Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Snazim se tady po letech na bazaru prodat nejake hry a nedari se mi to…  Jak muzu k inzeratu pridat vazbu na konkretni hru? Napriklad hru “Drop It”?

12.11.2023 20:39:58

@Onas  Hru do bazaru přidáš přes “PŘEDMĚT BEZ ČÁROVÉHO KÓDU”

12.11.2023 21:03:16

Tyve, fakt ze jo :))). Diky! 

Ma smysl se ptat, proc to nejde pres “Zadat pres hru”?

12.11.2023 21:11:04

@Onas Tuhle věc máme zrovna v řešení, protože se na nás obrátilo v poslední době celkem dost lidí, kterým dělalo problém hru v bazaru spárovat s obrázkem. Myslím, že se to brzy stane intuitivnějším ;-)

12.11.2023 21:26:17

🙏

12.11.2023 21:29:31

@Onas Bohužel je tam v tuhle chvíli ne úplně intuitivní pojmenování kategorií a “Zadat přes hru” znamená, že v databázi ZH musí být čárový kód hry, proto to u některých nejde. Ale tlačíme na to, aby se to pohlo do něčeho, čemu budeme všichni rozumět :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

12.11.2023 22:17:14

Díky, tak jsem rád, že nejsem jediný, kdo s tím bojoval ;)

12.11.2023 23:00:41

Takový nápad k akci v bazaru. Pokud není žádný příhoz, ale zájemci o koupi se nastavená výchozí cena zdá vysoká, tak by zájemce by mohl vložit vlastní neveřejný návrh ceny. Prodávající by potom mohl zvážit nové vystavení inzerátu s akceptováním navržené ceny, nebo rovnou schválit prodej za navrženou cenu. Tedy 2 možnosti, které by mohly urychlit prodej hry.

Ano, je možné vystavit znovu s cenou o něco nižší, nebo třeba za polovic a ono to buď dopadne, nebo ne. Tohle mi ale přišlo jako zajímavá možnost, tak dávám jako podnět ke zvážení. :)

26.11.2023 20:34:46

mh

@peca Tak v tomto případě mu může poslat soukromou zprávu a můžou se spolu domluvit tímto způsobem, ne?

27.11.2023 07:53:55

Taky si myslím, že by to byla zbytečná práce, když se můžu domluvit v soukromé zprávě. 

Nicméně by možná nebylo spatne, že by prodávající měl možnost tu cenu snížit během aukce, na ktere nebyl ještě žádný příhoz. Třeba den před koncem. To by mi smysl dávalo. 

27.11.2023 08:23:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Velice bych uvítal možnost odfiltrovat z nabídky pryč doplňky ke hrám. Když nehledám něco konkrétního, rád si prohlížím hry, co se v bazaru nabízí. V ten moment mě veškeré doplňky vůbec nezajímají. Nevím, jak moc se využívá ta opačná možnost - hledat doplňky ke hrám z mého seznamu (osobně jsem to ale nepoužil ani jednou).

6.12.2023 22:00:30

Tady se připojuji k faszikovi, že bych také rád uvítal rozdělení bazaru na samotné hry a poté doplňky jako jsou inserty, 3d komponenty a jiné. 

Jen mi ještě dovolte takové malé povzdechnutí. Místní bazar opravdu hodně využívám jak nakupující, tak i prodávající. To opravdu nejsou někteří přihazující schopni vyhledat si ceny toho, co draží? Běžně sehnatelný promo balíček za necelou stovku, jsou schopni vydražit za 5x vyšší cenu? Moc nechápu. Ano, na tebe se koukám Palírno…

8.12.2023 20:43:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@Mitogar 

Cenu tvoří kupující, ne prodejce ;-)

Takže pokud je u zboží vyšší cena, než bys ty hodlal zaplatit, není tato nabídka pro tebe.

Nic víc, nic míň.

9.12.2023 07:45:09

Mě to nemusíš vysvětlovat ;) Všechno tohle chápu u věcí, které běžně neseženu. Ale nechápu to u normálně sehnatelných věcí za pár kaček, snad jen sladká nevědomost

9.12.2023 16:17:20

@Mitogar To je snad osobní věc kupujícího co a za kolik koupí. Nebo je tvým cílem za někoho sledovat ceny na trhu, vychovávat a upozorňovat.

9.12.2023 18:38:48

Krene v klidu, mám tě tady rád a vážím si tvého překladu Studené války. Mrzí mě, že to cítíš takhle. Bylo to jen moje podivení, nic jiného. Ať si zde tedy každý nakupuje jak chce, příště svůj dotaz napíšu raději do sekce kde výhodně nakoupit deskovky.

9.12.2023 18:59:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Kontroluje se nějak IP adresa nově registrovaných účtů, zda není stejná jako adresa těch stávajících? Občas se na bazaru potkávám s tím, že mě přehazuje maximálně týden starý účet a nemůžu se pak ubránit podezření, jestli si jen prodávající nešponuje cenu. Případně to ten úplně nový účet vystaví, jako by vznikl jen pro tu aukci. 

13.12.2023 22:22:56

Zdravím, nebylo by možné nějak nastavit prudění uživatelů co neudělili hodnocení?

Diky za odpověď.

M.

21.12.2023 09:40:39

Nešlo by někde zobrazovat pro danou hru už ukončené prodeje (stačilo by pár posledních) v bazaru? Pomohlo by to v orientaci za kolik se dá reálně asi tak prodat nebo koupit … 

27.12.2023 14:36:36

Měl bych jen dotaz k SafeTrade v bazaru - netušíte, zda tu někde lze nastavit, aby si Zatrolenky při vyplacení peněz z prodeje rovnou strhávali provizi, a mně jako prodávajícímu poslali ten zbytek? Žil jsem v domění, že to tak fungovalo, ale při poslední aukci jsem byl vyveden z vlastního omylu. Pŕišlo by mi to jednodušší než přeposílání peněz tam a zpět.

6.1.2024 10:37:10

@whiskas Dřív poplatek za SafeTrade byl, pak se ale zrušil. Bylo to tuším 10 Kč pro kupujícího i prodávajícího. Teď je jen poplatek pro inzerenta a vztahuje se na všechny inzeráty bez ohledu na formu platby. Proto je lepší to udělat univerzálně pro všechny možnosti platby přes měšec.  

6.1.2024 11:12:39

@zruda Ok, díky za info.

6.1.2024 13:17:11

Dnes se mi znovu stalo to, ze kdyz zadam inzerat do bazaru pres telefon nebo tablet, tak na jeden uspesny pokud zadani je tak 5 neuspesnych. Kdyz zadam vse  a zmacknu ulozit, tak se stranka nacita a pak bud zo cele spadne nebo se dostanu na prazdnou stranku pridani inzeratu. Kdyz jsem na wifi na pc, tak se tohle nestane. Mam iphone a verze je asi jedno protoze se mi zo stavalo i v minulosti s jinou verzi iOS. Vzdy musim vse nahravat z pc. Nevim jestli se tohle stava i ostatnim.

Edit: pouzivam safari a vcera jsem to zkusila pres chrome. To nacitani take bylo take pomale ale povedlo se.

5.2.2024 21:54:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ankanator Díky za podnět, snad k tomu bude něco vědět @Zeus 

6.2.2024 07:09:51

@Ankanator same here

6.2.2024 07:38:26

Vybíráme z Bazaru

Divukraj Perlava
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas