Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Poslední den se přihazuje také proto, že když si vyjedu bazar, tak nemám sílu procházet víc než první 2 či 3 strany, což jsou typicky inzeráty s dražbou končící za den.

9.4.2024 17:02:03

@kkaarr ja na to mam workflow: Zoradim si inzerato od najnovsie vystavenych, pridam do sledovanych hry o ktore mam zaujem. O 2 dni to znova zoradim od najnovsich a pozriem nove inzeraty, konciace pozeram zriedka (skor z nudy nez zo zaujmu), vacsinou sa orientujem cisto v tom co mam v sledovanych prip. wishlist.

9.4.2024 18:25:45

Tak jsem to schválně týden sledoval. Jak už jsem sem psal, víceméně všechny aukce, co jsem zde prohrál, byly z důvodu zapomenutí přihodit proti minimálnímu příhozu (víkend), který zpravidla dojde až další den. 

1. aukce: minulý týden příhozy po minimu do pátku = prohra pro mne
2. aukce: můj příhoz 120, protivník 5, pak já 3x po 50 a soupeř vždy až další den 5 Kč
3. aukce: já 2x 30, soupeř 5 Kč
4. aukce: já 100, soupeř 5 Kč
5. aukce, 6. aukce: žádné 5 Kč příhozy, takže moje výhra

Jelikož je pátek, tyto aukce prohraju. Pokud by se nějak rozumně hýbala spodní hranice příhozu, tak by majitel hry dostal třeba dvojnásobek peněz, protože by se přihazující stihli přiblížit svým limitům. Takto vyhrává ten, co nezapomene.

12.4.2024 11:00:18

@jankie Tak nějak mi není jasné, zda ti více vadí nízké příhozy nebo to, že se aukce končící o víkendu automaticky neprodlouží až do pondělka. Z toho, cos napsal (očekáváš, že aukci prohraješ, protože je pátek), mi spíše vychází to druhé. :-)

12.4.2024 12:28:30 | Upraveno autorem (porovnej)

@jankie: No, ale to vypadá, že pokud nechceš o víkendu prohrát, tak musíš přihodit i o víkendu. To nic jiného nevyřeší. Leda přihodit tolik, aby si “protihráč” další příhoz rozmyslel. A ano. víkrnd může být dealbraker a někdo na to třeba spoléhá. 🤷

12.4.2024 12:40:47

Píši to tady o kousek výš. 
Trošičku mi vadí mi aukce táhnoucí se 4 týdny, co skončí na 50 Kč. Hodně mi vadí, že aukce primárně prohrávám, protože během těch aukcí jednou holt zapomenu přihodit, i když mám limit třeba o litr výš (a nejsem blázen, abych rovnou přihodil můj limit) , protože každou aukci (kde jsem) někdo 10x protáhne pomocí jednotek korun. Kdyby byl limit progresivnější, aukce se zkrátí a dostanou do větších čísel. Spokojenost by měla být na všech stranách. Prodávající dostane víc peněz, Zatrolenky taky a nakupující má hru, za kterou byl ochotný dát nejvíce peněz.

Zajímavá by mohla být statistika příhozů celkově vs minimální příhoz (odhad 90+ %). A jaký je průměrný příhoz k aktuální částce v procentech/promilích. Já se snažím přihazovat vždy aspoň těch 10 %. Samozřejmě beru v potaz i parametry proti komu jdu, jak přihazoval do teď, vzácnost a stav hry…

EDIT: Určitě jsem to nemyslel na “přeskakování” víkendu. Jen bych chtěl aukce zkrátit odstraněním korunových příhozů. 100% by vše vyřešilo skryté maximum, ale chápu, že to není primitivní zakomponovat. Za mne by stačilo trochu posunout limity vzhledem k aktuálnímu příhozu. Ale to už tady párkrát zaznělo.
EDIT2: Asi nikdy jsem zde nedražil hru, co by byla v prodeji. Takže se nelze spoléhat na to, že se částka zastaví 100 Kč pod cenou v obchodě. Spíše není horní limit. Kam by se to dostalo se ale nedozvíme, protože po korunách někdo zapomene přihodit tisícovky před svým limitem. ;-)

12.4.2024 12:44:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Peníze nejsou všechno. Někdo je za hru ochoten dát více peněz, někdo jiný zase věnovat získání vytoužené hry větší úsilí. Kdo aukci nevyhraje, je nespokojen, buď proto, že nemá dostatek peněz v kapse (možná jen proto, že až tolik za tu hru nechce dát, ať už jsou důvody jakékoliv), nebo proto, že po té hře netoužil až tolik, aby výhře v dražbě věnoval dostatečné úsilí. Ať se podmínky nastaví tak nebo onak, vždy tu budou spokojení a nespokojení …

12.4.2024 13:31:25

@AlQuds Osobně nesouhlasím, ale zároveň plně chápu tvůj postoj. Já to spíše vnímám jako trest za to, že se věnuji rodině. Na druhou stranu - alespoň kupující za svoji vytrvalost přihazovat po koruně ušetří hodně peněz. Nebo si můžu nastavit upozornění na mobil, pokud budu mít přístup na internet.

12.4.2024 13:39:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Můj ničím nepodložený dojem je naopak takový, že přihazováním po minimálním příhozu se občas cena vyšplhá nad limit, protože se účastníci aukce emočně zaangažují. A naopak jedním vysokým příhozem se dá často odradit ostatní od dalších příhozů.

12.4.2024 13:41:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Já teda nevím, ale pokud něco opravdu chci, tak si dám na danou aukci pozor, aby mi neutekla (i kdybych si měl dát v mobilu upozornění). V dnešní době není zas takový problém přihodit z mobilu. Pokud na to zapomenu..tak jsem tu hru asi zas až tak nechtěl.

12.4.2024 13:45:06

Tohle bych chápal před lety, ale dnes jsou zatrolenky komfortně dostupné z mobilu, data nebo WiFi má také prakticky každý a pokud aukce končí o víkendu, lze se tam přihlásit a případně přihodit.

Jako občasný účastník aukce z pozice jak prodávajícího tak kupujícího shledávám současný systém jako dobrý. V případě nějakého skrytého maxima si nejsem jistý, zda bych neměl obavy ze zesložitění a případně i zneužití. Skryté maximum je skryté jen do doby, než data někam utečou - jasně, ta data by rychle zastarala, ale když vidím jaké zabezpečení mají některé komerční servery a úniky dat u všech možných bank a operátorů ….

12.4.2024 13:47:06

@jirkau “V případě nějakého skrytého maxima si nejsem jistý, zda bych neměl obavy ze zesložitění a případně i zneužití.”

Nejsi trochu paranoidní ;D. Složitého na tom nic není a nevím k čemu by někomu bylo, kdyby tu maximální částku znal. Spíš by to bylo pozitivní, že by hned přihodil nad ten limit a necouralo by se po kouskách. … ale myslím, že jsi opravdu zbytečně paranoidní.

12.4.2024 13:57:39

Jak jsem to myslel na příkladu během jednoho týdne:
mám se soupeřem stejný vnitřní limit 1000 Kč:
*přihodím 100 soupeř 5 přihodím 100 soupeř 5 přihodím 100 soupeř 10 je víkend nebo zapomenu a vyhrává za 320 Kč pro majitele
*přihodím 100 soupeř 100 já 100 soupeř 100 já 100 soupeř 100 zapomenu, je konec a majitel má 600
--------------------------
já mám limit 1000 a soupeř jen 500:
* přihodím 100, soupeř 5, přihodím 100, soupeř 5, přihodím 100, soupeř 5, zapomenu, majitel má 315 Kč
* přihodím 100, soupeř 100, přihodím 100, soupeř 100, přihodím 100, vyhrávám a majitel má 500 Kč
--------------------------
Toto je moje zkušenost se zdejším bazarem. Mám ho rád, rád jej využívám. Ale nevěřím, že je supervýhodný pro majitele her. (samozřejmě chápu, že mohu být pozornější, ale dospělý člověk s rodinou má bohužel i jiné starosti, než týdny sledovat aukci) 
--------------------------
Bohužel v historii nemám aukce, kterých jsem se zúčastnil a prohrál. Ale mám tam nedávnou aukci, kde všichni házeli minimálně 100 Kč. Během 7 dnů 16 příhozů a skončilo to na 3500 Kč. By mne zajímalo, kolik by to skončilo po těch 5 Kč 1x za den a za jak dlouho, když by to teda bylo za víc. ;-)
---------------------------
Odstrašení větším příhozem má absolutní logiku, ale zde se mi to nikdy nepovedlo. Vždy následoval další minimální příhoz. Troufnu si říct u 100 % případů. Což odpovídá tomu co mi vadí, že základní taktika je přihazovat minimum, než soupeř zapomene. (pravda, mít na to čas, tak to dělám taky; budu k sobě upřímný) :D

 

 

12.4.2024 14:14:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren možná jo, a možná bych ani skryté maximum nevyužíval.

Nebo mně napadá třeba aukce kde jsou dva přihazující se skrytým maximem. Cena automaticky vyleze na to nižší maximum. Pak tenhle požádá o zrušení příhozu. Kam cena spadne? Nebo bude to maximum závazné a nepůjde odvolat?

V bazaru se řeší nějaké problémy už teď, tohle to rozhodně nezjednoduší. To je můj názor a jak jsme psal, kupuju/prodávám jednotky her ročně, mně současná podoba pro moje potřeby plně vyhovuje.

12.4.2024 14:39:08

@jirkau Lidi, co se s tím nikdy nesetkali na tom pořád nesmyslně hledají nějaké složitosti. Přitom je to naprosto jednoduché - je to jen automat, který přihazuje automaticky za dotyčného až do nastavené výše. Takže se žádná pravidla nemusí měnit. To znamená, jestli někdo požádá o zrušení příhozu, tak se zruší jeden jeho poslední příhoz - stejně jako teď. Je na zodpovědnosti toho, kdo schvaluje žádost o zrušení příhozu, aby posoudil, jak je to oprávněné - stejně jako teď.

12.4.2024 14:49:37

@jankie: Stejně mc nechápu, jestliže máš limit někdo kolem 1000, proč nehodit rovnou 500 (pokud se draží třeba od 1 Kč, nebo od 100 Kč). Ušetříš si tím 5 přehozů = dnů. A pokud pak rovnou vyhraješ, furt jsi na polovině svého maxima.

@jirkau: Takový příhoz není důvod rušit, jelikož je stejně přehozený.  Navíc, rušení příhozů je dosti diskutabilní. Odůvodnitelné nějakým zásadním omylem či neporozuměním inzerátu. Ne že někdo večer “pod parou” přihodí druhý den si to rozmyslí. Takové nezodpovědné chování je na červený "puntík".

12.4.2024 15:10:00

@kren Tak, jak to popisuješ, tak v tom vidím problém. Řekněme, že aukci vyhrává někdo s limitem 1300 Kč, přičemž momentálně je cena 800 Kč. Někdo další chce vstoupit do aukce a zadat svůj limit na 1000 Kč. Uklikne se však a zadá 10000 Kč. Požádá tedy o zrušení svého příhozu, což prodejce bude akceptovat, ale tím se cena zvedne na 1300, zatímco bez zmíněné intervence by možná nepřekročila 1000 Kč. Jednoznačně je tu pak znevýhodněn člověk, co nastavil svůj limit na 1300 a to díky chybě někoho úplně jiného.

12.4.2024 15:14:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevim, zda se nepsalo vyse, procetl jsem stranu zpet. Ale neni mi jasne, jak by dopadla aukce vice lidi, kde maji napr. 2, ci vice lidi stejny strop. Kdo by vyhral. Jak autam rozhodne, za koho prihodi driv, kdyz by bylo vice nez 2 lidi ve hre?

12.4.2024 16:53:08

@fifipirko: už to tu je vysvětlené. Taková situace nemůže nastat. Jakmile někdo zadá “svoje maximum”, tak se porovná a vyhodnotí. Tím se nastaví nejmenší možný vyhrávající veřejný stav a zůstává pouze jediné skryté maximum. Pokud by někdo trefil totožnou částku, vítězí dříve přihazující účastník se svojí částkou a tento nový účastník to hned vidí. Zkus si to rozepsat na papír. Algoritmus je to vcelku velmi prostý a jednoduchý.

12.4.2024 17:13:34

@AlQuds: Chápu, že se to vzácně může stát. Holt je to mamlas, co provařil aukci. Pokud by prodejce byl ochotný zrušit příhoz, musel by se odrolovat i příhoz automatu.

12.4.2024 17:15:52

@altaon: Můžu potvrdit to emoční zaangažování. Pětikorunáři mě rozčilují a někdy se emočně zaangažuju až tak, že odstupuju z aukce, protože nemám chuť čekat, jestli tradičně pár minut před koncem aukce přijde zase dalších pět korun.

Stejně tak někdy prostě nemám čas na prodlužování, protože za dalších pět dní už zase odcestuju jinam a jde o hru, kterou nechci posílat poštou. A zároveň teda ještě nikdy nefungovalo jedním vysokým příhozem odradit ostatní.

Protože všichni vidíme jen ty svoje zkušenosti, je těžké snažit se to jakkoliv zobecnit, ale zajímalo by mě, jestli z aktuálního nastavení minimálních příhozů opravdu profitují prodávající.

12.4.2024 21:58:24

Když mně točí pětikorunář, dám své maximum a hotovo. Tím ho mám vyřešeného, pokud za to chce dát víc než já, tak ať si to koupí, tak to má ostatně být a mě to stálo jeden příhoz. 

15.4.2024 20:52:07

@Miner Na to já nemám rozpočet. :( Pokud já mám do limitu litr a petikorunář 10 korun, tak na tom prodělám přes devět stovek abych to zkrátil o dva dny.

16.4.2024 08:57:56

@jankie - tak budget máš stejnej, ať už proti tobě budu přihazovat po pětikoruně nebo po stovce ne? Moc nerozumím tomu co chceš teď říct. 

 

Mám pocit, že bys chtěl vyhrávat aukce rychle a levně a v tom tě chápu, kdo by nechtěl. Ale obávám se, že se to přání míjí s účelem aukce.

16.4.2024 10:47:08

@jankie Stěžuješ si tu na hypotetických příkladech, které ale nejsou reálné. Ukaž mi prosím aspoň jednu reálnou aukci, kde jsi měl vlastní limit 1000 a prohrál jsi s někým, kdo přihodil 500, protože jsi o víkendu už nepřihodil?

Buď je tvůj limit hodně velkorysý a nadhodnocený proti ceně hry (a je to asi nějaká rarita a tu hru asi hodně chceš, pak nevidím důvod, proč nepřihodíš aspoň po stovce), nebo to chci vidět, jak někdo vydražil hru za polovinu a nikdo další se s ním nepřetahoval. S nárůstem počtu lidí využívajících zdejší bazar se zde už moc extra levně/výhodně pořídit nedá.

16.4.2024 11:25:40

Vybíráme z Bazaru

 Darwin's Journey: Collector's Edition
Darwin's Journey: Collector's Edition
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 3 hodiny

Offcanvas