Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

to VV
bez komentáře

22.12.2010 19:19:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal BF
Za 1. - inkasovali jste od zakazniku za tohle prachy

Za 2. - nebylo to nezjistne, sam jsi dokonce priznal, ze to neproslo korekturou = 100% tam budou chyby a spolehali jste na to, ze se to nepozna (sorry, podvod jak krava)

Za 3. zacinas se vymlouvat, kdo ze za to muze a co vsechno nemuzes ty ani tva nova spolupracovnice ovlivnit, misto abys resil zaklad problemu - poslali jste lidem smejd.

Za 4. - na zakaznika jste se vykvakli s erratama v PDF, zakazniku starej se. To ze mu zustane v rukou vadny prodkt neresite, prachy mate uz na ucte, tak co. a rozhodne o ne nehodlate prijit tim, ze lidem natisknete a poslete shodny vyrobek. (druhy podvod jak krava)

Za 5. - Neodskakal to Arkham Horror, odskakali to zakaznici, hraci.

Za 6. - misto normalni omluvy si jeste nabihas recmi o specifickych komunitach, obycejnych beznych zakaznicich, kteri vasi botu nepoznaji a v neposledni rade - "budte radi, na arkhamu jsme si to testli, u dalsich her to bude uz v pohode".

za 7. - nevim jak se z klasickych znaku na klavesnici sklada zvraceci "smajlik"



EDIT: za 8. - jeste k tomu peskujes zakaznika za to, ze to jeste nehral a uz poukazuje, ze to ma chybne, to ti fakt prijde ok? Ja to hral v anglictine a po te co jsem se dozvedel, ze to cesky bude chybne bych to proste s tema chybama hrat nechtel. Je na om neco divneho?

22.12.2010 19:19:24 | Upraveno autorem (porovnej)

to Merlin
bez komentáře

22.12.2010 19:21:12 | Upraveno autorem (porovnej)

testování her
Jo a poznámka nakonec - vždycky mě neskutečně pobaví, jak si nějaký naiva myslí, že skutečně každé čísílko na každé kartičce tam má své neoddiskutovatelné místo, které bylo prokázáno mnoha testy, ve kterých se zkoušely všechny možné hodnoty a ta konkrétní byla vybrána na základě ideálně vyvážených herních výsledků.

Proboha, probuďte se! To se tam sází od oka a pokud něco vyčnívá, tak se to obrousí, ale rozhodně se netestuje změna každé pitomé hodnoty, kterou potkáte třeba jednou za deset her. Pokud by se to fakt testovalo takhle do detailu, tak vývoj hry trvá deset let!

22.12.2010 19:22:39

Merlin
ad testovani her - hra testem prosla a pokud fungovala, nechala se tak. Urcite jsem nepsal, ze by s jinymi cisly a nastavenimi testem funkcnosti neprosla. Jistota, ze by ovsem prosla s cislama, ktere jste tam nasekali v BF, ta je kde?

22.12.2010 19:25:59

to Ringo
Párkrát si českou verzi zahraj a pak nám dej vědět :-)

22.12.2010 19:27:37

to Merlin
bez komentáře

22.12.2010 19:27:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
no to si teda ceskou verzi nezahraji, nebudu vasim chybam delat jeste betatest.

22.12.2010 19:28:44

to Michal-BF
Klidně, uděláme oficiální test, nic zásadního v plánu nemám :-)

Mimochodem, polovinu chyb furt přece mám i v tý verzi, co jsi se mnou hrál na jaře :-)

22.12.2010 19:29:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
uz tu tolko nevypisuj a chod radsej doplnit errata:-)
btw:stihnes do piatku prihodit tie beholderove chybky?bol by to pekny darcek k vanocam :-)

22.12.2010 19:29:29 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ringo & Beholder
to Ringo: A nebo prohraješ kvůli toho, že ti prostě na jedné kostce padla místo šestky čtyřka a vůbec nebudeš tušit, že to bylo kvůli tomu (protože zrovna u Arkhamu nejde snad vůbec lokalizovat okamžik, kdy se všechno pokazilo, neboť to jde do kytek celou hru :-) ). Navíc tahle hra není o vyhrání, ale o požitku ze hry. A s Pandemicem bych ji opravdu nesrovnával.
to Beholder: Kdybys o těch chybách nevěděl a zahrál si tu verzi, poznal bys, že je něco v nepořádku? Už i v anglické verzi se občas u karet škrábeš na hlavě a přemýšlíš, jakou má sakra ta odměna nebo check spojitost s příběhem na kartě. Jak říkám, jak víš, že to Kevin Wilson zamýšlel tak, jak to nakonec dopadlo?
Rozhodně tady nechci nijak bránit BF nebo něco takového, ale myslím si, že to zbytečně brutálně řešíte místo toho, abyste hráli (jako spoustu věcí v poslední době).

22.12.2010 19:29:29

Michal BF
nevim, jestli si zrovna cynismem a delani z napalenych zakazniku pitomecky, pomuzete.

22.12.2010 19:30:29

to Merlin
bez komentáře

22.12.2010 19:31:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
to auto ti bude jezdit taky, i kdyz budes v Octavii mit motor z Felicie, jako laik to proste nepoznas a budes si myslet, ze je to ok.

22.12.2010 19:32:06

to Michal-BF
Jsem pro :-)

22.12.2010 19:32:11

to Ringo
Můžu přiznat, že bych fakt nepoznal, že mám jiný motor, takže bych asi spokojeně jezdil. Pokud by to jezdilo pomalu, tak bych to asi spíše považoval za vlastnost auta.
EDIT: A to opravdu nemyslím jako nějaký dvojsmysl, prostě popisuju situaci, kdybych měl takové auto.

22.12.2010 19:36:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF Merlin
Já hru hrál a zástupcův revolver jsem teda nenašel....A k tomu řeknete co, místo abyste tady shazovali lidi a říkali, že vlastně nejsou normální...

22.12.2010 19:37:04

Kadaver
já nic brutálně neřeším, našel jsem spolu s ostatními odchylky oproti originálu a žádám, alespoň errata v grafice abych si to mohl vytisknout na samolepící papír a přelepit. Jsem přesvědčen, že tohle není brutální jednání :)

22.12.2010 19:37:31

to dajo26
Errata - aktualizuji dnes, grafické karty - snad stihnu vytvořit, než přijde Ježíšek, ale neslibuji :-(

22.12.2010 19:38:13

to BigMike
Za chybné odkazy na karty s jinými názvem můžu pouze já. Některé herní komponenty jsem při aktualizaci překladu přejmenovával, protože původní překlad byl nepřesný a zavádějící. Bohužel jsem ve výsledku neopravil všechny výskyty.

22.12.2010 19:39:45

to Beholder
Nojono, ta věta se zrovna netýkala Tebe, akorát jsem ji celkem nevhodně umístil za text pro Tebe. Omlouvám se, to nebylo v plánu :-)
Myslím, že Ty jsi k tomu tady přistoupil nejzodpovědněji a ještě obětoval kus svého času, abys našel další chyby. Za to rozhodně smekám a uvědomuju si, že bych měl taky jít raději něco dělat :-)

22.12.2010 19:39:59

...
Ještě před půl hodinou jsem tu chtěl napsat ať se raději všichni uklidníme. Čím dál agresivnějším jednáním zde se chyby neopraví. Důležité je, že naprostá většina chyb je odhalena a bude sepsána. Kdyby kontrolu provedl další člověk, tak možná ještě na jednu, dvě chyby přijde, ale je to celkem nepravděpodobné :). Merlin plánuje opravu v grafice, tak prostě aspoň nějaká oprava bude.

Ale potom co tady píše v posledních příspěvcích Michal-BF, tak začínám ztrácet příčetnost (nikoliv vitalitu). Myslím, že jako prodejce jedná dosti nevhodně a měl by své "jednání" zvážit. I když už je pozdě a nepřímo tu pozurážel spoustu lidí a dělá si z toho v podstatě srandu.

22.12.2010 19:43:47

Kadaver
ok, v pohodě ;)

22.12.2010 19:45:52

Michal - BF
Promiň ale ty pokud kopeš za firmu si nemůžeš zákazníkovi stěžovat a omlouvat svoje chyby tím, že jsi na to neměl čas. Nebo až půjdeš něco reklamavat, taky nad tím mávneš rukou když ti prodavač řekne, že hold asi nebyl čas na kontrolu, nevymění ti výrobek za bezvadný kus?

A rozlišování jesli je zákazník standartní nebo ze Zatrolek..........sprosťárna. Chyby se staly, je jich hodně, asi to na hratelnost vliv nemá, ale v současné době je vaše chování a přítup k tomu značně "sprostý".
Jak jsem už jednou napsala, odfláklá a nekvalitní práce se hold při reklamacích musí zaplatit ještě i 2x. A pokud jediný závěr, který z toho vaše firma vyvodí, je to že to vlastně nevadí je špatné.

22.12.2010 19:48:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
Ale mě, abych pravdu řekl, teda vůbec nezajímá, kdo přesně za to může, jestli to byl Kim Čong nebo Pavel. Já chci řešení... A ne tady z lidí dělat maniaky a ohánět se ještě normálními lidmi, kteří si toho nevšimnou. To je už urážka

22.12.2010 19:50:11

Vybíráme z Bazaru

The Cost
The Cost
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas