Vzducholodě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jste milovníky techniky a pokroku? Rádi by jste soutěžili s ostatními o to, kdo a kdy vyrobí ty nejlepší a největší "vzdušné koráby"? Pojďte to zkusit a třeba se i podílet třeba na výrobě samotného Hindenburgu.

Vzducholodě jsou rodinou hrou, ve které se stáváte majitelem firmy na výrobu vzducholodí v jedné ze 4 světových velmocí. A cíl je jasný: stavět ty nejhezčí a nejlepší vzducholodě.

Hra probíhá v kolech a průběh hry je postaven na hodech kostkami. Na začátku hry máte k dispozici dvě bíle s max. hodnotou 3. Ve hře pak můžete získat ještě červené s max. hodnotou 5 a černé s max. hodnotou 8. Žádný hráč ale nikdy nemůže získat více než 3 kostky od každé barvy.

Hráči mají svoji hrací desku, na kterou v průběhu hry pokládá různá vylepšení, díky kterým získávají buď vítězné body nebo další kostky. V hráčově herním kole se určí, o kterou z vyložených karet se chce pokus hrát (házet kostkami). Na každé kartě je jak uvedeno, jakého čísla a s jakou kombinací kostek je třeba jej dosáhnout. Proběhne-li hod úspěšně (výsledek hodu je roven číslu na kartě), získává hráč tuto novou kartu. Pokud se hod nezdáří - hráč kartu nezíská a jako kompenzaci dostává žeton +1, který může využít při příštích hodech, kdy mu k potřebnému výsledku bude chybět právě 1. Poté je na řadě další hráč.

Hra končí v okamžiku, kdy jsou již postaveny všechny vzducholodě nebo v okamžiku kdy je dostavěn Hindenburg.
Sečtou se vítězné body za vzducholodě (případně za některá vylepšení) a hráč s nejvyšším počtem bodů se stává vítězem.

 

Autor: paladin91

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Carccasonne základ plus první tři rozšíření- stará
Carccasonne základ plus první tři rozšíření- stará
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas