může to byt trosku zdlouhavější.
Hra je také trosku méně překvapivá.. Ale rozhodne je plnohodnotná a nevaham ji pro dva doporučit.

14.12.2010 18:49:00

Hra ve třech
Určitě souhlasím s tím, že nejslabší je hra ve třech, kdy každé kolo chybí v nabídce dva bozi, což může extrémně ovlivňovat vaši strategii. Když mátehodně peněz do dražby i na nákup, ale potřebný bůh (většinou Ares či Poseidon) nepřijde třeba 4 kola zaq sebou, je to dost k vzteku...

15.12.2010 11:17:23

Hra ve třech
Je pravda, že je asi v tomhle počtu hra o něco méně zajímavá, ale není pravda, že by mohlo dojít k tomu, že daný bůh nepřijde 4 kola po sobě. Může maximálně nastat situace, že nepřijde 2 kola po sobě. Bohové se ve 4 hračích míchají a losují každé liché kolo dva, zbylý dva jsou nedostupní, v sudém kole jsou v nabídce ti, kteří byly v lichém nedostupní.

15.12.2010 11:21:48 | Upraveno autorem (porovnej)

assad
nojo máš pravdu na tohle jsem taky přišel nedávno, hráli jsme to celou dobu blbě a stávalo se přesně to co popisuje Eyron.

15.12.2010 14:16:59

2 hráči/kněží/min. cena za dražbu
řekněte mi prosím, jak je to s minimální cenou za dražbu při hře 2 hráčů. Příklad: využiji nabídky 2 bohů - 1. z nabídek zaplatím z karet kněží a zaplatím minimálně 1 minci (tak je to psáno v pravidlech). 2. z nabídek zaplatí celou mincemi (kněží nemohu využít, protože se uplatňují pouze na 1 nabídku v kole) a nyní otázka: musel jsem v 1. nabídce opravdu platit 1 minci, nebo jsem to mohl celé zaplatit z karet kněží? Obecně tedy, musím zaplatit min. 1 zlatou minci za 1 NABÍDKU, nebo za 1 KOLO?

26.12.2010 09:19:11

pořadí bohů/3 hráči
Pro upřesnění: jestli to správně pochopil, tak se bohové při hře 3 hráčů losují takto:
1. kolo: 1. a 2. bůh lícem nahoru, 3. a 4. bůh lícem dolů.
2. kolo: 3. a 4. bůh z minulého kola se zamíchají a nyní zaujmou 1. a 2. pozici lícem nahoru, ostatní jdou na pozici 3 a 4 lícem dolů.
3. kolo vše zamíchám dohromady a náhodně rozložím viz. 1. kolo

Je to tak?

26.12.2010 09:26:13

PJ

Deskovec
26.12.2010 09:19:11 ->
Nějak nechápu. Karty kněží použiji na jednu nabídku, druhou nabídku platím celou v mincích. V obou případech platím minimálně jednu minci. Víc bych v tom nehledal.

26.12.2010 09:26:13 ->
Ano, přesně tak.

26.12.2010 12:15:08

PJ
09:19:11
Ano tak jsem to také hrál, dokud jsem v FAQ nenarazil na toto:"Vždy je však nutno uhradit alespoň 1 ZM, takže pokud máte např. 4 karty kněží a nabízíte 3 ZM a 2 ZM, musíte dohromady uhradit 2 ZM."
Protože, pokud by to bylo jak říkáš, tak zaplatím 1 ZM(protože v nabídce musí být alespoň 1 ZM) z první nabídky a 2 ZM z druhé nabídky (protože už nemohu využít slevu v podobě kněží), což by znamenalo 3 ZM dohromady a ne 2 ZM, jak je psáno v FAQ.

26.12.2010 12:33:29

Deskovec
kněží nemusíš nutně využít všechny v první dražbě - mám 3 kněze ... prvního boha vydražim za 2 a druhého za 6 tak prvního snížím o 1 a druhého o 2 takže zaplatím 1+4
je tam napsaný, že sleva se týká pouze jedné nabídky, ale to je myšleno na kartu
... alespoň tak to beru :)

26.12.2010 12:39:31

Seils
Ahá - to tedy znamená, že když mám více kněží, mohu je rozložit mezi více nabídek, ale každou slevu (karta kněží) pouze 1x v průběhu celého kola. A stále platí, že v každé nabídce musí být alespoň 1 ZM. Hmm ... to zní logicky. Vlastně se tak vracím na začátek, jak jsem to hrál, než jsem se trochu zamotal v diskuzích a FAQ :) Díky za radu.

26.12.2010 13:53:54

Namorni flotila
Chtel bych se zeptat ohledne namorni flotily, kolik muzu mit na jednom poli lodi? Z pravidel mi vyslo, ze libovolny pocet, coz se mi nepozdava rvat na jedno policko osm lodi.

3.1.2011 15:23:42

Fuf00n
Ano, je to tak, muzes si jich tam nacpat, kolik chces. Ale rozumne to neni, protoze pak nezaberes moc more.

3.1.2011 15:27:08

...
a masák kraken to pak vyřeší jedním chapadlem, když budou na jednom poli:D muhehe

3.1.2011 15:54:47

Prolízávání balíku
Tak jsem včera prohrál luxusně rozhranou partii tím, že poslední hráč na tahu prolízával skrz Diovu schopnost balík, dokud nenašel pegase a obsadil mi nechráněný ostrov. Pokud se nepletu, nic mu v tom nebrání, pokud má dost peněz, je to tak?

10.1.2011 08:08:09

to eyron
keď sme to hrali my prvý krát, tak sa stalo presne to isté. hrali sme to tak isto - ak mal hráč dosť veľa peňazí, tak si pomocou dia našiel pegasa a obsadil druhú metropolu. pozerali sme to aj v pravidlách a malo by to byť správne. jediný problém sme mali v tom, či zeus mytologické bytosti posúva stále ďalej ako je to na konci kola alebo nahrádza ľubovoľne karty ako chce.

10.1.2011 08:52:43

Monkeyml
myslím, že u schopnosti je napsáno, že vymění kartu. Hrajem to tak, že karta je umístěna přesně na danou pozici a muselo proběhnou vyměnění karty, čili políčko nesmělo být prázdné (někdo před tahem Dia si kartu koupil).
Možné ochrany proti pegasovi: vyřadit ho z balíčku; zavést trvalý pobyt Titánů na herním plánu, dokud není znovu zahrána jejich karta; nebo lehčí již několikrát navrhovaná verze s dočasným trváním Titánů podle ceny za kterou byli koupeni.

10.1.2011 09:08:05

Platby
Je minimální cena při placení vyhrané dražby 1 zlatý?
Pokud mám postavené dva chrámy. Můžu mít mytologickou bytost na políčku ceny 2 zlatých zcela zdarma?

10.1.2011 09:11:03

PJ

Lumirius
Ano, minimální platba je vždy 1 zlatý.

10.1.2011 09:28:33

to lomirius
super...dobré vedieť...tak sme to hrali zle, resp. sme na náš omyl prišli až v danom poslednom kole :-) vďaka za vysvetlenie.

10.1.2011 14:39:41

Vybíráme z Bazaru

LOAD: League of Ancient Defenders
LOAD: League of Ancient Defenders
Akt. cena: 2250 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas