Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

zluda
ad 1)Ano, mast to primo nad tou barevnou tabulkou. Je tam multiple times.
ad 2) Hodis si ten marker na nektery svuj ostrov a zvysujes si tak trvale prijem do nasledujicich kol. Ostrov s hodne rohy se ale stane lakadlem pro soupere;)
ad 3) Kde to vidis? Ja mam v pravidlech "you can move your fleets to a total of 10 spaces" a hrajem to tak, ze mas k dispozici 10 pohybu.

21.2.2010 10:15:21

anaken
1)tak to jsem nějak přehlédl, díky.
2)omlouvám se, nejedná se o Sylphu ale Sirénu, neděle ráno mi nějak nesvědčí:(

21.2.2010 10:29:11

aneken
neděle mi opravdu nesvědčí-teď koukám že jsem tě ještě přejmenoval:( pardon

21.2.2010 10:32:16

ad 3)
Tak po trošce přemýšlení(ani to nebolelo-tak moc:)) si odpovím sám. Sirenou můžu nahradit soupeřovu loď pouze pokud se na daném políčku nachází sama(nemohou být na jednom políčku 2 lodě různých barev). Stačilo jen projít pořádně pravidla a trochu se u nich zamyslet...

22.2.2010 19:05:32

PJ

Uloupení kněze
Situace: zahraju akci nějakého boha a poté si zaplatím dryádu a seberu jinému hráči jednoho kněze. Dohraju a je na tahu okradený hráč. Ukáže se, že na zaplacení nemá, protože mu chybí přesně ten kněz, kterého jsem mu sebral.
Co teď? Apollón?

25.2.2010 23:35:11

zluda
Sorry, jsem to pak prehled. Urcite sama;)

25.2.2010 23:59:52

PJ
Tu chybu jsem delal tez. Vtip je v tom, ze se plati hned po skonceni drazby jeste predtim, nez prvni hrac zahrava akce sveho boha;) Je to tak v pravidlech.

26.2.2010 00:00:54

PJ

aneken
Supr, tím je to dané. Dík za vysvětlení!

26.2.2010 00:02:03

PJ

Ares
A ještě jedna nejasnost. V pravidlech se praví: "For 1 GP, the player may move some or all Troops on an isle
to another isle connected by a chain of Fleets of his color."

Ono je to poněkud vágní. Mohu přesouvat vojáky pouze bezprostředně z ostrovu na ostrov nebo i "tranzit" přes několik ostrovů spojených loděmi? Obojí výklad mně připadá možný, ačkoliv správnější se mi jeví varianta "jen z ostrovu na ostrov bez tranzitu přes jiné ostrovy".

2.3.2010 21:18:09

Ares
Pokud předpokládáme že dáš pouze 1GP, tak je možné udělat přesun pouze z ostrova na ostrov = bez tranzitu (nebo jak to napsat)

...ale nic ti nebrání (pokud máš finanční prostředky) si zaplatit další přesun

2.3.2010 21:21:04

Polyphemus
Dotaz k Polyphemovi: je u něj uvedeno, že hráč který ho vlastní určuje směr kam bude loď odsunuta a že pokud není pohyb možný, bude loď zničena. Můžu tedy(jako majitel Polyphema) vybrat směr který loď zničí, nebo musím volit volný směr a pouze pokud taký neexistuje tak můžu loď zničit?

9.3.2010 13:40:46

zluda
Hru ešte nemám, ale tipujem, že už v Tvojej prvej vete sa nachádza správna odpoveď - "...hráč, ktorý ho vlastní určuje smer...". Aký by inak malo zmysel vvberať Kyklopa? :-)

9.3.2010 13:57:02

pecovarhy
Smysl má hlavně jako obránce-nedovolí až do začátku tvého dalšího kola invazi na ostrov na kterém stojí.

9.3.2010 14:02:31

zluda
Ja bych to primarne hral tak, ze lod odsunes, kdyz muzes. Jen v okamziku, kdy se s ni nelze nikam ustoupit, bys ji znicil... U nas jeste tahle postava nemela moznost lod znicit...

9.3.2010 14:51:44

aneken
Souhlas, taky mi přijde že by měl primárně sloužit k obraně a ne k ničení lodí. Díky za potvrzení.

9.3.2010 15:08:44

PJ

Polyplemos
Také jseme ho hráli tak, že loď je zničena pouze pokud není možný pohyb lodi (tj. nelze lodě zničit jen proto, že to jde, ale pouze tehdy, když jiný pohyb nezle nijak provést) a tato situace u nás nastala: kolem sotrova bylo nepřátelské loďstvo odsunuté lodě neměly kudy kam.

9.3.2010 15:45:20

Sfinga vs. Meduza
Prosím vás, je možné "odpredať" po 2 GP pomocou Sfingy aj "skamenených" bojovníkov z ostrova, kde je prítomná Meduza?

Táto akcia včera rozhodla moju prvú skúšobnú hru, kde som simuloval hru 2 hráčov, aby som sa naučil herné postupy. Rozhodujúca akcia v hre bolo vydraženie Aresa na prvom mieste, zahranie Sfingy, oslobodenie 3 bojovníkov a zároveň zisk GP, nábor takto získaných bojovníkov a úspešný útok na súperovu Metropolis. Ten nedokázal v kole dorovnať stav metropol a napriek finančnej prevahe prehral :-)

18.3.2010 09:58:15

pecovarhy
Myslím že můžeš, u Medúsy je uvedeno že se vojáci nesmí pohnout, o prodeji ani slovo, takže já bych v klidu prodával:)

18.3.2010 13:38:18

pecovarhy
Taky bych to hrál tak, že vojáky prodat můžeš, medúza zabrání spíše akci přesunu od Ára, horší by to bylo s kartou Pegas ...

18.3.2010 14:05:43

PJ

pecovarhy
Přesně jak píše zluda. Prodej není problém.

18.3.2010 14:05:47

Seils a ostatní
Ďakujem za potvrdenie. Čiže predať tie "šutre" nie je problém, Seils však naznačil, že Pegas by mohol naraziť na ťažkosti... Ono pri Medúze je napísané niečo v tom zmysle, že vojaci sa nesmú pohnúť z ostrova.
Účinok proti Aresovi je zjavný, proti Pegasovi už menej, no a ja som nevedel, či pohyb (move) smerom do zásoby vďaka Sfinge je tiež pohyb...
V zásade by som ale hral, že jedna mýtická bytosť by mala mať možnosť rušiť účinky inej mýtickej bytosti, inak by boli brutálne silné.

18.3.2010 14:21:06

PJ

pecovarhy
Ale ony se ty účinky opravdu ruší, alespoň co se týká "figurkových" bytostí.

Že Medúza blokuje Paegase mně připadá jasné z logiky popisu těchto dvou bytostí - opět je to přesun vojáků a ten je zablokovaný.

18.3.2010 14:25:31

Pegas
Podle mě by jsi Pegasa skutečně použít nemohl, vojáky prostě nemůžeš přesunout a jestli pomocí Area nebo Pegasa je jedno...Jinak vzájemně se ruší pouze mytologické nestvůry s vlastní figurkou...

18.3.2010 14:29:04

...
Tak PJ mě přeběhl:)

18.3.2010 14:30:35

PJ a Zluda
Také si myslím, že z logiky by se pegas neměl použít, na druhou stranu je to bytost jako sfinga. Ale jinak souhlasím, spíš sem nahodil k zamyšlení :D

18.3.2010 14:38:13

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 hodiny

Offcanvas