Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

Sodovka
:) ziadna "adorace". Je mi jasne, ze to mohlo byt lepsie, ale chyby robi naozaj kazdy a Ringo je podla mna prilis tvrdy.

edit:
Tiez patrim k tym "stastlivcom" co maju rozsirenie WOTRa napoly francuzske :). Radost z toho rozhodne nemam, ale netreba to s reakciami prehanat - holt chyby sa stavaju, musim si pockat, kym sa FFG rozhybe a urobi dotlac :).

21.12.2010 20:58:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Chinese version:-)
http://mh.ringo.sweb.cz/AH1.jpg

http://mh.ringo.sweb.cz/AH2.jpg

http://mh.ringo.sweb.cz/AH3.jpg

21.12.2010 20:58:56

Chinese V.
..tužku do ruky, nestěžovat si a opravovat :D

21.12.2010 21:01:37

Chinese version

Tu chci! To je škoda reklamovat, vyvěs ji na Aukro nebo do bazaru

21.12.2010 21:01:51

Miri
podivej, jak to beru nebo neberu, je prece jedno. JEstlize vydam praci a chci za ni zaplatit, tak si nemuzu dovolit vydat zmetek a pokud ano, je to proste mizerna prace a moc nemohu ocekavat ,ze me nekdo bude po zadech poplacavat zpusobem - hele, je tam mraky chyb, ale diky za to, my to prezijeme, strasne jsme chteli, abys to udelal. Co se tyce stiznosti, mas pravdu, muzu si stezovat i na knihy a delam to, protoze to co se dnes objevuje za preklepyv prodavanych knihach, spojene slova, hrubky, chybejici nebo naopak zduplikovane stranky, to neni az normalni a nekdo by se za to mel hodne stydet. Povazujes snad stiznost za zaplaceny a obdrzeny zmetek za nepripustnou? Kde to pak jsme?

21.12.2010 21:04:33

Sodovka
cim vic klikihaku, tim vice Arkham Horror:-)

21.12.2010 21:05:45

Ringo
Co takhle inzerát: prodám Arkham horror cz. Značka čínsko-český slovník zdarma!!!

21.12.2010 21:05:48

Ringo
Vies je staznost a staznost. Ty si vo svojich reakciach podla mna moc tvrdy. A radsej skoncim kym nam kontrolori nadelia cierne body :).

21.12.2010 21:07:29

Scar
ty jo, a kde vezmu ten slovnik? :-)

21.12.2010 21:07:44

Ringo
Vypadá to že ho bude za chvíli BF dávat zdarma ;-)

21.12.2010 21:13:23

Joe

Miri
IMO je Ringova kritika na to, aký finálny produkt dostal, vcelku oprávnená. A prirovnanie Octavie s motorom z Felície (a japonským popisom tlačidiel na palubnej doske, TM (c) Joe) tu sedí.

21.12.2010 21:14:14

Čínština?
Spíše by se víc hodil slovník japonsko-český...:)

21.12.2010 21:14:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Kniha vs hra
když uděláš chybu v knize, čtenář si pomyslí: "kdo to překládal, že ani neumí česky," ale význam věty si domyslí z kontextu. Čert vem Zmocněncův revolver,ale chyba v počtu žetonů, které dostaneš a nebo že ztrácíš vitalitu místo příčetnosti, tak na tohle konkrétně se u té hry měli zaměřit nějvíc. Mě dost mrzí, že tam toho je tolik.

P.S.: Až to někdo budetě mít opravený, dejte sem prosím fotky. Ještě jsem žádnou hru nepřelepoval, tak ať vidím výsledek, jestli nebude třeba lepší karty vyřadit..

21.12.2010 21:15:26

Merlin
bude to i v grafice?

21.12.2010 21:16:52

Miri
pokud si prectes tuto diskusi od sameho zacatku, tak bys zjistil, ze jsem z pocatku byl velice shovivavy a spis jsem AH cz hajil s tim, ze par chybek poznat nepujde, ze je hra dost i o nahode, takze je i nahoda co hrac za predmety z karet dostane. Pokud dostane z jedne karty neco jineho, nez bylo puvodne na karte v EN proste nikdo nepozna. Jenze usmev na rtech mi mrznul, kdyz pocet chybnych karet stoupl na 5 a vrasky na cele se objevily v momente, kdy se pocet chybnych karet vysplhal na 20. Tak s timto jsem si AH CZ nekupoval, mam jej totiz uz anglicky a CZ verze me mela jen oprostit od toho, na co jsem liny. Obalit karty a vystrihat a povkladat CZ preklad od Motheho. A najednou se dozvidam, ze obalovat budu muset tak jako tak a vkladat jakesi preklady taky, byt jen cca 20, ale preci jen, To uz si postupne muzu totiz povkladat vsechno. Chapu, ze nekdo english verzi nema a CZ verzi privital, nicmene to mnemeni nic na tom, ze jde o reklamacihodny zmetek. Kdyz jsem dneska oteviral krabici, protoze mi zrovna dorazila, prvni bylo, ze jsem otevrel pravidla, vedel jsem, ze mohou byt cinska. Oddychl jsem si, nebyly. Manzelce rikam, fajn, mrknem na herni plan, aspon kvuli ni se to vyplatilo, protoze cesky herni plan si neudelam tak jako karty. Otevru herni plan a vybafnou na me klikyhaky. Sorry za ten sok, ktry se tu z toho jeste ted ze me ventiluje, ale vzhledem k meci Damokla, ktery tu na ZH nade mnou visi, se jeste sakramentsky drzim zpatky, tak jakepak ze jsem prilis tvrdy. Prisel mi domu zmetek, popsal jsem tu zmetek, vratim zmetek a at si jej nechaji. Abych nezpusobil skodu Tomovym hram, rad si od nich v teze hodnote vyberu a necham poslat jinou hru, ale Arkham CZ proste uz never more. Sorry.

21.12.2010 21:18:17

Le-Havre
to je Japonstina?:-)

21.12.2010 21:23:59

Ringo, RetroBoB
Ja rozumiem, ze ta to nahnevalo. Len sa na to divam asi trochu inak ako ty - tvoja reakcia mi prisla prilis tvrda. A co sa tyka toho planu to naozaj nie je chyba prekladatelov a cesky AH nie je jedinou hrou, u ktorej sa to stalo.

RetroBoB
Vyznam vety podla kontextu a fakticke chyby je urcite rozdiel, ale uz som sa niekolkokrat stretla aj s tym, ze boli v prekladoch knih oproti originalu aj fakticke chyby - vtedy ma napadlo nielen to, ze dotycny nevie jazyk do ktoreho preklada, ale ani ten z ktoreho preklada :).

21.12.2010 21:26:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Ano, text je v japonštině. Myslím, že zrovna Arkham Horror je typ hry, který se Japoncům hodně zamlouvá. Japonština používá stejné znaky jako čínština (jen v nezjednodušené verzi), kromě toho mají ale také dva abecední systémy, Hiraganu a Katakanu.

21.12.2010 21:27:47

to Beholder
Zkusím to minimálně nacpat do Strange Eons, případně vykopnu svou grafickou verzi, uvidíme, jsem teď dost vytížem jinými věcmi :-( Ale mám to v plánu... Zcela neofiko samozřejmě ... :-)

21.12.2010 21:29:54

herní plán

tichá vzpomínka na Japonce, kteří rozbalují doma AH v češtině....

21.12.2010 21:30:12

Miri
no, ja marne, ale opravdu marne, a to se velmi snazim, se pokousim najit jdiny duvod byt v tomto smeru mene tvrdy.

21.12.2010 21:31:54

Sodovka 21.12.2010 21:30:12 ad herní plán
:-DDD

21.12.2010 21:32:50

Ringo
Ty mas na to svoj pohlad a ja svoj :).

21.12.2010 21:35:23

Řešení?
Řešení typu www.chybyčka se vloudila, tohle si přepište.čau mi příjde dost nesolidní, vzhledem k tomu, že to chtěli mít do Vánoc, aby vytřískali, co nejvíc peněz. Kdyby dali opravené karty do rozšíření, tak budiž, já bych si ho koupil, ikdyž tohle řešení vypadá, jako kdyby to snad udělali schválně, aby si lidi koupili expansion. Mě by se líbily přelepky s povrchem ve stejné kvalitě jako jsou ty karty. Kdyby dali nové, jako třeba k dominionu dávali černý trh, tak nevětší spokojenost.

21.12.2010 21:35:32

chyby na kartach
ja som to vyriesil tak,ze som si tie chyby napisal a vytlacil,kedze som nechcel moc cmarat po kartach. prepisal som akurat u erica colta na +2 s fixkou na cd a na karty lokacii a bran som dal ku kazdemu odstavcu kde je chyba maly kruzok,takto budem bez problemov vediet,ze tam je chyba a jednoducho nakuknem do errat.vzacne predmety som neoznacoval,nie je ich zas tak moc,takze tiez nebude problem nakuknut do errat,ked nejaky ziskam.

21.12.2010 22:11:47

Vybíráme z Bazaru

Dark Souls - Kickstarter
Dark Souls - Kickstarter
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas