Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

Morthe
Jo, máš pravdu, teď sem se na to podíval. Beru zpět, sem vůl. Jako obvykle sem si spletl koše z baňama.

EDIT: Tak přemýšlím, co to teda mají kluci u nás na střelnici za pistoli, co střílí dávkami. Já myslel, že je to 45 automat, ale asi to bude slabší ráže, protože 45 kope jako kůň a při dávce by mě to asi urvalo ruky :-)
No jo, jsem nadšenec, né znalec.. radši se budu věnovat deskovkám.

16.12.2010 13:13:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Prosba
Mohl by mi pliz nekdo z vlastniku ceske verze napsat, jaka brana je ta sestnacta, co by mohla chybet? Resime nekompletni Arkham a ja mam brany jen v anglictine, tak se v tom nevyznam;)

Město Velkých - 2x
Planina Leng - 2x
Jiná Dimenze - 2x
Hlubina - 2x
Snová říše - 2x
R´lyeh - 1x
Obří haly Celeana - 2x
Yuggoth - 2x

Dikec.

16.12.2010 14:18:12

aneken
To je jednoduché - R´lyeh, každá tam má být dvakrát.

16.12.2010 14:21:42

aneken
btw tato brána (R´lyeh) se nachází osamoceně na 3. sheetu spolu s žetony stop a penězi :). To jen kdyby to náhodou pomohlo (právě ty ještě nevyloupané sheety totiž držím v ruce :) )

16.12.2010 14:33:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Elissa a Beholder
Elissa: Diky, to jsem si myslel.

Beholder: Dik, v tom bude ten problem, bych si myslel;)

16.12.2010 15:36:38

Rozdíl české a anglické verze
Ahoj, mám dotaz na někoho kdo viděl českou a anglickou verzi. O Arkhamu uvažuji, česká verze by byla pro mne pohodlnější ale jedná se mi o to, jestli rubová verze karet v české verzi je stejná jako v anglické (tedy pouze pokud to má vliv na hru). Jedná se mi o to kvůli tomu, aby to nedopadlo jako s Dobyvateli vesmíru, u něhož český základ není moc kompatibilní s anglickými rozšířeními. Zase nevěřím, že v češtině vyšla většina rozšíření pokud by nás hra chytla.

Díky za odpověď.

16.12.2010 16:16:35

Čindi
Ahoj, ruby jsou stejné, mají stejný odstín a jelikož na nich není text, nehrozí to co u DObyvatelů.

16.12.2010 16:24:45

Díky
To je prima, že je to kombinovatelné.

16.12.2010 22:59:51

Oprava chyb
Ahoj, padlo tady už kolikrát že by se měli opravit chyby a že se někdo nespokojí s polepkami atd.
Jenže pánové myslím že to něco stojí.
Také tady padlo , že pokud by hra byla dotažená, že by nevadila i vyšší cena.

Řešením dle mého názoru je , pokud je v zájmu autorů hru dotáhnout.
prostě zařídit výtisk oprav a nabídnout to za cenu takovou aby se alespoň rentovali náklady.

Toť můj návrh pro autory.
ps: jinak jsem zastáncem názoru že kluci odvedli dobrou práci a smekám před nimi

17.12.2010 07:20:56

Angri
Nezlob se na mě, ale toto je podle mě naprostá hloupost. Koupím levné auto, sedadla spolujezdců budou bez polstrování, jen pružiny, tak si za peníze dokoupím, aby si mohli pohodlně přisednout další? Nikoliv.
Já beru, že se chyby stanou, jejich počet je ovšem velký, což mě mrzí. Ale s tebou uvedeným řešením bych nesouhlasil a určitě bych si nepřiplácel za něco, co již mělo být dávno v pořádku.

17.12.2010 09:47:35

Deth
no, vidím tady dva úhly pohledu. Z klasického (morálního, logického, správného, ekonomického, atd.) je to samozřejmě hloupost. Kdybych to řekl na tvrdo, tak to vidím i na reklamaci (zboží není ve 100% kvalitě a bez chyb). Oprava by samozřejmě měla být, co se týče finančního hlediska, na vrub vydavatele.

Ale ten druhý pohled úhledu je již čistě "deskoherní", fandovský, a určitě i nelogický. Prostě já bych byl ochoten taky nějaké drobáky dát, abych měl hru v pořádku :)

17.12.2010 10:03:52 | Upraveno autorem (porovnej)

všichni
Můžete být rádi, že to máte česky, včera tu byl na reklamaci jeden pán, co měl herní plán čínsky :)

17.12.2010 10:08:12

čínština

My to ještě nerozbalili!!! S mladými to sekne, až zjistí, že to mají v čínštině.

I když, do budoucna vidím mandarínskou čínštinu jako velmi perspektivní jazyk:-)

17.12.2010 10:19:00

Sydo
nestraš. Jestli to rozbalím a bude tam čínština, tak mě budou omývat.
Však pokud jde o mě, tak jsem velice rád, že je hra v češtině a ty "přehmaty" v klidu přejdu. Proto jsem se doposud této diskuze neúčastnil, jen nesouhlasím s tím co napsal Angri.
Už se těším na další hru z produkce FFG, kterou bude BF počešťovat a ač nevím zda a jaká to bude příště, tak slibuji, že si ji koupím :-). Od FFG v češtině koupím všechno (i s chybami).

17.12.2010 10:33:22

re
Chtel sem si poridit, ale urcite na to prdim, s chybama tu hru nechcu...leda ze by to prodavali za 200 jako zmetek :)

17.12.2010 10:37:13

to Deth
Určitě nějaká další hra v češtině bude, to se neboj :-)

17.12.2010 10:41:58

Merlin
Nevím jestli jsi četl můj dotaz, nedivil bych se kdyby v téhle diskuzi zapadl, tak se zkusím zeptat znovu:

Kdy myslíš že by mohli být karty opravené? Myslím tím ty "neoficiální přelepky". Díky

Na jakoukoliv další hru v češtině se také moc těším, přimluval bych se za MeQ, Civku, nebo budoucí Mansion of Madness:)

17.12.2010 10:47:09

to zluda
Dneska snad budu mít hru, tak jestli to klapne, tak to zkusím pořešit přes víkend, případně do vánoc...

17.12.2010 10:59:30

Deth
Já jsem to nepsal z logiky věci - něco si koupím , je to s chybami , reklamuji - nebo žádám náhradu (doplnění) a nepřiplatím ani halíř.

Ale z logiky toho že když něco dělám a chci to udělat pořádně a "nepovede se mi to na 100 procent" - tak jak by se dal daný problém uchopit a dotáhnout ho z těch 99,9 na 100.

17.12.2010 11:00:56

Sodovka
No vidis, to by byl dobrej duvod se to naucit:D

17.12.2010 11:01:36

Merlin
Super, díky za info. Pokud se stihne do vánoc budu rád.

17.12.2010 11:53:46

chybky
Errata jsou podle mě zcela dostatečná. Jestli to nemá zásadní vliv na hru (to zjevně fakt nemá), tak prosímvás neblázněte... U M:tG je to třeba absolutně (absolutně) běžný u neuvěřitelnýho množství karet, ale i FFG má přímo na hracím plánu MEQ dvě chyby... A že tam je náklad asi větší než 1000 ks a pro mě záležitost mnohem méně pochopitelná.

Já hlavně doufám, že až se na netu objeví nadšené reference a recenze od "civilů", stane se hra dostatečně populární, aby se to BF nějakým způsobem vyplatilo a objeví se v lokalizaci i další klenoty. Tak jen pro příště bych doporučil krom hlavního překladatele i jednoho až dva lidi na odbornou korekturu, ať je to při vší tý práci a investicích taky adekvátně dokonalý...

17.12.2010 11:54:57

Polylux1
V tomhle s tebou nesouhlasím. Přelepky jsem ochoten plně akceptovat pouze pokud mi je zašlou poštou. Jinak mi to může být ukradené, protože abych někde sháněl nějakej krám s reklamníma věcma a nechával si tam na samolepky tisknout errata to mi přijde o dost horší, než možnost si za opravu příplatit. Protože nakonec za to taky zaplatím a ještě si to budu muset zprasit sám.

Co se týká BF, tak ono to není o odfláknuté korektuře, ale spíš o špatném jednání ze strany FFG, které je podle slov Michala-BF a Merlina nenechali udělat finální korektury. Akorát z pozice nevýznamného zákazníka s tím BF asi moc neudělá a FFG to asi moc netrápí. Takže tak.

17.12.2010 13:16:09 | Upraveno autorem (porovnej)

další chyba
tak jsem se dal taky do kontroly, jestli náhodou ještě něco neobjevím. Zatím jsem zkontroloval žetony monster a kromě toho žetonu Zombie se špatným názvem Ghůl je ještě špatný žeton monstra Zvrácená kráska. Na jeho zadní straně je text z žetonu monstra Černý muž. Takže by bylo dobré, kdyby spolu s těmi opravenými kartami k vytištění byly i k vytištení opravy na tyto dva žetony.

17.12.2010 21:36:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Léčivý kámen/Healing Stone
Na české kartě je napsáno, že musím kartu vyčerpat (exhaust) abych si obnovil 1 vitalitu nebo 1 příčetnost.

Podle wiki, tam ale vyčerpání není ( http://www.arkhamhorrorwiki.com/Healing_Stone ) a není to ani v posledních erratech na FFG.

Předpokládám, že tím vyčerpáním se omezí použití karty a lze ji tedy v každém kole použít jen jednou. A asi to tak bylo i původně myšleno a mám to brát jako opravu chyby na originál kartě, je to tak?

18.12.2010 16:07:19

Vybíráme z Bazaru

Albi This War of Mine Desková hra
Albi This War of Mine Desková hra
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas