Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

kandelabr
No zadarmo ani kuře nehrabe, ale dobře investovaných pár stovek na kontrolu se vždy vrátí 100x.

Rozhodně s tebou max. souhlasím.

22.12.2010 12:19:33 | Upraveno autorem (porovnej)

to kandelabr
souhlasím...stačilo by napsat, že se omlouvají a že dělají na opravených kartách nebo že na nás kašlou, ať si to přečmáráme.. Pak by se tahle diskuze uzavřela a my buď spokojeně čekali na opravené karty nebo to šli naštvaně přepsat či reklamovat..

22.12.2010 12:21:03

chyby
Ja to opravdu nevidim tak cerne. Projizdel jsem errata a vetsina chyb je spatne cislo, prohozene slovo nebo pridana veta navic. Vyraznejsich chyb mnoho neni (3-4?). Prijde mi, ze nedoslo k nejake fakt fest chybe, jako treba chyba na herni desce (japonska urcite pujde vymenit), komplet spatne vytistena karta vysetrovatele nebo krkolomna cestina (viz. predvidava rasa v dobyvatelych).

Neni tech karet pres 400? Nevidel bych to tak tragicky, vzdyt Arham je (alespon ve zdejsi komunite) vychvalovana hra a kvuli tomu ji vracet? Vzdyt i cena byla o 300-400 nizsi nez aj original. Jako take me chyby mrzi, ale zase bych tu tolik nepanikaril, hru si i tak budu hyckat :-)

22.12.2010 12:22:37

VasekVydra
ono nejde ani tak o ty chyby (alespoň mě), jako o zákaznický servis. Když udělám chybu, měl bych se omluvit, i když mi třeba nepříjde až tak závažná. Tohle každý vnímá jinak. Stačilo by mi třeba i ohlášení, za chyby se moc omlouváme, ale pokud nás podpoříte, příště si dáme extra pozor a když se bude hra dobře prodávat, vydáme rozšíření a v tom budou i opravené karty. Ale říct, že jsme hnidopiši a ať si to kdyžtak přečmáráme fixkou není podle mého dobrý přístup k zázkazníkům. A mlčet je úplná zbabělost. Teď ty chyby nejsou závažné, nicméně u příští hry být závažné můžou a proto mě zajímá, jak se k tomu BF postaví.

22.12.2010 12:28:00 | Upraveno autorem (porovnej)

VasekVydra
Souhlas, taky mi ty chyby nepřijdou tak zásadní abych se kvůli nim vzdal CZ Arkhamu. Jen doufám, že Merlin dodělá opravené karty do grafiky jak slíbil, přece jen hlídat která karta je špatně a dohledávat ji pak v erratech se mi nechce...

22.12.2010 12:29:12

kandelabr
ale zhruba takový příspěvek tady v této diskuzi od MichalaBF je. Teda o rozšíření a opravených kartách tam nic není, ale něco jako omluva s sypání popela tam je.

22.12.2010 12:30:24 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

all
rikal jsem si, ze necham Michalovi nejaky cas, aby se tu vyjadril. Bohuzel se tak nestalo. Takze pro vsechny... to, ze ma Arkham problemy BF vi, to ze se to tady resi vedi taky, protoze jsem to Michalovi osobne rikal, kdyz jsem si u nich Arkhamy vyzvedaval. Bylo to pred tydnem. Takze to hrani si na mrtveho brouka nechapu.

edit> Tak jsem si nasel Michalovo vyjadreni z 15.12., takze je videt, ze to tu uplne neignoruje, ale vetsi zaujeti pro vec by mu rozhodne prospelo.

22.12.2010 12:31:11 | Upraveno autorem (porovnej)

VasekVydra
Já to černě vidím. Koupil jsem hru pro přítelkyni pod stromeček, rozbalení jsem chtěl nechat na ni, ale po posledních příspěvcích zde, jsem byl nucen krabici rozbalit a ouha - hrací plán v japonštině....
Takže zítra si dělám výlet od nás z Budějovic do Prahy, abych to vyměnil a na Vánoce nebylo jen zklamání...

22.12.2010 12:34:28

zluda
Žádný takový příspěvek tu není. Jedině co, tak tu Michal uvádí, že nám to neovlivní hratelnost, vysvětluje nám kdo všechno za to může a to je tak všechno. Jediné co tu je, tak nějaké doměnky Merlina, ve které je úvaha o tom, že přetisk karet nebudu, protože je to drahé.

Jak jsem už jednou řekla. Lajdáctví při výrobě se trojnásobně prodraží při reklamaci. A přelepka není dostatečným řešením. Navíc takové řešení přenáší náklady na reklamaci z části na zákazníka.

EDIT : to dhampir a ještě si nech proplatit cestovné.

22.12.2010 12:35:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ad BF
Ale no tak, jsem si jisty, ze se BF vyjadri. Vzdyt Michal s nami v pohode komunikoval. Hra je v prodeji asi 10 dni a jsou 2 dny pred Vanocemi. Myslim, ze zrovna prodejci v tuhle dobu nevi kde jim hlava stoji, kolik toho musi stihnout. Predpokladam ze ani FFG nebude zrovna mnoho volneho casu na reseni problemu. Takze bych s odepisovanim zak. servisu BF pockal az po svatcich.

V pondeli jsem byl vyzvedavat hru na Planete her a dvere se tam netrhli, kluci behali jak divi po schodech nahoru a dolu :)

22.12.2010 12:37:51

Merlin
Nechci přilévat olej do ohně, ale narazil jsem na další chyby. Jednu na žluté kartě brány a tři na Mythos kartách. Takže by chtělo updatovat ta errata.


žlutá karta brány (Město Velkých, Snová říše, Ostatní)
Snová říše
Procházíš přes opuštěný onyxový lom...Proveď test vědomostí (1) - má tam být (-1), vzhledem k tomu, že jsou tam i testy s plusovými hodnotami, tak nebudu vědět jestli to je +1 nebo -1 (viz. http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Gate38.png)

Mythos karta Podivné otřesy ustaly! (Náměstí nezávislosti)
Píše se tam o nějakých Nepozemských děsech a Pekelných psech. Správné příšery by měly být Chthonians a Dholes (viz. http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Mythos53.png)

Mythos karta Hvězdy se nepletou (Univerzitní labolatoře)
Chybí tam věta v závorce (počínaje příštím tahem). (viz. http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Mythos63.png). Je to detail, ale může to zmást.

Mythos karta Jasno a slunečno (Temná jeskyně)
Pokud je ve hře Noční návštěvník...Podle žetonu monstra by tam měl být Děs v temnotě, ne Noční návštěvník. Já bych to sice přeložil úplně jednoduše - Lovec v temnotě, ale to je fuk :) (viz. http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Mythos52.png)

22.12.2010 12:41:39 | Upraveno autorem (porovnej)

japonština
Ach jo, ze ja to pri svem stesti budu mit taky japonsky... O to vetsi alespon bude vzruseni pri otevirani :)

Jak probiha vubec probiha vymena?

22.12.2010 12:49:47

VasekVydra


Jaká výměna? Chtěl jsi vzrušující a zábavnou hru, tak ji máš. Více japonštiny, více vzrušení...

22.12.2010 12:52:49

Beholder
Tak to bys přeložil špatně, protože co si tak pamatuju, tak to není od slova hunter, ale haunt, což je poměrně rozdíl ;)

Jinak minulý týden mě kontaktoval Merlin (autor oficiálního překladu), zda pro neoficiální eratta oficiálního překladu může použít moje zdrojáky a upravovaný fonty s dodělávanou diakritikou, takže předpokládám, že na něčem pracuje (sice mě malinko zmátlo, když tu nedávno říkal, že to bude dělat ve Strange Eons, protože ty jsou docela na sazbu karet omezený, ale uvidíme)

22.12.2010 12:59:58

Japonština
Tak už jsem to nevydržel. Sice už byl Arkham zabalený, ale nechtěl jsem pak to zklamání pod stromečkem a radši jsem zkontroloval, jestli taky náhodou nejsem "šťastný" majitel limitované (doufejme, že limitované) japonské edice. Bohudík nejsem. Ale Beholder mě pěkně dorazil... Říkal jsem si 25 chyb je snad už všechno a ono houby...

Hlavně mě štve už jen ten fakt, že jsem musel někomu zkazit ten slastný pocit trhání folie z úplně nové hry jenom proto, abych si byl jistý, že pod stromečkem nerozbalí úplný zmetek...

22.12.2010 13:01:22

Born
zkus potravinářskou folii, tím někomu slušně prodloužíš rozbalování :-)

22.12.2010 13:11:08

Morthe
ok moje chyba, toho jsem si nevšiml. V tom případě je asi správnější ten překlad na kartě a na žetonu je to špatně, ale jednodušeji se asi bude přelepovat karta než žeton.

22.12.2010 13:15:25

Beholder
"dik" za upozornenie dalsich chyb.bod 3,tam chyba je,pretoze ak by niekto chcel hladat priseru nocny navstevnik,asi by hladal do smrti.

22.12.2010 13:22:13

Sodovka
No jo uznavam japonska deska je dost pruser, k tomu by se melo BF co nejrychleji vyjadrit. U tech karet to si klidne pockam po Vanocich.

22.12.2010 13:31:06

dajo26
jj chyba tam každopádně je, ale asi spíše na žetonu, než na té kartě, protože Noční návštěvník je asi lepší překlad Haunter of the Dark, než Děs v temnotě. Takže buď přelepit žeton nebo kartu

22.12.2010 13:33:44

Beholder
On by to klidne mohl byt i navstevnik z temnoty, to mi zni dost desive :-)

22.12.2010 13:42:26

odpověď
Tak na oficiální dodaz, zda budou karty vyměněny za nové, se mi odpovědi nedostalo. Přišla mi taková spíše politická odpověď. Moji otázku přešli, jen přiložili errata co jsou tu od Merlina a napsali mi, že to neovlivňuje hratelnost.

Jsem opravdu naštvaná. Doufám, že až si někdo z lidí z BF půjde koupit třeba auto a nepůjdou dejme tomu otvírat některé dveře, doufám že mu také řeknou, že jízdní vlasnosti to neovlivňuje. A přidají jim ještě navíc obrázek auta, na kterém otevřené dveře jsou.

22.12.2010 14:42:45 | Upraveno autorem (porovnej)

odpověď
Co všichni mají s tím neovlivňuje hratelnost. Pokud nedostanu dovednost, žeton stop nebo test proběhne za jiných podmínek, tak pro mě je hratelnost ovlivněna. Nehledě na to, že při neustálém myslení na chyby je zkažen pocit ze hry! A to je pro mě hlavní důvod proč hrajeme hry.

22.12.2010 14:58:45

opravy
já jsem si ty karty opravil popisovačem na CD, je to hnus a kazí to dojem. Přepsaná čísla mi zas tak nevadí, ale opravovat vitalita na příčetnost, když se to tam ani nevejde...

EDIT: na druhou stranu mám dobrý pocit, že jsem se podílel na výrobě :-P

22.12.2010 15:03:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Scar
"Nehledě na to, že při neustálém myslení na chyby je zkažen pocit ze hry!" S tím musím bohužel souhlasit, taky by mi zážitek kazilo neustálé listování v eratech. Pořád doufám v přelepky v grafice, i když to vypadá že do vánoc se to už nestihne:(

22.12.2010 15:10:51

Vybíráme z Bazaru

Dark Souls + rozšírenia (EN)
Dark Souls + rozšírenia (EN)
Akt. cena: 200 €
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas