nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?

23.4.2018 12:11:56

...

https://i.ibb.co/KbhDDyH/Untitled.png

KATEGORIE DO BAZARU PLS.

Ani jedno z těch upozornění není na hru jako takovou :-)

21.2.2020 15:28:03

duirin


nechápu

Peet- vidíš, 2 měsíce pryč a nic

10.2.2020 12:39:23

wanoce

A to tě má mezi přáteli :)))

8.2.2020 21:52:54

Wanoce, Elnie

Taky jsem řešil podobný případ... vícekrát.
Napsal jsem přímo Diovi (ale ne SZ, ty nečte - musíte přes kontaktní formulář), popsal jsem mu problém a bylo vyřešeno.

Trvalo to asi dva dny, možná méně :)

8.2.2020 14:49:52

Elnie

Čau, sem ten první, kdo byl postiženej podobným komentářem stejnýho uživatele v týhle aukci: https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/103801/
V podstatě obratem v začátku prosince jsem tohle jednání nahlásil adminovi a od tý doby se nic neděje :( Teda abych byl objektivní, tak jsem se na několik zpráv dověděl, že tohle bazmin řešit nemůže, že tohle dělá jedině Zeus a ten má poslední měsíc horečky. Takže mám nespíš smůlu :( Nevím jak ty, ale možná nejsme tady na žebřícku uživatelů tak důležití, aby to admin místní komunity řešil, ale ty máš snad ještě nějakou šanci.

Rozhodně tyhle skrytý hodnocení bez možnosti něco dopsat nebo změnit sou dost blbý, to se určitě shodnem. Já jsem tam bez toho, že bych věděl, co mi tam druhá strana píše napsal: "Podezrely kupujici s NULOVYM hodnocenim neustale TRVA NA POSLANI DOBIRKOU DO ZAHRANICI. Takovouto variantu prevzeti vubec nenabizim. ODMITL jsem poslat a opakuji i zde: PLATBA PREDEM NEBO OSOBNE, jina moznost neni. Proc a co mi pise do komentu nevim."
Kdybych věděl, že mám od něj útočný negativ, tak mu určitě nenapíšu neutál...8.2.2020 13:31:16

kroelh

Sice se mi tím ta červená jednička neodmaže, ale minimálně toto řešení bych uvítal. Někdy to dohledávat může být náročné a lidé jsou pohodlní :-)

7.2.2020 15:18:52

Zobrazení protihodnocení

Asi se shodneme, že tohle jednání je fakt nefér, jen prostě někteří takoví jsou. nerespektují, co je v inzerátu jasně uvedené a pak prskají.
Co takhle u každého hodnocení dát odkaz na zobrazit protihodnocení, které by se po kliku rozbalilo a ukázalo? Tím by to šlo vyřešit - prostě se ukáže, jaké hodnocení dala protistrana.

7.2.2020 15:08:24

.

Což o to, já bych to třeba i poslal. Ale pouze, kdyby o zaslání napsal na začátku dražby, abych to uvedl do popisu inzerátu a byly tak rovné podmínky pro všechny přihazující (stejně jako o to zažádali 2 uživatelé k inzerátu na D-Day Dice). Jinak by vyhrála prostě drzost a oprsklost a to se mi celkem příčí :-)

7.2.2020 15:01:05

.

Přesně tak to bylo a důvody jsem mu shrnul neutrálním hodnocení, že k transakci nedošlo, neboť nebyla dodržena požadovaná kritéria. To co mi přišlo zpět se vlastně můžete sami dočíst.

Samozřejmě, že než jsem transakci zrušil, tak jsme si vyměnili x mailů a po vysvětlení vše pochopil a že OK a v pohodě :-)

No nic, snad jen varování pro ostatní uživatele :-) Jak se zobrazuje varování, že si někdo přihazuje na vlastní inzeráty se mi líbí, jen nevím, co by to mělo psát u tohoto příhozu :-D

7.2.2020 14:51:09

...

Kamárád mu takhle nakonec něco poslal a ještě pak dostal hodnocení ve smyslu "to to trvalo". :D
...................................................................
Odvážný dobrodruh

7.2.2020 14:49:49

mea culpa

Hm, měl jsem strávit třicet vteřin klikáním, než jsem napsal tak dlouhou zbytečnou odpověď.

Podle hodnocení, která ten člověk udělil, to není poprvé, co takovou věc udělal.

V takovém případě souhlasím s Elniem, tohle by měl nějaký admin vyřešit.

7.2.2020 14:44:05

...

On si milý kupující vždy něco vydraží a pak "přemlouvá" k zaslání na dobírku do zahraničí, i když podmínky aukce jasně specifikují platbu předem apod.

Umím si představit, jak asi Elnie k tomu negativnímu hodnocení přišel. :D :D

...................................................................
Odvážný dobrodruh

7.2.2020 14:40:32

Elnie: hodnocení v bazaru

Pokud mi dá uživatel X kladné hodnocení a já jemu žádné, tak se to mé kladné nikdy nezobrazí.

Pokud mi dá uživatel X neutrální nebo záporné hodnocení a já jemu žádné, tak se po uplynutí nějaké doby (2 nebo 3 týdny, myslím?) to hodnocení, které jsem dostal, zobrazí.

Je to celkem rozumné nastavení - právě proto, aby se někdo nevyhýbal špatným hodnocením tak, jak navrhuješ.

Nevím, proč by ti někdo měl dávat lživé hodnocení a asi se to těžko prokáže - kdyby to přece jen prokazatelné bylo, možná by s tím nějaký admin mohl něco dělat? (??)

Nejlepší, co můžeš udělat, je ve svém hodnocení slušně vysvětlit, co a jak se stalo. Sice kvůli tomu musí člověk udělat pár kliků navíc, ale třetí uživatel si tak může prohlédnout i tvou verzi.

7.2.2020 14:32:06

Hodnocení na bazaru

Ahoj, co s naprosto lživým hodnocením z bazaru? Asi se s ním jen smířit, případně když to očekávám a sám neohodnotím, tak se mi nikdy nezobrazí?

7.2.2020 12:14:03

Re: regressiv

Používám také Gmail a stále mi to chodí do primáru....


Takže půjde spíš o nějaké osobní nastavení...

Zkus je manuálně přesunout tam kde je chceš třeba se to naučí ;-)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

3.2.2020 12:15:04

Nevidím správy z bazaru

Zdravim, v poslednej dobe mi nechodia maily o spravach v bazare, prihodeniach, o nicom. Respektive chodia, ale odrazu mi začali chodiť medzi reklamu. Má tento problem aj niekto iny ? Predpokladam, že to asi bude chyba gmailu, ale nie som si isty.

Pisem to tu aj preto, lebo som v priebehu troch dni napísal trom ludom kvoli aukciam a doteraz nikto z nich nevidel spravu. Pride mi to podozrive. Asi to bude mat suvis.

Upraveno autorem (porovnej)

3.2.2020 11:58:36

.

Možná to někdo už navrhoval, ale líbilo by se mi, kdyby profil hry obsahoval taky záložku "nabízí" (podle nabídky bazaru) a "shání" (podle wishlistů).

11.1.2020 11:03:14

gar-mogoth

Tak používej wish-list jen na hry, které aktivně sháníš na bazaru a ty ostatní, na které nechceš upozornění dostávat, si dej do jiného seznamu

10.1.2020 22:59:07

Hlídač

Já osobně bych uvítal, kdyby se dal hlídač nastavit jen na některé hry, u nich pak případně jen na některé stavy (aby např. nechodilo upozornění na silně opotřebené hry).

Osobně wishlist používám jako přehled toho, co bych si chtěl koupit / co bych rád dostal, ale ne nutně pro hry, které aktivně sháním na bazaru. Kvůli několika titulům mám hlídač zapnutý, ale už mě docela začíná štvát, když mi třikrát týdně přijde zbytečné upozornění.

***
Deskoherní inkvizitor

10.1.2020 17:02:38

SysGen

Na hlavnej stránke bazáru je tlačidlo Hlídač, ktorým si vieš túto funkciu zapnúť...

10.1.2020 06:42:04

SysGen


Zatrolené hry tě zprávou upozorňují na hry z tvého wishlistu, co jsou aktuálně v bazaru, už nějaký ten pátek...

10.1.2020 00:48:56

Souhlas

"5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání?"

S tímto naprosto souhlasím, chybí to tu. Právě proto jsem přišel do tohoto diskuzního vlákna, abych to zmínil. Přitom implementačně to nebude náročné, odkaz na hru existuje jak z každé aukce, tak samozřejmě ze seznamů přání. Stačí přidat do notifikačního systému.

9.1.2020 23:41:00

LordAbsract


Tak mu ji prostě neprodáš :D
Ale vysloužíš si negativní hodnocení... Nebo to do aukce přímo uveďt (komu hru případně neprodáš i kdyby přiřazoval).
Taky mám pár uživatelů, kterým bych už hru nikdy neprodal...

22.12.2019 15:07:49

Čistě ze zvědavosti

U příhozu se vždy píše, že je závazný. Ale mě vždycky zajímalo, jestli je závazný i prodej? Co kdyby mojí aukci vyhrál někdo, komu např. z osobních důvodů odmítám hru prodat?

22.12.2019 13:39:53

...


Tak to je sila...

18.12.2019 10:41:26

Vybíráme z aukcí

Kanagawa
Kanagawa
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>