Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Admin?
Nemá Bazar náhodou nějakého admina? Nebo je i ten na cestě kolem světa?

Admin mu to má smazat a dát výstrahu, pokud bude dál zlobit, pak další přísnější trest. Stav kdy tu někdo dělá bordel a ostatní uživatelé mu musí domlouvat je dost absurdní.

25.2.2019 17:12:52

...
miner: je to ten samý admin a opravdu by si cestu kolem světa střihnul radši než poslední dva měsíce.
teď už bude vše jak má, za výpadek se omlouvá
diskuze pomalu pročítám

28.2.2019 09:13:49

...
Mohu se tedy admina zeptat, jestli tuto situaci bude řešit ? Artcore zatím vesele nahodil další várku. Nebo je zde fakt dovolenou vše i za cenu obtěžování jiných uživatelů ?

4.3.2019 13:37:06

:)
x

5.3.2019 21:22:03 | Upraveno autorem (porovnej)

posun o den
Opravdu je nutny, aby se konec aukce posunul o den, kdyz prihazuju posledni den a nikdo jeste neprihodil ?

6.3.2019 18:40:49

kumas
precital si si aspon par stranok do zadu v tomto vlákne?

6.3.2019 19:06:23

ad kumas
I když jsem zastánce prodlužování aukce o celý den, kumasův dotaz je zcela logický. Jestli jsem jediný zájemce v aukci, proč bych si sám prodlužoval její konec? Smysl to má od dvou zájemců výš, jinak to ten smysl ztrácí a ani to nikoho "nechrání" před příhozy na poslední vteřinu, protože by aukce tak či tak skončila a ostatní měli stejnou dobu na rozmyšlení jestli přihodí, či ne. Tohle naopak nahrává nějakému spekulantovi, který si bude přihazovat na svojí aukci.

Nicméně asi je to jen výkřik do tmy. Nic moc by to nezměnilo a je podstatně víc důležitějších věcí, které by bylo potřeba změnit k lepšímu.

6.3.2019 22:28:31

+ 1 den
Někdy ten 1 den navíc stačí, aby si toho člověk všiml a přihodil taky. Když se delší dobu nedaří skrz časové vytížení dostat na bazar a potom by taková hra mohla utéct. V případě že se to nestane si myslím, že nikoho to čekání o 1-3 dny nezabije :D

6.3.2019 22:53:05

DoubleD
Jenže ta aukce by jinak skončila bez příhozu, nebo s příhozem včas tak, či tak. Takže by sis toho stejně nevšimnul. Navíc prodloužit si sám aukci je takový podivný mechanismus, který podporuje přehazování na truc (mám podezření, že jsem v pár takových aukcích byl). Jinak nevim, proč by nepřihodil dotyčný už dřív. Pokud máš zájem o nějaké hry, určitě máš nastaveného hlídacího psa a chodí ti vystavení hry mailem. Časové vytížení neberu jako argument pro nepřihození včas. Na záchodě si minutu dvě najde každý :D

7.3.2019 10:27:10

ad kumas
Urcite je taky dotaz legitimny. Moj post reagoval na to, ze aj keby som ja bol kumas a vadi mi predlzovanie aukcii, a precitam si par stranok do zadu tak viem, ze to je zacarovany kruh. 100 ludi chce predlzovanie aukcii, 100 ludi nechce predlzovanie aukcii. Vysledok je nijaky. A aj keby to nebol zacarovany kruh :) , tak vieme ako to tu chodi...Keby sa malo predlzovanie aukcii zrusit ak je 0 prihodení, treba nieco upravit na stranke, a to je ako vyhra v lotérii. A havelock ako sam pises: "Nic moc by to nezměnilo a je podstatně víc důležitějších věcí, které by bylo potřeba změnit k lepšímu." A tie sa nerobia.


7.3.2019 10:45:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Prihoz posledni den
Otazka je, proc neprihodit treba predposledni den a cekat s prihozem az na ten posledni?

7.3.2019 10:46:51

Havelock
To by se dalo brat pokud by mel clovek hlidaciho psa na vsem o cem uvazuje ze by koupil, v mem pripade bych ale nedelal nic jineho nez mazal emaily oznameni

Edit: tak z původní zprávy zbyly 3 řádky

7.3.2019 11:02:37 | Upraveno autorem (porovnej)

WillBlack
Je pravda, že občas taky narazim na aukci hry, kterou ve wishlistu nemám a zaujme mě to, když končí za pár hodin. Status quo je asi nejlepší kompromis. Jediná výhoda neprodlužování aukce sám sobě je v tom, že když se dohodnu s prodávajícím na urychleném poslání, stíhám hru vyzvednout před víkendem a ještě ji zahrát. Dost často se mi stává, že hra přijde s křížkem po funuse :D

7.3.2019 11:05:51

:)
100 ludi chce predlzovanie aukcii, 100 ludi nechce predlzovanie aukcii.

Dovolil bych si upřesnit. 100 prodávajících chce prodlužování aukcí, protože díky tomu vydraží za více. 100 kupujících nechce prodlužování aukcí, protože to umožňuje spekulativní nákupy, kdy podobně jako na německé ebayi by pak nepřihazoval vpodstatě nikdo a o konečné ceně se rozhoduje v poslední sekundě dražby spekulativním příhozem spousty lidí, kteří by to za rozumných podmínek nedražili.

Jaký by byl důsledek ukončení prodlužování aukcí pro mně jako prodávajícího? Dával bych vyšší vyvolávací ceny nebo kup teď.

Jaký by byl důsledek ukončení prodlužování aukcí pro mně jako kupujícího? Zkoušel bych v posledních vteřinách přihazovat na kde co.

7.3.2019 12:22:15

Aukce
Ale kumase zajímalo,proč se prodlužuje, když je u aukce jen jeden příhoz.
Aukce skončí s jedním příhozem(poslední den) ,ale zbytečně se o den prodlouží.

7.3.2019 13:03:46 | Upraveno autorem (porovnej)

aukce
Preco? Lebo je to tak plošne nastavene :)

7.3.2019 13:16:13 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Přiznávám se, tohle vlákno jsem četl velmi sporadicky.

Od teď ho budu sledovat, ale dovolím si prvně odpovědět na OP a potom můžete začít nanovo s otázkami. Děkuji za pochopení.

1. Nevidím důvod, v aukcích chceš snad konkrétní hru, ne nakupovat od konkrétního člověka, nebo mi něco uniklo?. Vzhledem ke stížnostem na "ten a tamten si tu z toho dělá eshop" mi to přijde jako trošku schizofrenní požadavek, ale nebráním se diskuzi.
2. Zjistím jak by se to dalo udělat, připadá mi to jako "žádost pro žádost", ale jako jednotlivec v moři názorů se můžu ztratit. Ale na druhou stranu, řazení dle vícero kritérií není na škodu, zeptám se na olympu.
3. Ne a naposled, nejsme aukro. Nebudeme aukro.
4. Pravda, otravné. Zeptám se na olympu.
5. Wishlist funguje, spamuje mě docela běžně. Pokud jsi narazil na nějaký případ opaku, napiš mi SZ. Nevím proč by měl informovat prodávajícího. Informuje ty co má, tj. ty co chtějí hru koupit.
6. Po několikáte, ne. Pokud aukce není úspěšná, není důvod ji opakovat za stejných podmínek znova a znova a znova a znova a jen čekat že nekoho přestane bavit se dívat na jeden inzerát půl roku aby to z trucu koupil jen aby zmizel. Na odpovědi typu "ale můžu si nastavit že se tam třeba dá nižší cena" etc. už jsem několikrát reagoval. Pokud někdo vzpomene ten jediný "zásek" co jsem uznal už dřív, dostane bludišťáka.
7. To je docela rozjetý bug, zaurguju na olympu.
8. Proč by měl být? Detaily jejich obchodu nejsou tvoje starost.
9. Znamená to že si máš dát pozor pokud potkáš nějaký takový účet v aukci (nečekaně). V případě podezření na multiaccounty mi napiš, sice vypadám že nereaguju a na zatrolenky kašlu, ale SZ čtu prakticky okamžitě co přijdou na mail a přesně tyhle problémy řeším as asap as possible.
10. Nezáviď.
A jestli ještě jednou budu muset opakovat že tady nikdo není ničí máma aby mu říkal co za kolik si má koupit nebo nedejbože aby tady někomu rozkazoval co může a nemůže za kolik prodávat, tak se asi naštvu. Není to tvoje věc. Není to moje věc. Pokud tady vyměním carcassonne za rodinný domek, good for me. Na netu je spousta možností jak zjistit minimálně orientační cenu čehokoliv (DOSLOVA ČEHOKOLIV). Když někdo zvládne registraci na ZH, zvládne otevřít heureku nebo používat google. Jo a uplně mimochodem, pokud to se to někdo bude snažit jakkoliv exploitovat (nebo pojmu podezření) v dětinské snaze s argumentem: "když on mi to admin dovolil", tak ho nemine exemplární trest. Protože tohle asi milionkrát dokola už mě nebaví. V osadníkách si taky můžeš za ovečku říct 15 kamenů a je jen na lidech jestli ti to dají.
11. To by mě taky zajímalo popravdě, zeptám se na olympu.

edit:
Bastacka: s tím jedním příhozem je to dobrá poznámka, to nedává moc smysl :)

11.3.2019 22:18:01 | Upraveno autorem (porovnej)

sledování v bazaru
Já bych měl jednu konstruktivní ke sledování bazaru. čekal jsem ,že mi přijde email o sledovaných aukcích, až budou končit, abych zkontroloval, jestli se nakonec v "rozpočtu" nenajde potřebná částka. Když jsem si vzpomněl, že to asi funguje jinak, tak už ty sledované aukce byly dávnou ukončené :)

Takže já bych uvítal, aby o sledované aukci přišel email (zpráva), že se blíží konec (poslední či předposlední den) a ideálně, kolik je nejvyšší příhoz. Jinak mi to sledování přijde k ničemu, to můžu stejně jako doposud občas mrknout do bazaru, vypsat si hry a dny konce akcí ručně a nepotřebuji si nastavovat sledování, které nesleduje.

11.3.2019 22:33:02

prodlouzeni s jednim prihozem je spravne!
To je jednoduche, opet se dostaneme do situaci, kdy nikdo neprihazuje a vsichni cekaji na posledni sekundu pred pulnoci aby byli tim jedinym prihazujicim.
Ano pokud by takovych bylo vice tak by doslo k prodlouzeni, ale jinak proste nez se rozkoukas... je konec a aukce skoncila.
Takze opet: tohle je nejlepsi funkce zdejsiho bazaru, ze nepodporuje tohle "vycurane" prihazovani na posledni chvili.

Reseni: pokud jsi jediny prihazujici, prihod ten den predtim, nic se neprodlouzi a pokud nikdo neprihodi, vyhrajes. Pokud nekdo prihodi... nevyhrajes - a ten nekdo dostal ferovou sanci 1 den na prihoz. Nevim co je na tom potreba furt menit.
Kdyz neco chcete PRIHAZUJTE DEN PREDEM a ne posledni den vecer.

12.3.2019 01:27:16

Robkin
Plně souhlasím

12.3.2019 06:40:28

@mindlesSheep ad 6)
Tenhle rigidní názor lpění na tom, nepovolit vytáhnout znovu data z předchozí aukce mě tedy dost sejří, Nemusí to být přeci jen prosté zopakování, ale mám přednastavený nějaký text s nějakými podmínkami a vždycky to znovu tahat odněkud odjinud přes clipboard, jenom proto, že si někdo postavil hlavu a chce jen uživateli znepříjemnit život, je fakt opruz. Kdo chce, tak si stejně neúspěšnou aukci zopakuje třeba 10x a jde tedy opravdu jen o zbytečnou obstrukci.

Ale abych nebyl jen negativní, tak bych navrhl, aby u živého nebo ukončeného inzerátu bylo tlačítko vytvořit nový se stávajícími daty a nový by se předvyplnil vším kromě hry a ceny a uživatel by si to už upravil. Takže by měl na výběr jestli u nového inzerátu chce čístý (současný stav) nebo předvyplněný (navrhovaný požadovaný stav).

12.3.2019 07:40:55 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
Výborný poznatek s vysvětlením, co mě přesvědčilo. Stahuji svou námitku.

12.3.2019 19:20:48

Nápady
Určitě to tady už padlo, ale tolik příspěvků číst jen kvůli ověření je nad moje schopnosti. Napadlo mě pár vylepšení (nikoliv oprav), které by byly celkem zajímavé v bazaru.

1. Záložka na kartě hry, ve které by byly zobrazeny probíhající aukce této hry.
2. Záložka v bazaru, nebo klidně další filtr, kde by byly zahrnuty probíhající aukce všech her z uživatelova wishlistu.

Líbilo by se vám to taky? Upozorňuji, že to není změna, jen přidaná funkce. Není důvod, aby se loayalisté začli čertit :)

7.4.2019 16:05:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Rychlá reakce - Havelock
Nedávno jsem s Diem probíral možnost přidat novinky o hře do profilu hry.
Bylo to zamítnuto s následujícím podle mě rozumným odůvodněním: "U většiny her by taková záložka byla zbytečná a místo je omezeno. Ergo, kterou záložku bys kvůli těm novinkám vyhodil?"

Totéž platí o tvém bodu 1.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

7.4.2019 16:10:10

Wolfsen
Z mého pohledu (a to zdůrazňuji):

# Jedna záložka by se tam ještě vešla :)

# Recenze a Videa jsou zbytečně dvě. Stejně je osobně téměř nevyužívám. Kdyby se spojily ještě společně s Novinkama do jedné s nějakým obecným pojmenováním (plácnu třeba Média, nebo Napsali o hře apod.), ušetřilo by se místo.

# Hraní je podle mě zcela zbytečná položka. Chápu, že tam je použito spousta dalších mechanismů, jako statistiky atd., co je pro Ondru nejspíš něco jako vlastní dítě, takže zbavit se ho chtít nebude. Záložka Nej.. by taky ztratila asi třetinu obsahu a věřím že pár hráčů se najde, co ZH používají pro zaznamenávání svého herního času, ale statistika složená z jednotek údajů je stejně objektivně k ničemu, a tak tedy slouží jen pár jedincům. Stačí se podívat jak moc používaná záložka to je. U každé známější hry je za celou dobu pár zápisů z hraní a to ještě u her, po kterých dnes už pes neštěkne (myšleno v nadsázce). Já osobně ji používal v době, kdy jsem byl takový ten nadšený naivní začátečník a potřeboval si vyprázdnit literární střevo. Teď mě to osobně vůbec nezajímá. Své dojmy stejnak každý píše do diskuze.

# Otázka je taky smysluplnost rozdělení Diskuze a Otázek. Kdyby se to spojilo a Otázky byly podsložkou Diskuze, nezlobil bych se. Nicméně do architektury webu vůbec nevidím a ani nevím, jak složité by takové změny bylo implementovat.

7.4.2019 16:38:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Fantastic Four
Legendary: Fantastic Four
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas