PELIKÁNÍ HNÍZDO: Deskoherní videa

Deskoherní občasník.

Nestojí za mnou žádný deskoherní obchod ani vydavatel a nemám v plánu investice větší než svůj volný čas, takže moje možnosti jsou značně omezené.

Odkaz na Pelikání hnízdo:

https://www.youtube.com/channel/UC4gZdmhOZRVyq9mf0gPw1lQ

Epizoda 1.: Panamax
Epizoda 2.: Arena (Morituri te salutant)
Epizoda 3.: Marco Polo: The New Characters
Epizoda 4.: Temné znamení: Brány Arkhamu
Epizoda 5.: Boží zboží
Epizoda 6.: Havana
Epizoda 7.: Agricola: All Creatures Big and Small
Episoda 8.: Castles of Burgundy, The
Episoda 9.: Friday
Episoda 10.: Zooloretto
Episoda 11.: Bubliňáci
Episoda 12.: Doba Kamenná Junior
Episoda 13.: Kingdomino
Episoda 14.: Escape The Room: Secret of Dr. Gravely’s Retreat
Episoda 15.: Trains
Episoda 16.: Unlock! Úniková dobrodružství
Episoda 17.: Zahrada
Episoda 18.: Machi Koro
Episoda 19.: Temné znamení: Neviděné síly
Episoda 20.: Escape Room: Úniková hra
Episoda 21.: Exit: Úniková hra - Opuštěná chata
Episoda 22.: Únikovka: Závod s časem
Episoda 23.: Vzducholodě
Episoda 24.: Eldritch Horror: Ztracené vědění
Episoda 25.: Temné znamení: Prokletí faraona
Episoda 26.: Panství hrůzy: Druhá edice - Svatyně soumraku
Episoda 27.: Corinth
--------------------------------------
Let's play: Friday
Let's play: Malé velké galaxie
Let's play: Limes
Let's play: Dobyvatelé vesmíru
Let's play: Palm Island
Let's play: Podmořská města
Let's play: Extraliga All-Stars 1993-2023
--------------------------------------
Pelikán na výletě: Albi Game day
Pelikán na výletě: ZatroCon
Pelikán na výletě: Čtyřpohár
Pelikán na výletě: GaD

5.3.2016 20:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

heureka!
Mám pro tebe strašnou správu Pyrrhe - zvítězil jsi!

HD video s externím zvukem je na světě.

externí zvuk nahrávám v Audacity, sloučení video s audio dělám ve VideoPad. Žádné konverze není třeba, zachováno původní rozlišení videa.

3.4.2016 22:31:55

Unfoiling: Marco Polo - Nové postavy
https://youtu.be/b6WLvu_9apQ

3.4.2016 22:32:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Gralulace - zvuk super. Unboxing jako obvykle povedený, navíc u hry, která teď u nás jede :-)

3.4.2016 23:38:19

Podklad pro video
Zvuk už jsi vychytal o tisíc procent líp než u prvního videa. Mám ale malé doporučení ohledně obrazu. Určitě bych ti více než doporučil, aby podklad na kterém předvádíš hru byl jednobarevný, tmavý bez jakéhokoli vzoru. V té šedi se vzorkem se hra ztrácí. Doporučoval bych ti buď tmavě zelené nebo úplně černé plátno.

4.4.2016 01:48:23

JJ o tom už jsem také přemýšlel...
To asi nebude žádný problém.

4.4.2016 07:25:25

VideoPad
Sehnal jsi někde volně dostupnou verzi VideaPadu? Já všude nacházel jen trialy.. :(

4.4.2016 07:25:50

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/zpracovani_videa/videopad-video-editor/
v licenci jsme se nedočetl, že by byl nějak omezen. Sice píšou unlicenced, jako že pouze pro nekomerční využití ale o trialu nic. Nebo špatně vidím? To by bylo nepříjemné překvapení...

edit: Ajaj... v diskusích o tom píšou...

4.4.2016 07:32:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tohle jsem přesně měl. Po jednom exportu delšího videa papá a zaplať. :(

4.4.2016 07:36:28

no,
tos' mě nepotěšil... :(

4.4.2016 07:40:01

...
Však my něco najdeme. :) Jednou...

4.4.2016 07:41:50

Soft na edit videa
Pelly/Kubrte... Pokud potřebujete soft na editování videa, proč si neřeknete? Nabízím vám oboum licenci Pinnacle Studio 19 Plus, zakoupenou z rozpočtu DF. Pokud souhlasíte, napište mi a domluvíme se.

4.4.2016 12:33:56

ad střižna
No to neváhejte ani vteřinu, když je k vám Petr tak štědrý. Pinnacle studio 19 Ultimate mám doma a je super. Namixovat v tom zvuk a střihy bude pro vás lahůdka. A když si vyzkoušíte ještě pár efektů, tak to nebude mít chybu. Jen to s efekty příliš nepřehánět - musí mít důvod.

4.4.2016 12:46:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Petr
Nestává se mi často, že by mi někdo dával něco zadarmo... Velice si Tvé nabídky vážím, ale mám morální zábrany ji využít. Možná mi nakonec nic jiného nezbude, nicméně za současných okolností ti za to nemám co nabídnout a vzít si to jen tak mi přijde zavazující. Pokud bych publikoval pod vaší hlavičkou (což prozatím nechci - jelikož na této spolupráci nespatřuji pro Vás nic výhodného), tak bych to ještě zkousnul, ale takhle mám pocit, že je to jako když tatínek ukazuje svému rozmazlenému synáčkovi cestičku životem, kterou pro něj vyšlapal.

Asi jsem nepoužil úplně správný příměr, ale snad je z toho patrné, jaké pocity cítím.

Ještě jednou děkuji za nabízeno podporu, které se mi od Tebe dostává, ale chtěl bych si tím zkusit projít a třeba nakonec vyhrát. A možná taky ne a připlazím se s prosbou. Vím, že se nejspíš chovám jako hloupý Honza a vymýšlím jednou zmíněné kolo, ale kdybych to dělat nechtěl, tak to dělat nebudu.

4.4.2016 14:26:09

to Pelly
V tomto tě vůbec nechápu a nemohu s tebou souhlasit. Ne že bych se nedokázal do tebe vcítit, to dokážu, ale můžu ti říct, že

1.) Je to nástroj a když mi někdo chce půjčit pořádnou lopatu k vykopání díry, abych se nemusel trápit s lopatou, která má ohnutou násadu a z násady pořád padá, tak není co řešit. Nikdo mi přece nepomáhá s vykopáním díry, při tom se přeci musím zapotit sám. Kdyby ti někdo navrhl, že tě natočí a sestříhá to, tak to bych tvé odmítnutí chápal.

2.) Ta videa neděláš pro sebe, ale pro nás všechny, tak opravdu takové odmítnutí není na místě. Kdybys to potřeboval na sestříhání své dovolené v Karibiku, tak neřeknu ani popel, ale pokud je to pro komunitu a tahle komunita ti nabízí pomoc, aby tvé video bylo lepší a ty jsi ušetřil čas, ve kterém můžeš přinést další video, tak není co řešit.

3.) Ať už z tebe mluví pýcha, že si to chceš zvládnout sám, nebo skromnost, že si to chceš zvládnout sám, tak to opravdu není na místě, protože střižna je jen prostředek a jen nástroj a bez nápadu a srdce ani video z dobrou střižnou nestojí za nic. Ale to jsme obloukem opět u mého bodu 1, takže .... jestli tě můžu poprosit zamysli se aspoň trošku nad tím, co jsem napsal. Promluv si s Petrem a neodmítej něco předem, když jsi s ním ještě nemluvil - na definitivní odmítnutí budeš mít vždycky čas, až si ho vyslechneš.


... a ještě možná bod čtvrtý. Nevím nakolik se tomu videu chceš věnovat do budoucna, nakolik budeš točit i své soukromé věci a nakolik je pro tebe koupě střižny velká částka, ale pokud chceš zainvestovat sám, tak jedna licence Pinnacle studia nestojí zas až tak moc a když se do budoucna třeba rozhodneš spolupracovat s Deskofobií, tak budeš kompatibilní.

4.4.2016 17:15:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Druha strana mince
Ja tomu i celkem rozumím. Ono je neco jiného točit to doma sam s tim, co tomu chce a může člověk věnovat, a něco jiného je být nějak zavázán tím, že dostaneš takovouto podporu.

4.4.2016 17:53:43

To je pech...
Dlouho očekávaný balíček od BF dorazil, ale asi trpím nějakým prokletím... Jako na potvoru v něm chybí Arkhamské brány... :-E

8.4.2016 09:29:09

...
:(

A něco jiného vhodného k rozbalení?

8.4.2016 09:48:06

..
Star Realms nebo Eldritch... Takže nic moc...

8.4.2016 10:02:57

...
A nějakou recenzi zkusit nechceš? Třeba ten Marco Polo by byl super... Za mě teda i ty Star Realms.

Můj EH by měl být venku příští týden.

8.4.2016 10:11:06

rec
Marko i StarRealsm už udělala Deskofobie. Přijde mi to zbytečné...

https://www.youtube.com/watch?v=qrbGdj0GbEY
https://www.youtube.com/watch?v=3lOBTslLtIw

8.4.2016 10:22:26

rec
Souhasím, zrovna recenze na Marca Pola od Deskofobie se mi hodně líbila. Star Realms už zapadl asi ji (myšleno recenzi) oživím. Kdyby byla šance něčeho nového :) Co Pelly?

8.4.2016 11:27:34

podklad pod hru
už se na tom pracuje. V následujícím videu sice ještě není, ale věřím, že v příštím již bude. Teď zpracovávám Brány arkhamu, tak snad budu úspěšný.

20.4.2016 11:41:06

Unboxing: TEMNÉ ZNAMENÍ: BRÁNY ARKHAMU
https://youtu.be/j2mFNpSeix0

20.4.2016 14:06:25

další díl
tak to tak vypadá, že do dalšího dílu se v hnízdě vylíhne Boží zboží - Mindok právě naskladnil :)

26.4.2016 11:30:42

Boží zboží
Tak na to jsem zvědavý.

26.4.2016 16:37:38

Vybíráme z Bazaru

Founders of Gloomhaven
Founders of Gloomhaven
Akt. cena: 30 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas