PELIKÁNÍ HNÍZDO: Deskoherní videa

Deskoherní občasník.

Nestojí za mnou žádný deskoherní obchod ani vydavatel a nemám v plánu investice větší než svůj volný čas, takže moje možnosti jsou značně omezené.

Odkaz na Pelikání hnízdo:

https://www.youtube.com/channel/UC4gZdmhOZRVyq9mf0gPw1lQ

Epizoda 1.: Panamax
Epizoda 2.: Arena (Morituri te salutant)
Epizoda 3.: Marco Polo: The New Characters
Epizoda 4.: Temné znamení: Brány Arkhamu
Epizoda 5.: Boží zboží
Epizoda 6.: Havana
Epizoda 7.: Agricola: All Creatures Big and Small
Episoda 8.: Castles of Burgundy, The
Episoda 9.: Friday
Episoda 10.: Zooloretto
Episoda 11.: Bubliňáci
Episoda 12.: Doba Kamenná Junior
Episoda 13.: Kingdomino
Episoda 14.: Escape The Room: Secret of Dr. Gravely’s Retreat
Episoda 15.: Trains
Episoda 16.: Unlock! Úniková dobrodružství
Episoda 17.: Zahrada
Episoda 18.: Machi Koro
Episoda 19.: Temné znamení: Neviděné síly
Episoda 20.: Escape Room: Úniková hra
Episoda 21.: Exit: Úniková hra - Opuštěná chata
Episoda 22.: Únikovka: Závod s časem
Episoda 23.: Vzducholodě
Episoda 24.: Eldritch Horror: Ztracené vědění
Episoda 25.: Temné znamení: Prokletí faraona
Episoda 26.: Panství hrůzy: Druhá edice - Svatyně soumraku
Episoda 27.: Corinth
--------------------------------------
Let's play: Friday
Let's play: Malé velké galaxie
Let's play: Limes
Let's play: Dobyvatelé vesmíru
Let's play: Palm Island
Let's play: Podmořská města
Let's play: Extraliga All-Stars 1993-2023
--------------------------------------
Pelikán na výletě: Albi Game day
Pelikán na výletě: ZatroCon
Pelikán na výletě: Čtyřpohár
Pelikán na výletě: GaD

5.3.2016 20:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Pelly
Ono to s lacnejšími mikrofónmi je vždy ťažšie - skoordinovať dobrý zvuk s manuálnou činnosťou ála unboxing a recenzia hry... Tam sú samozrejme najlepšie klipové mikrofóny, ktoré tým pádom sú v stálej vzdialenosti od úst a tým je zabezpečená konštantná úroveň hlasitosti.

Jediné riešenie je umiestniť mikrofón tak, aby bol čo najbližšie k ústam, nehýbať pri recenzii príliš hlavou a pritom byť stále schopný manipulovať s hrou. To už asi budeš musieť logisticky poriešiť podľa svojej priestorovej situácie...

Možné riešenie rozličnej úrovne hlasitosti je následná postprodukcia zvukovej stopy v programe ála Audacity (free program), kde vieš manuálne doladiť krivku hlasitosti, prípadne použiť kompresiu a normalizáciu atď.

EDIT: A možno skúsiť aj nejaký domáci hack s pripevnením mikrofónu na telo (+ dlhší kábel atď.). Určite to bude vyzerať divoko - záleží od tvaru mikrofónu - ale keď ťa nikto nevidí, je to jedno :)

31.3.2016 09:50:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednoznačně klopový mikrofon
Namísto stolního mikrofonu sis měl pořídit klopový mikrofon. Stolní mikrofon je pro natáčení naprosto nevhodný - u něj se počítá se standardní vzdáleností od speakra. Jakákoli odchylka ve vzdálenosti nebo směru je okamžitě znát a softwarově to nikdy nedoženeš. Pokud se tomu chceš věnovat, tak jednoznačně klopák. Jaký klopák bych si být tebou vygooglil na nějakém audio fóru a nebo se zeptej Petra, co natáčí Deskofobii - ten ti určitě poradí.

31.3.2016 09:59:53

mikrofon
A proč prostě nezkusit obyčejné sluchátka s mikrofonem? Sluchátka nemusíš ani zapojit nech je kolem krku a použivej jen mikrofon.

31.3.2016 10:04:54

Sluchátka mikrofonem
Tak pokud myslíš ta klasická levná k počítači na skype, tak to opravdu nejde doporučit...

Jinak souhlas s křenem. Stolní mikrofon použiješ, budeš dělat vše možné a nemožné, ale uspokojivého výsledku se ti asi dosáhnout nepodaří a budeš muset dělat kompromisy. Z vlastní zkušenosti vím, že to se nevyplácí, kor ve zvuku.

"Kvalitní" (rozuměj použitelný) klopák seženeš za cca 1 000. Stejně si s tim pak ale budeš muset hrát - kvůli tunelovému efektu, vychytat vhodné umístění kvůli ostrým špičkám apod. Pokud to děláš v MM, tak to bude dost pokus omyl, protože ten nenabízí vhodné nástroje pro postprocesing zvuku. Pokud to děláš třeba na notebooku, tak to bude zas pokus omyl, protože nebude mít reproduktory, ale chrapláky. Takže tobě to přijde ok, ale nedejbože, když si to někdo pustí do kvalitních sluchátek nebo beden...

Když to tak po sobě čtu, tak se na to asi fakt vyprdnu. :D

31.3.2016 10:20:59

to Kurdt57
... Když to tak po sobě čtu, tak se na to asi fakt vyprdnu. :D

Tuto poznámku jsem nějak nepochopil, můžeš to osvětlit? Jako že se vyprdneš na svoje videa, nebo jak se to má chápat?

31.3.2016 11:25:28

děkuji za rady
Audacity jsem si již stáhnul, shodou okolností s ním mám zkušenosti se stříháním a mixem zvuku, nahrávat jsem v něm ještě nezkusil, tak uvidíme, jestli tam bude nějaká snadná funkce, která se osvědčí.

Je mi jasné, že se mikrofony (stejně jako vše ostatní) řídí nějakým poměrem cena/kvalita, takže namohu čekat zázraky, tak uvidíme.

2 Joe: domácí hack: keď ťa nikto nevidí ... Tys' mě včera viděl, nebo co?!? Nakonec jsem nejlepších výsledků dosáhl, když jsem si stolní mikrofon připnul páskem k hrudníku a od hrudníku mi to stoupalo (ale no tak, "to", ne TO) až pod bradu :D.

PS: Dle vyjádření by měl být balíček od BF na cestě, takže další maso do mlýnku už jede :)

31.3.2016 13:57:44

Joe

Pelly
Nuž, Veľký brat ťa vidí :)

Som zvedavý na ďalšie video.

31.3.2016 14:52:38

...
2křen: Bylo to povzdechnutí, že je to spousta práce a starostí. Ač se to nemusí zdát. :) Vyprdnout se na svá videa nehodlám. Poslední vlna kritiky mě nabudila na další tak 3 - 4 kousky. :)

31.3.2016 15:10:28 | Upraveno autorem (porovnej)

postprodukce
jestli by byl zájem můžu ti to video sestříhat v Adobe Premiere. Zvuk poladím kompresorem atd. Ofc zadarmo :)

31.3.2016 17:44:58

no chlapci,
jestli mě příliš nepřeceňujete... Původně to bylo jako že na chvíli spustím foťák a budu si plácat játra a teď už tady padají takový výrazy jako diktafon, postprodukce a kompresor... :)

Uvidíme, jak se povede další video svépomocí v bojových podmínkách a pak budeme případně řešit dál...

31.3.2016 18:42:43

Joe

Pelly
No, ty si vkročil na plytčinu... S prudkým svahom :) :) :) :)

31.3.2016 18:53:52

...
Já měl Pelly podobnou, teda spíše úplně stejnou, představu! :)

31.3.2016 18:59:50

kub
a sakra... říkáš ještě dvě tři videa a můžu čekat kobereček od DF? ;)

31.3.2016 19:09:54

Mikrofon
Ahoj Pelly, mám doma malý mono-mikrofon, který se dá přidělat ke klipu velikosti spony na kravatu. Samotný mikrofon má cca. 3-4 cm. Kabel cca. 2 m. Už ho roky nepoužívám. Měl jsem ho k diktafonu a výstup byl dobrý. Problém je, že obsahuje vlastní zesilovač, kam se musí strčit baterie a bez ní to moc nefunguje. Co vím, tak když zapomeneš zesilovač vypnout, což se mi pravidelně stávalo, je baterie hned vybitá. Netuším, jestli najdu ten klip, ale pokud bys ho chtěl zkusit, mohu ti ho poslat. Mě určitě chybět nebude. Dej vědět :)

31.3.2016 20:00:04

mono
děkuji za nabídky, které se na mě hrnou odevšud :) Nicméně jestli jsem dobře porozuměl kubrtovi, mono mikrofon se s MM neslučuje, nebo?

31.3.2016 20:04:56

Mikrofon
Jak jsem psal, byl jsem se mrknout, mikrofon mám. Jedna oprava, šňůra 6 metrů. Dokonce ani molitanová čepička se neztratila, ale ten klip, ten nemám. Ale můžu zapátrat, neb jsem přesvědčený, že někde je. Ta baterie je 1,5V, taková ta větší pecka LR44. Jinak připojení na standardní 3,5 jack + redukce na nějaký obr jack, číslo nevím, odborníci snad odpustí. Mikrofon je značky Philips, SBC3062, pokud by se ti to chtělo pátrat, ale mám ho už asi 20 let, nicméně svou přezdívku nemám pro nic za nic :)

31.3.2016 20:16:07

...
S mým MM ne. :( Vše co jsem točil s mono mikrofonem mi musela DF předělávat na stereo, takže celkem opruz.

31.3.2016 20:23:16

Mikrofon
Tihle borci jako je Kubrt apod. vědí co říkají. Zkušenost z manuálu nevyčteš. Jejich rada, dobrá rada. Já jen vidím talent a nadšení, které by se mělo podpořit. O nic nejde, ten klip jsem našel :):):)

31.3.2016 21:12:34

kobereček
"můžu čekat kobereček od DF? ;)"

Teda jako nevím moc cos měl na mysli, ale jestli Ti může Deskofobie poskytnout jakýkoliv support - napiš. Určitě se domluvíme.

31.3.2016 21:17:34

Dělal jsem si legraci...
Když Kubrt psal, že si to původně představoval podobně jak já a nakonec se z něj vyklubal váš referent...

Nicméně Audacity se jeví jako moc šikovný nástroj - pro lajky velmi užitečné a pro mé potřeby fungující funkce...

31.3.2016 21:21:05 | Upraveno autorem (porovnej)

"kobereček"
Upřímně řečeno si myslím, že by bylo super, kdyby více deskoherních videí různých autorů vycházelo pod hlavičkou deskofobie. Podobně jako je to např. u Dice toweru. (sry za mírný offtopic)

31.3.2016 21:25:20

Nedá mi to ..
Prý se úspěch v české deskoherní obci měří podle toho, jestli ses dostal do deskofobie nebo ne. Tys o tom neslyšel? :)
Já tomu rozumím tak, že vás prostě všichni sledují ..

31.3.2016 21:29:15

DF a Pelly
Nechci tady plevelit Pellymu fórum, ale jak jsem řekl. Dveře DF jsou otevřeny každému, kdo by chtěl něco podobného dělat. Máme podporu vydavatelů (i zahraničních), jakýs takýs rozpočet, stabilně rostoucí diváckou základnu... Pokud bys to chtěl zkusit u nás, jsi více než vítán. Pokud ne - nevadí. I tak Tě rádi podpoříme, protože prostě děláš dobrou práci.

31.3.2016 21:51:02

teda vy mi dáváte...
Nedělejme z toho jogurt... Necítím se nijak výjimečný a na nějaké slučování je dost času. Nikdy neříkám nikdy, nicméně zatím nemám pocit, že bych DF byl nějakým přínosem a spíše bych na ní parazitoval. DF je úplně jiný LVL ať to vezmu z jakékoliv stránky: technické, obsahové, informativní, pravidelnosti, cokoliv...

31.3.2016 22:14:23

Chjo 2
Tak MM krom neochoty pracovat s HD videem se ukazuje jako nespolehlivý... Dnes jsem udělal testovací 6 minutové video s externím zvukem a za pomoci MM se mi to nepodařilo spojit. Po 10 minutách exportu mi to vyhodí nesmyslnou hlášku o souborech, cestě či místě na disku a f*ck off. Tím s ním končím a najdu si nějaký jiný editor, který my tuto jednoduchou funkci provede...

3.4.2016 19:12:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hustá mela
Hustá mela
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas