nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Escape Room: Úniková hra

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní, logická, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Noris Spiele
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Únikové místnosti představují fenomén dnešní doby a tak není divu, že se objevily i jejich deskové alternativy, které se snaží nabídnout podobný zážitek, ovšem v teple domova a povětšinou i za nižší peníz. Většina z nich je postavena na karetním principu, kdy hráči řeší hádanky a postupně odkrývají další a další karty a tak postupují směrem k cíli.

Escape Room: úniková hra volí jiný přístup. Místo balíčku karet dostáváte reálné rekvizity (obálky, papíry, mapy, drobné předměty atd.), které musíte použít správným způsobem (prozkoumat, ohnout, natrhat, vystříhat, vyluštit, pokreslit apod.), abyste zjistili kombinaci klíčů pro postup do další části hry. Velkým lákadlem je tzv. Chrono dekodér — elektronická krabička, která slouží k odpočítávání zbývajícího času (jako ve většině únikových her je k dispozici 60 minut), jako šifrovací pomůcka (na bocích obsahuje vylisované různé šifrovací tabulky, které se pro řešení hádanek budou používat) a zároveň jako kontrola správnosti použité kombinace klíčů. Těch je celkem 16 — čtyři stejné klíče ve čtyřech exemplářích.


Příprava hry:

Krabice obsahuje 4 scénáře se zvyšující se obtížností. Nejjednodušší je Útěk z vězení, následuje Virus, Jaderná hrozba a nejtěžší Chrám Aztéků. Každý scénář je rozdělen do tří zalepených obálek. Na začátku si hráči připraví psací potřeby, Chrono dekodér a všech 16 klíčů, rozlepí obálku s první částí, vyndají z ní veškerý materiál a přečtou si popis aktuální situace a cíl, kterého se mají dobrat. Poté spustí dekodér a začnou řešit.


Průběh hry:

První část končí ve chvíli, kdy hráči odhalí požadovanou kombinaci čtyř klíčů — tyto klíče pak ve správném pořadí a správnou stranou zasunou do čtyř otvorů v Chrono dekodéru. Pokud je kód špatný, dekodér vydá zamítavý zvuk a ze zbývajícího časového limitu strhne 1 minutu. Pokud je kód správný, dekodér vydá souhlasný zvuk a hráči tak mohou rozlepit obálku s druhou částí scénáře. Jakmile správně určí kód druhé části, pokračují do třetí. Jakmile odhalí poslední správnou kombinaci, dekodér zahraje vítěznou melodii a odpočet se zastaví. Je tak možné vidět, kolik času hráčům ještě zbývalo.

Každý scénář obsahuje 8 karet s nápovědou, které lze použít v předem stanovených časech. Vždy, když hráči tohoto času dosáhnou, Chrono dekodér je na to upozorní dvojím pípnutím. V ten okamžik mohou zasunout kartu s nápovědou do tzv. Dekodéru nápovědy, který jim ji umožní přečíst. Použití nápověd není nijak penalizováno.


Konec hry:

Pokud se hráčům nepodaří odhalit všechny kombinace do limitu 60 minut, nevadí. Chrono dekodér zahraje zvuk prohry a čas začne pro změnu načítat od 0. Po dokončení scénáře je pak vidět, o kolik minut hráči překročili stanovený čas.

Některé z herních materiálů budou v průběhu hry zničeny — popsány, rozstříhány, zpřehýbány apod. Můžete si však z internetových stránek výrobce stáhnout a vytisknout všechny materiály a připravit tak hru třeba pro jinou skupinu. Na webových stránkách se také můžete dozvědět přesný postup řešení všech hádanek jednotlivých scénářů. Čeština samozřejmě nechybí. Hra nabízí také mobilní aplikaci, která se vám postará o tematickou hudbu a umožní na konci vyfotit váš úspěšný tým.

Autor: mh

Další názvy této společenské hry

  • Escape Room: The Game

Vybíráme z aukcí

Prodám hru Ex Libris
Prodám hru Ex Libris
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>