nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?

23.4.2018 12:11:56

JJ

Přesně tohoto jsem si všiml taky...
A nečekaně třebas u Zeměplochy - Ankh Morpork :D

10.11.2019 12:16:43

FAKE aukce / Bazar

Posledni dobou co bazar sleduji se objevuji cim dal casteji FAKE profily, ktere jen sponuji cenu nahoru. Po skonceni aukce, se po nejakem case ta sama hra, od toho sameho prodejce ci vyherce (to je uplne jedno) opet objevi a snazi se vysponovat cenu jeste vyse.

Chtelo by ucinit, nasadit, aplikovat takova opatreni, aby se tohle nestavalo. Je to HNUS!!

Samozrejme me napada, jak by se tato situacce dala resit. Ale to je vec adminu, kteri jsou cim dal vytizenejsi.

10.11.2019 12:00:14

kren

Ano, máš pravdu.
Na druhou stranu jsou vždy více slyšet ti nespokojenci/co chtějí změnu. Takže rozhodně neuškodí, když se ozvou i ti z druhého tábora, co jsou spokojeni (a kterých věřím, že je víc).

Tedy se přidávám k hlasu, že nejlepší na zdejším bazaru je právě to prodlužování o 1 den. Jsem rozhodně za ponechání :)

7.10.2019 16:35:02

... never ending story ...

... Jsem tu zaregistrovaný už přes 11 let a připomínky k prodlužování aukce jsou roky se opakující "Never ending story" dvou táborů pro a proti s občasnými a také se opakujícími návrhy na různá vylepšení změnou prodlužovací doby. Takže šetřte dechem, vše tu bylo ohledně toho už milionkrát prodebatováno a připomínkováno. Jen relativně noví uživatelé to nevědí, tak se tohle téma roky znovu a znovu otvírá a znovu a znovu stejnými argumenty obou stran propírá.

7.10.2019 11:05:30

Taktéž hlasuji pro zachování

Z pohledu kupujícího maximální spokojenost.

Přiznávám otevřeně, že pokud by se systém změnil na clickfest v poslední minutě (až x minutách), asi by mi to nestálo za to. Večer radši hraju deskovky, než hypnotizuju obrazovku počítače...

7.10.2019 10:55:03

Neměnit

Jak z ohledu kupujícího i prodejce jsem pro zachování.

7.10.2019 10:20:02

Neměnit

Systém aukce neměnit prosím. :) Zdaleka nejlepší co jsem na internetech viděl. Proti těm pár výtkám se dá bránit a jsou spíš výjimečné.

6.10.2019 22:36:17

Nenič, co funguje

Jenom také zvednu hlas za spokojenou mlčící masu. Vše v zásadě vyhovuje tak, jak je to aktuálně nastaveno.

Kdyby ten aukro systém byl tak skvělý, tak by se určitě dražby her dělaly na aukru a ne tady. Za ty roky, co místní bazar používám (ať už na prodej nebo nákup), pozoruji nárůst inzerátů na hry zde a úbytek tam.

Stejně tak v podstatě umřely různé inzerátové kluby na Hofylandu, bazaar na deskožroutu apod. Věřím, že valná většina bazarových nabídek na deskovky je dneska tady. Kdyby ten systém byl natolik hloupý, určitě by se to tak nestalo - není až takový problém chodit pro informace na jeden web, pro debaty na další a pro bazar ještě na jiný.

Pokud někomu nejvíc záleží na tom, aby svou hru prodal "na čas" může dát nabídku Kup teď a žádné prodlužování mu nehrozí.

21.9.2019 13:25:09

CyberQ

Kdyby aukce fungovala "normalne", tak proste das svuj limit treba 2000 a uz je ti jedno, ze ta aukce konci, kdyz zrovna nemuzes na net. Pokud se porad budes bat, ze te nekdo prehodi, tak jsi dal nizky limit, nebo to proste nebudes resit a zivot jde dal.

20.9.2019 21:57:56

aukcie

Mne aktuálny systém vyhovuje. Takto sa môžu k aukcii vyjadriť všetci. Vždy som nenávidel nakupovanie na aukre kde cena produktu bola týždeň za hubičku a posledných 5 minút pred koncom aukcie sa cena vyšplhala niekoľkonásobne nahor. A to som ešte musel umlátiť server mačkaním F5 aby som zistil, či som to vôbec kúpil alebo nie. Hrozný systém.

Predĺženie o minúty je blbosť, to je v podstate to isté ako aukro. Predĺženie o hodiny už možno dáva väčší zmysel ale je to proste o tom, že nie každý má stále čas byť na internete a sledovať, či ho niekto neprehodil zatiaľ čo bol v kine alebo cestoval domov z práce. Takto je to pohoda, stačí mi to skontrolovať 1x za deň a žiaden stres. Že sa predĺži aukcia o dni alebo týždňe? No a čo? Sú to iba deskovky, tie sú o zábave. V akom množstve to predávate/kupujete že to tak silno potrebujete? Potrebujete tie hry tak strašne rýchlo predať a kúpiť? Nie sme na Wall Street preboha.

20.9.2019 16:07:46

Jacob

Ta minuta byla myšlena skutečně jen jako ochrana před těma co čekaj do poslední vteřiny a když se takových sejde víc, tak systém vezme jen jeden příhoz... může to být klidně i 5 minut a stále by se aukce protáhla maximálně o den (tomu věřím). Proto jsem psal, že za mě je prasárna prodloužení o celej den, ne prodloužení obecně :)
A řekl jsi vlastně to co tu říkám už dlouho - když se účastním aukce, tak tomu musim alespoň minimálně něco věnovat (čas). Jestli je někdo línej počkat do půlnoci ,tak to je jeho problém a ne můj (jako prodejce)… já když něco opravdu chci, tak nejdu spát třeba vůbec žejo...jako např. lidi co čekaj tři dny předem ve frontě, aby se na ně dostalo apod.

Som:
To nebyl závan, ale pořádnej fičák :D:D:D
Ono tu totiž lidi stále řeší jedno a to samé stále dokola (nejen toto téma, je jich víc) a nic se ohledně toho neděje. A pak najednou přijde stránkování bazaru, které mělo zvýšit rychlost načítání stránky...to bylo kritizováno, tak byla kapacita stránky navýšena, aby byla jen jedna a to už taky nefunguje. Pak přijde celý VIP systém, kterej je ale uplně k ničemu :D Ano, mam ověřený telefon a mam tak VIP účet a k čemu...můžu si vesele výskat, že jsem VIP :D Asi jsem to stihl v době kdy to ještě fungovalo, ale prý už ani to ověřování telefonu nefunguje (četl jsem v diskuzi, jestli už to zas maká nevim...už jsem VIP).

A koneckonců od toho tu tahle sekce "náměty a připomínky" je ne...tedy ony jsou to hlavně ty připomínky :D

20.9.2019 15:38:20

Taky zde něco napíšu :)

I když z mého pohledu je tento můj komentář úplně zbytečný, tak přesto tyto "nic neměnící" debaty miluji. Z mnoha pohledů co už tu bylo řečeno se mi nejvíce líbí udělat takové kombo, že si zadavatel může nastavit i jak dlouho se aukce může prodloužit, minimálně by to mohlo být o 3 dny, pak klasicky 7, 14 dní či neomezeně. Deadline by mohl být o půlnoci, tj. když o tu hru mám opravdový zájem, tak pro to i něco obětuji. Samozřejmě soucítím s těmi, co vstávají už okolo páté ráno. Namísto o prodloužení jedné minuty (viz Peet) tak by se prodloužilo o tři nebo pět minutek, aby ti kdo mají šnečí internet neměli újmu a všichni měli čas na rozmyšlenou, jestli do toho jít. Minuta mi přijde jako smrtící nášup adrenalinu a nevím jak u vás, ale pro mě by to bylo moc stresující :D
Myslím si, že by tento způsob mohl smířit obě strany a válečná sekera mohla být zakopána :D

20.9.2019 11:01:07

:D

Pánové tohle je pořád dokola. Už se smiřte s tím, že tady prostě už velmi levně nekoupíte. Ty doby už jsou pryč, je tu tolik uživatelů, že u alespoň trochu žádaných her je cena vždy vyšroubována solidně nahoru. Mně to štve taky, hlavně prudiči, kteří přihodí každý den před půlnocí. Ale skutečně vám tu nikdo systém umožňující kejkle jako na ebayi nebo zvyšující šanci, že ten kdo draží proti vám se jen ve zkrácený čas nedostane do emailu, nepřipustí.

Přihazovací robot by byl fajn, ale nikdo nic takového tady nezavede.

Ten systém je nastavený tak, že na průběh dražby mají rozhodující vliv uživatelé samotní, nikoliv nastavení systému jako na ebayi a aukru, to že některé dražby jsou pruda, není vada systému, ale chyba lidí postrádajících soudnost. Občas se neudržím a hodím tam u dražby od koruny o tisícovku víc, protože vím, že to stejně nevyhraji, ty desítky příhozů lidí, kteří to nikdy nevyhrají, nejsou třeba. Nemá smysl něco velmi žádaného dražit 14 dní. Podobně nemá žádný smysl házet každý den před půlnocí minimálku, řešil jsem to i s kámošem a má na to stejný názor, takový postup Vás sice nakrkne, ale prostě vás to neodradí od příhazování proti prudičovi. To že někdo nepíše do aukce ani u profilu odkud je a jestli je možná osobka nebo posílání zásilkovnou rovněž není vada systému.

Z mého pohledu není chyba v systému, ale hlavně v lidech, kteří se ten systém snaží ohýbat nesmyslnými vyvolávacími cenami a zcestnými příhozy ve zcestné dny a časy. Přihazovací kanonádu lze pořešit den před koncem aukce, nikoliv v posledních 24 hodinách. Některé inzeráty, kdy dotyčný nejdříve koupil běžně dostupnou hru za zcestnou cenu, o půl roku později jí začal mořit bazar po dobu asi třech let ze ještě vyšší vyvolávačku, aby ji nakonec hodil za hubičku na kup teď, navždy zůstanou v našich srdcích. Kolikrát jak otevřu bazar a nějaký opakující se inzerát tam nevidím, tak jsem z toho úplně nesvůj. Pořád ale nemám pocit, že je to chyba systému, který to umožňuje.

Upraveno autorem (porovnej)

20.9.2019 07:18:30

Kup teď

Nu tak pokud hru chcete prodat bez prodlužování tak prostě zvolte typ aukce Kup teď zvolte dle vás adekvátní cenu abyste na tom neprodělali kalhoty ( třeba se podívat jak proběhli dřívější aukce na danou hru ) a je klid ne? :) Do dalšího typu aukce bych se už nepouštěl, myslím že takle to pokrývá co má.

20.9.2019 07:17:40

Peet

cítím tam trošku toho sarkasmu?

19.9.2019 21:14:33

Miner +1

Za mě plný souhlas.
Taky jsem jednou čekal "pěkně" dlouho na ukončení aukce a to se borci přehazovali celkem o hodně, ne jenom o minimum. A zrovna tak se já snažím přihazovat přiměřeně mé ochotě za hru utratit, protože prostě proč to natahovat, že. Ano, přihazovací robot by pomohl, ale to prodlužování o den je za mě super "fíčura".

19.9.2019 15:17:05

Kew admin
 - avatar

Peet

Je jasné, že se to (pro tebe) asi nikdy nevyřeší, když jsi jeden z mála (spolu s kumasem), kdo chce systém bez prolužování, zatímco naprostá většina je s prodlužováním spokojená.

Rozumím tomu, že by šlo asi udělat dvojitý systém, ale upřímně - když vidím, co všechno jsou uživatele schopní nepochopit, tak dávat jim na výběr z více typů ukončení aukce by generovalo víc nepořádku, než volání o to, že je to potřeba zavést...

19.9.2019 15:14:43

Jahman

Tak já bych byl raději za nižší částku než za prodloužení, protože jsem psal, že to beru jak z pozice kupce, tak i prodejce ;)

Ale tohle téma se stejně nikdy nevyřeší... hlavně, že přibyla funkce VIP bazaru, to bylo důležité :D

19.9.2019 15:08:59

zruda

Ci uz ides na sluzobku alebo nie, to su okolnosti ktore do toho môzu prist tak ci tak, ci bude aukcia predlzovana, alebo nie. Ja som bol nedavno na dovolenke a vyherca aukcie musel cakat kym sa vratim aj ked aukcia sa nepredlzovala, vzdy sa to da uviest do inzeratu :)

19.9.2019 15:01:41

Miner

Ja jako prodavajici bych chtel pevny cas konce, pro me to win-win neni. Navic, kdyz ti pak vitez aukce napise, ze to nebere ...

19.9.2019 14:42:38

Miner

Miner, za mne +1! Plně souhlasím.

19.9.2019 14:38:31

Miner admin
 - avatar

Aukce

Aukce tu funguje velmi dobře tak jak je, hlasů pro změnu je jen pár a většinou se najde minimálně tolik hlasů proti. Pevnej čas konce aukce je nesmysl, vždy to bude někomu vadit, osm večer není žádnej univerzálně skvělej čas. V tuhle chvíli je jediné negativum možnost prodloužení aukce o několik dní, vyjímečně déle. Pokud mi to bude zásadně vadit, hodím tam rovnou svoje maximum a pak je mi to jedno, pokud chci přihazovat po kouskách a jde mi o potenciálně nejlepší cenu, pak to někdy může trvat déle.

Jak Aukro tak Ebay mají boty, ale stejně se všechno podstatné odehrává pár vteřin před koncem aukce, zdejší systém je výhodnější pro prodávajícího, protože přehozený má čas na rozmyšlenou, jestli tam přeci jen tu další stovku nehodí a zároveň prodávající má šanci získat víc peněz. Tudíž když odhlídnu od prodlužování je to win-win a prodlužování se dá předcházet.

Celá tahle diskuse je spíš střet přání nad funkcionalitou, která funguje ke spokojenosti drtivé většiny. BTW: zdejší aukci hojně využívají i uživatelé FB skupin o prodeji deskovek, tj. místo aby prodávali na FB, hodí to sem na aukci a na FB pak odkaz. I to o něčem vypovída, pokud by to bylo naopak, byl by to podmět k zamyšlení.

19.9.2019 13:11:41

Jahman

Tak já samozřejmě spokojený s vyšší cenou jsem ;-) Jen se už může stát, že třeba kvůli prodloužení aukce o týden se skutečné dodání prodlouží o další dva týdny, protože pak třeba jedu na služebku a tak.

Ale hlavně, ty jsi tvrdil, že nevěříš prodloužení o měsíc s korunovým startem. Já mám už zkušenosti s prodloužením o týden a půl i více, začínám na částce 50 - 200 Kč.

19.9.2019 12:53:22

Houp

Tak ked vezmem, ze aukcia bola dajme tomu dvojtyzdnova, tak neverim, ze zadavatel aukcie bol smutny, ze sa mu aukcia predlzila o 3 tyzdne, kedze z ciastky 4100 sa cena vysplhala na 6200 :D , a tym co to drazili to evidentne tiez nevadilo, lebo hru chceli ziskat.

19.9.2019 12:20:29

Houp

Tak podle mě, když se někdo účastní aukce, tak se tomu musí alespoň minimálně věnovat a ne, že pohodička, mám čas a zbytečně pak druhému prodlužuji aukci. Souhlasím s tím, že půlnoc je hodně blbá. Buď si nastavit konec aukce včetně času, a nebo, pokud musí být nastaven nějaký pevný čas, tak třebas 20:00 (nebo tak nějak) by bylo myslím ideální (ale zas by to nehrálo s kalendářem/datem dne).

Bot co přikazuje automaticky ok, ale taky by tam měla být možnost nastavit si výši příhozu a ne automaticky o minimální prihoz (mě třeba osobně přijde trapný přiřazovat po 5,- Kč, nebo 25,- u už vyšších částek, tak přihazuju většinou minimálně 50,-) .

Ale stále mi připadá nejlepší zavést další druh aukce - aukci bez prodlužování :)

19.9.2019 12:08:57