Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

@Ankanator @Yagh Zkoušel jsem to teď z mobilu (iPhone/Safari) a skutečně to dělá problém, když přikládám fotky z Fotek. Když nepřiložím nic nebo nějaký rozumný JPG obrázek ze souborů, tak to projde v pohodě. Takže mám podezření na skutečně to přidávání fotek z Fotek z iPhone, kde se to nejspíš nahrává v HEIC (to časem vyřešíme), ale také kdoví v jaké velikosti, což by asi mohlo působit ty problémy. Můžete pls potvrdit, že to tak je nebo jsem vedle v pátrání?

7.2.2024 18:13:56

Akorát to teď teda vůbec nechápu. Chvíli mi to nefungovalo a teď jsem v pohodě vytvořil jeden inzerát s obrázek z Fotek. Stále iPhone/Safari. Předtím se mi to samé zaseklo a na server to vůbec nedorazilo (což teda nevím, jak se tohle děje a jak tomu předcházet - hmm).

7.2.2024 18:20:22

@Zeus cca. 10 dní zpátky jsem dělal 6 aukcí a u každé se mi to seklo, musel jsem restartovat prohlížeč. V jednom případě tam po restartu ta aukce nebyla, tak jsem ji dělal znovu. Všechno byly fotky z iPhone rovnou přes safari na zh. 

7.2.2024 19:21:35

@Zeus ja mam HEIC format vypnuty. Kdyz treba nahravan fotku z mobilu ke hre, tak mi to nikdy nespadlo. Jinak ten inzerat delam presne jak to bylo popsano. Kdyz to delam z pc, tak pouzivam stejnou fotku jako bych to nahravala z mobilu. Budu vytvaret dalsi inzeraty a pouziji chrome a dam vedet. Mozna to dela jen safari. 

7.2.2024 20:18:18

Vím, že budu stejně ušlapán argumenty, že to takhle všem vyhovuje, ale nestálo by za to trošku změnit nabídku bazaru?

Pro lepší přehlednost, kde by byla záložka jen hry ať už nové nebo hrané. Dále záložka třeba doplňky, kde by se vkládaly inserty, obaly nebo 3D figurky a dokonce i trička ;)

Jen chci podotknout, že nemám nic proti prodávajícím i nakupujícím a sám obojího hodně využívám, ale hledat v tom seznamu je někdy fakt peklo. Jen s tím, jak se Zatrolenky mění doufám k lepšímu, by to třeba stálo za zvážení…

11.2.2024 19:50:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně by úplně stačila možnost nechat si zobrazit všechny inzeráty na jedné stránce. Jejich procházení by pak bylo daleko jednodušší než se proklikávat po jedné přes 13 stran (stav k momentu sepsání tohoto příspěvku). A delší načítání jsem ochoten akceptovat.

11.2.2024 20:12:00

f0x

Mecenáš trolíků

Určitě to tu už zaznělo, možná jsem to již i já navrhoval, ale mně by se hrozně líbila možnost mít na detailu hry i záložku s bazarem, kde by se ukazovaly všechny právě probíhající (po zaškrtnutí i proběhlé) aukce/prodeje dané hry a jejich aktuální (dřívější prodejní) ceny.

Hezky by se mohlo rovnou po přečtení zdejších dobrých hodnocení najít hru v bazaru a okamžitě se zúčastnit aukce.

Myslím, že tohle provázání by pomohlo jak kupujícím, tak prodávajícím a v důsledku i přímo Zatrolenkám (z důvodu provize z prodeje).

 

11.2.2024 22:05:53

Mě by se líbilo, kdyby u inzerátu bylo vidět zda jde o aukci, nebo kup teď. V seznamu inzerátů to vidím, ale pokud se do inzerátu dostanu např. přes “Vybíráme z Bazaru" tak, tam tato informace chybí.

12.2.2024 10:31:18

@OUTbrain: Ono to tam je jinak. Například 

Končí za:9 dnů (21.2.2024) - může se s příhozy posouvat

Kup teď se nemůže s příhozy posouvat, protože okamžitě končí. Naopak u aukce, pokud někdo přihodí poslední den, může k posunu konce dojít. :)

12.2.2024 11:15:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@peca Totálně neintuitivní, ale máš pravdu, že to vidět je. Děkuji

12.2.2024 11:46:51

A to, že je na tlačítku buď Přihodit, nebo Koupit nestačí?

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

12.2.2024 12:03:37

Prodej hry Vs prodej doplnku ..

Dalo by sa pridat moznost odfiltrovania doplnkov / insertov.

Ak si zapnem bazar a prezeram inzeraty na “hry”, vadi mi ze tam je kopec opakujucich sa inzeratov na inserty. Bolo by dobre moznost pridat filter ak ma doplnky nezaujimaju …. (insert mi nevadia, ale niektori uzivatelia pouzivaju bazar ZH ako vlastny e-shop) …..

14.3.2024 08:07:59

@Macho Chápu dobře, že se ti jedná o volné brouzdání Bazarem bez hledání něčeho konkrétního?

-----------------
předseda KDH Pajdulák

14.3.2024 19:13:12

@Wolfsen Já třeba čas od času rád brouzdám bazarem bez konkrétního cíle. Prostě jen koukám, co se prodává za hry a jestli mě nějaká nezaujme. Možnost odfiltrovat doplňky bych rozhodně uvítal, protože mě nezajímají.

14.3.2024 19:57:00

Rozumím tomu, že to někdo takto dělá, jen jsem si chtěl být jistý tím, jaká funkcionalita je vlastně požadována.

-----------------
předseda KDH Pajdulák

14.3.2024 20:23:24

Takhle nás to dělá víc :-)

14.3.2024 21:53:53

Jo s tímhle návrhem úplně souhlasím. A mám opakovaný návrh aby se stejně tak dal odfiltrovat i konkrétní uživatel a i pro notifikace. Zeus to sice kdysi odmítl, ale navrhuju to znovu, protože Martenzitova nabídka mřížky pro Carcassonne mne (a nejen mne) tady otravuje neustále periodicky už několik let a už mne to fakt leze krkem.

15.3.2024 06:56:55

Souhlas, také rád jen brouzdám. Dnes ráno je prvních 26! položek eshopových. Takže prosím buď o filtr na doplňky, nebo možnost trvalého filtru na konkrétní uživatele.

 

15.3.2024 07:39:57

Ahojte,

Ano, ide mi o volne brouzdani … vacsinou len listujem ponuky a hladam nieco zaujimave …a opakujuce ponuky na Inserty / e-shop (Kicstarter) mi tam vyslove vadia (mozno len moj nazor). Ak hladam nieco konkretne pouzivam vyhladavanie, resp. filter na Wishlist (to je OK).

Cize pri pri volnom prehliadani pridat filter na doplnky resp. konkretnych uzivatelov, ktory bazar pouzivaju ako e-shop.

Dakujem

 

15.3.2024 08:35:37

Taky se přimlouvam za možnost odfiltrovat inserty a ruzne doplňky. Nezajímají mě a místo procházení 10 stránek bazaru bych mohla už jenom 6, což by mi ušetřilo spoustu času. 

 

15.3.2024 09:47:31

f0x

Mecenáš trolíků

Také se za to přimlouvám. To samé pro možnost odfiltrování notifikací týkajícíh se doplňků ke hrám a blacklist pro notifikace na konkrétní uživatele.

15.3.2024 10:05:04

Blacklist na konkrétní uživatel (v Bazaru) opravdu stále zavádět nehodláme. To se nezměnilo.

Mám, ale dojem, že někteří diskutující možná neví, že notifikace na doplňky si vypnout mohou v nastavení Hlídače na Bazaru. Je to ale plošné vypnutí všech notifikací na doplňky ke hrám ve vlastní sbírce.

Co se týče filtru doplňků v procházení Bazaru, tak ten opravdu vnímám (j.č.) jako potřebný a takto to budu v týmu prezentovat.

Ještě podotknu, že pro dobrou funkci stávajících i potenciálně budoucích filtrů je nutné, aby inzerenti správně vyplnili inzerát, což se u doplňků stále neděje. Dnes jsem na to upozornil Johnnyho, kterému patří 26 z oněch výše zmiňovaných inzerátů (a reagoval souhlasně).

-----------------
předseda KDH Pajdulák

15.3.2024 11:41:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@Wolfsen Můžu znát důvod proč pořád odmítáte filtraci na uživatele. Když si takového uživatele, vyfiltruji, nebude mne to osobně otravovat a nikoho jiného to neovlivní a nikdo jiný o tom nebude vědět. Nevidím jediný důvod proč mít nabídku neustále pro mne “zaneřáděnou” nabídkou něčeho od někoho, co už asi tři roky přeskakuju a odmítám. Na druhou stranu mne třeba nabídka nějakého jiného doplňku od někoho jiného zajímá.

To vaše odmítání ani z praktického ani z morálního hlediska opravdu nechápu. Pokud někdo pořád bombarduje bazar opakovanými a opakovanými svými výrobky, o které nemám zájem jakoby to byl e-shop, tak nevidím jediný rozumný odůvodnitelný důvod, abych neměl jako uživatel možnost to eliminovat. Co je na tom proboha tak nepřijatelného na osobní filtraci, když o ní jiní uživatelé nebudou vědět. I kdybych filtroval prodávajícího jen proto, že má zelené oči, tak je to moje věc, když ho stejně při procházení bazaru plánovitě ignoruju.

15.3.2024 11:59:41

Nebylo by možné namísto uživatelů blokovat jednotlivé hry?

15.3.2024 12:00:34

@Eigis To je na nic. Blokace by právě byla nejvíce funkční pro osobní výrobky, které nechci a které sem pořád opakovaně někdo už roky strká. 

Blokace jedné konkrétní hry ne ale výčet her, který nechci v nabídce by možná byla taky fajn, že bych z nabídky eliminoval hry, které už mám a o které určitě nemám zájem.

15.3.2024 12:04:58

Vybíráme z Bazaru

SW Legion: B1 Battle Droids (Unit Exp.)
SW Legion: B1 Battle Droids (Unit Exp.)
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas