Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

rowdas
Teď si mě trochu dostal... absolutně netuším, proč je to v překladu jinak, než na wiki, čumím na to jako puk, musím se kouknout, až přijdu z práce, co je na kartě
V každým případě je výsledek vždy stejný, tudíž to nijak nemění gameplay. Možná sem to tam dal proto, že mi to přičlo jako inteligenější řečení téhož. Fakt už nevím.

15.12.2010 12:48:38

Opravy
Zdravím,
přes veškerý čas a péči, která byla lokalizaci hry věnována jsme se nevyvarovali chybám, což nás určitě mrzí. S Merlinem se spojíme a pokusíme se dát dohromady nějaká errata.
Doufám, že se nejedná o chyby, které by ovlivňovaly hratelnost, protože 90% zákazníků nikdy nebude porovnávat ČJ a AJ verzi a tudíž je ani nenapadne přemýšlet nad tím, jestli je chyba, že je na kartě +1 nebo +2.
Pokud se jedná o chyby, ke kterým mohlo dojít v tiskárně - bohužel jsme od FFG nedostali preprinty a tudíž k té úplně finální kontrole před tiskem nedošlo.
Jinak, za finální korekturu po grafikovi jsem zodpovědný já, takže své hromy/blesky směřujte prosím na mě a určitě se nenechte odradit od nákupu dalších našich lokalizovaných her:)

15.12.2010 13:06:41

česká verze
Zdravím všechny, právě jsem českou verzi dotáhl z obchodu a řeším dilema co s tou anglickou :-).
Každopádně jsem za lokalizaci vděčný, přinejmenším kvůli mým spoluhráčům (resp. nyní mohu zahrát s více lidmi, které AJ odrazovala).
I když jsem pochyboval, že to někdy řeknu, palce nahoru pro BF (i za rozumnou cenovou politiku u lokalizované verze)!

15.12.2010 13:34:49

chyby
Myslím, že je Michal na sebe moc přísnej, za spoustu chyb asi můžu já... Každopádně oficiální errata bude...

15.12.2010 14:00:53

česká verze
Michal-BF a Merlin - palec nahoru pro Vás pánové a ještě jednou díky za českou verzi

15.12.2010 14:30:13

zkompletovani
nejaka dobra duse kera by sepsala kompletne vsechny chyby na kartach a to jak to ma doopravdy byt aby se nemuselo cist tenhle silenej wall of text?

15.12.2010 14:53:02

apdejt

Necronomicon 1x
Sabothova kabala 2x
Kulty goulu 2x
Král ve zluté 2x

Karty lokaci

1) Nemocnice Panny Marie
2) Arkhamský blazinec
3) Nepojmenovatelné:
4) Hřbitov
5) Stříbrná lóže
6)Historická spolecnost
Karty bran:

Zelená karta,ostatní
Modrá karta Obrí haly
Zelená karta Obri haly
Zlta karta Snova rise
Cervena karta Planing Leng
Zlta karta R´lyeh
Modra karta Yuggoth
Cervena karta R´lyeh
Zlta karta R´lyeh

Unikatne predmety

1) pomocník Eric Colt by měl mít +2 rychlost (místo +1)
2) Nepozemská soška by měla ztrácet 2 zdraví (místo 2 příčetností)

zatial teda 24 kariet

15.12.2010 18:39:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF errata
Myslím, že se všichni shodnem, že chybičky se můžou vloudit, takže žádná tragédie.

To, že uvažujete nad řešením je super a chtěl jsem se zeptat, jestli už nevíte v jaké formě errata budou. Podle součtů tady v tématu těch karet s chybkou je lehce přes dvacet, možná se ještě nějaké drobnosti najdou, ale už teď asi budeš vědět, jestli bude možné dodávat
a) opravené vytištěné karty (super varianta, i při delším čekání na dodávku si myslím by to všichni majitelé hry uvítali, nejsem si ale jistý, zda je to schůdná varianta kvůli jednání s FFG)
b) vytištěné přelepky s textem (tím myslím jejich poslání poštou na vyžádání)
c) soupis chyb na A4

Díky za vyjasnění toho, co můžeme očekávat.

15.12.2010 19:22:27

chyby

23 už je moc.

Ode mne bude palec nahoru, až mi dorazí obálka s 23 novými kartami.

Klidně mě kamenujte...

15.12.2010 19:23:17

Hike
varianty a) nebo b) by byly ideální. Varianta c) se mě osobně moc nezamlouvá... Ještě mě napadá varianta d) že by se opravené karty uveřejnily na webu jako PDFko a každý by se je vytiskl sám- rozhodně ne ideální, ale pořád lepší než nic...

15.12.2010 19:56:25

chyby
23 už je moc.
Stojím na stejné straně jako sodovka.

15.12.2010 20:06:21

hmm
23 je fakt docela dost na to, aby vysly opravne karty. Kazdopadne diky za ceskou verzi, neanglictinari si ji urcite zahraji i s temi chybami, aniz by na ne prisli a nejak to nabouralo hru. Nicmene jako puntickare me to z principu docela stve.

15.12.2010 20:57:25

no..
Já jako totální lingvistické kopyto jsem samozřejmě za CZ verzi rád ,a furt tak nějak doufám že hra bude bezproblémová i s těma chybama .chtělo by to aby si českou verzi zahrál někdo zkušený a poreferoval co a jak. každopádně je to škoda. Každopádně už je objednaná a čekám až dorazí.

15.12.2010 21:13:07

D.N.A.
na hru samotnou to mit IMHO dopad nebude. Spise jde o jakesi takove ty principy a tezko se fakt, ze ty chyby tam jsou, zkousava. Ja mam navic dilema, budu mit doma 2 krabiceArkham Horroru, protoze ten anglicky original si rozhodne nechavam, naplnuje me to pocitem, ze to mam i ve verzi bez chyb:-) Puvodne jsem to chtel prodat a castecne refinancovat koupi CZ arkhamu, ale holt to neudelam.

15.12.2010 21:28:22

ringo
Na to kašli.výš kolik já mám doma životně důležitých nesmyslů které prostě za žádnou cenu NEMOŽU vyhodit ani prodat ani vyměnit ani darovat,protože bych časem určitě trpěl jako zvíře a sháněl to pak pracně znovu?

15.12.2010 21:37:30

D.N.A.
tak to presne vim o cem mluvis, protoze ja uz toho prodal tolik, co jsem nepotreboval, abych si to po nekolika letech koupil znova a spoustu toho, ceho lituji, ze jsem prodal, uz ani nejde sehnat a smejdim porad na eBayi jak trouba, jestli se to tam nahodou neobjevi:-)

15.12.2010 21:40:26

ringo
A co teprv ty věci co sem nepořídil protože je přece nepotřebuju a za pár let je kupuju za dvakrát tolik, nadávám si že sem to tehdy nevzal a přemýšlím jak velký idiot doopravdy sem a proč si vlastně pořizuju něco co sem nechtěl.

15.12.2010 22:04:05

errata - info
Z určitých náznaků a toho, co si domýšlím (tedy neberte to za žádné oficiální info) nepřichází zveřejněné opravených karet v grafice v úvahu kvůli smlouvám s FFG. Dotisk opravených karet asi také nepřichází v úvavu (hra je vyrobená ve stejné fabrice jako anglický originál a ani FFG nedělá dotisk špatných karet, jedině v rozšíření, vyrobení pár karet na zakázku je pravděpodobně zcela nereálné a nechat to vyrobit jinde je zas nesmysl kvůli tomu, že to nebude stejnej papír, stejný odstíny tisku a šlo by to odlišit). Osobně asi vyrobím soupis karet a kompletní opravený text, případně můžu soukromně vydat neoficiální opravené karty s využitím Mortheho grafiky (pokud dovolí - má výrazně lépe zpracovanou grafiku než já :).

15.12.2010 22:29:04

Merlin
"můžu soukromně vydat neoficiální opravené karty s využitím Mortheho grafiky"

To by bylo skvělé. Rozhodně lepší než pouhá textová errata. Přelepky sice nesnáším, ale v tomto případě bych se asi přemohl :). A potom jak, BF prodá všech 1000 kusů a vyjde první rozšíření, tak k němu můžou dát opravené originál CZ karty :))

15.12.2010 22:35:46 | Upraveno autorem (porovnej)

překlad - jen pro info
Mimochodem, samotný překlad vznikl původně asi před třemi lety a byl to jeden z mých prvních větších překladů (v podstatě asi doteď stále největší :-). Letos byla provedena korektura především co se týče formulací a gramatiky, s detailní kontrolou karet jsem počítal až nad finálními grafickými podklady, k čemuž nakonec nedošlo, jak vysvětlil Michal. Bohužel vstřícnost FFG také není u takto malých nákladů největší (tisíc kusů je pro ně evidentně něco jako plivnutí do oceánu). Např. u World of Warcraft se na důkladnou kontrolu kartičku po kartičce dostalo a zatím o žádných faktických chybách nevím :-)

15.12.2010 22:35:59

Tiskárna
Nevím jak to teda funguje, ale pokud nasekala chyby tiskárna, není tam nějaká možnost reklamace nebo tak něco? Přeci BF nebo FFG nemůže být úplně jedno, co jim tam vytisknou.
Osobně hru kupuji kvůli lokalizaci a i když uznávám, že se dá hrát tak jak je, tak byl bych ochotný si opravené karty klidně i dokoupit.

16.12.2010 08:05:58

kontrola
to, ze nedoslo ke kontrole obsahu, ale jen gramatiky, je docela zarazejici.

16.12.2010 08:49:58

tiskarna
to samozrejme neni chyba tiskarny.. tiskarna dostane archy pdf, hodi to na kovolisty, pak do masiny a uz se jede. chyba se stala tam kdo delal ty pdf, tzn bud neudelal korekturu, nebo ju udelal a blbe

16.12.2010 08:51:34

chyby

Já bych byla velmi nerada, kdyby si to někdo (Merlin, Michal-BF) vyložili tak, že trh je velmi hladový po lokalizovaných verzích, že akceptuje i horší kvalitu.

Ano, je to rozsáhlý projekt a může se stát, že dojde k chybě. Ale 23 chyb je hodně a svědčí to o systémovém selhání.

Osobně bych neměla problém s cenou o stovku vyšší nebo dodávkou až po vánocích, kdyby hra byla v pořádku.

Blackfiru bych doporučila koupit si nejlevnější licenci nějakého CATu (do 150 euro), aby jejich lidi nesekali chyby typu +1 místo +2 a příčetnost místo kondice.

16.12.2010 09:04:45

to Sodovka
Nechápu, jak nějakej soft omezí chyby typu špatně opsaný číslo z kartičky, ale dík za tip :-)

16.12.2010 09:20:10

Vybíráme z Bazaru

Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas