Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

PJ

Přístav - bonus při útoku?
Ještě jedna věc - v pravidlech se jasně píše, že v případě Pevností a Přístavu má bonus obránce. Znamená to tedy, že zaútočím-li svými Loděmi na cizí flotilu v bezprostřední blízkosti mého ostrova s Přístavem, že mi Přístav bonus neposkytne, neboť nebudu obránce nýbrž útočník???

18.4.2010 11:16:28

Přístav
Hrajeme, že bonus dostane pouze obránce jak u pevnosti tak přístavu. Při útoku tedy bonus není.

18.4.2010 11:27:17

PJ

Seils
My jsme to tedy hráli špatně a všiml jsem si toho při překladu, že je tam jasně napsáno "obránce" - a je to tak ve všech jazykových verzí (teď už i v české :-)).

18.4.2010 11:29:39

PJ
My to taky hrajeme tak, ze to bere jen obrance;)

18.4.2010 13:23:40

likvidační flotila
Chci se zeptat, zda je možné při vydražení Poseidona použít jeho schopnost přesunu flotily opakovaně na tu samou flotilu?
Za 1GP přesunout flotilu, zaútočit na nepřátelskou (která je v dosahu 3), zničit ji a pak opět za 1GP tu samou přesunout, případně opět zaútočit a takhle pořád dokola, pokud je dost GP jednou silnou flotilou (třeba 3-4lodí) likvidovat rozeseté lodičky nepřátel v jediném tahu.

9.5.2010 15:42:14

PJ

Rachmael
Ano, je to možné. Dokud má hráč dostatek peněz, je možno jakoukoliv akci opakovat libovolně krát.

9.5.2010 16:08:48

Penize
Vcera jsme resili situaci ohledne penez do startu. Bere se jich pet a my jsme dycky zacinali s peti a ty dva za prijem prvni kolo nedobirali. Na Vlaadovu otazku proc ne jsem ale nemel odpoved:) Hrajete prvni kolo prijem nebo ne? Pravidla to neresi, takze by asi byt mel, ne?

9.5.2010 17:12:32

PJ

Peníze
Dobíráme, takže pro první dražbu máme k dispozici 7 ZM. Připadá mi, že je to takto v souladu s pravidly.

9.5.2010 18:16:38

Peníze
Také dobíráme .... takže 7 :)

9.5.2010 18:56:04

Peníze
Otázku počátečního množství peněz pravidla řeší, ale až na posledních dvou stranách s rozmístěním jednotek a lodí při začátku hry (mapky).
Takže 2 ZM se na začátku dobírají.

9.5.2010 18:57:22

Rachmael
Aha, diky moc, to jsem prehlidl...

12.5.2010 01:36:12

pár dotazů...
1) Hráč, který si najal krakena je pod jeho velením tak dlouho dokud se neprotočí celý balík bytostí a nekoupí si ho později někdo jiný?

2) U Sylfé je v českém překladu napsáno, že pohyb lze rozdělit na více flotil, ale v anglickém návodu o tom není ani zmínka. Podle mě ten pohyb bude úplně stejný jako pohyb pomocí Poseidona (můžu cestou přibírat a rozpojovat flotily), jen s tím rozdílem, že můžu jít až o 10 polí.

3) Když se v jednom kole vykoupí všechny bytosti, tak při příštím doplňování se postupuje takto? První braná karta jde na pole s cenou 2 mince, druhá karta na pole s cenou 3 mince a třetí, poslední na pole s cenou 4 mince?

4) Jsem na tahu a "mám" boha Poseidona. Všechny lodě mám na plánu, takže neverbuji (a ani nedostávám loď zadarmo), pohybuji s flotilami, bojuji a nějaké lodě ztratím. Můžu si poté vzít loď zadarmo a další naverbovat za peníze? Předpokládám, že ani, když můžu provádět akce v libovolném pořadí.

12.6.2010 12:55:38

Beholder
1) hráč je s krakenem na tahu pouze ve chvíli kdy si ho koupí a platí mu pohyb navíc - kraken zůstává dále na hrací desce a je přemístěn pouze opětovném vytažením jeho karty bytosti

2) o tom rozdělení na více flotil nic nevím ... používám německá pravidla (třeba byl FAQ - nevim)

3) podle mě ano

4) předpokládal bych že ano - limitující jsou peníze :)

12.6.2010 13:07:36

PJ

Beholder
ad 1) Hráč rozhodně nikdy není pod velením Krakena :D Každopádně je tomu tak, že po použití se karta Krakena odhazuje a figurka zůstává ve hře. Další hráč nemusí čekat na protočení balíku, ale může použít též bytost zvanou Chiméra.

ad 2) V originále to sice není, ale to je tím, že překlad má přidanou hodnotu ;-) Jestli si to chceš ověřit, najdi si to na BGG třeba zde: http://boardgamegeek.com/thread/522878/cyclades-faq-reviewed-by-the-designer

ad 3) Ano, přesně tak.

ad 4) S touto situací jsem se nesetkal, ale vzhledem k tomu, že pořadí akcí je libovolné, také si myslím, že ano.

12.6.2010 13:11:43

PJ
1) jasný, prostě to dneska peče :)

2) aha, FAQ, dobré vědět

Díky za info

12.6.2010 13:23:25

PJ

Beholder
Ty FAQ taky výhledově přeložím do češtiny. Tyhle navíc odsouhlasil autor, tak je beru jako oficiální.
Jinak jak u překladu pravidel, tak u referenční příručky je u mého překladu poznámka, že jsou v překladu zohledněny FAQ. Když už něco překládám, snažím se, aby to nebylo jen tupé opsání původních pravidel. Často jsou tam chyby a nejasnosti...

12.6.2010 13:43:28

PJ
Tak toho jsem si nevšiml :)

btw co se týče to ho mého 4. dotazu, tak loď (ani jednotku, filozofa nebo kněze) v tomto případě nedostanu, viz zmíněné FAQ:

17. Order of actions

The free action that every god (except Apollon) gives you (free priest, free philosopher, free troop or free ship) has to be carried out immediately and before any other action. After that, you can do as many actions as you want and in any order, provided that you have enough money.

12.6.2010 13:49:15

Beholder
No loď a jednotku tedy nedostaneš zdarma, ale filozofa a kněze ano :) teda pokud asi nedojdou i karty :D

12.6.2010 13:53:49

...
no filozofa asi dostanu vždy kvůli jejich počtu (16)...

ale teď si zas nejsem jistý jestli nemůžu ani nakupovat. podle bodu 2 ve FAQ asi ne. Nevím jestli když nemám na začátku kola volné jednotky a lodě, tak to znamená, že mám prostě vše vyčerpané a vrácení jednotek/lodí v průběhu kola se neberou v potaz.

12.6.2010 13:54:59

Beholder
Podle mě je koupit můžeš ... FAQ řeší to že nemáš "co koupit", ale ne když ti je někdo zlikviduje a doplní se zásoba

12.6.2010 14:01:34

Seils
jj, taky si to myslím. Takže zadarmo si musím vzít hned, když nemůžu mám smůlu, ale nakupovat můžu.

12.6.2010 14:05:54

DNA

dražba ve dvou
Zdravím.jeden takový dotaz:Když dražím při hře ve dvou , koupím si potom ty bohy oba dva nebo ten jeden slouží jenom k blafování aby soupeř nevěděl kterého vlastně chci. a já pak použiju jen toho jednoho?Díky za odpověď.

14.8.2010 07:02:44

DNA
samozřejmě oba dva :)

14.8.2010 08:24:26

PJ

DNA
Jak píše Beholder a já k tomu dodávám: ale kněze můžeš použít jen na jednoho :-)

14.8.2010 10:04:47

PJ
Tvoj dodatok potrebujem potvrdiť na príklade, pretože to asi hrajeme zle:
Vydražená čiastka za 1. boha = X
Vydražená čiastka za 2. boha = Y
Počet kariet kňaza v držbe = Z

Sumu zlatiek, ktoré zaplatím po dražbe momentálne určujeme jednoducho X+Y-Z. Pravda, ak je tento výsledok < 2, platíme presne 2 zlatky, keďže 1 zlatka za každú jednu dražbu je povinná.

Dajme tomu, že X=Y=4 a Z=5.

Tak ako to hrajeme teraz my, zaplatím 4+4-5=3 zlatky.

Ak by platil Tvoj dovetok, tak potom by bolo treba zaplatiť 1(aj po zľave za kňazov min. 1 zlatka za boha)+
+ 4 (bez zľavy, kňazov, aj keď len 3 som použil pre 1.boha) =
= 5 zlatiek?

Ktorý z týchto postupov je podľa pravidiel správny podľa Teba? Vopred ďakujem za odpoveď.

15.8.2010 10:33:55

Vybíráme z Bazaru

What Do You Meme (EN)
What Do You Meme (EN)
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas