Hlasování o Zatrolenou hru roku 2009

Připravuji hlasování o nej hru roku 2009, která vyšla v češtině.

Hlasovat budou moci pouze registrovaní uživatelé a hlasovat se bude pouze mezi nominovanými hrami. V této diskusi můžete své favority nominovat.

Zatím se do užšího výběru dostaly hry Dominion a Pandemic od Albi, Vládci podzemí a Le Havre od MindOK a WoW: Desková hra od Blackfire. Pokud máte jiné favority, pište... :-)

Díky...
6.1.2010 18:07:48

rbx

Zeus
proc musi byt ta hra v cestine? To je celkem omezeny vyber a treba Smallworld se tam nema sanci dostat.

6.1.2010 18:20:38

Notre Dame od Dino
Sice mu hlas nedam, ten maji Vladci, ale je to super hra a Dinu patri respekt, ze tuto ciste hracskou hru vydali v cestine. Jinak osobne me taky mrzi, ze ten Small World na zaklade pravidel nema sanci, protoze je to jedina hra srovnatelna s Vladcema za minulej rok z myho pohledu...

6.1.2010 19:09:21

PJ

Zeus
Tak ještě než jsem si přečetl úvod, jen podle názvu jsem chtěl dát Smallworld, čili souhlas s rbx. Můj názor je, že minulý v češtině celkem bída. Snad bych do nominovaných přidal ještě Space Quest. Jinak už jsi asi vše co by stálo za řeč pokryl svým prvním příspěvkem.

6.1.2010 19:26:41

PJ

aneken
Tak jestli vyšel Notre v češtině, je moje volba jasná (Vládci absolutně nejsou moje krevní skupina, což mi potvrdila Vaselova recenze). Sice mě trochu irituje, že se často překládá co nemá text (tudíž z mého pohledu zbytečně), ale tahle hra je moje dlouhodobě nej a už jenom, že vyšla česky mně udělalo radost. Dino někdy fakt překvapí (třeba se San Juanem). Kdyby tak chtěli přeložit nejnovější Feldovu hru Macao, která má hafo textu na kartách nebo třeba World without End...

6.1.2010 19:30:26

Zeus
Rád bych nominoval Space Alert.
Díky.

6.1.2010 19:33:29

PJ

Deskovec
Jo, to je přesně ta hra, kterou jsem v prvním příspěvku překřtil na Space Quest a vůbec jsem se toho nevšiml :o)

6.1.2010 19:43:45

Space Alert
A nemají to být náhodou hry vydané v roce 2009 ;)

6.1.2010 19:47:41

david

Civka
A co Chvátilova Civka, ta se počítá?? :-) To by byl můj nejasnější favorit .-)

6.1.2010 20:01:15

david
to je zase reprint :), pokud dobře chápu Diův záměr, tak by tam měly být jen hry, které vyšly v roce 2009.

6.1.2010 20:06:11

to rbx a PJ
Smallworld dováží ADC Blackfire a mají tam CZ pravidla. Proč by tedy nemoh být nominovanej?

6.1.2010 20:17:29

Beholder
jestli chapu Diuv zamer, tak staci, kdyz na krabici bude 2009 a je jedno jestli jde o reprint, viz. WoW Board Game. Jinak skoda, ze se nehlasuje i o nejhorsi hru, to bych shodou okolnosti hlasoval pro jednu hru, ktera se nachazi tady v uzsim vyberu:-)

6.1.2010 20:26:45

Throuhg The Ages: Příběh Civilizace
to je moje nominace a muj hlas:-)

6.1.2010 20:27:25

pravidla nominace
A neměl by se Zeus vyjádřit jaká jsou pravidla nominace, ať tady nevaříme z vody?

6.1.2010 20:27:34

PJ

všem
Beholder: Space Alert vyšel česky v roce 2009. Za tím si stojím.

dilli: Smallworld sice možná česká pravidla, ale jinak je v angličtině (národy a vlastnosti), takže bych tomu neříkal hra v čaštině. Bohužel.

Ringo: zajímal by mě Tvůj tip na nejhorší hru roku 2009. Tipoval bych Pandemic :o) Můj tip je jednoznačně le havre ke ketrému mám vztah asi jako sydo ke Caylusu.

kren: jo, bylo by to nejlepší :-)

6.1.2010 20:44:45

Tinner's Trail
kdyby se nepočítala Vlaadova Civka

6.1.2010 20:45:09

PJ
tipujes spravne, uhadls, i kdyz to asi nebylo tak tezke:-)

6.1.2010 20:57:44

Přiblížení pravidel nominací...
Určitě by se mělo jednat o české vydání a hra by měla být v roce 2009 vydána v CZ (resp. i případně SK) poprvé (tj. reedice nebrat :-).

U Vlaaďovi Civilizace bych asi udělal výjimku, protože to úplně první CZ vydání bylo takové skoro bych se nebál řící undergroundové :-).

U Smallworldu mě to mrzí, ale osobně ho za české vydání nepovažuji, takže toto ho diskvalifikuje :-(

6.1.2010 22:44:50

Nominace
Muníci?

6.1.2010 22:50:34

PJ
No ono je to tim, ze maji smlouvu s Ravensburgerem:) Ja si tajne doufam, ze by mohly udelat cesky Jmeno ruze, to je docela nedocenena a pritom pomerne pekna vec;)

6.1.2010 23:29:19

Nominace
Tak jsem měl delší rozhovor s Diem ohledně nominací. Jde o to, které hry nominovat. V některých bodech jsem jej zviklal. Například by se do nominace vešel i Smallworld. Protože komponenty jsou jazykově nezávislé, pravidla cz jsou a je běžně dostupná. Ono v tom případě by se do hlasování řeba nemohl dostat takový Dixit, který je taky jazykově nezávislý a pravidla v cz k němu taky jsou (na ZH). Co potom taková Loděnice, vlastně Shipyard, od Vládi Suchého? Je to stejná krabice, která se prodávala v Essenu, jen s dodanými cz pravidly. A to bych tu mohl rozvádět dlouho.

Takže jsme se s Diem dohodli, že nějakou chvíli (pár dní) necháme plénum, aby se vyjádřilo, jaká hra to má být. Společně jsme došli k závěru, že reprinty ani rozšíření zatím ne (až na výjimečné výjimky jako je Vláďova Civka).

A do hlasování by se mohly nominovat všechny hry, které vyšly v příslušném roce a: musely by být dostupné v ČR/SR (tzn. ne pouze exklusivně, ale u různých prodejců), musely by mít dostupná česká pravidla (v balení hry nebo na webu - ZH či na jiném k volnému stažení, apod.). Do nominace by se ovšem nedostaly hry, ke kterým je v základní verzi potřeba znalost jazyka, byť minimální. Tj. Galactica, i když ji mám celou v cz stejně jako Camelot, by se do hlasování nedostal, protože karty už nejsou primárně cz. Zato by se do hlasování dostal třeba Carson city, kde názvy na budovách jsou sice v angličtině, ale není ke hře nutné znát cz název.

No, snad jsem to napsal srozumitelně a snad to není příliš dlouhé, takže si to přečtou všichni, kdo o zavedení této ceny mají zájem.

Napište taky svůj názor, případně mi ten můj ztrhejte (a Zeus vás vyškrtne ze ZH ;- ))) Myslím, že by mohlo stačit tak do neděle 10.1. Zeus to poté shrne, napíše konkrétní podmínky a do další neděle by mohla probíhat nominace. Pak by se už hlasovalo, no a v únoru bychom mohli znát ZHR 09.

Howgh

7.1.2010 00:29:13

rbx

Cauly
Naprostý souhlas.

7.1.2010 00:49:11

Ubongo
I když si nejsem jist, jestli je to novinka roku 2009 v katalogu Albi. Hra je to sice podstatně starší, ale myslím že v ČR byla vydána výrazně později.

7.1.2010 00:54:31

Fantastát
to splňuje vše

7.1.2010 07:55:11

nominace
Já osobně bych nominoval Through the ages a pak Dobyvatele vesmíru, ale nejsem si jistý jestli nevyšli náhodou už dřív.

7.1.2010 08:01:05

to Husak
Ubongo už vyšlo u Albi myslím v roce 2008, jestli ne už 2007

7.1.2010 08:21:50

Vybíráme z Bazaru

Oltréé
Oltréé
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas