Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Vůbec nechápu, co nechápete. :D :D nejvíc by mne zajímalo, jak jsi přišel na ten konstrukt s tou 500 Kč, když si stěžuji celou dobu na úplně přesný opak. A popisuji svoji velmi častou reálnou zkušenost, bohužel prohrané aukce neumím vyhledat. 

Já mám limit na tu hru litr a pětikorunář 500. Já budu přihazovat po 50 a kolega po 5 Kč. 50-55-105-110-160-165-215-220-270-275-325-330-380-385-435-440-490-500-550. Konec aukce, hra mne stála 550 Kč. (realističtější je prohra za 385 Kč, protože po týdnu zapomenu nebo je víkend)

Pokud to dělal dle vás, je to  50-55-105-110-160-165-215-220-1000 a hra by mne stála 1000 Kč. Pravda, aukce by se opravdu zkrátila. 

Jediné, co chci, je aukce nějak zkrátit, aby má nejčastější prohra nebyla tím, že po dnech/týdnech protahování o 5 /10 kč ve hře za stovky korun prostě jednou zapomenu (proto taky pětikorunáč nepřihazuje ve stejný den jako já, nic by se neprodloužilo). O peníze tak dojde majitel hry i ZH. 

Průměrný příhoz co sleduji na ZH bude v jednotkách procent, osobně bych byl rád třeba za 10 %. Nemuselo by se nic programovat, nic by se nezměnilo v systémů aukcí. Jen by se dražilo o trošku rychleji a za víc peněz pro majitele.

Za poslední týden se mi to stalo v pěti aukcích. U her co CHCI mám limit v tisících, u her co mne jen zaujaly originalitou nižší (do 500). 

Třeba Conan se přihazovalo minimálně po stovce = za týden 18 příhozů a vyhrál jsem za 3500 Kč. Jsou ale hry, co za měsíc nejsou ani na stovce. Když jsem se srandy zkusil přihodit 120 korun do aukce, kde bylo po osmi korunových příhozech po týdnu cena 8 Kč, tak obratem jsem dostal další minimální příhoz na 125 Kč. Jaký má tedy smysl pár měsíců přihazovat po korunách?

Zajímavá by mohla být třeba statistika délka aukce vs výsledná hodnota. Ty dražší hry dle mne končí dřív, protože se přihazují vyšší částky a jsi hned u svého limitu. Po korunách se dostat na limit 50 Kč chvilku trvá. Zeus předpokládám tyto parametry sleduje a tak se rozhoduje více kvalifikovaně. Já to vyřešil přechodem na Reroll a Tlamabazar. Tady už vydražím tak jednu hru týdně max. Ale novinky sleduji pravidelně.

add diskuze k filtrům - za sebe bych filtr na uživatele nedělal, protože spammeři dávají inzeráty v řadě, je snadné je přeskočit a třeba tam člověk při tom zahlédne nějakou pecku (opět můj vlastní praktický příklad). Přimluvil bych se ale za filtr na doplňky.

EDIT: Tento rok jsem vyhrál 15 aukcí. 2x jsem vydržel přihazovat a vyhrál 31. a 41. příhozem; 12 aukcí jsem vyhrál jako jediný přihazující; 1 byla taková ta normální. Dalších odhadem 20 jsem neustál a někdy zapomněl přihodit.

16.4.2024 12:01:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@jankie: Že zapomeneš přihodit není chyba bazaru. :)

To přihazování, jak jsme s kolegou oba nahazovaly větší příhozy, rozhodně smysl má.

1 - Pokud je to hra dostupná, tak podle stavu se dá odhadnout cena, respektive si nastavit, kolik jsem ochoten do ní investovat. Můžu hned první příhoz nasadit o 20 až 10 procent pod mnou přijatelnou spodní hranicí. Třeba nová hra stojí 1500, tak u použité, jako nové, rovnou hodím 1000 - 1200. To je cena za kterou se mi to vyplatí koupit z druhé ruky. Nebo hodím třeba 800, pokud to moc nechci, jenom zkouším, jestli dostanu dost levně.

2 - V případech, kdy je hra již nedostupná, může být obtížnější nastavit si ty limity, ale postup je podobný. A je jenom na mě, pokud přihazuji, jestli když mi tam někdo hodí 5 Kč pře půlnocí, jestli rovnou "přimáznu" 128 Kč, nebo 50 Kč. A ten rozdíl je v tom, že toho 5korunáře dříve odradím, nebo dříve překonám svůj strop a mám pokoj.

3 - I klasický “featurephone” (tedy NEsmartphone) má budíky a upomínky, natožpak smartphone. Zkus si nastavit budík či upomínku a vyřešíš zapomínání. :)

A dost už, za mě a ode mě. :D

17.4.2024 08:36:48

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas