Palm Island - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Portal Dragon
Autoři: Jon Mietling
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Naložte i tu druhou kánoi rybami. Pokácejte všechny palmy v tomto údolí. Jídlo i dřevo dopravte do našich kamenolomů. Chrám Boha Slunce čeká na další kamenné kvádry. A potřebuje jich víc a víc.

Hra Palm Island je jednoduchou karetní hrou pro jednoho až dva hráče, kteří se pomocí manipulace s kartami snaží maximalizovat zisk surovin a vítězných bodů. Vítězné body slouží hlavně k porovnání dosaženého skóre s předchozími odehranými hrami.


Příprava hry:

Na začátku hry si hráč vezme do ruky 17 počátečních karet a ty zamíchá. Na konec balíčku vloží počítadlo kol. V případě, že získal v předchozích hrách nějaká vylepšení, vkládá je před počítadlo kol.


Průběh hry:

Hra probíhá tak, že hráči postupně odebírají karty ze svého balíčku. Hráč se může podívat maximálně na vrchní tři karty ve svém balíčku. Zahrát může první nebo druhou kartu z balíčku. Zahráním se myslí provedení jedné ze tří akcí:

  • Otočení karty o 90 stupňů: Pokud karta zobrazuje symbol surovin, může ji hráč otočit o 90 stupňů po směru hodinových ručiček a zařadit ji takto otočenou dospod svého balíčku. Nyní má k dispozici suroviny zobrazené na takto otočené kartě. K dispozici může mít maximálně čtyři otočené karty se surovinami.

  • Otočení karty o 180 stupňů: Pokud hráč zaplatí připravenými surovinami, může kartu otočit o 180 stupňů a tím ji zesílit. Otočená karta je opět přesunuta dospod balíčku. Zaplacení surovin probíhá otočením karty se surovinou tak, aby zapadla zpět do balíčku.

  • Obrácení karty: Za obrácení karty se stejně jako u předchozí akce platí surovinami a karta je pak přesunuta dospod balíčku.

Jakmile se hráč dostane k počítadlu kol, otočí jej nebo obrátí dle instrukcí uvedených na počítadle a začíná další kolo.


Konec hry:

Hra končí po osmi kolech. Hráč si spočítá dosažené body a porovná si své skóre s bodovací tabulkou, která určuje, jak dobře se mu vedlo. Zároveň si zkontroluje, zda se mu podařilo dosáhnout, některého úspěchu a získat vylepšení, které bude moci používat v dalších hrách. Každá karta vylepšení uvádí podmínky, za kterých hráč vylepšení odemyká. Většinou se jedná o počet dosažených bodů a některou další podmínku (například mít vylepšené všechny karty kánoí).

Autor: martinsun

Vybíráme z Bazaru

Stanice paranoia + minirozšíření Sada pro přežití
Stanice paranoia + minirozšíření Sada pro přežití
Akt. cena: 895 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas