nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Trains

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: karetní hra, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Filosofia Editions
Japon Brand
Pegasus Spiele
Autoři: Hisashi Hayashi
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Spravujte Moderní železnice!

Dnešní železnice jsou úžasná věc a rychlovlaky, nákladní vlaky a další udržují celé země v chodu. Od dopravy lidí až k přepravě nezbytných surovin, představují vlaky nedílnou součást národní síly a ekonomického rozvoje.

oficiální text vydavatele

Trains je hra na principu deckbuildingu, ve které se snažíte vybudovat nejsilnější železniční síť v Tokiu či Ósace. Vaše karty vám umožňují nejen nákup dalších karet k vylepšení vašeho balíčku, ale i stavbu vlakových stanic a železničních linek napříč hrací deskou, což je váš klíč k vítězství! Jde tedy o deskovou hru s využitím principu deckbuilding.

Příprava hry

Hráči vyberou, na které mapě budou hrát (k dispozici dvě), vezmou si své komponenty a vytvoří společnou nabídku karet (celkem 16 balíčků). Dále si vezmou počáteční karty, vyberou startovní místo na hrací desce. Hra je připravena, můžeme vyrazit!

Průběh hry

Hra probíhá na kola, v průběhu kterých každý hráč přijde jednou na řadu. Hráč na tahu smí provést libovolné množství akcí, které se však odvíjí od pěti karet, které má na ruce. Nejčastěji vyloží nějakou kartu z ruky, nebo jinou kartu koupí ze společné zásoby. Na začátku hry začínají hráči s balíčkem stejných deseti karet (jak je u her na principu deck-building obvyklé) a v průběhu hry k nim přidávají další, které nakupují ze společné nabídky. Jednotlivé karty představují vlaky (přinášejí peníze pro další nákupy), různé stavební prvky (mosty, tunely), které usnadňují stavbu kolejí na hrací desku, budovy, depa semafory a mnoho dalšího. Velkou roli v této hře hraje nakládání s odpady (kartu odpadu dostáváte téměř ke každé akci), které vám v průběhu hry značně "zpomalují" balíček.

Když už hráč nechce (nebo nemůže) provádět další akce, odloží všechny vyložené a koupené karty a karty, které mu zbyly na ruce na svůj odkládací balíček, a dobere si nových pět karet ze svého balíčku. Na řadě je další hráč.

V průběhu hry vzniká na desce železniční síť a rostou stanice a nádraží, za což budou hráči na konci hry oceněni vítěznými body.

Konec hry

Takto hra probíhá, dokud není splněna některá z následujících podmínek:

  • Jsou vyčerpány libovolné 4 balíčky ze zásoby – vyjma odpadu.
  • Libovolný hráč použil všechny své kameny kolejí.
  • Na hrací ploše jsou umístěny všechny kameny stanic.

Poté dojde k sečtení vítězných bodů. Body lze vydělat následujícími způsoby:

  • Body za města se stanicemi
  • Body za bonusová místa
  • Body na kartách

Hráč s nejvíce body se stává vítězem.


Shrnutí: Vláčková hra, která zajímavým způsobem kombinuje princip deckbuildingu s hrací deskou.

Autor: Pelly

Rozšíření hry

Trains: Map Pack 1 – Germany/Northeastern USA (2012)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 4 hráči od 12 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)