Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v české verzi

Pozor karty Král ve žluté(The King in Yellow), Kulty goulů(Cultes des Goules) a Sabothova kabala(Cabala of Saboth) obsahují špatný text. Některé názvy karet jsou poměrně kostrbaté. Výzkumné materiály není lepší materiály z pátrání?
Zmocněncův revolver, přitom karta zástupce šerifa odkazuje na zástupcův revolver.
Popis karet například Léčení nebo Očarování zbraně (Jakákoli fáze: sešli a do konce tohoto boje vyčerpej kartu pro proměnu jedné Fyzické zbraně na Magickou zbraň) je těžce nepochopitelný nekoresponduje s ostatními kartami.
Pro mě je překlad zklamáním.
10.12.2010 21:16:22

to aneken
To mas pravdu, hodne se tu o tech hrach da vyzjistit a podle toho rozhodnout, jestli ta hra stoji za to a je pravdou, ze ja jsem takto narazil na tento web a rozhodnul se pri koupi dalsi hry.
Kdyby zmenili politiku jednani, verim, ze by si mnohem vice polepsili.

A jeste mala stourava k cene. Kdybych chtel byt joooo setrilek, tak si to koupim z Nemecka, kde to vsechno stoji jeste mene a pravidla si v nejhorsim stahnu z webu. Ty ceny za nemecke hry jsou brutalni, ale ja mam radsi AJ verze, protoze to je "original", nemecka verze je opet jen preklad = chyby, nepresnosti, trochu jiny vyklad pravidel apod.

23.12.2010 09:10:00

neuveritelne praktiky BF
kdyz vidim v obecne vlakono neuveritelne praktiky postovnich dorucovatelu, mam po tomhl vsem tady chut tam zalozit vlakno, "neuveritelne praktiky BF" :-)

23.12.2010 09:16:17

AH a zatrolenky
Staci podivat co vyjede na googlu po zadani "arkham horror". Hned na prvni strance vyjedou odkazy na 2 obchody mistnich lidi (oboje odkazuje sem) a jako paty vysledek odkaz na zatrolenky (do diskuzi). Na seznamu naskoci zdejsi fora na prvnim miste. Nikde jinde více informaci v cestine o hre neni. Tak to sem asi moc lidi nechodi, jenom ty specificti ;-)

23.12.2010 09:21:52

Merlin x Morthe
Tak jsem měl tu čest seznámit se s českou verzí Arkhamu. Hratelné to je, kdybych to nestudoval detailně, tak bych chyby neobjevil. Nicméně jsem rád, že mám anglickou verzi počeštěnou Morthem, pokud je někdo fanoušek Lovercrafta, pak Mortheho překlad mi přijde mnohem lepší a čtivější. To není nic proti Merlinovi, jeho práce si vážím, někomu zase může sednout víc ta Mortheho verze.

to Michal-BF: s ohledem na objevené chyby v překladu a problémy s tím související, pokud se na vás obrátí někdo se žádostí o navrácení peněz, jak budete reagovat?

23.12.2010 09:36:49

DD

Bez komentare ?
Tak koukam ze Michal-BF zeditoval veskere sve prispevky a napsal bez komentare takze jsem si tuhle diskuzi uzil jen z pulky. Skoda :o). Kazdopadne musim rict ze to BF solidne nezvladlo, jak s vyrobou hry, tak s naslednou komunikaci se zakazniky.

23.12.2010 11:08:50

DD
Skoda, by sis docela pocetl;) Ja jsem jen ziral...

23.12.2010 11:12:44

Joe

WTF?
No, občas pochybujem o chrbtových kostiach niektorých ľudí...

23.12.2010 11:13:33

DD

aneken
Verim. Spousta toho sla domyslet z vyjadreni ostatnich lidi, nicmene neni to ono :o).

23.12.2010 11:15:39

bez komentáře
parádní přístup tedy :(

23.12.2010 11:15:51

no a je to tady...
k tomuhle editace příspěvků rozhodně sloužit nemá. Ale naštěstí ta červená čísla v mínusu tam zůstala, z toho si lze vyvodit, že jednání Michala-BF rozhodně nebylo korektní, jakožto jednání obchodníka.

23.12.2010 11:16:05

moderátoři
Chci se zeptat, je tohle mazání příspěvků, kdy někoho urazím, na pouhé bez komentáře možné?
Podle mě by měly být původní příspěvky vráceny. Očividně mu došlo, jak si škodí sám sobě.

Rozhodně letošní vánoce se mě docela hodně lidí ptalo na hry, kde je kupovat, na lokalizace. Teď už vím, že jim můžu říct, kde rozhodně nekupovat.

23.12.2010 11:19:23

sappho
taky jsem pro to, aby tady zůstalo, co bylo původně napsáno.
tohle je čirý alibismus.

co na to zeus?

23.12.2010 11:22:47

sappho
Taky si myslim, ze by to tu melo zustat....

23.12.2010 11:26:38

Joe

Sappho
S editáciou moderátori nič nenarobia. Diovi som písal, uvidíme...

23.12.2010 11:27:11

to si asi děláte srandu
Pokud zakázat editaci, tak pro všechny! Pokud ne, tak neřešit, co si kdo dělá se svými příspěvky. Co je zas tohle za pravidla? Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější??? Sorry, ale tohle už přesahuje všechny meze.

23.12.2010 11:30:08

editace
taky se mi vubec ale vubec nelibi co udelal michal BF ale souhlasim s merlinem, jednou tady je editace tak je tady editace je to sice svym zpusobem zneuzitii ale tak s tim se muselo pocitat ne?

23.12.2010 11:32:47

Merlin
Vím, že děláš pro BF, ale buď trochu soudný...Editace tu byla žádaná pro to aby mohli lidi opravovat hrubky či jiné chyby ve svých příspěvcích bez toho aby museli psát nový příspěvek ne proto aby tu mohl někdo měnit svá původní stanoviska.

23.12.2010 11:33:36

DD

OT: to Merlin
Editace neni smazani. To ze prepisu prispevek tak ze ostani prispevky okolo prestanou davat smysl, je vec ktera by nemela byt povolena, mela se kontrolovat a vracet do puvodniho stavu.
Jsou urcita pravidla jak se chovat v diskuznich forech. K tem treba patri ze pokud edituji prispevek, tak to delam tak aby se zachovala navaznost diskuze a take tam uvedu EDIT: xxxxx - pokud potrebuji k dane veci neco dodat. To, ze si uvedomim ze jsem placal nesmysly a zacnu je po sobe mazat je skutecne dosti zbabele, protoze si mam uvedomit co pisu pred tim nez to nekam postnu.

EDIT: Nicmene tohle bych nerozebiral zde, neb to s aktualnim tematem nesouvisi a akorat to tu zahlti vlakno nesmyslnou hadkou zda editace ano x ne x v jake mire

23.12.2010 11:34:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
Vy jste si s tou srandou začali, děláte si srandu z nás všech :)

23.12.2010 11:38:07

Merlin
Je rozdíl Editovat: smazat vulgarismi v textu, opravit gram. chyb, přidat nějakou reakci, kterou člověk nestihl a Smazat komplet příspěvek...
EDIT: pozdě, byl jsem pomalý

23.12.2010 11:38:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
Promiň ale dej si placku na čelo. Když ti teď napíšu něco co tě urazí a pak to přepíšu na bez komentáře, taky to bude ok.

Edit: Sydo, to už není snad ani sranda. V souvislosti z jejich chováním už mě napadají jen sprostná a vulgární slova :)

23.12.2010 11:38:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
Podle tvých dřívějších příspěvků jsem usoudil, že jsi poměrně inteligentní a soudná osoba... Ale tady jsi trochu přestřelil. Je velký rozdíl mezi editací na opravu gramatických chyb a doplnění dodatečné informace (na což je určena) a kompletním smazáním veškerých příspěvků, poté co si uvědomím, že svým nevhodným a vyloženě vulgárním jednáním vůči zákazníkům poškozuju jméno firmy. Probuď se.

Sám přece musíš uznat, že jeho chování bylo krajně nevhodné a neprofesionální. Tak ho tady neobhajuj a neshazuj se ještě víc.

EDIT: to BigMike - nic si z toho nedělej, já byl ještě pomalejší;)

23.12.2010 11:46:25 | Upraveno autorem (porovnej)

horror
skoro jako v Arkhamu! :-)

23.12.2010 11:50:41

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

23.12.2010 11:52:46

all
Mno, co si pamatuju - ať Michal napsal cokoli, dostal za to vynadáno. Kdokoli se ho zastal, dostal za to vynadáno. Má smysl v takovéto atmosféře ještě něco řešit?

23.12.2010 11:53:23

Vybíráme z Bazaru

Khôra (EN)
Khôra (EN)
Akt. cena: 26 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas