Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

pecovarhy

Motivace nemají být určitě body, tak to asi ani nikdo nemyslel :)
Ale šlo spíše o to ty body nějak využít, když už tu jsou, ale jsou v podstatě k ničemu. A když už jsou za aktivitu (přidávání obsahu), tak by bylo fajn kdyby z toho plynuly nějaké výhody...ne, že by bylo potřeba, ale fajn by to bylo, to si zas nebudeme nalhávat, že ne :) A jelikož se tu řeší bazar, tak se řeší jak je využít vzhledem k bazaru :)

Já bych je dával právě třeba i za odpovědi v sekci "otázky" jak jsem již psal. A nebo bych bodovací systém klidně zrušil úplně. Když je jen tak pro nic, tak spíše v minulosti vyvolával "rozbroje" v diskuzích. Nebo ho využít ještě jinak?

Takže, když už se tu objeví návrh jak body využít, tak proč si o tom nepromluvit :) Fakt je, že ten návrh od 1a2a3a4 je podle mě opravdu fér (za přínos webu a tím i ostatním máš výhody). Oproti tomu návrh Minera je blbost a může být vnímán i jako podstatnej zásah do soukromí (diktovat za kolik můžeš maximáně nahazovat/prodávat svoje věci), to jsem opravdu ještě nikdy nikde neviděl :D

Fakt je, ale ten, že můžeme diskutovat do aleluja, ale je to web jednoho člověka a ten si s ním může dělat co chce a nikdo mu do toho nemá co mluvit (jako hláška, která tu zazněla - To ať to raději prodá).

25.4.2018 11:24:34

pecovarhy
"Keď si sťahuješ hudbu alebo film z nejakého serveru a musiš za to platiť, tiež je majiteľ toho webu skladateľom a producentom všetkých tých diel?"


to samozrejme neni, ale na tuty odvadi nejaky procenta ze zisku (nebo jsou financne vyrovnany jinym zpusobem) prave autorum konkretniho dila, ktery poskytuje ke stazeni - pokud se nebavime o ilegalnim obsahu

25.4.2018 11:28:55

@Peet
Hele když komentuješ můj návrh, tak prosím bez překrucování. Ten návrh nikomu nic nediktuje, jen potenciálně omezuje činnost, které není v souladu s tím, k čemu bazar má sloužit. Několikrát sem vysvětloval, že celé to může být nastaveno tak, aby to drtivá většina (klidně 99%) uživatelů ani nezaznamenala. Podle tebe je to blbost, ok. Evidentně je to moc složité nebo jsem to mizerně vysvětlil, ale to co píšeš není pravda.

No a pak sem hodíš perlu, máme tu body, jejichž přidělování nemá smysl a nevyužíváme je, no tak je využijeme v bazaru a lidi co nemají body budou mít limit na počet her co mohou vystavit a to je přeci skvělé. Přičemž jak tu ten návrh padl, bude mít dopad na mnohem více uživatelů.

25.4.2018 12:47:29

Statistika
Kdyz uz se bavime o nejakem omezovani "otaznicku" v bazaru, tak jsem si udelal malou statistiku prave aktivnich inzeratu:

Zaslouzili uzivatele (tj. neco jineho nez kolemjdouci otaznicek):

198 - celkovy pocet
43 - kup ted
79 - 0 prihozu
39 - 1 az 4 prihozy
37 - 5 a vice prihozu (plaminek)

otaznicci:

223 - celkovy pocet
36 - kup ted
121 - 0 prihozu
35 - 1 az 4 prihozy
31 - 5 a vice prihozu

mimochodem, Jiriczek, ktery byl zminovan, je "dvojka" a ne "otaznicek"

25.4.2018 13:24:19

Miner
To ano, ale princip těch návrhů je úplně jiný :)
A tušim, že i "bazmin" psal, že je to blbost... v podstatě každej krom tebe.

Pokud dáš někomu limit na jeho max. cenu (a je uplně jedno jestli je to časově omezeno), tak to je prostě kravina. Možná by to postihlo jen 1% uživatelů a druhý návrh 100%, ale v tomto případě to nevidim jako ten podstatný problém toho nápadu.


Luznyj:

Ano, s JiriCZkem máš pravdu. Ale pokud sem hodí 6 - 10 aukcí, tak to máš za měsíc 12 - 20 aukcí/inzerátů (jejich max. délka bez příhozů/koupě je 14 dní) a to už by znamenalo, že by pravděpodobně odvedl za nějaké poplatek i kdyby měl bodů více. Jasně, že "vyšší úrovně" by mohli plevelit dál, ale už někdo v souvislosti s tím říkal, že tito lidé se tu znají a nedovolí si to (do toho nevidim, tak věřim). A jestliže tito lidé (řekněme "rytíři - králové") sem toho naházeli evidentně uplně nejvíc (hlavně asi překlady), tak ti si tu volnost tady zaslouží zas tolik, že bych je vůbec ze své pozice neřešil. Já tu spatlal jeden překlad ne uplně složitý hry (kterej je podle mě navíc hroznej, protože je bez jakékoliv korektury), tak tušim kolik práce tomu museli věnovat.

Ale jak řikám... klidně systém bodování úplně zrušit, ale na to případně založit nové vlákno - "bodovací systém", kde by se mohli řešit zároveň i jeho pravidla kdyžtak.

I po Diovi se chtějí změny, je kritizován za nečinnost atd. ,ale i když to asi nevidíme, tak tomu určitě i tak musí věnovat hromadu času a práce. Proto to tu stále vnímám jen a pouze jako diskuzi, která se asi stejně nakonec ukáže jako bezpředmětná, takže určitě nic ve zlým proti nikomu :) :D

25.4.2018 13:28:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet
Žádný limit na max. cenu (ani vyvolávací, ani prodejní) jsem NIKDY nenavrhoval a v tom návrhu nefiguroval. Limit by nebyl hard stop na vyvolávačku, ale nějaká hranice po jejímž překročení (v součtu) by uživatel musel počkat než by mohl dávat další inzeráty. Díky tomu by se daly (nastavením výše limitu) selektivně omezovat určité typy jevů, které nejsou v souladu s tím jak má bazar fungovat.

Zatímco ty tu obhajuješ systém, který řekne dva a dost pro velkou část uživatelů a ještě se tváříš jak je to benevoletní.

Vždyť to co píšeš je absurdní.

EDIT: Hele jsem naprosto smířen s tím, že se ten návrh neujal a nelíbí se a nic z toho nebude, ale nejsem ok s tím, když překrucuješ co sem navrhoval a píšeš o tom vyložené nepravdy. To bych prosil nedělat. Díky.


A ikdyž sem se ptal, stále tu ještě nepadl žádný důvod přoc tu změnu zavádíte, co si od ní slibujete a slovy klasika komu tím prospějete?

25.4.2018 14:16:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner
Ale tady nikdo nic nezavádí, tady se pouze diskutuje :) :D
A diskuze se odvíjí od nějakého návrhu ne.

Takže podle tebe, když budu moct dát (řekněme měšíčně) do bazaru hry za například max. 5000,- Kč, tak mi nediktuješ kolik můžu měsíčně maximálně dostat za moje věci? V případě "kup teď" je to stejné omezení jako u aukcí - do bazaru bys chtěl dát 3 hry po 3000,- (jako "kup teď"), takže bys to musel dělat po jedné za měsíc?
V případě aukce, jak jsem už řekl, nikde nemáš zaručeno, že bude více než 1 příhoz, tudíž bys v tom případě musel prodat za vyvolávací cenu (a pokud bych chtěl ty hry prodat najednou, tak vyvolávačka by mohla být max. něco přes 1600,- za jednu), pokud bych si tedy nestanovoval vlastní podmínky, jako že prodám jen pokud částka dosáhne/přesáhne tolik a tolik za což byl taky někdo kritizován...
To ve druhém návrhu je dopad stejný, jen bys nebyl stopnut žádným limitem, ale mohl bysis za další aukce zaplatit nějáký poplatek a vystavit jich, tak kolik bys chtěl a za ceny jaké bys chtěl. A něco by tak z toho měly i ZH.
Pokud by se neprodalo, tak bysis rozmyslel jestli příště nenabízet za méně nebo nabízet pořád dokola za stejnou cenu a připlácet za aukce/inzeráty, které možná ani neprodáš... Tak to vidim já :)
A ten bodovací systém vnímám jen jako něco k čemu by mohl být třeba využit, když už tu je (nějak zvýhodnit "tvůrce/přispěvatele" webu). Na tom nevidim nic špatného.
Hlavně, ten návrh nebyl původně ani ode mě, mě se jen celkem zalíbil a ten tvůj právě naopak :)

25.4.2018 15:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet
Nevím jestli si četl co jsem psal a nevím jestli to mám znovu vysvětlovat, ale ok, ještě jednou.

Navrhoval jsem, že místo toho omezení počtu aukcí, co se tu vymýšlí, by bylo efektivnější mít limit na vyvolávací ceny aukcí (například měsíční). Uživatel by mohl vystavit kolik her by chtěl do té doby než by přesáhl zmiňovaný limit. PO jeho překročení by nemohl vystavit další hry než by se mu limit (například prvního v měsíci neobnovil). Pokud by limit byl nastaven třeba na 10 000,- uživatel by stejně mohl vystavit hru za 30 000,- a tím by pro daný měsíc skončil, nebo by vystavil tři hry po 3000,- a pak jednu za 10 000,- a tím by pro daný měsíc skončil a nebo by prodal 10 her za v ceně 500 až 1400 (průměř pro příklad 950) a limitu by si ani nevšiml.

Výše limitu by byla stanovená na základě analýzy prodeju zde na ZH, tak aby neobtěžovala běžné uživatele, kteří prodávají a kupují hry pro vlastní potřebu, podkladem by byla skutečná prodejní data za třeba poslední rok.

K tvým otázkám:

Q: Takže podle tebe, když budu moct dát (řekněme měšíčně) do bazaru hry za například max. 5000,- Kč, tak mi nediktuješ kolik můžu měsíčně maximálně dostat za moje věci?

A: Cena za kterou se hry prodají nemá pro můj návrh žadnou relevanci. Pokud naházíš na bazar sto her s vyvolávačkou 1 Kč a ty se prodají v součtu za 200 000 Kč bude tvůj limit pro další prodeje pro daný měsíc 4900,- (vycházím z tvé otazky a limitu 5000,-) a nikdo ti nic nediktuje.

Q: V případě "kup teď" je to stejné omezení jako u aukcí - do bazaru bys chtěl dát 3 hry po 3000,- (jako "kup teď"), takže bys to musel dělat po jedné za měsíc?

A: Cena kup teď by byla považována za cenu vyvolávací. Druhou část otazky nechápu. Při limitu 10k bys mohl vystavit všechny tři hry a zůstal by ti limit 1000Kč pro další hru. Pokud bys chtěl mohl bys vystavit ještě čtvrtou hru za 3000,-. Tím limit překročit a pak čekat na obnovení limitu.

K dalším komentářům, počet příhozů v aukci, stejně jako konečná prodejní cena nejsou relevantní a nikterak nejsou ovlivněny ani zohledněny tímto návrhem řešení.

Závěrem, limit by omezil uživatele, kteří nahazují opakovaně hry, které se neprodávají a točí je dokola. Motivoval by je k přehodnocení přístupu /sniž cenu -> prodej hru -> prodaná hra se nemusí znovu nahazovat. Pokud nechceš snížit cenu, pak máš omezené možnosti kolik her budeš otáčet.

Rešení netrestá a neomezuje uživatele za to, že jsou na ZH krátce nebo za to, že neuploadli dostatek fotek a nenapsali dost recenzi.

Jediný potenciální problém je rozprodej sbírky, v tu chvíli by mohl být limit skutečně omezující, byť při rozprodeji sbírky bych asi nedával vysokou vyvolávačku, ale stejně. Na druhou stranu, pokud si mám vybrat jestli mohu za měsíc vystavit dvě hry a nebo hry s vyvolávací cenou v hodnotě 10k (například), je asi jasné co je víc omezující. Po dvou hrách měsíční by se někteří uživatelé nemuseli konce výprodeje ani dožít :).

25.4.2018 15:54:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner

Já se bavil o limitu 5000,- a 3 hrách za 3000,-. Takže limit bych přešvihl už druhou hrou a třetí bych vystavit nemohl ani kdybych si to chtěl připlatit...musel bych počkat než se mi vyresetuje limit.
Jinými slovy mi určuješ kolik si za hry (za ten daný měsíc) můžu říct. Kdybych chtěl prodat třeba 5 her, tak bych musel rozpočítat vyvolávací ceny i kdybych chtěl minimáně 3x tolik třebas.

25.4.2018 16:06:18

Peet
Kde jsi přišel na to, že Minerův návrh omezuje to, za kolik můžeš hry prodat? On omezuje jen to, za kolik je můžeš NABÍZET. Resp. nastavuje maximální "volnou" hodnotu vyvolávací ceny, při jejímž překročení se nastaví stopka. Klidně by sis mohl dát např. 10 inzerátů po 100 Kč, přičemž by se to klidně mohlo vyšvihnout tak, že bys každou prodal za 10000 Kč. Je v tom problém podle Minerova návrhu? NENÍ!!!

Doplnění: A pokud chce někdo prodat více her za draho, ať si klidně připlatí. Dává to mnohem větší smysl než konkurenční návrh, kdy by museli platit jen noví uživatelé, co by chtěli prodat více her.

25.4.2018 16:08:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet
Ano, při limitu 5k, bys vystavil dvě hry za 3k a pak bys měl vyčerpáno.

A ano, omezil bych částku, za kterou můžeš hry vystavit, ALE a to zdůrazňuji, limit by byl nastaven dle skutečných prodejních dat, tak aby běžné uživatele neomezovalo.

Vezmu prodejni data za poslední rok, rozdělím si je po měsících, každý měsíc se podívám v jakém objemu nahazuje třeba top 10% uživatelů, podívám se na ně podrobněji, srovnám to s dalšími měsíci a z analyzuju jestli jsou to stejní uživatelé, jestli prodávají nové hry, jestli je nahazují stále dokola nebo jestli jde o bežné prodeje. Podle toho jak to dopadne nastavím limit, pokud bych zjistil, že běžní uživatelé prodávající hry co zahráli a už je nechtějí jsou ti co mají největší objemy, pak bych asi žádný limit nezaváděl (nevěřím, že by to tak bylo), pokud bych zjistil, že největší objemy nahozených vyvolávacích cen mají překupníci a obchodníci, kteří si z ZH bazaru dělají komerční prodejní kanál, pak bych limit nastavil.

Opravdu si myslíte, že jsou tu bežní hráči co fakt každý měsíc prodají hry třeba za 10 000,- nebo 15 000,-? Já tomu prostě nevěřím, ale není důležité čemu já věřím, ale co by řekly reálná data. Ty by mě mohly usvědčit z omylu a nebo naopak potvrdit mojí domněnku, nicméně výška limitu je technický parametr. Pokud by se ukázalo, že bežní uživatelé točí hry víc než překupníci, pak to řešení samozřejmě nemá smysl.

Co se týká navýšení limitu za poplatek, tak to by bylo čistě na rozhodnotí Zeuse. V mém řešění to nebylo, ale dokážu si to přestavit jako jakýsi placený VIP servis, každopádně to není otázka na mě.

25.4.2018 16:25:40 | Upraveno autorem (porovnej)

prodej nebo obnova sbírek
"Opravdu si myslíte, že jsou tu bežní hráči co fakt každý měsíc prodají hry třeba za 10 000,- nebo 15 000,-?"

Tohle se děje když hráči obnovují nebo prodávají sbírku. Za mé působení tady já osobně jsem to dělal asi třikrát a co vím, tak to občas někdo taky dělá. Docela si nedovedu představit, že bych to musel rozložit na několik měsíců. Nicméně abych nebyl k Minerovi jenom negativní (i když se mi ten návrh pořád nelíbí - názor jsem nezměnil), tak by to šlo řešit speciálním povolením od adminů na prodej sbírky.

25.4.2018 16:33:18

@Kren
Rozprodej sbírky může být problém, to máš pravdu a sám jsem to níže zmiňoval. Povolení adminů je jistě alternativa, v případě, že se zavede systém, ve kterém budu mít jako nedostatečně uvědomnělý uživatel Zatrolenek limit na prodej dvě hry měsíčně to navíc bude asi jediná cesta :).

25.4.2018 16:38:09

Od 100Kc nebo 1Kc?
Takze ten Mineruv navrh primo nuti lidi prejit do rezimu "Pecovarhy" tj. aukce od 1Kc a nejlepe s podminkou minimalne 5 prihozu - protoze ve skutecnosti za 1Kc to prodat nechci? A nebo s podminkou "mene nez 1000Kc to neprodam, dekuji za pochopeni, za vse muze nesmyslny system mistnoho bazaru, bla, bla".
Jsem jediny komu to pripada nedomyslene? Vzdyt to jen generuje ten problem, ktery se v sousednim vlaknu zurive resil snad mesic...

Edit: Jo a kdyz jsme tu u tech "otaznikovych uzivatelu a bodu". Ma vubec "bezbodovy" uzivatel Miner pravo neco navrhovat? Samozrejme to myslim jako provokativni otazku, protoze si myslim, ze ma. Ale kdyz ctu tady tu diskusi - tak kdo nema 1000 bodu tak tu podle vseho neni dostatecne zaslouzily a nejlepe kdyby tu vubec nebyl...

Proste opet nechapu co se tu resi? Ze si chci rozprodat par her a budu nucen obchazet nejaky system? Popr. si delat rozpocet co do ktereho mesice zaradim? Hromada obstrukci a co bude vysledkem? Rovnejsi okurky podle smernice EU?
Ano chapu tu zavist, kdy se tu furt mele ze "NEKDO" si tu masti kapsu - tak reste toho NEKOHO a nereste a netrestejte normalni lidi...

25.4.2018 16:53:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Ďalší nezmyselný nápad odo mňa
Predstavujem si pravidlo bazáru, že všetky inzeráty aukcie na ZH by museli začínať s vyvolávacou cenou 1 Kč, bez možnosti žiadnych dodatočných podmienok! :-)

Chápem, že to diktuje predávajúcemu dosť silnú podmienku, ale aká taká logika by za tým mohla byť:
1. ZH ako komunitný web nie je určený primárne pre bazár, preto ak chce využiť člen komunity túto službu, musí si rozmyslieť dôvody, prečo sa zbavuje hry, či akceptuje takúto podmienku webu, aby to nerobil pre business atď.
2. Veľkosť a popularita webu zaručí, že cena sa určí objektívne a prebehne intenzívnejšia súťaž o ňu, čo je dobré aj pre predávajúceho. Možno by bolo dobré pre ukľudnenie predávajúcich umožniť vystaviť inzerát aj na 4 týždne, neviem.
3. Odradilo by to možno aj "priekupníkov", ale hlavne "vystavovačov", ktorí držia rovnakú cenu. Mne na myseľ prichádza užívateľ, ktorý opakovane vystavuje šachové hodiny s tou istou cenou, objektívne bez pozitívneho ohlasu.
4. Bola by to asi jednoduhšia úprava ako obmedzenia kvôli aktivite alebo obmedzenia podľa vyvolávacej ceny

Myslím, že každý, kto tu vystavil aukciu od 1 Kč by mal vedieť vyjadriť spokojnosť, aspoň u mňa to platí. Ešte aj pri tých zopár hrách, pri ktorých to nedosiahlo úroveň, akú som si predstavoval (ale bolo ich minimum), tak som si povedal, že v pohode, nie je to až také zlé - aj ja som sa s tou hrou zahral, aj kupujúceho to poteší a bude sa hrať!

Ale chápem, že by to zo začiatku muselo odradiť mnohých predávajúcich, asi by to bol gól do vlastnej brány tohto bazáru, takže berte to iba ako žartovný nápad. :-)

25.4.2018 17:03:26

@robkin
Hele kde se bere to přesvědčení, že to bude uživatele nutit něco měnit. Asi tak 10x sem napsal, že ten pontenciální limit by byl dost vysokej na to, aby to běžného uživatele nijak neomezovalo.


Jinak ano, dá se to odrbávat, stejně jako cokoliv jinýho, pokud se omezí počet aukcí, mohu prodávat v jedné aukci víc her a nechat si posílat nabídky do pošty, mohu si založit více účtů atp...
Ale jsou tu admini a ti si to můžou pohlídat.

EDIT: Můj navrh byl alternativou k tomu co se zde probíralo, jeho cílem není řešit jestli někdo vydělá nebo prodělá a kolik vydělá. Cílem je udržet bazar jako platformu pro výměnu her mezi hráči a omezit trend, kdy se nekomerční ZH stanou komerčním kanálem pro obchodníky a překupníky.

Někdy před rokem sem chtěl koupit nějaké starší Lego, dostal sem tip na mimibazar, že prý tam Lego frčí v jejich bazaru, tak sem tam mrknul, Lego tam frčelo, ale více než polovinu nabídky byly eshopy a překupníci.

Stejný případ tu někdo zmiňoval, byl Flér. BGG market je na tom podobně atd...

25.4.2018 17:03:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Necháme to bejt...
... jak psal Kren, stejně ten návrh padne pod stůl, takže to asi nemá smysl dál řešit. Já jsem jen chtěl zabránit disinterpretaci toho návrhu a to se mi snad podařilo. Pak je na každém ať si udělá názor jestli se mu to líbí nebo ne :).

25.4.2018 17:06:34

ad pecovarhy za korunu
S takovými na palici nesmyslnými návrhy jde rozumná diskuze tak leda do kytek. Každý kdo často a pravidelně obměňuje sbírku her by tě s takovým návrhem poslal do ...
Chci za hru dostat přibližně takovou hodnotu, za kterou si koupím jinou hru (má cena v aukci pod kterou nejsem ochoten jít a raději si počkám). Nejsem charita abych nakupoval hry a plně dotoval opakovaným levným prodejem herní sbírky někoho jiného.

25.4.2018 17:10:46

kren
No veď áno, v pohode, upokoj sa, človeče.

Je dosť pravdepodobné, že by si takto predal možno ešte lepšie ako keď si nastavíš tú svoju požadovanú cenu a hlavne pri rozpredaji väčšieho množstva hier by Ti to ušetrilo čas.

Bazár na ZH je dostatočne výnimočný a je tu o hry taký záujem, že by v tomto variante nikto neprišiel skrátka, ani Ty ako necharita.

Ale rozumiem, že prijať takéto "riziko" by bolo nadľudský výkon.

25.4.2018 17:37:57

Miner

K diskuzi jsem se dostal az dnes, atak mi ji prelouskat trvalo docela dlouho :)
Chtel bych se te zastat a zaroven pridat “mozna” jeden zlepsovak.pouziju model s 5000
Rozprodaval bych zbirku, ktera by svou vyvolavaci cenou presahla 5000 nekolikrat (dejme tomu 14000).tak by se me protahla i cekaci doba z 1 mesice na 3. Nebo snad rozprodej sbirky nekdo dela vicekrat za ctvrt roku? To bych se na tu sbirku a jeji likvidaci rad podival.
+ dejme tomu jednou za rok neomezene
S nahazovanim inzeratu za to jak jsem aktivni zcela nesouhlasim. Zatim jsem tedy pouze kupec,ale sbirka se mi uz docela rozrostla. A az se jednou naskytne prilezitost ke koupi ostrova v tichomori, tak rozhodne budu potrebovat prachy hned a ne po dvou hrach za mesic. Asi mi nekdo napise, ze do te doby si body muzu nastradat,ale ze zalozeni takovy clovek uplne nejsem.

25.4.2018 18:19:21

Ad artcore c 8

Nevim, jestli je to k tomuto bodu, ci jen k nekteremu prispevku v diskuzi.
Nasel si me uzivatel xy, ze me videl pri aukci abc, ktero jsem nevyhral (byl jsem druhy). A jestli bych si hru od nej nekoupil za muj prihoz a dohodli jsme se. Jelikoz byl uz zavedenym trolem, tak jsem mu poslal prachy a on me pak hru. Vse probehlo ok. To same jsem pak udelal pri prodeji hry ja, akorat jsme to predali osobne. Jediny - ze nedostanete zpetnou vazbu :)
Jinak souhlasim se vsemi.
Dobry, a jeste lepsi den.

25.4.2018 18:36:39

Rozpredavanie/obnova zbierky
Prepokladam ze obnova zbierky spociva v tom, ze hry co sme hrali ( aspon raz) a nezaujali , pripadne co sme hravali, ale pre nedostatok casu , resp nadbytok lepsich hier sa uz u nas nehravaju, putuju "o dum dal" a nahradia ich nove, nie ze vykupim lacne knihy a to tu potom do aleluja rozpredavam.... samozrejme obcas sa pritrafi aj nevhodny dar typu "jej, vy mate radi hry, tak tu mate... clovece, subor 300 hier" a podobne....
Takze ak obmedzit pocet nahazovanych hier do bazara , obmedzila by som hlavne tie nove, original zabalene...... a aj to nie pausalne na osobokusy, ale naprilad urcitym percentom.... trebars na 10 hranych, opotrebovanych + hranych ako novych .... by mohla byt 1 ete vo folii alebo 1 len vybalena z folie....

25.4.2018 18:46:58

pecovarhy sakra starý příspěvek .-)
1. přeložila jsem tady toho celkem dost a představa, že bych platila za něco, co sem někdo dal dobrovolně se mi nelíbí (byť příspěvek na provoz beru jako v pohodě, případně nějaké reklamy)
3. Ohledně bazaru mě taky trošku štve jak to KS jednoho člena plevelí, ale co nadělám

jinak sem chodím ráda, byť ve své podstatě jen chodim na bazar a jednou za uherák nahraju překlad a to už jsem zde sakra dlouho

25.4.2018 19:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Filtrace
V příspěvku Petra ve vedlejším vlákně o KS na bazaru se píše mimo jiné i o přehlednosti.

Když už si umíme filtrovat bazar dle VIP, prodávajícího atd. co takhle zavést ještě jeden možný parametr na filtraci a sice: Stav hry - nové ve folii / všechny ostatní statusy?
Tím by se uživatel dostal ke hrám použitým/rozbaleným, takže by odpadly nejen KS novinky ale i překupníci a tak..
A parametr se nastavuje hned při zadání inzerátu (volitelně) takže by tím odpadla nutnost nějakého překopávání formuláře pro vložení inzerce.

Myslím si, že to není nic proti ničemu a trochu by to zpřehlednilo bazar těm, co to používají jako bazar a ten přehled momentálně uplně nemají.

25.1.2019 12:31:12

Noob
Ta funkce asi uplne nemuze nic zkazit, ale silne pochybuju o jeji uzitecnosti. Proc bych si jako kupujici mel dobrovolne kupovat jen "ohrane" hry, kdyz v bazaru mohu za podobnou nebo stejnou cenu hru ve stavu "ve folii"?

Navic pokud by se takovy zvyk rozmohl, co zobrani prodejci zacit ty hry oznacovat jako "hrane"?

BTW Duvody proc nekdo prodava hru "ve folii" by mely byt irelevantni - je to kazeho vec. Ale napada mne hned nekolik:
- nevhodny darek (2x stejna vec) - to se mi jeste nestalo, ale asi jen proto, ze vicemene si darky vybiram sam :)
- koupil jsem hru, ale nikdy jsem ji nedostal na stul - napr. ji maji kamaradi, neni o ni zajem apod. (stava se mi obcas)
- cena z nejakeho turnaje - bezne na turnaji vyhraji zcela novou hru od sponzora, vetsinou je na vyber, ale v drtive vetsine uz tu hru stejne mam doma - nezbyva nez ji prodat a za utrzene penize si koupim neco co nemam nebo vyhrat jednoduse nemohu. (toto je u mne asi nejcastejsi)
- Albi Mystery Box - koupis "zajice v pytli" a po rozbaleni zjistis, ze 2 z 5 her jiz mas - budes je schvalne rozbalovat aby nebyly "nove" a nebo je prodas ve folii? Nebo mate snad nekdo pocit, ze nekdo u Albi si mysli, ze ty "zdvojene" hry budou lidit palit v kamnech namisto aby je prodali v bazaru?

Takze filtr klidne, ale ten uvedeny ucel filtru je v podstate na nic...

25.1.2019 13:51:47

Vybíráme z Bazaru

Insert pro 7 Wonders
Insert pro 7 Wonders
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas