Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Noob – filtrace
To by bylo super, takový filtr mi tu dost chybí. Já například dávám přednost hrám ještě neotevřeným a takových je nás nemálo ;o)

25.1.2019 15:20:34

FH - no vidis
To mne nenapadlo, ze ten filtr se da pouzit obracene - tj. na nakup tech nerozbalenych!

Ja uz jsem tak zblblej tim neustalym privalem trotlu, co by furt neco regulovali, ze mne pak nenapadne to, jak jejich vlastni vynalez pouzit presne opacne :)

Takze jo - ja jsem PRO :)

25.1.2019 16:06:30

bazar
1) bylo by fajn, kdyby se polozka z bazaru mohla dat na nejaky "watchlist" a clovek dostal email cca 12 hodin pred skoncenim aukce

2) taky by mohl bazar fungovat nejak "normalne" - konec ne o pulnoci, ale podle vlozeni; zadne posouvani o den; neviditelny max prihoz do jehoz prekonani byste byl vyherce aukce

30.1.2019 09:05:39

Kumas
Doufám že tento systém, který namísto aukce podporuje vychcanky, tu nikdy nebude. Howgh


30.1.2019 14:03:41 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
Je opravdu skvely, kdyz me nekdo prehodi hodinu pred koncem aukce, ja to zjistim dalsi den rano, prehodim ho zpatky a tim se konec aukce posune o 2 dny. Bylo by fajn, kdyby lidi posledni den aukce uz neprihazovali a chovali se trochu inteligentne.

30.1.2019 14:34:11

kumas
To je/byl klasický Aukro problém.. automatický skript na příhoz ve 23:59:59 neni problém napsat / sehnat a to je prostě nanic..
Když nechceš aby se to protahovalo, přihazuj po větší částce, ne po desetikorunách :)

30.1.2019 14:36:11

never ending story ...
... posun aukce versus příhoz na poslední chvíli se tady opakovaně probíral už asi milionkrát po mnoho let. Je zbytečné o tom furt dokola diskutovat protože oba tábory zastánci i odpůrci posunu konce aukce jsou stejně početné.

30.1.2019 14:44:30

Noob
Proto musi fungovat ten maximalni prihoz, pak uz je ti jedno, ze te nekdo prehodil, kdyz je to pres tvuj limit, nebo sis mel ten limit dat vetsi.

30.1.2019 14:47:05

predlženie
zrušiť predĺženie je úplna hlúposť, skôr zvýšiť minimálnu čiastku po uplynutí doby, to ok, ale to by každý vychcánek čakal do pol noci aby si prihodil, tam už je to len o rýchlosti internetu, odozve, čas serveru a rýchlych prstoch a doplatí na to len jedna osoba.

Kren: podľa mňa rovnako početné nie sú ;)

30.1.2019 14:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Noob
Typicky aukce od 1Kč. Je už předem jasné, že se hra vydraží min. za 2000Kč, ne-li více a prvních 10 příhozů je 1, 5, 15, 20 Kč apod. Vždycky tam pak musí někdo nastoupit, kdo to trošku rozhýbe ;)

30.1.2019 14:58:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Aukro vs Zh
Musim rict, ze zdejsi system je urcite ferovejsi, pac na aukru to proste vzdy tak bylo, ze se lidi snazili nevyhanet castku zbytecne nahoru a proste jen cekali, kdo si to na posledni chvili stihne urvat za co nejmene. Maximalni skryta castka je sice dobra vec, ale kdyz me nekdo prehodi na posledni chvili o 5 kc, tak mit moznost a byt u toho, hodim tam tech par korun navic, na zkousku. Tady clovek u toho nemusi sedet a ma sanci zareagovat - a pokud chci s aukci hejbnout, neprihazuju po petikorunach, ale rovnou po stovkach. Jenomze "vychcanci" se bohuzel najdou i zde, typicky zpusob je tento:

Prihoz uzuvatele A: +10kc
Prihoz uzivatele B: hned ten den po par minutach +200kc
Prihoz uzivatele A:nasledujici den tesne pred koncem aukce +10kc
Uzivatel B se rano probudi a hned prihodi 300kc
Uzivatel A si opet pocka do konce pristiho dne a prihodi 10kc

A toto se opakuje do doby, nez uzivatel B zapomene prihodit a propasne to, nebo ho neustale prodluzovani prestane bavit a vykasle se na to.
Toto je jedine, co mne tu opravdu vytaci. Jinak je to ok system, a zneuzivat se da asi cokoliv, kdyz se na to najdou lide.

30.1.2019 16:49:24

...
Možná by šlo udělat nějaký systém, že čím blíže konci aukce tím se musí zvýšit příhozy (např 1. den min 5Kč, hodinu před koncem min 200Kč). Vím to i ze strany prodávajících, že nejsou nadšení, že se aukce kvůli posouvání může protáhnout klidně o týdny a mají za to pár korun navíc.

30.1.2019 17:07:35

Never ending story
Stejně se k ničemu nedoberete. Kdybyste si dali tu práci a prošli si diskuze na toto téma před rokem, 2, 3, 5 lety, tak je to jak přes kopírák:
- polovina chce prodlužování zrušit,
- polovina chce prodlužování zachovat,
- téměř všem vadí přihazování po malých částkách.

... ale když vás to baví, tak diskutujte ;).

30.1.2019 17:27:47

Anyanka
Tak toto je presne duvod, proc jsem tu prestal drazit. :-) Obcas mi prijde, ze to jsou fake ucty nebo lidi zapominaji, ze se ta aukce protahne nebo naopak sazeji na to, ze dotycny zapomene prihodit, ale ani jedno nedava moc smysl.
Kdyz neco kupuji, tak kup ted, ale to uz tu taky neni zadna slava, jelikzo tu lidi hodne pouzivaji bazar jako svuj e-shop, takze je cena povetsinou o 100 nizsi, nez v obchode a to nemam za potrebi podporovat a radsi si to koupim v obchode.

Takze ja jsem bazar prakticky zavrhnul. :-)

31.1.2019 17:19:43

Drazba vs. Prihoz v posledni sekunde
Muze mi nekdo ze zastancu systemu Aukro (aka system "vychcanek") vysvetlit co co ma spolecneho drazba a prihoz v posledni sekunde? A jaky je rozdil mezi "Kup ted" a prihozem v posledni sekunde?

Podle meho NIC - protoze to neni drazba.
A rozdil v tom ZADNY neni - proste zkusim jestli budu ten kdo opravdu bude posledni za cenu, ktera je v tu chvili platna.

Takze jeste jednou diky, ale Aukro system je kravina, ktera povede pouze k tomu, ze stejne jakou na Aukru budou vsechny tzv. "aukce" nastaveny na "kup ted" a zadna drazba ani aukce se konat nebude. Ono ostatne Aukro je zarny priklad toho jak vypada "eshop" v rouse "aukcniho portalu"...

31.1.2019 17:40:03 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
Je to celkem jednoduché.
Když byl po roce 2009 kurz dolaru až někde na 14kč,tak jsem dost nakupoval na Ebay v USA.
Používal jsem Ebaysnipe a měl nastaveno přihození asi 3s před koncem aukce.
Samozřejmě jsem mohl dát v průběhu aukce nějakou částku a čekat jestli mě někdo přehodí,ale....
Lidi jsou špekulanti a chcou prodat za co nejvíce.
Při příhozu v závěru aukce máš jistotu ,že nikdo nebude zkoušet tvé maximum.
Další věc,že zbytečně vysoká částka v průběhu aukce,přitahuje různé špekulanty.
Toto platí pro ebay nebo aukro,s bazarem tady na ZH to nemá nic společného.
P.S. Klasických aukci je stejně pořád míň a míň.

31.1.2019 18:00:02

Bastacka
Souhlas. ZH jsou zřejmě poslední mohykán kde aukce je aukcí.

31.1.2019 18:59:36

robkin
to prave resi max prihoz, co na aukci nastavis, kdyz te nekdo bude chtit prehodit o 10 kc, tak vetsinou utre

1.2.2019 09:46:57

:)
Stále to samé dokola. Bazar zatrolene-hry množství her v aukci v jeden moment tady, a prázdná dražební místnost pro deskové hry na hofylandu, deskoroutu a nabízení ptákovin na sbazaru a aukru je z mého pohledu dostatečná pro závěr, že zdejší bazar prostě jede. A z mého pohledu je to ikonická sekce těchto stránek.

V porovnání minulostí je tu spousta lidí co prostě neumí dražit a spousta lidí co neumí přihazovat. To ovšem neznamená, že zdejší systém je špatný a měl by se změnit. Hodně neplechy nadělají prodávající s tapetováním bazaru, kdy rozprodávají nějakou věc a namísto aby dali jeden inzerát s cenami a "ozvěte se" tak vytapetují půlku bazaru, dražení hry za zcestnou cenu a následné zcestné šibování s cenou, z inzerátu a profilu nelze poznat odkud prodávající je a jestli v úvahu připadá zásilkovna atd. Kupující, kteří dělají "teploušské příhozy" po pětikoruně u hry která se na první pohled vydraží za xnásobek, přihazují opakovaně 5 sekund před půlnocí a nechápou, že se aukce prodlouží o den.

Možná by tu stálo za to postnout nějaký doporučující článek pro nově příchozí jak se chovat na bazaru. Např. jak se chovat na bazaru, aniž by si ostatní mysleli, že jsem úplně na palici" Není nutné měnit pravidla aukce.

1.2.2019 11:44:27 | Upraveno autorem (porovnej)

konstruktivní ke sledování bazaru
Já bych měl jednu konstruktivní ke sledování bazaru. čekal jsem ,že mi přijde email o sledovaných aukcích, až budou končit, abych zkontroloval, jestli se nakonec v "rozpočtu" nenajde potřebná částka. Když jsem si vzpomněl, že to asi funguje jinak, tak už ty sledované aukce byly dávnou ukončené :)

Takže já bych uvítal, aby o sledované aukci přišel email (zpráva), že se blíží konec (poslední či předposlední den) a ideálně, kolik je nejvyšší příhoz. Jinak mi to sledování přijde k ničemu, to můžu stejně jako doposud občas mrknout do bazaru, vypsat si hry a dny konce akcí ručně a nepotřebuji si nastavovat sledování, které nesleduje.

6.2.2019 09:57:27

Měl bych návrh na změnu k lepšímu (reaguji na původní příspěvek): Přestaň ke hrám, které prodáváš, přiřazovat jiné hry z katalogu. Vzniká tím akorát chaos a systém rozesílá lidem zprávy o prodeji hry, kterou chtějí, a kterou ty ovšem nenabízíš.

Nechápu, co ti to přinese, když (jak píšeš) bude mít položka přidělený obrázek, jestliže je to obrázek úplně jiné hry. Od někoho, kdo vysypal jedenáct bodů k fungování bazaru, bych čekal alespoň základní respekt k úzu.

25.2.2019 14:18:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@Artcore
Plný souhlas s kjusem, navazuji na naši soukromou komunikaci - vidíš že nejsem sám, koho štve, že mu od tebe chodí spam.

25.2.2019 14:30:33 | Upraveno autorem (porovnej)

kjus
Problém jsou hry se stejným názvem. Už se mi stalo, že jsem z našeptávače vybral jinou hru. Týkalo se to tuším Mage Knighta a Civilizace.

25.2.2019 14:43:57

zruda
Omyl nevadí, ale Artcore to dělá úmyslně a hromadně... Jen aby tam měl nějaký obrázek... Bohužel si myslí, že se mu to pak prodá za víc peněz...

25.2.2019 15:06:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Artcore

Protože ty h...na co prodává tu nejsou v databázi a asi ani nikdy nebudou. Doporučil bych mu spíše bazos nebo sbazar, tady s tim asi úspěchy mít nebude :D Nejen, že to tady plevelí tímto tipem "her", ale ještě navíc plevelí i mail všem, kteří mají hru (ze které si vezme obrázek) spamem.

25.2.2019 15:11:56

Vybíráme z Bazaru

Scythe: Wing Gambit
Scythe: Wing Gambit
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas