Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Otazky by mely byt spojeny s dizkuzi, to deleni je umele. A nejen ze je zbytecne, jeste jde proti uzivateli, ktery musi u hry prokliknout dve zalozky, kdyz hleda nejakou diskuzi.

7.4.2019 16:53:07

Místo je omezené
Pokaždé, když tu čtu důvody, proč něco nejde udělat, valím se smíchy po zemi. Ty důvody jsou tak laciné, že tomu nemůže věřit snad nikdo... bohužel, tohle je jeden z důvodů, na který ZH dřív nebo později dojedou.

7.4.2019 17:18:23

Záložky v profilu hry
Diskuzi nad záložkami, prosím, přesuňme sem: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/zalozky-v-profilu-hry-20271/

Tady bychom se měli věnovat bazaru.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

7.4.2019 19:02:38

historie cen u hry
Možná je to blbost (protože by to mohlo hrát proti prodejcům, aby si vydělali víc, ale zas by to pomohlo kupujícím) - nebylo by možné přidat k záložkám u hry ještě další - Historie cen v bazaru? Že by to zaznamenávalo např v grafu jak se vyvíjela cena hry v bazarových prodejích.. Data o skončených aukcích určitě nebude problém posbírat (nebo aspoň začít sbírat nově, když se ke každému inzerátu linkuje i hra)..
Docela by mi to pomohlo udělat si představu jestli má danou hru cenu prodávat nebo za nějaké drobné si ji radši nechat když nákupka byla x-násobná :-) a stejně tak v případě nákupu pro lidi co se nevyznají úplně v cenách, samozřejmě když někdo něco moc chce, tak klidně přeplatí, ale pokud prostě jen sháním nějakou hru a nemám představu kolik stojí bazarově..

Myslím že klidně by stačilo i posledních 5-10 aukcí..

23.4.2019 23:23:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaily
Promiň, to je fakt blbost. Někdo občas prodává hry za absurdní minimum, protože a) se toho chce rychle zbavit, b) nezná skutečnou cenu, ale to je jeho problém, c) nechápu proč. Nakupující by pak takové výstřelky mohli brát za možné i do budoucna, a tak by čekali na nižší ceny a nic by se tu neprodalo. Domnívám se, že by to prodávající akorát poškodilo. Jen ať si každý udělá svůj průzkum, jestli se mu koupě/prodej vyplatí. Moc času to nezabere.

23.4.2019 23:36:12

Historie
Vetsinou stejnou informaci lze zjistit pomoci google.
A graf je trochu irelevantni, protoze nekdy se prodava pod hlavickou hry treba jen promo karta, rozsireni, prazdna krabice, poskozena hra - takze cena je nizka. Nebo naopak hra s obaly, nabarvenymi figurkami, custom insertem a treba s rozsirenimi... takze cena je vyrazne vyssi. A to do jednoho grafu proste nacpat nejde.
A na to prave je nejlepsi vzit ten google, inzeraty si vyhledat, proklikat a udelat si vlastni "obrazek" o tom co je "skutecna cena".
Takze jestli by neco pomohlo tak seznam 'poslednich X inzeratu' dane hry, ale delat nejak grafy apod. je zcela zbytecne.

24.4.2019 00:37:11

Historie prodejů
Určitě užitečné, přikláněl bych se k výpisu jak psal Robkin.

Proma, DYI a podobné věci mají mít dávno vlastní kategorii, aby se nepletly s hrama samotnýma a to nezávisle na tom, jestli tu někdy bude někdy nějaká historie prodejů. Ale to je zase jiný příběh.

24.4.2019 06:58:14

Havelock
Občas se také dívám přes vyhledávání Google, jaké byly historické ceny dané hry v bazaru (zajímá mne to jako prodávajícího i kupujícího), výpis bych určitě přivítal (proč něco složitě dohledávat přes Google, když je to uloženo v databázi), rozhodně by nebyl na škodu ani graf.

Argumenty, že to někoho poškodí, jsou dle mého názoru zcestné. Drtivá většina lidí tady je svéprávná a dokáže čísla interpretovat, chápe, že jsou částky někdy zkreslené a rozhodně by to nebrala jako jediný vstup, ale jen jako dodatečnou informaci, která přispěje k rozhodování.

A když to někdo dle rady pracně dohledá přes Google, bude mít úplně ty stejné informace. Jinými slovy, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...

Chápu, že protlačit tady na ZH změnu je velmi obtížné, ale argumentovat, že to vlastně není potřeba a že by to bylo na škodu, není podle mne správné.

Ale abych mluvil za sebe, já bych rozhodně přehlednou tabulku a možná i graf přivítal všemi deseti.
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

24.4.2019 07:34:18

Mne se ten napad hoooodne libi. Teda v te forme poslednich x PRODANYCH inzeratu dane hry. Pres google se najde i spousta inzeratu, ktere nakonec nikdo nechtel.

Graf neni potreba.

24.4.2019 10:02:49

Zavádějící
Podle mě bude taková tabulka nebo graf zavádějící. Nutně totiž nezohledňuje věci jako nové vydání, vydání v češtině, známá nedostupnost apod. Bez znalosti těchto informací nemá graf s vývojem ceny na bazaru smysl.

24.4.2019 11:15:50

...
Souhlasím se zrůdou. Hry v bazaru jsou vesměs použité a mají různý fyzický stav, edici, jazykové vydání, kompletnost (poztrácenost), případně se prodává pouze část hry atd. atd. Výsledek by byl tak zavádějící, že to vlastně nemá moc smyslu.

24.4.2019 11:34:27

Zavádějící
via Mblatny:

Argumenty, že to někoho poškodí, jsou dle mého názoru zcestné. Drtivá většina lidí tady je svéprávná a dokáže čísla interpretovat, chápe, že jsou částky někdy zkreslené a rozhodně by to nebrala jako jediný vstup, ale jen jako dodatečnou informaci, která přispěje k rozhodování.

Tenhle agrument platí i pro tu obavu o zavádějící informaci.

24.4.2019 12:11:01

razeni podle ceny
Prosim udelejte, aby bazar filtroval nebo radil podle ceny. Predrazeny sberatelsky hry za nekolik tisic me netankuji a je jich tu mraky. Rad bych je ve svym vyhledavani nevidel nebo nekde vzadu.

24.4.2019 12:39:29

Zavadejici
Graf by zavadejici urcite byl, protoze i kdyz hru prodavate s milionem rozsireni, nebo nejakym nesehnatelnym promem, bude stejne prirazena pod zaklad... Nemluve tedy o tom, ze tu nekteri cpou naschval hry z inzeratu pod uplne jine hry v katalogu...

24.4.2019 13:16:00

Ano, graf je k hovnu, to asi nikdo nerozporuje. Ale historie inzeratu by byla super.

24.4.2019 13:47:54

Graf
On i ten graf klidně může být, viz. třeba BGG:

https://boardgamegeek.com/geekmarket/pricehistory/thing/175914

V grafu máte datum, stav hry (po najetí na puntík), cenu a barevně označenou měnu. Mě ten graf stačí bohatě, pod ním je pak ještě výpis, který zabírá spoustu místa a de facto jsem na něj nikdy nekoukal. A ano, občas je tam nějaká cena mimo mísu, ať už nahoru nebo dolu, ale od toho mají lidi mozek, aby si informace vyhodnotili. A pro všechny co jim to příjde blbý nebo zbytečný nebo zavádějící, stačí neklikat na price history a tenhle ošklivý graf a výpis nebude nikdy rušit jejich sféru existence.

24.4.2019 19:25:13

graf či historie

Graf či historie, je mi celkem jedno co bude, ale obě jsou to určitě užitečný věci.. To že to někoho poškodí, tak možná někoho kdo chce vidělat na nevědomosti lidí, to ti přijde fér Havelocku?
Stejně pokud jsem nějakou hru prodal nad cenou, tak to fakt bylo téměř vždy tak, že se jednalo o collectors / KS edici s exkluzivitama, která už nebyla k sehnání a brali to lidi co tohle moc dobře věděli a proto tam dávali ty vyšší částky..
Rozhodně pokud by tam bylo info o konkrétních třeba posledních 5 inzerátech (klidně přímo odkaz na ně ať se člověk mrkne na datum a stav hry), tak to člověk trochu může srovnat i se stavem toho co aktuálně kupuje a rozhodnout se jestli třeba tahle hra co je v lepším stavu si nezaslouží přihodit o nějakou tu 100 navíc.
Já hry tedy spíš prodávám než nakupuju na bazaru (a nemám z toho nějaký business, většinou za rok tak 4-5 her prodám, jednu dvě koupím z bazaru - jinak kupuji spíš nové a když to není můj šálek, tak je pustím dál a tím si přispěju na další hru :)

28.4.2019 09:44:58

Kategorie a filtry
S tím jak přibývá promo materiálů, miniexpanzí a ostatně i 3D tiskáren, přibývá inzerátů, které se netýkají samotných her, ale právě promo materiálů, či nějakých miniexpanzí, které nemají vlastní záznam v DB a také DIY projektů. Tyhle inzeráty se pak pletou s hrama, protože ZH nemají žádné kategorie. Vzhledem k tomu, že se dá očekávat, že ten trend bude pokračovat, bylo by záhodno mít vytvořené kategorie pro tyhle časté "neherní" inzeráty a také filtry.

Dneska pokud bych se chtěl podívat jestli někdo neprodává nějaký 3D doplněk ke hře, nemám jak, leda poptávat v diskusi. A naopak často jsou inzeráty na které mi chodí upozrnění, protože danou hru chci, nabídky na promo nebo nějaké doplňky, které mě vůbec nezajímají.



PS: Komu to příjde zbytečné, zavádějící nebo jakkoliv pobuřující, tak nebojte, nikdo by vás nenutil to používat.

29.4.2019 18:38:23

Kategorie a filtry
Naprostý souhlas s Miner.

29.4.2019 23:08:21

Kategorie a filtry
Souhlas s Minerem

30.4.2019 08:50:34

Miner

+1

30.4.2019 09:27:20

Miner
+1

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

1.5.2019 16:57:01

Miner
za mě taky..

3.5.2019 12:03:35

bazar

Miner +1

Asi to tu uz padlo, ale mne by sa lubilo, keby sa pri hre zobrazoval aspon pocet inzeratov v bazare na danu hru. Idealne by bolo, keby sa dali odtial rovno prekliknut.

14.5.2019 16:14:37

Artcore
Předpokládám, že slovo "dětem" , které vkládáš do inzerátů má pouze upozornit zájemce o koupi na to, že jde o dětskou hru a jinak to s ničím nesouvisí.
V tom případě, bys mohl hry které dětem určené nejsou označovat třeba:" Nervi dětem".

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/91192/
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/91196/
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/?id_seller=23486

26.5.2019 12:41:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Red Rising Collector's edition
Red Rising Collector's edition
Akt. cena: 30 €
Končí za: 16 hodin

Offcanvas