Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Nešlo by u notifikací zobrazovat i titulek inzerátu? Dost často se už podle titulku pozná to co mě zajímá od toho co mně nezajímá (například různé inserty apod.), takže ty co mne nezajímají bych pak mohl rovnou označit jako přečtené a ani nerozklikávat.

29.12.2022 00:42:19

Asi mám spíš chybu, než připomínku. Chtěla jsem přidat inzerát do bazaru a přemýšlela jak provážu hru s katalogem, tak jsem jen zkopírovala název. Při ukládání mi napsalo, že musím doplnit  Souvisí s hrou z katalogu , ale to na stránce prostě chybí. Jako umím ledacos přehlédnout, takže jsem si zkopírovaný text pomocí Ctrl+F hledala na stránce a taky nic.

Postup: Jsem v bazaru, kliknu na přidat inzerát a objeví se formulář, který vyplňuju.

11.1.2023 12:44:14

mh

@ivca79 Zkusila jsi klepnout na tlačítko “Přidat prodávaný předmět”?

11.1.2023 13:03:28

@mh Ahaaa, díky. Tam mě zaskočilo že to chce čárový kod.

11.1.2023 13:08:27

mh

@ivca79 Ale tam se dá klepnout na “nemám čárový kód” a vybrat z nabídky podle názvu.

Tohle je čerstvá novinka, na titulce o tom nedávno psali.

11.1.2023 13:11:56

Díky, už to vidím

11.1.2023 15:03:30

Ahoj, rád bych se zeptal, proč se v bazaru u mých inzerátů nezobrazuje obrázek hry, tak jako tomu bylo dříve (nemyslím fotky vlastní hry, které uživatel nahraje do inzerátu)? Nové možnosti přidání hry přes čárový kód jsem si všiml a vždycky ho doplnil, ale zřejmě to nemá vliv (?). Většina inzerátů jiných prodejců obrázky má, ale někteří možná zaregistrovali stejný problém. 

 

Předem díky za vyjasnění!

25.1.2023 00:22:13

Přestalo mě chodit upozornění na hry v bazaru co mám n seznamu přání. Tedy na nějaké hra chodí (Arch Nova) ale na některé (FrostPunk) ne.

 

Díky VS

25.1.2023 09:16:09

@Vito Scaletta Ahoj, pokud ti nepřišla notifikace na inzerát [https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/191234/] tak to nenáí chyba notifikace, ale bohužel to, že prodávající k inzerátu nepřiřadil související/prodávaný předmět. A Hlídač nehledá fulltextově, ale právě touto vazbou.

Dokázal bys mi prosím tuto hypotézu potvrdit či vyvrátit. Oboje je hodnotné, abych našel, kde je zakopaný příslovečný pes.

Děkuju.

PS: Pokud je moje hypotéza správná, tak by to mohla řešit ještě další plánovaná úprava, kdy při vystavovaní inzerátu BEZ přiřazení související hry dostane prodávající doporučení, aby to udělal z toho a toho důvodu (víceméně Hlídač a obrázek ve výpisu inzerátů).

25.1.2023 09:50:56

@Gawain Ahoj, já u tvých aktuálně vystavených pěti inzerátů ve výpisu obrázky vidím. U všech. Víceméně platí, že pokud přiřadíš aspoň jeden prodávaný předmět do inzerátu, tak by se obrázek ve výpisu měl zobrazovat (no možná výjimka, když dané hra nemá hlavní obrázek ani v katalogu, ale toho bude minimum).

Přehlížím něco? Je to určitě možné… Děkuju za doplnění.

25.1.2023 09:53:18

@Zeus tam je to jasné, že notifikace nepřišla.

 

Ale nepřišla ani na tento inzerát [https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/191295/]

 

Díky VS

25.1.2023 15:13:21

Potvrzuji stejný problém, který má Gawain. Od té doby, co došlo ke změně vkládaných her do bazaru, tak se mi nezobrazují obrázky u jednotlivých her v souboru Moje inzeráty. Pokud si je poté prohlédnu v klasickém bazaru, tak tam již fotky her jsou. Je pravda, že nenačítám čárový kód, ale vypisuju ručně.

Osobně mě to až tak nevadí, jen to vždy musím zkontrolovat, zda je inzerát v bazaru i s obrázkem.

25.1.2023 17:13:30

Tiez sa mi to deje s obrazkami ako popisal Mitogar.

25.1.2023 18:17:16

@Mitogar @JAHMAN Díky moc za nasměrování. Já to kontroloval v tom hjlavním výpisu. V Moje inzeráty se to velmi pravděpodobně dělo, ale už by snad nemělo. Bohužel nemám moc jak to ověřit, u mě to jako napotvoru fungovalo i před opravou.

Můžete mi prosím potvrdit, že je to již OK? Nejspíš to ještě bude zlobit v Moje příhozy, ale Moje inzeráty by měly být OK.

25.1.2023 19:41:35

@Vito Scaletta Díky za konkrétní inzerát, prozkoumám.

25.1.2023 19:42:15

@Vito Scaletta Tak už mám příčinu. Ostuda… Bazar a Hlídači v něm jsou tak používaní (to není stížnost ;-), že nám systém přestal stíhat odesílat naplánované notifikace a máme skoro 2 dny zpoždění. Navýšil jsem počet posílaných notifikací na dvojnásobek (v běžném režimu) a teď to ještě pošťouchám.

Díky moc za info, bez něj bych to asi nezkoumal!

25.1.2023 19:52:49

@Zeus  tak vyzerá, ze je to opravené. Dakujeme

25.1.2023 19:57:55

@JAHMAN Já děkuju za oznámení a pomoc s dohledáním, kde je ten příslovečný pes zakopaný. A díky za potvrzení, že to zabralo.

25.1.2023 19:58:42 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus @JAHMAN ano hlásím opraveno, přišlo asi 5 notifikací ke starším inzerátům :-)

 

Díky VS

25.1.2023 20:40:06

Také hlásím, že je to v pořádku. Děkuji

25.1.2023 21:47:52

@Zeus Už mi to taky jde. Děkuju! :-)

26.1.2023 08:38:33

Žádosti o zrušení příhozu, teď jsem se u jedné aukce přehmátl a omylem místo 290Kč zadal na klávesnici 2980Kč a hned to odentroval. Při žádosti o zrušení jsem zjistil že už mám jen 2ks. Nevím jestli jsou 2ks maximální hodnota nebo jsem už někdy žádal o zrušení, ale moje otázka je: kdy se doplní a na jakou hodnotu? :-) Díky VS

7.11.2023 15:14:26

@Vito Scaletta 2 ks jsou maximum a myslím, že se to obnoví za rok.

7.11.2023 18:11:01

@Vito Scaletta: @Duirin má pravdu, skutečně 2 žádosti jsou max a vždy po roce od jejího použití se uvolní k dalšímu použití.

Takže systém funguje tak, že když uživatel zkusí zažádat o zrušení příhozu, tak se podíváme, kolik žádostí poslal za poslední rok (= 12 měsíců). A když je to méně než 2, tak může poslat novou.

9.11.2023 15:40:31

Dalo by se v nahledu -Me prihozy- zobrazovat, kdo je aktualne nejvyse prihazujicim?

Kdyz koukam v bazaru na hry, na ktere jsem prihodil, vidim majitele hry (ktery je mi k nicemu), ale nevidim kdo je aktualni “vedouci".

Pri jedne aukci si to clovek ohlida, ale kdyz jich je vic, musi oklikavat vsechny, jestli je jeste nejvys prihazujici  ci ne. Resil jsem to tim, ze jsem prihazoval se 7 na konci. Ale ani to neni samospasitelne (napr. pri prihozeni od jineho o 10 :-) )

 

---------------------------------
Dobro je prisjetiti se da prividno prav put prema cilju predstavlja u stvari pravodlivo krivudanje 
- Je dobré si uvědomit, že zdánlivě pravá cesta k cíli je ve skutečnosti zatáčkou doprava. 
==================
x - Everything is nothing - x

11.11.2023 12:34:55

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten: Karetní hra + rozšíření
Válka o prsten: Karetní hra + rozšíření
Akt. cena: 930 Kč
Končí za: 18 hodin

Offcanvas