Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Položka 6, vystavit znova
Ano prosím. Tohle je opravdu potřeba, protože jsou prostě položky, které je potřeba znovu vystavit a dělat to pokaždé od nuly je zatěžující (nemluvě o tom, jak musí růst nároky na místo na serveru, kvůli duplicitním obrázkům.
Pls pls za toto! :)

23.8.2019 10:19:24

Položka 6, vystavit znova
Chápu, ale přidám můj pohled na věc.
Projíždím bazar celkem pravidelně a mám plné zuby neustále se opakujících inzerátů. Fakt mne nebaví lidi co půl roku prodávají něco za nesmyslnou cenu stále dokola. A přiznávám, že nevím jak s tím jednoduše bojovat. Dát nějaké ověření a třeba deset možných inzerátů za měsíc? To nic neřeší. Lidi si udělají deset účtů. Naopak člověk, který se třeba jednou za pár let stěhuje a potřebuje jednorázově zúžit sbírku by tím byl zbytečně omezován.
Nastavení jaké aktuálně je alespoň trochu prudí neustálé "vystavovače", takže za mne nemám problém věci nechat jak jsou.
A jestli by tu tedy byla možnost stále dokola něco skoro strojově vystavovat, tak by bylo také fajn mít možnost kliknout si v přehledu u inzerátu "Tenhle mne už nezajímá" a vyfiltrovat jej. Už jsem se zamýšlel zda by nešel udělat plugin do prohlížeče dle čísla inzerátu.

Mimochodem naopak bych přivítal možnost blokovat jednotlivé prodejce tak, aby se už nikdy nezobrazovaly jejich inzeráty - první by byl Artcore :-D.

24.8.2019 00:51:50 | Upraveno autorem (porovnej)

2vkjmch
Naprostý souhlas se vším co jsi napsal :) :D

Navíc, nevím co je to za strašnou práci otevřít si své inzeráty, vybrat si ten, kterej chci vystavit znovu, označit a zmáčknout ctrl+c a pak jen ctrl+v... To je taková makačka nebo jsou už lidi fakt až takhle líní? :D
Neříkám, že by to neusnadnilo práci, ale vážně si musíme ulehčovat úplně všechno?

Ta filtrace by byla fajn, právě kvůli tomu. Mě dere inzerát na digitální šachový hodiny, kterej se tu opakuje už ani nevím jak dlouho :D
Ale ten je naštěstí jen jeden. Artcora bych si vyfiltroval taky, i toho mě, ale zas baví ta "omáčka" v jeho inzerátech i profilu :D



24.8.2019 04:26:37

1) a 2) filtrování

Úplně jsem neměl čas pročítat všech 178 příspěvků, tak nevím, jestli to tu už nepadlo, ale:

Občas sháním konkrétní hru
- (už) se u nás neprodává (starší nebo u nás není retail)
- jen radši koupím levněji od někoho kdo už ji nevyužije

V současném bazaru jsem nenašel způsob jak si oknkrétní hru vyfiltrovat, jestli ji zrovna někdo nenabízí (ne podle názvu inzerátu, ale přímo podle prodávané hry).

Ocenil bych alespoň jednu z těchto variant filtrování:
A) Obyčejná možnost hledání podle názvu hry s automatickou nápovědou názvu hry (tak jako například při zadávání hraní hry)
B) Nová karta "Bazar" na stránce každé hry, kde by byl prostě jen seznam inzerátů, pokud nějaké jsou s možností prokliku na inzerát do bazaru.

Jestli to nějaký admin čte a funkce by byla přidána, bylo by to perfektní.

28.8.2019 14:03:08

omezeni
Co takhle omezit jeden ucet jen na 3 aktivni inzeraty, aby tu nekteri (napr. assad) bazar nezasirali.

18.9.2019 14:07:58

Omezeni
Určitě ne. Já jsem třeba zvyklý dávat hry k prodeji po 5 kusech. A pokud není vyloženě poznat, že by si z toho někdo dělal obchod, nemám s tím problém.

18.9.2019 14:20:40

kumas

A jak ho podle tebe zasírá? :D
Tim, že do něj dává inzeráty? :D

"zasírání" bych bral, kdyby tam házel jeden a ten samej inzerát 10x současně.

Bazar je od toho, aby do něj lidi mohli dávat inzeráty a jiní, aby si v něm naopak vybrali.... A jestli jeden člověk prodává 2 hry nebo 50 her může bejt každýmu jedno, naopak se tim rozšiřuje nabídka z čehož těžíme všichni ne?

Já se budu opakovat, ale spíš bych zrušil prodlužování aukcí (ostatní moje důvody si můžete v tomto vlákně dohledat sami), tim by se to značně pročistilo (inzeráty, u kterých zbývá 1 den by tu prostě byly 1 den a pak by zmizeli :) :D). A to říkám jak z pozice kupce, tak i z pozice prodejce.

18.9.2019 14:23:45

Peet
Dovoluji si nesouhlasit v obou bodech.
Přijde mi opravdu plevelení bazaru když někteří inzerenti dokola točí stejné neprodejné hry za nesmyslné ceny pořád dokola. Kdyby stál inzerát cca 5 korun, určitě by to již vzdali.
... a prodlužování inzerce mi naopak přijde jako skvěle fungující nápad :-)


18.9.2019 15:39:09

Riddleboy
Tak v točení inzerátů opravdu problém nevidím, vždyť už tu byli i návrhy jak zjednodušit opětovné zadávání :D
Nebo ty vidíš do budoucna, že už víš, že to v budoucnu nikdo nekoupí? Pokud vím, tak uživatelé stále přibývají a i já sám jsem už tady koupil pár her až poté co se to objevili třeba po šesté (odhad, každopádně to taky byli opakující se inzeráty ;)) a někdy dokonce i doufám, že se inzerát objeví znovu :)

K cenám se zde už raději vyjadřovat nebudu, aby tu někomu zas nepraskla žilka :D

Jinak si klidně nesouhlas, já zas nesouhlasím s prodlužováním aukcí, to je za mě prasárna. Tím myslím o celý den... Kdyby to mělo opravdu jen funkci ochrany přihazujících (odezva serveru a s tím spojené přihazování v poslední vteřině), tak by stačilo to co jsem viděl na jiných serverech, tedy prodloužení (při příhozu v poslední minutě) o minutu. Tak by byli přihazujících dostatečně chráněni a aukce by se prodloužila max o pár hodin. A ne, že zadám inzerát na tejden a ono se protáhne na měsíc... Úplně ideální by bylo nechat jak to je (protože s tím hodně lidí souhlasí) a u zadávání aukce přidat možnost výběru jestli se aukce bude prodlužovat nebo má pevně daný konec :)

18.9.2019 15:48:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Chcel by som vidiet ten inzerat co sa z tyzdna, predlzil na mesiac, aj keby bola vyvolavacia cena 1kc, tak tomu neverim. Inak mne nevadí nič (aby som bol k téme) :).

18.9.2019 17:44:21

Jahman
O měsíc zrovna ne, ale měl jsem prodlužování o více než týden už několikrát.

18.9.2019 21:45:44

O mesic
A to zacinala na 2500 (jen jsem si na ni vzpomnel :) ) https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/81785/

Soucasne prodluzovani mi vyhovuje. O minutu by znamenalo, ze by stejne nekteri prihazovali v posledni minute a nechci vzdy kvuli tomu cekat do pulnoci, aby mi nekdo nejakou hru nevyfoukl.

Castecne to resi system, co tu byl navrhnuty. Ze by uzivatele nezadavali novou cenu, ale nejvyssi, za kterou jsou ochotni koupit. Pak by to za ne prehazovalo automaticky ostatni o minimalni prehoz, dokud by ta max cena byla vyssi nez nabidnuta jinymi. Pak by aukce mohla koncit klidne v den, kdy ma.. jenze znam tento system z Diabla 3, kdyz tam jeste byla aukce a lidi to nebyli schopni pochopit a neustale si stezovali na boty, co je prehazuji..

Za me spis navrh, ze by zruseni prihozu od jednoho cloveka automaticky zruzilo vsechny jeho prihozy v dane aukci, a pak aktualni cena by byla takova, jako by tam nebyl. (A pokud se prehazovali treba dva lide, tak cena nez se zacali prehazovat)

18.9.2019 23:54:31 | Upraveno autorem (porovnej)

to už by se rovnou mělo řešit
aby aukce trvala přesně 7× (14x) 24h od doby založení. Protože zrovna půlnoc mi přijde jako dementní čas, pokud někteří chtějí, aby se prodlužovalo po minutách.

19.9.2019 00:06:50

Houp
Tak podle mě, když se někdo účastní aukce, tak se tomu musí alespoň minimálně věnovat a ne, že pohodička, mám čas a zbytečně pak druhému prodlužuji aukci. Souhlasím s tím, že půlnoc je hodně blbá. Buď si nastavit konec aukce včetně času, a nebo, pokud musí být nastaven nějaký pevný čas, tak třebas 20:00 (nebo tak nějak) by bylo myslím ideální (ale zas by to nehrálo s kalendářem/datem dne).

Bot co přikazuje automaticky ok, ale taky by tam měla být možnost nastavit si výši příhozu a ne automaticky o minimální prihoz (mě třeba osobně přijde trapný přiřazovat po 5,- Kč, nebo 25,- u už vyšších částek, tak přihazuju většinou minimálně 50,-) .

Ale stále mi připadá nejlepší zavést další druh aukce - aukci bez prodlužování :)

19.9.2019 12:08:57

Houp
Tak ked vezmem, ze aukcia bola dajme tomu dvojtyzdnova, tak neverim, ze zadavatel aukcie bol smutny, ze sa mu aukcia predlzila o 3 tyzdne, kedze z ciastky 4100 sa cena vysplhala na 6200 :D , a tym co to drazili to evidentne tiez nevadilo, lebo hru chceli ziskat.

19.9.2019 12:20:29

Jahman
Tak já samozřejmě spokojený s vyšší cenou jsem ;-) Jen se už může stát, že třeba kvůli prodloužení aukce o týden se skutečné dodání prodlouží o další dva týdny, protože pak třeba jedu na služebku a tak.

Ale hlavně, ty jsi tvrdil, že nevěříš prodloužení o měsíc s korunovým startem. Já mám už zkušenosti s prodloužením o týden a půl i více, začínám na částce 50 - 200 Kč.

19.9.2019 12:53:22

Aukce
Aukce tu funguje velmi dobře tak jak je, hlasů pro změnu je jen pár a většinou se najde minimálně tolik hlasů proti. Pevnej čas konce aukce je nesmysl, vždy to bude někomu vadit, osm večer není žádnej univerzálně skvělej čas. V tuhle chvíli je jediné negativum možnost prodloužení aukce o několik dní, vyjímečně déle. Pokud mi to bude zásadně vadit, hodím tam rovnou svoje maximum a pak je mi to jedno, pokud chci přihazovat po kouskách a jde mi o potenciálně nejlepší cenu, pak to někdy může trvat déle.

Jak Aukro tak Ebay mají boty, ale stejně se všechno podstatné odehrává pár vteřin před koncem aukce, zdejší systém je výhodnější pro prodávajícího, protože přehozený má čas na rozmyšlenou, jestli tam přeci jen tu další stovku nehodí a zároveň prodávající má šanci získat víc peněz. Tudíž když odhlídnu od prodlužování je to win-win a prodlužování se dá předcházet.

Celá tahle diskuse je spíš střet přání nad funkcionalitou, která funguje ke spokojenosti drtivé většiny. BTW: zdejší aukci hojně využívají i uživatelé FB skupin o prodeji deskovek, tj. místo aby prodávali na FB, hodí to sem na aukci a na FB pak odkaz. I to o něčem vypovída, pokud by to bylo naopak, byl by to podmět k zamyšlení.

19.9.2019 13:11:41

Miner
Miner, za mne +1! Plně souhlasím.

19.9.2019 14:38:31

Miner
Ja jako prodavajici bych chtel pevny cas konce, pro me to win-win neni. Navic, kdyz ti pak vitez aukce napise, ze to nebere ...

19.9.2019 14:42:38

zruda
Ci uz ides na sluzobku alebo nie, to su okolnosti ktore do toho môzu prist tak ci tak, ci bude aukcia predlzovana, alebo nie. Ja som bol nedavno na dovolenke a vyherca aukcie musel cakat kym sa vratim aj ked aukcia sa nepredlzovala, vzdy sa to da uviest do inzeratu :)

19.9.2019 15:01:41

Jahman
Tak já bych byl raději za nižší částku než za prodloužení, protože jsem psal, že to beru jak z pozice kupce, tak i prodejce ;)

Ale tohle téma se stejně nikdy nevyřeší... hlavně, že přibyla funkce VIP bazaru, to bylo důležité :D

19.9.2019 15:08:59

Peet
Je jasné, že se to (pro tebe) asi nikdy nevyřeší, když jsi jeden z mála (spolu s kumasem), kdo chce systém bez prolužování, zatímco naprostá většina je s prodlužováním spokojená.

Rozumím tomu, že by šlo asi udělat dvojitý systém, ale upřímně - když vidím, co všechno jsou uživatele schopní nepochopit, tak dávat jim na výběr z více typů ukončení aukce by generovalo víc nepořádku, než volání o to, že je to potřeba zavést...

19.9.2019 15:14:43

Miner +1
Za mě plný souhlas.
Taky jsem jednou čekal "pěkně" dlouho na ukončení aukce a to se borci přehazovali celkem o hodně, ne jenom o minimum. A zrovna tak se já snažím přihazovat přiměřeně mé ochotě za hru utratit, protože prostě proč to natahovat, že. Ano, přihazovací robot by pomohl, ale to prodlužování o den je za mě super "fíčura".

19.9.2019 15:17:05

som

Peet
cítím tam trošku toho sarkasmu?

19.9.2019 21:14:33

Kup teď
Nu tak pokud hru chcete prodat bez prodlužování tak prostě zvolte typ aukce Kup teď zvolte dle vás adekvátní cenu abyste na tom neprodělali kalhoty ( třeba se podívat jak proběhli dřívější aukce na danou hru ) a je klid ne? :) Do dalšího typu aukce bych se už nepouštěl, myslím že takle to pokrývá co má.

20.9.2019 07:17:40

Vybíráme z Bazaru

Safari Bar - Další šelmy na tahu
Safari Bar - Další šelmy na tahu
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas