Hlasování o Zatrolenou hru roku 2009

Připravuji hlasování o nej hru roku 2009, která vyšla v češtině.

Hlasovat budou moci pouze registrovaní uživatelé a hlasovat se bude pouze mezi nominovanými hrami. V této diskusi můžete své favority nominovat.

Zatím se do užšího výběru dostaly hry Dominion a Pandemic od Albi, Vládci podzemí a Le Havre od MindOK a WoW: Desková hra od Blackfire. Pokud máte jiné favority, pište... :-)

Díky...
6.1.2010 18:07:48

PJ

cauly
Moc jsem nepochopil, proč Small World ano (s nepodstatnými, ale přesto nějakými anglickými texty) a Dixit ne (bez textů). Zrovna Dixit by aspoň za nominaci stál. Ale snad jsem pochopil správně, že se dají nominovat i hry dostupné ve specializovaných eshopech, jazykově nezávislé a s dostupnými českými pravidly. A samozřejmě vydané v r. 2009 (což bohužel vyřazuje Dobyvatele).

- teoreticky Endeavor (tam začal překládat pravidla snoopyx a najednou z překladů zmizel, každopádně je hra jazykově nezávislá a vydá ji komplet česky v r. 2010 Albi)
- Dixit, zkusil bych za zařadit
- Tobago

7.1.2010 10:03:04

PJ
Spatne ctes, Dixit by se prave kvalifikoval:)

7.1.2010 10:57:34

Endeavor
Jelikoz se chysta ceska verze, tak co to nechat az na ni? Ona obecne ta hra bude rozsirenejsi a bude tak mit vetsi sanci, ted ji zna par zasvecenych, zatim az zas tak bezna neni...

7.1.2010 10:58:47

civka
Taky jsem pro civku, protože je to dle mého pořádné první vydání česky.

7.1.2010 11:05:28

ad Zeus
Nešlo by - kromě kategorie Zatrolená hra roku 2009 vydaná v češtině - ještě vytvořit další kategorii, kde by už jazykové pro hru omezení nebylo?

I když je fakt, že tam by se kadidáti(tky) vybírali těžko, neboť by jich bylo mnohem víc.

Ale mohli bychom mít jednu "národní" ZH roku 2009 a jednu "mezinárodní" ZH roku 2009 :-)

7.1.2010 11:06:56

laredo
Jsem pro, jelikož u těch českých her nemám pro co hlasovat :D

7.1.2010 11:12:58

cena mezinárodní...
Zvažoval jsem to samozřejmě taky (vždyť jsem spíše hráč Amerithashe :-), ale i po diskusi s Caulym jsme pro čistě československou cenu...

7.1.2010 11:15:13

Které hry bych do nominace doplnil
SmallWorld, Dixit, Through the Ages: Příběh civilizace.

A váhám u hry Tobago a Space Alert.

Důvod: Chtěl bych počet nominovaných her uržet na osmi, protože mám hlasovací systém vymyšlen na způsob Trolích Arén.

Při spuštění hlasování, by se hry rozdělily do skupin po čtyřech a ve své skupině by svedli lítý boj systémem každá s každou. 2 nejlepší ze skupiny by postoupily a pak by to šlo klasickým pavoukem (1. ze skupiny A vs. 2. ze skupiny B a naopak). Výherci pak aréna o cenu nejvyšší, poražení pak o 3. místo.

1. místo by byla Zatrolené hra 2009 (titul se spíše nějak přejmenuje na něco ve stylu "Volba trola" nebo tak něco)
2. a 3. místo by pak mohlo dostat cenu Trolího palce.

Co vy na to? Nebo byste radši jen obyčejné "každý dá hlas svému favoritovi"?

7.1.2010 11:20:56

hlasování
Osobně bych radši dala přímo hlas. Trolí aréna je super, ale podle mě může dojít k tomu, že jedna skupina bude silnější než druhá. Každý to samozřejmě může vidět trošku jinak.

7.1.2010 11:23:51

hlasovani
Presne tak, zadnyho pavouka bych uz nedelal. Vim, ze by u toho byla vetsi sranda, ale prime vyhodnoceni hlasu je objektivnejsi. I kdyz na BGG taky delaji pavouka...holt musis se rozhodnout jestli chces vetsi objektivnost nebo napinavost a zabavu.

7.1.2010 11:33:56

Zeus
Tobago bych vynechal, bo velmi pravdepodobne tez vyjde letos komplet cesky;)

Radeji bych asi dal hlasy, treba systemem 3 za první, dva za druhe a jeden za treti misto. Nerad bych daval hlas jen jedne, myslim, ze dobrych her je dost:)

7.1.2010 11:34:54

furt bych si jen hrál...
Já jako sportovec tělem i duší hlasuju všemi deseti pro Diem navržený systém. Proč by se hry nemohly utkat v napínavém sportovním klání, mohla by to být dobrá zábava na delší dobu a vo tom to přece je...nebrat to tak vážně a pohrát si...
Skvělý nápad !

7.1.2010 11:48:18

The Hammer
Mno pokud z toho Zeus chce udelat alespon trochu prestizni oceneni, ktere by si treba firmy i nalepily na krabici, tak by to melo byt co nejtransparentnejsi:) Takhle se muzou dve silny hry vyradit navzajem...

7.1.2010 11:54:38

aneken
Tak to máš samozřejmě pravdu, pokud by výsledky měly "jít do světa", tak to by bylo zcela o něčem jiném, než o hraní si... to uznávám, co nejvyšší zamýšlí, netuším :)

7.1.2010 11:59:15

souhlas s bodováním ala aneken
Ještě mě napadlo, že by každý rozdělil určité množství bodů dle libosti. Někdo 6 her po jednom, někdo dá dvěma hrám po 3 bodech atd. Vyhrává prostý součet, při rovnosti třeba počet hlasujících lidí, nebo rozhodne Zeus.

7.1.2010 11:59:55

PJ

Jsem pro obě navržené možnosti
Co by se mně nelíbilo by byl pouze jeden hlas jedné hře a hotovo. Takže buď Pavouka nebo hlasy s různou váhou. A díky za rozšíření nominace o Small world a Dixit :-)

7.1.2010 12:11:28

"Volební" systém
OK, souhlasím s argumenty proti pavoukovi, takže aktuálně bych navrhoval, že každý hlasující by mohl dát jedné hře 5 bodů, jedné hře 3 body a jedné hře 1 bod (u toho jednoho bohu zvažuji, že by ho mohl dát 3 hrám).

7.1.2010 12:40:36

Souhlas s Anekenem
Taky bych byl spíše za verzi navrženou Anekenem. Husákův návrh mi nesedí a není to tím, že bych nesouhlasil s bývalým režimem :-) Hodně lidí by asi propagovalo jednu hru jako jedinou a měli by tak navrch nad námi soudnějšími, kteří bychom body rozdělovali. Ale kdyby se to trochu utřepalo stylem: Každý máte k dispozici X bodů, rozdělte je dle libosti mezi tyto hry, ale jedné hře nesmíte dát více než Y bodů. To by přinutilo lidi k jemnějšímu rozptylu a nebylo by to takové výrazně ovlivnitelné jednotlivci.

7.1.2010 12:41:13

re
Jsem taky pro "bodový" systém.

7.1.2010 12:46:08

hlasování
A to Kadaver ví o čem mluví. ;-)))

Body 5 - 3 - 1 jsou moc velké skoky. Asi bych dal každému 7 bodů, jedné hře je možno dát maximálně 3. Tudíž hlasující může dát třeba 2x 3 a 1x 1, nebo i 7x 1.
Dále by podle mne mělo být hlasování tajné - zveřejnily by se až finální výsledky, třeba i s tabulkou.
Nominovaných her by mohlo být klidně i více - klidně i 20, prostě všechny, které se sem napsaly - a z těch se pak bude volit.

7.1.2010 12:51:19

ad Cauly
No pravda, nechal jsem se trochu inspirovat Korunkovskou anketou, ale i tak si myslím, že je to podařený systém. Obzvláště když se v tom úzkém Korunkovském kroužku trochu zalobuje, tak hned je tam vidět i Arkham a podobné ameritreše :-)
Na můj lobbing by naštěstí byla tahle široká základna odolná, takže se není čeho bát a budeme moci snad prohlásit hlasování za notářsky ověřené a nezkorumpované :-)

7.1.2010 12:54:41

Můj příspěvek do mlýna asi soukromý a mimo mísu :)
Abych pravdu řekl, tak já pro loňský rok nemám vůbec žádného favorita, takže navrhovat nominace se necítím oprávněn. Leč samotné volby se pak zúčastním systémem a u her které navrhnete.

7.1.2010 13:02:14

skvely napad
Supr jsem rad, ze neco takoveho rozjizdi, jsme zvedav na vysledky. Jsem pro system 3 hlasu (at uz jakych hodnot) a hodnoceni v ankete. Libili by se mi i ruzne kategorie, ale ty bych nechal treba na pristi rok az se osvedci ten letosni.

Co se tyce vyberu her. Nevim podle me by meli byt hry urcite dostupne ve vice specializovanych shopech, ale meli by mit uz v sobe pocesteni a papriova cz pravidla. Nepocital bych jako pocesteni ze hra ma pravidla zde k stazeni. Smallworld uz vychazi z Cj pravidly?? Koupil jsem ho 22.12. v hrasu a zadny cj pravidla u nej nebyla!

Proste bych to udelal jako CS hru roku, tj. vydane v cs a lokalizovane. Tak aby se jednalo o jedinecne oceneni, rozdilne od klasickych (SdJ, Geek, Int'l...).

PS: Space Alert prece nemuze chybet...

7.1.2010 13:33:56

Vasek
No on je Hras nutne nemusi brat od Blackfiru;). Ale BF by je s ceskyma pravidlama mit mel...

7.1.2010 13:45:41

ta"jemná"

Small World
BF má na svých stránkách uvedeno, že "hra je v angličtině a kompletní české pravidla ke hře jsou k dispozici na http://www.blackfire.cz/podpora.html".....tak nevím, nevím.

7.1.2010 13:51:06

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas