Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

PJ

peco
Ne, hrajete to dobře a já jsem se s "dovětkem" vyjádřil špatně.

Oprava: není pravda, že lze kněze použít jen na jednoho boha, ale platí, ža každého kněze lze během kola použít pouze jednou. Jak jsi správně poukázal, není to totéž.

15.8.2010 11:44:27

DNA

Verbování.
zdravim.mám dotaz.Naverbované jednotky můžu umístnit jenom na mnou obsazenou část mapy(ostrov, moře) a odtud se pak rozlézat dál ,nebo můžu čerstvě naverbovanou jednotkou obsadit i jakoukoliv volnou ,neobsazenou část mapy?

25.8.2010 09:53:44

DNA
Jen na sve ostrovy, jinak by se obsazovalo pomerne snadno s Areem:)

25.8.2010 09:55:45

DNA

verbování
A u lodí je to jak?

25.8.2010 10:04:28

PJ

DNA
Lodě musí být postaveny na mořských polích obklopujících ostrov patřící hráči. Tato pole musí být buď prázdná nebo obsahovat lodě patřící hráči (ne soupeři).

Mimochodem, takhle jsem Ti to překopíroval z pravidel, stačí si je pořádně přečíst...

25.8.2010 10:19:07

DNA
Lodě umísťuješ na moře sousedící s tvým ostrovem

25.8.2010 10:20:16

DNA

PJ,Selis,aneken
Díky Díky.Já Jsem ale banda kreténů o jednom členu .Příště budu číst líp.

25.8.2010 10:51:21

Dna

bitva
zdravim. můžu jako ůtočník během bity přidávat do boje další jednotky z jiných ostrovů,pokud na to mám prachy a řetěz z lodí?

27.8.2010 06:36:33

PJ

Dna
Zajímavá otázka. Myslím, že uprostřed bitvy ne, protože bitva se musí vyhodnotit, než je možno provádět další akce.
Osobně si navíc myslím, že pokud máš možnost přidat do bitvy další jednotky ještě z jiného ostrova, udělej to rovnou před bitvou, budeš mít pak rovnou větší šanci a pokud bitvu vyhraješ, můžeš pak "přebytečné" jednotky zase poslat zpět.

27.8.2010 07:32:55

DNA
Podle me ne. Jakmile jednou zacnes bitvu, musis ji dohrat. Nic ti pak nebrani v druhem utoku, poradi akci neni nijak striktne dane...

27.8.2010 09:15:27

DNA

PJ,aneken
Díky díky.Taky mi to tak příde.ale kamoška byla jiného názor a lifrovala mi to tam horem dolem.tak se mi to samozřejmě nějak nezdálo a cítíl sem se velmi dotčený a následně taky velmi poražený...a potom zase velmi dotčený, ach jo.

28.8.2010 21:16:37

pár dotazů
1) Když použiju Harpyji a odstraním jednoho soupeřova vojáka z ostrova, kde mu poté žádný nezbude, je ostrov pořád od onoho hráče nebo se stává neutrálním? (myslím, že patří stale hráči)
2) podle pravidel má metropole vlastnost všech 4 druhů budov. Znamená to tedy, že k postavení další metropole mi stačí pouze pevnost, přístav a chrám, protože metropole mi již nahrazuje univerzitu? Dle mě je to hloupost, ale pak nevím, proč je napsáno, že metropole nahrazuje všechny 4 druhy budov, když jediná výhoda univerzity je právě ta, že ji potřebuju do počtu.
3)Polyfémos - umisťuji ho na svůj ostrov nebu můžu i na soupeřův? A odsouvám od tohoto ostrova i své lodě?

16.9.2010 21:46:11

skyfire
1) patří stále hráči (hráč si na ostrov umístí žeton jeho barvy)
2) k postavení další metropole potřebuješ všechny čtyři budovy, to že metropole nahrazuje vlastnosti neznamená, že nepotřebuješ stavby jako takové
3) my to hrajeme tak že, Polyféma umístíme kam chcem, ale hýbem s každou lodí:)

16.9.2010 22:09:29

ad 3)
na jakýkoliv ostrov a hýbat všemi loděmi

16.9.2010 22:54:14

OK
Souhlas s odpověďmi, ale pak mi jen není jasné, jak nahrazuje metropole univerzitu. Pevnost nahradí v boji, přístav taky v boji (lodním), chrám nahradí při slevě bájné bytosti, ale nechápu jakým způsobem nahradí univerzitu. Dle mě mělo být napsáno, že metropole má vlastnost tří druhů staveb (všech krom univerzity). Ale každopádně hrát to budem tak jak píšete. Dík za radu hlavně u Polyfémose, tam jsem fakt nevěděl.

17.9.2010 07:21:46

PJ

skyfire
Moc nerozumím řeči Tvého kmene, náčelníku. Metropole se skládá ze 4 základních typů budov a získává všechny jejich vlastnosti. Univerzita žádné vlastnosti nemá. Nicméně i tuto "nulovou" vlastnost metropole přebírá. Výrokově je to správně, prostě přičítáš nulu. I Tvá formulace by byla správně. Jen se mi to zdá zbytečné nějak extra rozebírat. Správně je oboje.

17.9.2010 07:53:37 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire

PJ
No myslím, že si rozumíme a je jasné, jak je to myšleno a jak se to má hrát. Jen se mi zdá, že psát do pravidel, které by měly být jasné ať je každý pochopí a nevznikají polemiky, že něco přebírá něco co neexistuje (v tomto případě neexistující vlastnost, čili nulu jak píšeš) je docela nešťastné.

17.9.2010 08:03:15

PJ

skyfire
Tak to je spíš připomínka k autorům, ale mně to připadá takhle výrokově čistčí a srozumitelnější a zatím to každý pochopil. Práce s nulou a prázdnou množinou se probírá už na ZŠ (to neber jako invektivu směrem k Tobě, ale pouhé konstatování faktu).
Kromě toho uvidíme, co přinese rozšíření. Třeba univerzita dostane do vínku nějakou vlastnost/bonus. Pak by se musla pravidla dle Tvojí verze zase upravovat.

17.9.2010 08:57:05

Další dotaz
Může hráč pomocí Harpyje vzít vojáka z posledního ostrova nějakého hráče? Útočit na takový ostrov je zakázáno (vyjma situace, kdy by útočník mohl vyhrát hru), tak jak s tou Harpyjí nevím.

18.9.2010 07:48:17

skyfire
V zasade proc ne? Harpyji ji totiz nedobijes a hrace neeliminujes, takze si tam polozi zeton, bude porad jeho a nikdo na nej stejne nebude moci zautocit...;)

18.9.2010 08:22:01

Ještě jeden
Ještě mi pořád není jasné používání Minotaura, Cheirona, Medusy, Pollyfomese a Krakena. Když si koupím kartu např. Cheirona, umístím figurku Cheirona na ostrov a v dalším kole když jsem opět na tahu, odhodím kartu cheirona na odhazovací balíček. A teď otázka 1) Zústává Cheiron nadále na ostrově? 2) Jestliže zůstává, trvá stále jeho schopnost? V pravidlech je naspáno, že schopnost bytosti se projevuje až do okamžiku odhození její karty, což je hned v dalším kole, čili to se mi pak zdá jako hodně slabé, když si ji zaplatím a hned v následujícím kole až budu na tahu tu výhodu ztrácím.

18.9.2010 08:47:46

skyfire
souhlasím s anekenem ... harpií se vlastně ani nesnažíš dobýt ten poslední ostrov :)

18.9.2010 08:49:01

skyfire
bohužel cheirón je v tvém tahu odstraněn, na ostrově tedy nezůstává, jediná bytost která se neodstraňuje je Kraken (ale hýbat s ním po tvém tahu také už nemůžeš - prostě tam jen tak je) :)

18.9.2010 08:51:08

ahaaa
měl jsem přichystanou uplně jinou odpověď, ale znovu jsme si přečetl pravidla k mytickým bytostem a musím usoudit, že jsme to hráli špatně, my totiž figurkové mytické bytosti nechávali na herním plánu po celou dobu, dokud je nezničil jiný "Titán" nebo nebyla znova vydražena jejich karta. Těchto her jsme odehráli mnoho a nepřipadlo nám to nějak silné, alespoň byla větší mela o karty a přesílený Pegas měl v roli Chairona aspoň nějakého protivníka. S "originálními" pravidly Titáni teda docela o ničem.

18.9.2010 10:14:10

Seils, skyfire
My to hrajem tak, že daná mytologická kreatura zůstává ve hře více kol. Určující je umístění před "koupením" kreatury - (2 mince - 1 koly; 4 mince - 3 kola).
Tolikrát jsme nehráli, abychom s tím narazili na nějaký problém.. Ale přijde mi škoda (zvlášť když je partnerka tak krásně namalovala :-) ) je mít ve hře jen jedno kolo.

18.9.2010 10:18:34

Vybíráme z Bazaru

Fleet the Dice Game vč. rozšíření Dicey Waters
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas