Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

PJ
tá odpoveď ano bola len na dražbu ?
a mytologické karty chrámy sa nezlučujú si myslím a cena bájny bytostí sa znižuje vždy len o jeden alebo sa mýlim.
A otázka na Apolóna prvý berie 1 peniaz a tú mušľu, alebo čo je to. Druhý berie len jeden peniaz alebo 2, tretí 3 atď. . Hrávame to, že všetci berú jeden

10.1.2011 23:05:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Klato
Slevy za chrámy se právě sčítají, ale nemůžeš použít slevu za jeden chrám vícekrát za kolo a jak teda objasnil PJ cena musí být minimálně 1 zlatý.

U Apolóna získává první hráč roh hojnosti jako bonus, peníze dostávají všichni hráči podle jejich situace 1 zlatý nebo 4 zlaté pokud má hráč pouze jeden ostrov.

11.1.2011 07:28:55

no
Za dražbu je mi jasné, že mám zaplatiť vždy jeden, ale za bytosti To sa mi nezdá. Mám tomu tak rozumieť, že keď mám postavenú budovu za zeusa plus jednu veľkú budovu tým pádom mám 2, mytologickú budovu za tri kupujem za jedna?

11.1.2011 11:24:17

klato
Jojo přesně tak.

11.1.2011 11:36:20

klato
když máš dvě fialové budovy(je jedno jestli samostatně nebo v metropoli) můžeš uplatnit slevu až 2 GP, ale vždy musíš zaplatit alespoň 1GP. Každou budovu můžeš navíc použit jen jednou za kolo tzn. pokud obě použiješ např. na nákup bytosti za 4GP( zaplatíš tedy 2GP) a chtěl bys koupit další bytost, tak tu už kupuješ za plnou cenu-budovy už jsi jednou použil a nemužeš je použít znovu v tomto kole.

11.1.2011 11:39:55

......
ďakujem

11.1.2011 11:58:35

chimera vs. meduza
ahoj, za 1., hrac moze prostrednictvom karty Chimera vziat 1 vojaka z ostrova a vratit ho spat do zasoby, ALE moze vziat aj skameneneho vojaka (blokovany na ostrove Meduzou)? Povedzme keby si chcel hrac takto zachranit svojho vlastneho vojaka?

za 2., moze hrac pomocou karty Sfinga popredat svojich skamenenych vojakov a vymanit sa tak spod vplyvu Meduzy?

za 3., pohnem sa s flotilou lodí (za polatok 1 ZM u Poseidona), o jedno pole nasledne vykonam bitku (uspesne), mozem dokoncit zvysne kroky flotily - t.j. do poctu 3 kroky?
Dakujem

27.2.2011 14:16:55

PJ

johan
1) Ne! Chiméra má úplně jiný efekt, viz pravidla: "Vezměte si libovolnou kartu bájné bytosti z odkládacího balíčku a použijte ji. Poté zamíchejte odkládací balíček s dobíracím a vytvořte tak nový dobírací balíček karet."

2) Řekl bych, že ano (nevidím důvod, proč ne).

3) Ne, viz pravidla: "Pokud flotila vpluje na pole obsazené nepřátelským loďstvem, pohyb zde končí a okamžitě začíná námořní bitva." (výjimkou je karta Sylphae)

27.2.2011 16:20:04

Johan
Ad 1) To myslíš asi Harpiji, ne? Pokud ano, tak nevidím důvod proč by vojáka vzít nemohl.

jinak v ostatním souhlas s PJem.

27.2.2011 16:55:42 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ, zluda
oops:-)jasne, ze Harpyja nie Chimera, som si ich prehodil:-) Ale kazdopadne vdaka za rady.

28.2.2011 19:31:15

HARPYJE
Chtel bych se zeptat, pokud pouziji Harpyji a souper ztrati svou jedinou jednotku (vojacka) na svem ostrove, prisel tim padem i o tento ostrov nebo nad nim ma i nadale kontrolu?

15.4.2011 10:41:32

fuf00n
ma nad nim nadale kontrolu do te doby dokud ostrov neobsadi jiny hrac

15.4.2011 10:44:16

2 cSf.Loser
Diky moc ;)

15.4.2011 13:23:11

pár dotazů
Zdravím, měl bych pár dotazů, případně ujištění v pravidlech...
1. Poseidonův speciál - předpokládám že není možné prvním pohybem rozdělit flotilu a pak dalším pohybem (pohyby) pohnout o 1 pole s každou z rozdělených částí různými směry...
2. bonus "přístav" - je to prostě bonus pro loď která je v dosahu svého přístavu, tzn. pokud útočící hráč zaútočí na loď která je v dosahu ÚTOČNÍKOVA přístavu získává bonus +1 (za přístav) útočník i když je v podstatě agresor a tak se z "obranného" bonusu v podstatě stává útočný... takže pokud je vedena námořní bitva a obě lodě (flotily) jsou v dosahu svých přístavů tyto bonusy se navzájem vyruší... ?
3. není mi úplně jasné přidělování zisků na začatku kola - př.: hra dvou hráčů - žlutý dostává 1ZM za horní ostrov a 2.ZM za pravý dolní ostrov, celkem 2, ALE černý podle rozestavení dostává taktéž 2ZM za ostrovy, ale navíc jeho loď obsazuje námořní rozvoj (vpravo dole) což by "podle mě" měla být 3.ZM, ale v pravidlech je že každý získává 2 ZM, asi mi něco zásadního uniká, ale nevím co ;) díky za odpovědi...


18.5.2011 22:59:42

pinheadcz
1. ber to tak, že poseidon udělá vlnu a pohne loděmi naznačeným směrem, na tuto vlnu mohou "naskočit" další lodě, nebo mohou zakotvit a nepokračovat (tedy skutečně nelze hýbat rozdělenými loďstvy).

2. bonus z přístavu je pouze obranný, tedy pokud budou obě loďstva v dosahu svých ostrovů, bonus k síle obdrží pouze obránce, útočník má peška (musí přečíslovat).

3. oba dostávají peníze za obsazené rohy hojnosti, ať už na ostrovech nebo na obchodních cestách. Žlutý dostává 2 ZM za severní ostrov, na kterém jsou dva rohy hojnosti. Černý dostává 1 ZM za obchodní cestu a 1 ZM za severní dvoupolíčkový ostrov.

19.5.2011 07:06:53 | Upraveno autorem (porovnej)

to Hike
Díky, 1 a 2 jasný
ad 3 - myslel jsem že peníze jsou za každý obsazený ostrov ne jen ty s rohy hojnosti...,
tak tedy poslední (snad ;) dotaz - kolik rohů hojnosti se dá přidávat na ostrovy ? a na velikosti asi nezáleží, že ?

19.5.2011 08:50:07

rohy
Na každý ostrov můžeš dát postupně kolik rohů chceš. Často se to rozděluje, aby jsi dělil atraktivitu tvých ostrovů. A nebo to cpeš na jeden a ten pořádně bráníš. Na velikosti nezáleží.

19.5.2011 09:34:35

Kněží + Moiry
dvě otázky
1) Kněží - rád bych se zeptal, zda se kněží po využití při dražbě vrací do banku, nebo mi zůstávají permanentně?
2) Moiry - text píše "Vezměte si opět svůj příjem, jako na začátku kola". Mám to chápat, že ikdyž jsem během daného kola dobil ostrov s dalšími dvěma rohy hojnosti a teprve poté zaplatil pomoc od Moir dostanu příjem odpovídající začátku kola, nebo si mohu vzít o dva více podle aktuální situace?

díky za odpovědi

15.7.2011 10:06:13

rowdas
1) Kněží ti zůstávají.

2) ad Moiry ... myslím, že uvedení formulace "na začátku kola" odkazuje na stejnou částku, jakou hráč obdržel, bez ohledu na možné dosavadní změny. Pokud by tomu tak nebylo text by zřejmě zněl "vezměte si tolik peněz, kolik ovládáte rohů hojnosti".

15.7.2011 10:10:26

dotazek
muzu mit na jednom ostrove, pokud to ostrov dovoluje jak metropoli tak treba jeste 1 pristav k tomu?

22.9.2011 07:11:53

Habrik
pokud máš místo tak ano. Jen ty bonusy do soubojů se prostě nenasobí, takže to má smysl jedině v případě, že tu stejnou budovu na ostrově potřebuješ, abys udělal další kombinaci pro Metropoli.

22.9.2011 07:15:48

Lumirius
Takze nedostanu do obrany +1 za metropoli a +1 za pristav?

22.9.2011 07:27:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
V pravidlech (český překlad) se píše
"Odehrává-li se bitva na ostrově s jednou či více pevnostmi, přičítá si obránce k hozenému číslu "1" za každou pevnost."

22.9.2011 07:36:45

Habrik
Co vím tak se to sčítá... jenže já už pravidla nečet ani nepamatuju :D Mrknu radši ještě do francouzskýho originálu (to je ten nejpůvodnější, kde je vyloučena chyba vzniklá překladem) a písnu to sem...

22.9.2011 09:39:38

Habrik
Určitě se to sčítá. Když budeš mít na ostrově čtyři přístavy, tak máš bonus +4 :)

22.9.2011 10:24:08

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas