Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

Ringo
moc nechápu tu souvislost s kontrolou karet a vyráběním CZ karet...

11.12.2010 20:31:21

chyby
No, a myslíte si že ty chyby sou tak fatální že zásadně ovlivní celou hru?Přece jenom si to koupí dost lidí co nemají nejmenší tušení jak vypadá originál a o překladech na zatrolenkách taky ne.

11.12.2010 20:34:11

D.N.A
Tak fatální pro hráče asi ne, ale některá postava to kvůli tomu může šeredně odskákat :-O
Pro ty co netuší snad bude BF časem přidávat opravu.

11.12.2010 20:48:40

Beholder
ta souvislost je treba v mem pripade zrejma a otazkou je, jestli to tak nebudei u ostatnic. Proste se mi nechtelo venovat cas tomu, abych obaloval karty a vkladal do nich preklad. Tak jsem si koupil i CZ verzi. Pokud bych ten cas mel ted zat ovenovat do toho, abych kontroloval spravnost te ceske verze, tak by to bylo kapku neefektivni. A jestli je nekdo dalsi jako ja, ze ma anglickou i ceskou verzi, tak nevidim moc jinych motivaci proc kupovali ceskou verzi jako tu, ze se jim nechtelo pachtit s tim zpracovavanim pocestovani anglicke verze, tak jako me.

11.12.2010 21:04:34

vliv na hru
vzhledem k tomu, ze jde o kooperativku pelnou event karetaplnou nahody, tak si myslim, ze je docela jedno jestli tahnuta karta nabidne hraci neco jineho nez ma byt v originale, nic moc to na behu hry nezmeni. Udalost bud prijde nebo neprijde. to ze bude kapku jina je jakoby neprisla. to bude asi tak vse, co to muze ovlivnit.

11.12.2010 21:06:12

Ringo
tak já třeba kontroluji i české karty vyrobené místními zatrolenci (ještě než je vytisknu)...

11.12.2010 21:09:50

chyby na kartach
ako tak citam,opat vela kriku pre nic.ok,stalo sa,co by sa sice nemalo,ale netreba teraz plakat.dufam,ze tie chyby co sa tu popisali,su jedine,ja si cz verziu aj tak kupim a zatial si tie pripadne chyby napisem a vytlacim.nie je ich az tak strasne vela.inak,som zvedavy aky postoj k tomu zaujme BF,ja napr. nemam chut vytlacat prelepky a znicit s nimi karty.akceptujem iba komplet original karty.spomente si na dobyvatelov vesmiru,ako pekne sa zachovali v albi a opravene karty posielali.
netreba teda z toho zatial robit dramu,ved chyby robime vsetci.a co sa tyka toho sledovania chyb v hre,nie je predsa zarucene,ze dana karta sa vyskytne hre.ja som rad,ze tato hra vysla v cz,je to urcite len a len dobre.

11.12.2010 22:07:41

Beholder 11.12.2010 21:09:50
vsak jsem tu kdysi na jednu chybu v Motheho prekladu myslim upozornoval, takze jsem to letmo kontroloval taky ,ale to prave pri prikladani prekladu karet do obalu k anglickymkartickam, teda kdyz jsem mel jeste snahu to delat, nez meto prestalo bavit a rekl jsem si, ze vemu tu ceskou verzi. Takze abych totez delal s tou ceskou verzi a porovnaval ji s anglickou, to uz by me fakt vyslo na stejno, jako kdybych si rovnou pocestil tu anglickou.

11.12.2010 23:51:36

princip
Nechápu názory, že se nic neděje. CZ verze byla vyrobena a výrobce stanovil cenu. Tím říká: zákazníku/hráči tady máš plnohodnotnou hru v češtině a zaplať za ni tolik a tolik. Zaplatíš a můžeš hrát. Výrobce neříká/nepíše nikde ani slovo o tom, že jsou tam chyby a že mě čeká spoustu času stráveného na fórech a s přelepkami, abych hru srovnal s originálem. Neberu argument, že přece ty chyby nemají na samotnou hru až tak zásadní vliv. Prostě mě na to nikdo neupozornil a tváří se, že mi prodává kompletní hru. Štve mě to prostě z principu. Jde o normální slušnost přece.... Bohužel je to ale praxe posledních pár let. Jak u deskovek, tak třeba i u PC her - viz Civilization V nebo Silnet Hunter 5. Prostě prodáme ti to jako úplnou hru, ale dodělat si to musíš sám, my na to nemáme čas, ani nervy všechno kontrolovat....

11.12.2010 23:55:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
zbytečně tu rozebíráme blbost. Nikdo tě nenutí abys to kontroloval. Jen jsem to tu nahodil, kdyby se náhodou někdo obětoval. Každopádně tvé argumenty pro mě postrádají logiku :). Stačí říct: "Nechce se mi to kontrolovat a je mi jedno jestli tam jsou chyby, nebudu to řešit". Protože na stejno by tě to nevyšlo, protože jak píšeš, shodneme se na tom, že bys kontroloval i karty od Morteho. Měl bys práci s výrobou karet + kontrolování. V tomhle případě jde jen o tu kontrolu.

12.12.2010 00:15:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
me to logicke teda prijde, ja to kazdopadne urcite kontrolovatnebudu, protoze mi proste prijde logicke, ze jsem to pak nemusel vubec kupovat, kdybych mel ztracet cas necim takovym:-)

12.12.2010 00:29:23

Pekische
Chyby dělá každý, jen se podívej kolik různých FAQ k hrám dávají sami výrobci.
Když něco pokazí samotní FFG, tak proč by se to samé nemohlo státu BF....
Já chyby příliš neřeším, koneckonců se o některých přece vůbec nedozvím. Hry kupuji a hraji, jen když narazíme na zásadní problém na němž se nejsme schopni shodnout, tak se sháním po vysvětlení.
Např. u Warhammer Invasion vyšlo už u cca 20 karet opravy textů karet, které vůbec neřešíme a hrajeme karty tak, jak jsou vydané.

12.12.2010 08:15:40

chyby
si myslím ,že zrovna u tohoto typu hry to přece nemůže být žádná velká tragédie která by z toho udělala nějakou nevyváženou a nehratelnou hrůzu.Spíš by mě zajímalo jak se povedlo přeložit ty atmosférické texty.

12.12.2010 08:40:40

Deth
Jasně že chyby dělá každý, ale pokud mají skoro všechny unikátní knihy stejný text tak si toho nejde nevšimnout. Prohlídl jsem jenom malé karty. Po prvním rozčílení už dalších asi 5 karet s trochu nejasným textem neřeším. Jinak jsem rád za české vydání.

12.12.2010 08:42:29

chyby

Uvidíme, možná nás BF potěší vydáním karet se správným zněním.

U Dobyvatelů vesmírů se měnilo asi 5 karet a takovou péči o zákazníky bych si představovala.

12.12.2010 08:55:16

oprava
Na schválení čeká moje oprava Unikátních knih. Je to pouze text na přelepky.

12.12.2010 09:28:26

chyby a opravy
Ano, chyby může dělat každý a u složitého projektu se tomu ani nedivím. Zmocněncův/zástupcův revolver je myslím nějaká chyba pracovní verze, která se omylem dostala do tisku.

Další chyby sice zamrzí, ale jak už tu uvedli jiní, vzhledem k náhodnosti, jsem se rozhodl skoro všechno zde uvedené nechat (kromě přelepení 2 na 4 u Krále ve žluté).

Pokud BF vydá opravené karty, bude to skvělé a budu je za to velebit. Přelepky, pokud mi je pošlou poštou dejme tomu. Pokud budou jenom někde ke stažení, tak nic opravovat nebudu, nemám na to výrobní prostředky.

Prior: pokud bych si za pár šupů mohl pořídit přelepky, tak už jsem to udělal dávno a nečekal bych na českou verzi ... každý nebydlí v Praze nebo v Brně s kopycentrem nebo reklamkou na každém rohu.

Co se týká pravidel, tak na několika (asi 3) místech jsou vypadlá spojovací slůvka v nadpisech, ale nic, co by bránilo pochopení textu. Po přečtení mám dojem, že všemu rozumím. Uvidím po zahrání. :o)

12.12.2010 11:13:28

Chyby
Pro ty, kteří si dělají přelepky:
1) pomocník Eric Colt by měl mít +2 rychlost (místo +1)
2) Nepozemská soška by měla ztrácet 2 zdraví (místo 2 příčetností)
Nemám anglickou verzi, tak to ještě někdo překontrolujte (porovnávám karty s Mortheho překladem a arkhamhorrorwiki)

13.12.2010 23:54:35

re
To uz je skoro lepsi koupit anglickou a prelepit ju celou ceskejma prelepkama :)

14.12.2010 11:54:15

jedna kosmetická chybka
Nevím jestli to tu již někdo napsal, nevšiml jsem si. Ale na jedne z karet příšer konkrétně zombie je uveden ghoul;-)

14.12.2010 11:56:46

CZ "verze"
šmankote, nebylo by už jednodušší začít se spíše bavit o tom co je v české "verzi" vlastně dobře ? No nevím, BF tentokrát...palce dolů...

14.12.2010 12:34:55

česká verze a funkčnost
Chci si koupit českou verzi.
Potřebuji ale na to odpovědět pár otázek.
Pokud bych se nedostal k této diskusi , a jako neznalec anglické verze.
Poznal bych , že je tam něco špatně??
Je horší hratelnost??
Hra se nedá dohrát??
Způsobuje rozdíl na kartách třeba to že hra skončí předčasně , nebo někdo vypadne a nemůže tomu nijak zabránit ??
Pokud odpověď zní ne.
Tak si ji koupím a nebudu dále řešit tuto diskusi.
A když se tak zachovají všichni kdo ji chtěli a tato diskuse je odradila , je tu i možnost , že prodejnost bude dobrá a v českém rozšíření se dočkáme opravy.

14.12.2010 13:06:03

rbx

angri
ne

14.12.2010 13:10:51

Angri
Odpověď na tvoji otázku je "NE".

Tedy si českou verzi klidně kup. Oni nakonec ty chyby jsou spíš o tom, že máš kartu, která stojí 3 dolary a můžeš za ní získat kouzlo a zahodit ji a druhou kartu (jinou), která stojí 5 dolarů a můžeš za ní získat kouzlo a zahodit ji.

Správně za tu 5 dolarovou kartu má být dovednost, která je asi cennější, když je ta karta dražší. Časem by ti tohle mohlo být divné, ale v zásadě nic, co by podstatně měnilo zážitek ze hry nebo způsobovalo kolaps hry.

14.12.2010 13:15:19

Habrik
není, protože je anglická verze dražší než česká:-)

Pro ostatní: Začal jsem kontrolovat všechny karty (porovnávám je s Mortheho překladem a v případě rozdílu s AHwiki), mám prošlí malý karty a karty mýtů, dneska nebo zejtra projdu zbytek.

Aby to nevypadalo, že to dělám proto, abych ukázal, co všechno BF udělali špatně, tak dodám, že jsem ze hry max. nadšenej a BF patří můj obdiv a dík!!!

14.12.2010 13:16:08

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas