Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Navrhuji vytvořit paralelní bazar na doplňky ke hrám.

Mnohé to vyřeší ;-)

15.3.2024 12:50:59

@kren Já tu Diovu argumentaci znám, ale netroufnou si ji reprodukovat. To musí @Zeus sám.

-----------------
předseda KDH Pajdulák

15.3.2024 13:25:21

No, ty doplňky bych raději viděl dělené na vlastní výrobu (3D tisk, laser apod.) a originál doplňky, jako třeba promo, expanze a minirozšíření. Speciálně, když třeba (mini)rozšíření ke hře není v katalogu. A to je také důvod, proč nělze optimálně nastavit upozornění. Buď žádné doplňky, nebo všechny (i ty doma dělané).

Jinak ano, také bych rád měl možnost procházet bazar, kde uvidím jenom hry a jejich originální rozšíření. Insery, mřížky a tištěná bižuterie ke hře mě nezajímají.

15.3.2024 15:26:12

Za záložku/sekci Doplňky bych byl taky rád.
Mřížky a budky od jedněch a těch samých lidí už jsem zde byl nucen vidět minimálně 100x

15.3.2024 17:04:43

Technický dotaz: Vydražená hra, kupující po ukončení neměl zájem napsal jsem negativ, nahlásil a žádal o vrácení provize. Už dva týdny bez reakce… každý den, když přijdu tak automatem mě urgujete o zaplacení měšce (již zaplacen), ale nejste schopni ani při těch penězích problém vyřešit? Neřekl bych ani půl slova, kdyby dostal nějakou odpověd, ale tohle mi přijde zvláštní podpora… urgovat uživatele že bude mít zablokovaný účet, ale když dotyčný hru nechce stejně si za to necháte zaplatit a neřeší se…

jaká je reakční doba? měsíc? 3 měsíce půl roku? Jen ať vím jestli to mám vůbec řešit

 

15.3.2024 19:47:21 | Upraveno autorem (porovnej)

@xDante1986 Ahoj, ano občas se nám řešení nějakého požadavku z kontaktního formuláře zasekne. A bohužel asi se to bude dít i nadále, protože to prostě řeší lidi, každý požadavek je unikátní a do toho to řešíme po večerech a volnu. Není to ideální, ale jen díky tomu jsme schopni udržet třeba poplatky za Bazar na opravdu úrovni regulace nikoli nějakého zajímavého zisku.

Už jsem tu tuším někde psal či říkal. Daleko profesionálnější podporu bych si dovedl představit, kdybychom zvýšili provizi v Bazaru na 4-5% (nemám to pečlivě propočítané, ale zdvojnásobení mi kdysi vycházelo tak jako vyloženě minimum, aby se dalo uvažovat o aspoň nějakém základním uživení jednoho člověka Zatrolenkami → neřeším při tom, jak moc by to bylo férové vůči ostatním adminům, co to dělají víceméně z čistého altruismu).

Dodal bych, že se tímto nechci omlouvat či vymluvat, spíše jen otevřeně píši stav, zdržení ve vyřešení té žádosti mě mrzí a omlouvám se za to. BTW právě jsem ji vyřešil.

15.3.2024 21:25:02

Jo ještě bych dodal, že obvykle žádosti přes kontaktní formulář vyřešíme v rámci několika dní. Ale občas nám to bohužel takto nevyjde :-(

15.3.2024 21:25:59

@Zeus Ahoj, díky za odpověď. Za mě dostačující. Možná do sekce s kontaktním formulářem by bylo fajn připsat. 

Problém v bazaru: Obvykle reagujeme 5-7 dní. Ve výjimečných případech 2-3 týdny. 
Přidání nové hry: do 7 dnů, maximálně 14 dnů

Není to tak často, ta první reakce byla prostě po pár dnech s tím jsem počítal. Ale pak už se nic nedělo, tak mě to zarazilo. 

EDit: Díky moc, nebylo to o tom, že potřebuji hned, jen jistotu, že se to vyřeší ono držet v hlavě v podstatě takovou blbinu člověk nechce. Snad mi rozumíš. 

16.3.2024 07:53:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@xDante1986 Úplně v pohodě, fakt tě chápu. Je úplně OK se připomenout.

Jinak bych skoro řekl (ale do vytvoření objektivní statistiky asi čas investovat nebudu), že se ozíváme i rychleji (třeba včera jsem sám odbavil asi 4 žádosti, které vznikly v průběhu dne a vím minimálně o @Hokub, který je na žádosti uživatelů pes a nás ostatní prohání, když nějaký nezvládne vyřešit sám → @Hokub myslím to naprosto pozitivně a díky ti za to).

Já bych i rád ten systém pro podporu překopal, aby ty žádosti uživatelé měli ve svém účtu vidět, ale jako mnoho jiných fajn věcí to předbíhají úpravy, které jsou věříme hodnotnější.

16.3.2024 08:05:40

@xDante1986 Omlouvám se, toto padá na mou hlavu, protože jsem tvůj ticket po potvrzení vratky zapomněl předat dál. Ještě jednou se omlouvám.

-----------------
předseda KDH Pajdulák

16.3.2024 19:44:33

@Wolfsen @Zeus Nic se neděje oběma díky, neměla to být nějaká velká kritika, jen člověk neví, co se děje :). Díky a mějte fajn víkend. 

16.3.2024 20:47:24

Dnes mi přišlo opozornění na inzerát https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/237764

A IMO by nemělo přijít. Jedná se o základní hru, kterou mám a její rozšíření (doplněk), které také mám. Podle mě je to zadané v inzerátu dobře, nicméně ZH už “neumí” rozlišit co je ten doplněk a že ten doplněk mám. Teda jako moje domněnka.

Uvítal bych, kdyby to bylo lépe vypilované. Chápu, že je to relativně nic ve srovnání s množstvím mřížek a insertů, které jsou také doplňky. :)

21.3.2024 08:15:49

Inzerát je založen špatně, jelikož odkazuje na nespecifikovaný doplněk k rozšíření, nikoliv na rozšíření samotné.

Proto ti přišla notifikace.
Není to chyba bazaru.

21.3.2024 09:44:16 | Upraveno autorem (porovnej)

A jo, už to vidím doplněk pro rozšíření… Ok.

21.3.2024 10:17:35

Lidi bohužel neumí zadávat inzeráty… To algoritmem nevyřešíš, leda by je kontrolovala uměla inteligence a vyhodnocovala podle názvu/obsahu inzerátu, co se to vlastně snaží prodat :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

23.3.2024 16:50:38

No hele pri vsi ucte… ja bych to nesvadel na to, ze “lidi neumi zadavat inzeraty”. Oni to povetsinou umej, jen ne tady na zatrolenkach. Tady je to proste vyssi divci, kdyz se v jednom formulari zamenuji pojmy jako “hra”, “rozsireni”, “doplnek pro hru” ci treba “rozsireni pro rozsireni”.

24.3.2024 08:31:24

@Onas - Kde tam jsou prosím zmatené pojmy? Já sem při přidání hry našel rozšíření/doplňek a nic jiného. Ale určitě je možné, že na to jinde odkazujeme jinak a rozhodně dává smysl to sjednotit a udělat přehlednější, ale potřeboval bych vědět, na co přesně odkazuješ. Díky.

24.3.2024 09:22:56

Presne to, co zminujes. Pokud totiz nekdo vybere z katalogu nejake "rozsireni", formular se stale tvari, ze je to jaksi “hra”. A potom se nemuzete divit, ze lidi mackaji tlacitko “Prodavam doplnek / rozsireni dane hry”. 

No co si budem, taky jsem se nedavno v tom formulari samozrejme ztratil a to jsem ani neprodaval rozsireni, ale jen hru ;).

24.3.2024 16:04:38

@Zeus šlo by prosím optimalizovat zadávání v bazaru?

Opakovaně mi chodí upozornění na “doplňky ke hře”. Několikrát v poslední době. Jedná se o chybné označení expanze za doplněk. Ono totiž “Prodávám doplněk / rozšíření dané hry” vyloženě navádí k tomu rozšíření takto označit.

Ano, teď jsem si to zkusil. Vidím tam ty nabídky “prodávám přesně toto”, “není uvedeno popíšu” (nepamatuji přesně popis tlačítka) a i komentář pod tlačítkem “Prodávám doplněk / rozšíření dané hry”. Jenže já cíleně hledám, jak to zadat správně jsa si vědom úskalí. Někdo, kdo se v tom ztratí, prostě klikne na tu poslední volbu, kde je ještě ke všemu napsané zrovna to co hledá…

Jako přežiju to, žíli mi to neroztrhá. Prostě mě to jenom dráždí pokaždé, když na mě vyskočí inzerát na hru s rozšířením, které obojí už mám. :)

8.4.2024 09:04:39

Souhlasím, že to zadávání pořád není úplně intuitivní, možná to pořád ještě souvisí s přechodem ze “starých” zatrolenek, ale minulý týden jsem zadal do bazaru hru (v angličtině), která tu normálně zalistovaná je, přitom při přidávání inzerátu se to tvářilo, že ji to nezná a radši jsem ji teda zadal přes jazyk a vydavatele znova, kdy ji to už napárovalo; nicméně stejně nevim, jestli to bylo nutné a jestli se v takovém případě ta hra nějak napáruje i přes varování sama nebo ne?

8.4.2024 10:15:41

@Kodak - Ne u všech her máme verze, tyhle data doplňujeme postupně, jak se k nim dostaneme. Každopádně přes výběr z katalogu bys měl být schopen napárovat jakoukouliv hru co máme v katalogu.

 

@peca - O tomhle se pobavíme, nevím jak to dopadne, ale za mě souhlasím s tím, že doplňky je potřeba “odsunout” do vlastní kategorie a možná v budoucnu celkově změnit koncepci tohodle segmentu.

8.4.2024 13:11:04

@Miner Možná jsem to blbě popsal - ono mi to tu zadávanou hru nabídlo, ale když jsem ji potvrdil a ukázala se to v tom zadávaném řádku, napsalo to zároveň, že ke hře nejsou žádné informace a ať je doplním ručně. (Ale možná se bavíme oba o tom samém, každopádně jsem to přes to ruční doplnění do kupy dal.)

8.4.2024 15:10:00

@Zeus  @Miner Tak ma napadlo, nebolo by lepsie posielat notifikaciu o konci aukcie den vopred? 

"Inzerat, ktery mate medzi sledovanymi zitra konci”.

Myslim ze pomerne vela uzivatelov otvori inzerat az po notifikacii ze inzerat dnes konci (tiez sa mi to obcas stane) - tym padom by sa zacalo prihadzovat o den skor, lebo sa bude spoliehat ze mu pride ked tak notifikacia, ze ho niekto prehodil, kedze upozornenie o konci aukcie uz nedostane. Prip. dat na to upozornenie tlacitko “upozorni znovu o 24h”.

8.4.2024 19:35:35

@no.vi89 To navádí k tomu, že všichni budou přihazovat až předchozí den. Lepší je to jak to je teď. Pokud máš zájem o hru a chceš být upozorněn, přihazuj a budeš upozorněn, pokud budeš přehozen.

9.4.2024 12:42:31

@rdnet No ja mam dojem, ze pomerne casto sa zacin suboj posledny den, mozno je to sposobene aj tym, ze pride mail s notifikaciami, dotycny pozrie na akej to je cene a prihodi - automaticky +1 den, predosly najvyssi prihadzujuci si povie ze prihodi az rano a zas +1 den atd.

Tak len hladam, ci nie je zdroj problemov prave ta notifikacia az v posledny den. Nie je to ultimatne riesenie na vsetky mnoziny ludi, taki co prihadzuju priebezne, tych to nijak neovplyvni.

9.4.2024 14:28:24

Vybíráme z Bazaru

Amun-Re
Amun-Re
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas