nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Exit: Úniková hra - Opuštěná chata

Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Kosmos
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jedete s přáteli autem na zaslouženou dovolenou. Nálada je výborná, bavíte se o tom, jak strávíte několik dní odpočinkem na pláži a o veselých večerech, které budete trávit hraním her ve vašem prázdninovém pronájmu. Rozbité auto je opravdu poslední věc, kterou potřebujete. Kolem nikdo nejezdí a stojíte na kraji lesa. Možná by šlo zavolat odtahovou službu z mobilního telefonu? Ale jste bez šance, není zde signál. Je už pozdě a hřmí. Déšť je stále silnější. Z nebe se začínají řinout potoky vody. Necháte auto na krajnici a pokoušíte se najít přístřeší. V lese objevíte chatu. Vypadá zchátrale a dveře jsou otevřené – našli jste místo k přenocování! Ráno zjistíte, že dveře jsou zamčené zámkem na kód. Ve všech oknech jsou silné mříže. V noci jste si jich samozřejmě nevšimli. V chatě najdete knihu a zvláštní kotouč, zřejmě dešifrovací. Začíná vám docházet, že z chaty se dostanete pouze tehdy, pokud společně vyřešíte řadu rébusů a otevřete zámek. Ale pospěšte! Budete se muset dostat pryč dříve, než se vrátí váš strašidelný „hostitel“…


Příprava hry:

Připravte si na stůl knihu a dešifrovací kotouč. Zvláštní předměty nechte prozatím v krabici. Roztřiďte karty do tří balíčků podle označení na zadní straně: > červené rébusové karty > modré karty s odpovědí > zelené karty s nápovědou. Na přední stranu žádné z karet se zatím nesmíte podívat. Uspořádejte rébusové karty a karty s odpovědí ve vzestupném pořadí podle písmen abecedy nebo čísel. Karty s nápovědou roztřiďte podle symbolů. Potom je položte na stranu stolu. Karty stejného symbolu položte na sebe v takovém pořadí, že 1. nápověda je zcela navrchu, pod ní je 2. nápověda a vespod je karta s řešením.


Průběh hry:

Vaším cílem je dostat se co nejdříve společně z opuštěné chaty. Bylo by to určitě jednodušší nebýt skutečnosti, že všechny zámky v místnosti jsou zakódované. V průběhu hry budete postupně nacházet předměty, které jsou zamčené na zámek s trojciferným nebo barevným kódem. Chcete-li je odemknout, musíte nejdříve zjistit příslušný kód a vložit jej do dešifrovacího kotouče. Po obvodě kotouče najdete 10 různých symbolů. Každý ze symbolů je přiřazený ke kódu, který je třeba rozluštit. Budete také muset zjistit, který symbol je přiřazený ke kterému kódu. Věnujte pozornost každému detailu. Pokud si myslíte, že dokážete kód rozšifrovat, vložte jej pod odpovídající symbol na disku. Potom se podívejte do okénka na nejmenším kotouči, kde uvidíte číslo. Toto číslo představuje číslo karty s odpovědí, na kterou se můžete podívat. Pokud kód není správný, budete muset pokračovat v hledání řešení nebo se prozatím věnovat jinému rébusu. Pokud je kód správný, řekne vám karta s odpovědí, jak dále pokračovat.


Konec hry:

Hra končí vyřešením posledního rébusu a útěkem z opuštěné chaty. Dozvíte se to z karty. Na začátku hry nastavte stopky (nebo zkontrolujte čas), abyste věděli, jak dlouho vám hra trvala. Na tabulce na následující straně uvidíte, jak dobře jste si vedli. Při počítání použitých karet s nápovědou berte v úvahu pouze ty, které vám poskytly nová vodítka nebo řešení. Pokud karta s nápovědou obsahovala něco, co jste již věděli, nezahrnujte ji do celkového počtu.

Autor: lenae

Další názvy této společenské hry

  • Exit: The Game – The Abandoned Cabin