Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

.
ehm, vazeni.
nie je to napisane ani arogantne ani s umyslom klamat ci ublizit nebodaj. to kde toto citate? emocie kalia zrak nejak moc..

Ak si precitam v bode 3) "nový tisk je naprosto nemožný" a akceptujm toto (s ci bez polemiky ze "preco a co a vobec"), CO SA AKO DA NA TO (viac/menej/co mal inak) NAPISAT NA TOTO TU CELE? ha???

Ako velmi staci sypat popol? harakiri rulez ci ako??
..a ked bude poprava, co s tym potom chceme ako spravit, tymto tu dokazat, okrem vylevov po internetoch? normalne sa pytam..

Vytaca to "nastesti" ?? ..hladat aj poburenie ci utok. ako kto teda chce. Ja to ale zbavujem akychkolvek konotacii a pride mi, ze je to v podstate "nastastie" pravda, normalny fakt. Co je imho len dobre. Dufam, ze sa najde tych par stoviek ludi, co to prekusnu a budu uzivat hru proti hre a nie proti...

Hry na komunikaciu a tahanice o milon% uspokojenie kazdeho zakaznika su sice fajn, ale..ale.. a trochu pragmatizmu a chladnej hlavy by sa imho zislo;)

Ved je to vonku desat dni a desat ludi to tu takto dava..(aj ked nasere, ale takto? toto? toto je ta (urazena) 'skupina'? nazdravie)
..pricom ale kazdy z nas dobre vie, ze riesenice okolo hier, Ciny a prav su prinajmensom "extranarocne", no nie? ci fakt za tym vidite len alternativu automobilky a miliardove obraty z ktorych ide ten servis chyb, co prejdu aj po prisnej kontrole kvality? robil som v tom, viem o com pisem. a tam ja hry teda fakt nevidim..

Tymto urcite nechcem spochybnovat nikoho narok na pocit absolutnej dokonalosti, ktory musi nutne prist po vysoleni az 9tich kil penazi. fakt to chapem, enjoy.

Dufam, ze tu coskoro prevazi solidarita a snaha pomoct v tomto zaiste epochalnom "nestasti" napr. v podobep pdfka s tymi blbymi chybkami az monstroznimi preslapmi, navodmi, ako co kde opravit..zabalene do trochy nadhladu a snad aj humoru;)

Za par rokov to bude kuriozita s pridanou hodnotu...
Keby som tu mal prave fotak, pastol by som ako som fixou 'eratovane' tokeny a karty s textami v jednej inej hre (tiez od BF:P) ...a prisaham, vo vlaknach ku tej hre taketo vyplachy teda nie su...(a chyb je tam teda ze viac!!!, keby 20, ake super.) a miestoprisazne prehlasujem, ze som sa z toho vobec neposral, fakt.

Michal-BF> urcite to napravite a v dalsej supe to bude uz len 10 chyb napr:) teda dufam..! cesta za dokonalostou je vsak neista;)
..a ak nabuduce zapojite do toho aj HC fanusikov, ktori su "nastastie" ochotni kvoli svojej oblubenej hernej megapecke prave toto- kontrolovat pismenko za pismenkom(!!!)- predstav si, kam by sa posunula "kontrola" kvality, ak by ju mohli aj realne ovplyvnit!..ved to by boli hry, ako vino!:) ..otvorte trochu 'hru'..co. Nepodcenuj dobrovolny zapal pre vec;)

nejak som sa rozpisal, az mi je to luto, koli akej blbosti.
idem hladat revolver. ak ho nenajdem, budem zurit, kym mi ten liter penazi nevratia a potom ich pouzijem na zapitie toho nesmierneho zialu, snad to bude ucinne, ako ten revolver.
stastne a vesele.

PS>po 3 rokoch natahovacky s jednou echt tot zapadniarskou super-zakaznickou imidzovou atutomobilkou je uz vec na sude a asi sa este chvilku potaha. Podotykam, ze ide o motor, nie o dvere. tolko k tomu, co ma zaujima ako zakaznika, ked ked platim za nieco. nazdravie.

22.12.2010 17:51:32 | Upraveno autorem (porovnej)

.klopčík
Nezlob se, ale nemohu souhlasit a hlásím se jako jedenáctý ;-) .

Když se zde psalo o 6 chybných kartách, tak jsem byl zklamán, ale dnes jsem už .... . Pokud se stane, že si o kulatém jubileu 25.12. rozbalím Arkham s japonskou deskou, tak to tomu dá korunu. Samozřejmě vím, že za desku BF nemůže, ale těch chybných karet je mnoho.

22.12.2010 18:01:58 | Upraveno autorem (porovnej)

klopčík
No paráda, takže příště už se nemusí kontrolovat vůbec nic, jelikož hra stojí "jen" 900? Chtěl bych mít tvůj pozitivní náhled, který přes 30 chyb považuje za prkotinu. Enjoy, peace, rulez a třeba i cool, ale mně to košer nepřijde.

22.12.2010 18:04:24 | Upraveno autorem (porovnej)

klopčík
taky nesouhlasím. chyby v textu jsou na ně, za to žádný číňan nemůže. A jejich přístup k zákazníkům prostě není dobrý.

22.12.2010 18:10:39

klopcik
promin, ale tohle co jsi napsal mi prijde uplne z jineho sveta. Sveta, ktry tu u nas vladl mozna pred 30 lety. Dneska mame nejaky vztah zakaznik - prodejce - vyrobce a ten musi fungovat. Jak me obchodnik pumpne, uz k nemu nepujdu. Jak me pumpne vyrobce, tak si priste dam pozor, abych si u obchodnika nekoupil produkt tohoto vyrobce. Pohled typu - budtze radi, nebylo to tu a uz tu to je, co uz ze tam jsou chyby, to fakt promin, ale takto muzu pristupovat jen k darovane veci, ne k veci, na ktere nekdo vydela a na jeho vydelku se podileji i me penize. Pokusy vyargumentovavat ,ze vzdyt je to o 400 levnejsi nez original, to sorry, ale nekteri to projezdi na reklamacich, jini na tisku v tiskarne, aby ty sve zavadne karty priblizil alespon kapanek originalu. Pokud nekdo neco spichne horkou jehlou a rekneme na rovinu, ze pro maximalizaci zisku pred vanocemi, tak ja osobne to povazuji v podstate za podvod. A na podvod se neumim divat shovivave, omluvne a ze emoce kali zrak? Ano, a v tady tomto pripade zcela opravnene.

22.12.2010 18:12:23

.klopčík
Čeče, tebe musí mít prodejci rádi :)

22.12.2010 18:15:56

ad .klopčík
Souhlasím s .klopčíkem, kdybyste tady zbytečně nenadávali a raději si to šli zahrát a zapomněli na to, že tam jsou nějaké chyby. Přišli byste na to, že kromě dvou karet, které se holt odvolávají špatnými názvy na ostatní komponenty (což se dá zkousnout), to opravdu nemá skoro vůbec žádný vliv na plynulost a atmosféru hry. Jak třeba vůbec můžete vědět, že se Kevin Wilson někde už nesekl v originálu a nechal to prostě být? Však je úplně jedno, jestli hážete check s modifikátorem -1 nebo -2, nebo nedejbože ztratíte sanitu místo staminy. Pravda, checky s potřebou dvou úspěchů jsou díky chybám jednodušší, ale té hře to vůbec nevadí, stejně vás rozbije, protože takové maličkosti vám vůbec nepomůžou.
Uznávám, že japonský hrací plán je průser, ale ten BF určitě na požádání vymění za českou verzi. Tak co proboha řešíte? A ještě o Vánocích...

22.12.2010 18:16:28

to .klopčík
Dovolím si zase oponovat. Zaprvé - Nic není nemožné!!!! Pochybuji, že FFG si udělali překlad sami, takže kdo zkazil překlad? Ó ano BF. A proč není možný nový výtisk, protože by to šlo z jejich peněz. A když se tady mluví o běžném zákazníku, tak ten revolver mu přivodí dost hledání...Hele když je problém, většina firem ho řeší ,viz. když měli myslím škodovky problémy s cent. zámky, tak je zákazníkům vyměnili, když byl problém u Sony PSP s bateriemi, tak je vyměnili, nikde nevydali prohlášení nemáto vliv na funkčnost jen u PSP nehrajte více jak 20 min. mohla by vám bouchnout baterie a nebo cent. zámky u Škodovek nepoužívejte, raději použijte normální.

22.12.2010 18:16:47

BigMike
proc chodis pro priklady tak daleko? Byl tu uz zminen podobny problem s chybnymi kartami z Dobyvatelu vesmiru...

22.12.2010 18:20:25

ehm
doplnim teda este: nikde som nepisal, ze to je koser a v poriadku. ani som nespochybnoval zodpovednost za chyby. ak to vyznelo ako ich obhajovanie, nebolo toto umyslom a rozhodne aj ja tuzim po bezchybovosti!)

+

zopakujem otazku:co s tym tu teda teraz spravit? stiahnut z predaja, dat do likvidacie a pripadne zavret kram?

SYDO> pozor! netvrdim, ze 30 chyb je prkotina! nie je. To co som napisal znamena: bolo aj viac chyb a hru si bezproblemovo uzivam, kiez by len za 9kil;)
POZOR2: zle ma citas, ja na kontorlu (a to hustejsiu a prisnejsiu) praveze michala priamo nabadam!!

"Enjoy, peace, rulez a třeba i cool" to je dobree, dam si to do profilu:P ..slauch Ta traf!))

22.12.2010 18:26:21

Kadaver
aha, takze ono to je vlastne uplne jedno jake cisla a modifikatory tam jsou, to musi byt potom hodne divna hra. Pokud by to bylo u dvou karet, tak to jedno je a na cel te nahode v te hre se to neprojevi, nicmene je to minimalne na 20 kartach a podle me Arkham Horror preci jen je svym zpusobem nastaven na urcitou vyvazenost a ty cisla tam urcite jedno nejsou.

22.12.2010 18:27:34

2 klopcik
Co s tim ted? No ja to resim tak, ze hru vracim a nenechavam si to menit, nechci ji. Co s tim udelaji BF uz mi je jedno, klidne at to spali nekde na place:-) Pri predstave, ze automobilka vyda vadnou serii a rekne si, tak co s tim ted, uz to mame ,tak to prodame, ne? - to se mi jezi vlasy na hlave.

22.12.2010 18:29:56

Richmond
Jsem asi přehlédl nebo nečetl...
Ale prostě názor: Člověk co si něco prvně zjistí, o hře co stojí 1000,-, než ji koupí, aby nakonec doma neležela a bavila ho tak není normální...

A taky názory, že je levnější než Aj... Cena je dána vždy dodavatelem, Aj hra by klidně mohla stát 1000,- ale proč když za 1400,- se prodá taky, ze zahraničí se určitě dá sehnat levněji, tak jako většina věcí prodávaných u nás...

22.12.2010 18:36:09

to Ringo
Jestli je to číslo různé o +/-1, tak je to dost jedno. Za prvé není možné takové mini změny nijak rozumně otestovat a za druhé máš poměrně jedno, jestli hážeš o jednu kostku víc, nebo míň, stejně Ti to může padnout blbě nebo dobře. To je na pravděpodobnosti to hezké. Horší je to u těch císílek v hranatých závorkách (počet potřebných úspěchů), tam to s pravděpodobností dost cloumá, ale zase je to zkompenzované tím, že některé karty jsou díky chybám zhoršené. Jak říkám, kdybys tu hru zahrál, tak bys podle mě nepoznal rozdíl.

22.12.2010 18:45:10

klopcik
Já doufal, že po českém návodu Warcraft, ve kterém třeba chyběli i některé obrázky, že si pohlídají více chyby, když už vím, že se stávají...A když už se stejně stanou, tak je napravím...V návodu na to sral pes, vytisknu si stránku oprav, ale karty si budu sám přelepovat, co jsem támhle Venca z Vidlákova na kterého sere pes

22.12.2010 18:46:10 | Upraveno autorem (porovnej)

...
bez komentáře

22.12.2010 18:50:38 | Upraveno autorem (porovnej)

na druhou stranu
Ja si proste AH dlouhodobe planoval poridit. Takze mam 2 moznosti bud si koupim CZ verzi nebo AJ verzi. V ceske verzi oblepim 35 karet nebo v orginale oblepim/obalim vsechno. Bohuzel stale vychazi CZ pro me lepe, nejen cenove.

Postoj BF me zacina take cim dal vice stvat. Holt si u nich v budocnu vubec nic nekoupim (nenapada me zadna jina hra, po jejiz lokalizaci bych tolik prahnul), ale Arkham si necham.

A jeste me napada je opravdu zdejsi forum tak zanedbatelnou casti kupujicich? Ja bych i rekl, ze minimalne takovych 100kopii s celkoveho tisice vyrobenych si koupi lide, kteri o zatrolenkach alespon slyseli. To neni zase tak malo.

22.12.2010 18:51:19 | Upraveno autorem (porovnej)

KADAVER
jasne, nepoznal bys rozdil, jenom bys v pripade, ze by to fakt bylo vsechno jedno treba jen nikdy nevyhral a myslel, ze je to tim, ze to hrajes spatne. Myslim ze AH neni zrovna degradovanihodna na nejakou totalni hricku kde jsou nejaka cisla putna, hlavne ze si zahrajes a uzijes si tu atmosferu. Je to jako bys smazl z kostek sestku s tim, ze ji beztak nikdy nehodis a nic to neovlivni.

A jestli hazim jednou kostkou navic nebo mene, to je sakra rozdil, obzvlaste ve hre s nahodou, kdy to muze sice padnout blbe a pak pokrcim rameny, ale na druhou stranu mi to muze padnout dobre a treba prave diky te jedne kostce navic.

22.12.2010 18:51:48 | Upraveno autorem (porovnej)

MICHAL BF
jasne, tenhle nuz na krku ktery FFG dali, s tim se blbe pracuje. Nicmene, ja jsem treba toho nazoru, ze kdyz to povazuji za nemozne, jak pises (korektury atd.), tak do toho radsi nejdu vubec, protoze to co se stalo, s tim jste museli pocitat a nerikejte, ze ne.

EDIT: A jinak rikas, ze to neni omluva, jen konstatovani faktu. Ja v tom zaroven citim snahu o to vzbudit k tomu shovivavost a pochopeni. Jenze ve me se nic takoveho nevzbudilo a chce s mi proste napsat: "a co jako my s tim" ?

22.12.2010 18:56:06 | Upraveno autorem (porovnej)

to Vasek Vydra
To by mě fakt zajímalo, co myslíš tím postojem BF. Ta hra je na trhu 3 týdny a to, že jsou v ní chyby jsme zjistili zde na Zatrolených hrách před týdnem...a to jen náhodou, že sem se sem po měsíci mrknul. Jinak na Zatrolené hry nikdo z BF nechodí. Ta holčina, na kterou posíláte rozhořčené maily je u nás asi měsíc, takže jediné co jí zbývá je být diplomatická. Neříkám, že si nad to třeba v lednu v klidu nesedneme a nezhodnotíme to, ale teď na to prostě nebyl čas.

22.12.2010 19:00:09

to Ringo
bez komentáře

22.12.2010 19:04:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Já sice AH ještě nehrál, ale jsem přesvědčen, že ty chyby na hru mají, když máš získat správně 4 žetony stop, ale díky chyby získáš jen 2 nebo místo dovednosti (správně) dostaneš kouzlo (špatně) nebo když si máš kartu nechat (správně), ale je na ni, že ji máš zahodit (špatně) nebo tě chyba poškodí tím, že místo unikátního předmětu ti dá obyčejný atd. Co se týče těch čísel v hranatých závorkách, tak ty tam nejsou vůbec. Další věc je, že někdy sice může být jedno jestli ztrácíš příčetnost nebo život, ale hapruje to atmosfericky.

Myslím si, že toto všechno na hru prostě vliv má a je to hodně chabá výmluva

22.12.2010 19:07:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF
No promin ale napsat, ze jako sorry stalo se. Stahnete si errata, jste jenom par hnidopichu nikdo jinej si toho nevsimne. Me prijde trochu ostry. To chapu, ze si reknete u vas v kanclu, ale takhle si sem opravdu nemel psat vubec nic. A pozor ja jsem se BF zpocatku zastaval.

22.12.2010 19:08:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
presne tak, na hru to vliv ma. Jako hrac, kdyz o tom nevis, to jsite nepoznas, ale ten vliv tam proste je. Hra je urcite v originale testovana a autori moc dobre vedeli proc tam dali takove cisla a ne jine. A uz proto je to proste zmetek, ktery mse hraci budou trapit, i kdyz o tom treba nebudou vedet.

Takze pro Kadavera, ano, nepoznas to, ale treba prave proto prohrajes, i kdyz bys treba nemusel. Pokud ti nevadi ani to, protoze to proste nepoznas, tak to mohli tem tzv. beznym zakaznikum, kteri nic nepoznaji, do te krabice s Arkhamem zabalit treba klidne Pandemic:-)

22.12.2010 19:13:25

no
musím říct, že jsem fakt rád, že jsem dneska byl na služební cestě a vozil jsem se mašinkou po zkušebním okruhu v Cerhenicích, než abych seděl v práci a furt lítal sem sledovat diskuzi :-)

Ad errata: ještě to projdu (díky Beholderovi za další nalezené chyby) a upravím, pak to vystavím a nahraju rovnou sem (se svolením Blackfire). Jinak errata je mým dílem včetně úvodního textu.

Ad opravené karty v grafice: stále jsou v plánu, jen váhám, jak je co nejrychleji a nejlépe vytvořit, koketuji s variantami podklady od Mortheho, strange eons nebo mé původní karty. Uvidíme, jakmile bude chvilka, tak se do toho pustím.

A jen osobní poznámka: můžu říct, že mě velice mrzí, jak to nakonec dopadlo. Nepříjemně mě překvapilo, že neproběhla finální kontrola a že jsem neměl možnost zkontrolovat kartičku po kartičce originál a vysázenou grafiku (např. u WoW jsem tohle dělal a zatím nemám informace o žádné chybě - nepřekládal jsem to, jen jsem dělal úpravy a korekturu). Bohužel, FFG není partner, se kterým se dobře spolupracuje, pokud chce člověk náklad v řádu tisíce kusů. A o to víc mě mrzí, že to pak ještě zazdili špatným ořezem a balením. Za sebe můžu slíbit, že pokud bude dotisk (tedy další tisícikusová várka), tak ta definitivní kontrola kartu po kartě proběhne a chyby budou opraveny.

A ještě malá poznámka: kdo chce psa bít, hůl si najde, aneb ať už já nebo kdokoli od Blackfire napíše cokoli, vždycky se najde někdo, kdo si to překroutí a vyloží po svém a začne křičet...

Mimochodem, čínská pravidla a hrací plán už mám slíbené a těším se na ně :-)

22.12.2010 19:18:28

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas