Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, po přečtení pravidel mi není pár věcí úplně jasných, pokud by mi to tedy mohl někdo osvětlit, byl bych vděčný:
1) Je možné provést Diovu akci vícekrát(výměna nestvůry) vícekrát běhěm tahu(samozřejmě pokždé se zaplatí 1GP)? A co Podeidon a Ares, můžu pohnout např. 2 různýma flotylama za 2GP?
2) v pravidlech je pokud mám "prosperity marker" od Apolona získám extra 1GP každý "subsequent cycle". Co znamená v tomto případě "subsequent"?
3) u nestvůry Sylpha je že její akce může být použita pouze na "isolated fleet". To znamená že může být použita pouze na loď která je na sama na políčku, nebo na loď která není součástí "chain of fleets"?
21.2.2010 09:34:15

Čumím na to jak bázen
teda to jste mě dostali, my celou dobu hrajeme že přidá jen +1 a množství se neřeší.

Polylux1: určitě napiš.

22.9.2011 11:12:11 | Upraveno autorem (porovnej)

mam
tu pat gulatych zetonov kraken,minotaurus,cheiron,medusa,polyfemos.Studujem navod, hru mam rozlozenu pred sebou a nechapem na co tie zetony sluzia.V navode som nic nenasiel.

5.11.2011 17:05:22

brblo
Původně tam měli být ti hrdinové z kartonu. Ale pak je nahradili figurkami. Takže ty natištěné můžeš ignorovat.

5.11.2011 17:13:03

the chosen
Takze my to pribalili navyse?

5.11.2011 17:21:53

brblo
Ano, je to tam navíc, ale to je v každé krabici ...

5.11.2011 17:22:56 | Upraveno autorem (porovnej)

jasne
dakujem

5.11.2011 17:24:34

este otravujem
ked si kupim u Apollona zeton rozkvetu,musim ho polozit na hraci plan len tam kde je oznaceny alebo kdekolvek na ostrov?

5.11.2011 20:59:07

brblo
Na tom vůbec nezáleží. Celý ostrov funguje kromě zvýrazněných míst na budovy jako jeden celek, takže i figurky mohou stát na ostrově úplně kdekoliv. Dát si žetonky k ikonkám je spíš jen tak pro přehlednost.

5.11.2011 21:15:46

Havelock
Vdaka.Ideme to s manzelkou skusit naostro.Myslim hru!

5.11.2011 21:26:04

pisete
ze pred kazdym kolom si hraci vzdy zoberu dve zlate mince k sebe a tym padom zaciname zo siedmimi mincami nie piatimi.Ja som nic take v pravidlach nenasiel.

7.11.2011 18:35:11

beriem spat
uz som to nasiel.Ale tie dve zlatky beriem len na zaciatku potom v dalsich kolach uz nie?

7.11.2011 18:38:08

brblo
máš 5 zlaťáku na začátku hry + na začátku každého kola (tedy i prvního) si bereš tolik zlaťáku, kolik máš rohů (na začátku prvního kola má každý hráč 2)

7.11.2011 19:28:24

penkava
na poslednej strane navodu sa pise,Na zacatku hry budou mit tedy oba hraci dva ostrovy a prijem 2ZM dany kombinaci prijmu z ostrovu a namornich obchodu.Mame si teda pred zaciatkom hry kazdy zobrat dva zetony rozkvetu?

7.11.2011 19:37:39

...
To ne, na nějakých ostrovech a v námořních obchodech jsou ty rohy už předtištěné... mrkni na hrací plán;)

7.11.2011 19:40:11

Medusa
ma v hre aky vyznam?Podla mna ide iba o blokovanie supera.Mozem si figurky okrem Krakena nechat vedla seba a pouzit ich az po niekolkych kolach alebo hned v tom nasledujucom?

9.11.2011 15:00:45

PJ

brblo
Medúza může v klíčovém okamžiku zabránit útoku. Víc bych za tím nehledal.

Zbytek dotazu mi není jasný. Žádné figurky se nestřádají. Pokud získáš kartu/figurku bytosti, musíš ji použít ihned a efekt zpravidla trvá do Tvého následujícího tahu.

Vše je uvedeno v pravidlech.

9.11.2011 15:19:13

rbx

brblo
v teto, jakozto i v jinych podobnych hrach se na zacatku berou zdroje, zde penize, za obsazena uzemi. V Cyclades musi na tom uzemi, ktere patri tobe, byt namalovan, nebo polozen (pozdeji ve hre) roh hojnosti. Za kazdy roh hojnosti na planu, co je na TVEM uzemi, beres na zacatku herniho kola penize - zlate mince - ZM v pomeru 1:1.

9.11.2011 15:21:39

pj
pardon,zle som sa vyjadril.Kupim si kartu Minotaurus aj s figurkou ktoru si dam k sebe.Musim ju pouzit v naledujucom kole alebo si ju mozem podrzat dlhsie?

9.11.2011 15:22:31

rbx
tie rohy hojnosti som uz pochopil aj ten princip boja.Pripadam si ako debil.

9.11.2011 15:24:11

brblo
V pohode, každý z nás mal niekedy tie "svoje" pravidlá, z ktorých po prvom čítaní nevedel, kde je sever.
Cyclades som už dlho nehral, ale ak si pamätám dobre: Kúpiš kartu, dáš si ju k sebe. Figúrku bájneho tvora (okrem Krakena) ihneď umiestniš na ostrov. Efekt toho tvora od tej chvíle platí až do Tvojho najbližšieho ťahu v nasledujúcom kole hry (s výnimkou, ak Ti protihráč zruší netvora iným netvorom umiestnením na ten istý ostrov).
Ešte pred odohraním svojho (nasledujúceho) ťahu teda kartu vyhodíš na odkladací balíček a figúrku vrátiš do spoločnej zásoby.
PJ preložil pravidlá perfektne do češtiny, odporúčam ich stiahnuť a preštudovať, ak si tak ešte neurobil.

9.11.2011 17:59:57 | Upraveno autorem (porovnej)

pecovarhy
Neviem co my prepina,teraz mam rozbaleny Titan,studujem pravidla a vsetko v pohode.Zatial.

9.11.2011 20:25:19

2 dotazy
Dobrý večer, díky Vašemu webu jsem si pořídila tuto hru k Vánocům. Je opravdu úžásná!!!!!! Ale mám dva dotazy k pravidlům, moc prosím o pomoc. Děkuji.
1) mám na ostrově územní žeton (vojáci zde nejsou) a tento ostrov napadne soupeř vojáky - bude bitva, nebo soupeř přebírá ostrov bez boje???
2) flotila 3 lodí napadne soupeřovu 1 loď, dojde k bitvě a výsledek je remíza - takže z mapy mizí soupeřova loď a moje jedna nebo všechny 3???

8.12.2011 23:10:39

sarty
1. ostrov prebira bez boje
2. prijdes o 1 lod, stejne jako souper

8.12.2011 23:17:21

to sarty doplnění odpovědi od Losera pro nastudování pravidel
1.
pravidla str.5, kapitola "Zvláštní akce", střední odstavec "Přesun vojska", druhá odrážka: "pokud na jiném ostrově cizí vojska nejsou, získává hráč ostrov bez bitvy; i pokud se na něm nacházela pevnost"

2.
pravidla str. 5, kapitola "Vysvětlení průběhu bitvy", bod 2, poslední věta:
"Pokud jsou výsledky obou hráčů stejné (remíza), oba hráči ztrácí loď/vojáka."

8.12.2011 23:23:44

to kren, cSf.Loser
Díky moc za odpověď i rychlost. S tím územním žetonem jsem si vůbec nebyla jistá, o té pevnosti a jiných budovách jsem věděla. A k těm lodím - tušila jsem to, ale soupeř si remízu vyložil po svém a zničil 3 lodě :-)

8.12.2011 23:30:07

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air & Sea: Order and Chaos
Heroes of Land, Air & Sea: Order and Chaos
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas