Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

Pohled na vec
BF nereaguje a nekteri rikaji, ze jsme je nekontaktovali. Jenze. Prectete si celou tuhle diskusi tady (ano, bude to narocne, je dlouha:-) Z pocatku diskuse ale najdeme vyjadreni z BF a neni nikterak uspokojujici. Kdyby reagovali tak, ze ano, zakaznik nas pan, reklamace jako vsude normalne na jejich naklady probehne tak, ze proste zadaji do tisku opravne karty a me jako zakaznikovi je fuk, jake ty naklady budou. Tolik ke komunikaci s BF. timto povazuji ten Arkham proste za zmrseny. Chyby, ktere si mame opravit fixkou nebo prelepkou. WTF????

Dalsi pohled na vec - ten muj jiz nize prezentovany. Arkham Horror je podle meho skromneho nazoru proste zmetek, chyb na karet je jako maku a ja takovou hru nechci, proste ji vracim a zpet ji neberu. Obzvlaste po te, co bylo avizovano, ze k naprave nedojde. Sorry, ale dodana errata neni naprava veci. Vec zustane zavadne, jenom si nekde mohu precist ,jak by mela vypadat nezavadne. Fakt super. Herni plan v Japonstine je uz jen tresnickou na dortu. Evidentne selhala jakakoliv vstupne vystupni kontrola po vsech smerech. Takze proste chyba a ne ze ne, zadne vymluvy nejsou na miste, ze jako nekde nejaky cinan se spletl. Kdyz elektrikar odpali v celem panelaku vsem elektroniku tim, ze se splete aprehodi fazi s nulou, tak se taky firma nevymluvi, ze tamhleten nejaky delnik, ze oni to neovlivni, ze se s tim delnasem tezko jedna a kdesi cosi.

Pohled 3 - doslova vyuziti, chtelo by se mi rici zneuziti Motheho pro napravu pruseru, za ktery si nekdo nechal zaplatit. Uvedomuji si treba takovou vec, ze kdyz si Morthe dal tu praci a umoznil spouste lidi mit Arkham s ceskymi kartami zdarma (a to jeste stylisticky na vyssi urovni nez byl Merlinuv 3 roky stary prekladatelsky nastrel, ktery bez skrupuli dali do tisku jako finalni bez korekce) a to jeste pred tim, nez to vydali BF, ze BF si necha ted trapne vypomoct od nekoho, kdo zdarma prinesl moznost hrat
Arkham s ceskymi kartami a BF vesele za to inkasuje hrachy?

22.12.2010 15:29:04 | Upraveno autorem (porovnej)

to Zluda
Přelepky v grafice jsem zkusil, ale na samolepící papír mě tiskárna posunula barvy, takže to vypadalo hůř než na bílém papíru. Takže přelepím jenom knihy a ostatní přepíšu fixem. Primitivní přelepky knih jsem tady dal ke stažení. Obaly pro mě nepřipadají v úvahu. Nedám půlku ceny hry na to abych ji opravil.

S Ringem plně souhlasím a tiše mu závidím jeho japonsko-českou verzy, které se hned zbavil.

22.12.2010 15:38:15

Merlin
takže další chyby a pokud nebude ještě někdo další kontrolovat a něco nenajde, tak snad poslední. (Já jsem právě dokontroloval všechny karty podle ah wiki). Takže další errata update.

žlutá karta setkání Univerzitní labolatoře
Profesor archeologie ti ukázal předmět...Pokud máš 2 nebo více kouzel...Pokud máš méně než 2 kouzla...Má to být přesně naopak, pokud máš 2 nebo méně kouzel stane se to a to...Pokud máš více než 2 kouzla, nic se nestane.

bílá karta setkání Arkhamský blázinec
Sestra Heather ti omylem...Mají se obnovit 2 body příčetnosti ne vitality

hnědá karta setkání Historická společnost
Strašidelný muž tě sledoval...Ztrácíš 2 body vitality, ne příčetnosti.

oranžová karta setkání Nádraží
Na nástupišti jsi spatřil velmi dobře oblečeného muže...test rychlosti (-2)...podle wiki by mělo být (-1)

22.12.2010 15:38:34

all
Tak jsem posledních cca 5 nebo 6 hodin strávil kontrolou karet. Až Merlin aktualizuje errata, tak to bude rozepsané detailně, ale v číslech to dělá po dvou kontrolách (-bacil-, Beholder):

23 velkých karet (nebo 22 + 1 žeton monstra Děs v temnotě)
10 malých karet (z toho se tři 2x opakují)
2 žetony monster
suma sumárum: 35 chyb

Co k tomu říct? Za mě raději no comment. Očekávám minimálně errata v kvalitní grafice na vytištění.

22.12.2010 15:45:03

Beholder
To už opravdu není málo chyb. Pokud nebude oprava v grafice, tak budu muset svůj dosud tolerantní postoj taky přehodnotit.
Jinak díky Beholderovi i -bacilovi- za práci kterou si s hledáním chyb dali. Snad už to bude opravdu všechno...

22.12.2010 15:50:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
super, takze BF usetrili na Morthem a ted jerste na 6 hod. korekture, kterou jsi (s pomoci dalsich tady co ty chyby nasli) udelal. Komicke je, ze BF rozeslali hracum hru na korekturu za necelych 1000 Kc, misto aby jim zaplatili :-)

22.12.2010 15:52:27

to Beholder
díky za kontrolu!:-) Měli by tě dát s Morthym do titulků k pravidlům.

22.12.2010 15:55:42

35 chyb?
Cože? Opravdu 35 chyb? No doufám, že už nikdo nebude tuto hru obhajovat argumentem, že v mnohých FFG hrách jsou chyby. Toto je přece jen slušná dávka! Také bych chtěl poděkovat -bacilovi- a Beholderovi za skvělou práci. Doufám, že nějaká náprava proběhne. Popravdě nemyslím, že vydání erraty v hezké grafice tento problém nějak vyřeší. Řešení bych teď pouze viděl ve vydání opravených karet...

22.12.2010 15:56:30

prelepky
Jenom dotaz k prelepovani, nemam s tim zadne zkusenosti. Je opravdu treba prelepovat cely text na karte u tech kde jsou mensi chyby? Neda se udelat jenom mala miniprelepka na dane slovo nebo cislo? To by prece bylo daleko mene napadne nebo naopak?

Jinak ja nevim, i kdyz je spatnych karet uz 35, tak se stejne na Arkham tesim.

22.12.2010 16:00:50

tak já to sfouknu
bez komentáře

22.12.2010 16:08:43 | Upraveno autorem (porovnej)

to VasekVydra
ty čísla se daj přepsat popisovačem na CD a vypadá to slušně. Mám hnědý popisovač od Faber-Castel a je akorát tlustý na to, aby přepsal 1 na 2 nebo 2 na 4 ( to už tak nenápadný není). Ale karty, kde se mění text, by asi zasloužily přelepit..taky nemám s přelepováním zkušenost..

22.12.2010 16:10:40

VasekVydra
Pokud se nějaká oprava v grafice objeví, tak ji nasoukám spolu s origo kartou do obalu. Tuhle variantu jsem použil i u jiných her a na první pohled to není ani poznat. Teď jen aby se ty karty v grafice opravdu realizovaly.

22.12.2010 16:19:36

PJ

Michal-BF
Nechci Vám šlapat v kanadách na prsty, ale volně přeloženo nám sdělujete (opravte mne, pletu-li se):

Sice nás to strašně mrzí, ale to je tak všechno - opravené karty nebudou, pouze cár papíru s alibistickou výmluvou a ještě štěstí, že si bude stěžovat jen pár šťourů jako jste vy tady - normální spokojení zákazníci si ničeho nevšimnou.

Děkuji, stačí.

22.12.2010 16:27:54

bod pět
Hrajeme falešně, ale stejně většina lidí, co nás poslouchají, nemají hudební sluch.

22.12.2010 16:41:09

zluda, retrobob
No do obalu to rozhodne davat nechci. Takze premyslim nad prelepeni u tech nejvetsich chyb. Lihovkou me to stale nejak prijde horsi nez kdyz si to treba vytisknu na barevny papir (béžový, hnědy?) a prelepim konkretni cisla/slova.

22.12.2010 16:45:58

Vasekvydra
akorat bych rekl, že se ti to s těma lokálníma přelepkama bude blbě míchat :/

22.12.2010 16:47:18

Michal-BF
Nejak stale nechapu, kde se stala chyba. Pokud to zkazilo FFG tak by prece meli vytisknout nove karty, ne? Nebo jim to odecist s platby. Nebo byla uz spatna verze poslana do Ameriky od vas? To se da prece snadno zjisitit kdyz se na ty podklady podivate.

22.12.2010 16:49:10

kandelabr
No to se taky prave bojim, ale neni to stejny problem jako kdyz dam prelepku pres cely text? Nebo to prelepujete komplet kartu?

Asi si to nejdriv vyzkousim u nejake reklamni karty z bangu nebo citadely a pak uvidim.

22.12.2010 16:51:55

heh
super, cekali jsme na omluvu a dockali jsme se omluvy typu pro zakazniky zkrachovale kampelicky. Posledni odstavec je ovsem zarazejici: Jste specificka skupina zakazniku, normalni zakaznik si toho diky bohu nevsimne a hru si v klidu uzije. jinymi slovy, mate v rukou smejd, ale kdyz si toho nikdo nevsimne, tak co, ze?
Proste tohle je klasicky cesky zpusob obchodovani, spolehani na to, ze zakaznik si nevsimne a doufakm, ze firmy podnikajici timto zpusobem pujdou co nejdrive do kytek.

22.12.2010 16:52:21

all
..tak nás pěkně sfouknul. Mě jen příjde, že takhle by to fungovat nemělo. Ty errata už je jen zbytečné kopírování toho na, co přišel Beholder...

EDIT: příjde mi, že BlackFiru nedochází, že nám tu hru nedali zadarmo.

22.12.2010 16:52:45 | Upraveno autorem (porovnej)

nevím co si myslet
k bodu 5) Michala-BF - nevím co se myslí slovním spojením běžný zákazník, jestli se tím myslí obyčejný člověk, že je zvyklí na Monopoly apod. jednodušší hry, si Arkham buď vůbec nekoupí a když už tak si ji mnohokrát nezahraje, protože na zahrání jednou za měsíc to hra opravdu není. Já sám jsem si něco o ní prvně zjistil, než sem si ji koupil a zatím jsem ji hrál 5x za poslední 2 týdny a stejně si nepamatuju pravidla a sem tam se na něco dívám do pravidel a ještě se ptám zde na fóru na nějaké nejasnosti a ještě musím hlídat přítelkyni, která je z pravidel ještě více hotová:D Já si hru koupil, protože jsem chtěl něco na delší dobu než je Carcassonne a i náročnějšího na uvažování, ale abych hledal jak blbec Zástupcův revolver a nikde ho nenašel, tak to mi nepřipadá, že si hru užiju...K tomu jen dodám, jak se za mých mladých let říkalo, "Dej si facku a vzpamatuj se"
a k bodu 3) jinak řečeno: to by nás stálo peníze a přece nečekáte u hry jen 1000,-, že bychom vydaly opravené karty a ještě když je jich tolik a reklamovat hru nebudete, takže to necháme u ledu a ono to nějak vyšumí a lidi se uklidní a budou hru hrát stejně i tak (a na konec někteří si stejně, karty opraví sami)

To jest můj názor a nejraději bych ji vzal a šel reklamovat, tím Zástupcův/Zmocněncův revolver by se musely zabývat, no jsem pořádně nasrán

22.12.2010 16:53:13

cesky obchodnik
se proste nepouci, dokud mu nenasype vadne zbozi zakaznik hromadne pekne na hlavu. Ja osobne Arkham CZ vracim. Zavadny vyrobek s nemoznosti napravy...neda se svitit.

22.12.2010 16:56:09

bod 3 michal BF
pokud se nepletu tak to tady nekdo psal, ze opravu sami udelat nemuzou protoze na to nemaji prava a FFG to opravit nechce takze proto neni oprava mozna ...

22.12.2010 16:57:29

cSf.Loser
proč by to mělo ffg opravovat? ok, posunutý tisk u žetonku bych chápal, ale s češtinou na kartách přece nemají nic společného. Oprava jistě možná je, ale stojí peníze.

22.12.2010 17:03:21

to Michal-BF
ta specifická skupina, pro kterou se nic dělat nebude je až urážka!

22.12.2010 17:06:52

Vybíráme z Bazaru

Královské rošády - CZ, ještě zabalené, rarita!
Královské rošády - CZ, ještě zabalené, rarita!
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas