Solomon Kane - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Novověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Jake Thornton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Stále běží kampaň na KS: https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/solomon-kane/description
už nyní je v základu 5 uzavřených dobrodružství s reálnými cca 40 hodinami hraní /s případnou replayabilitou spočívající v jiném průchodu a volbě jiných řešení/, do dalšího otevřeného dobrodružství zbývá poslední stretch goal.
Bral jste někdo nějaké rozšíření-dobrodružství navíc? Já mám Early Bid, kde je 6. dobrodružství..přemejšlím, jestli ještě nějaké další nevzít..

A jaké tam vidíte plusy a mínusy? Ten koncept mi přijde hodně zajímavý, na nějakou podobnou hru si úplně nevzpomínám...
24.6.2018 18:42:46

:)

Dneska to prislo, je to parada. Taky mi chybi neoprene-mat, neni tedy potreba to nekde urgovat?

Jinak jak pisete, je to produkcne pecka, uz ted se tesim na druhou vlnu. A jisn-of-arc. A hel-saga all in :)

Jen aby to byla i dobra hra. Ale zatim nadseni :)

16.3.2021 21:30:56

Mat

Ted mi prislo info o dalsi zasilce - takze to vypada ze skutecne posilaji pidlozky automaticky, takze problem se asi bude resit sam. At vam vsem to brzy taky dorazi.

17.3.2021 22:27:41

Už se to blíží
ZÍTRA to přijede :-)

18.3.2021 18:51:15

Po rozbaleni
Tak včera som rozbalil kartonovu krabicu a skoro má kleplo keď som videl tie dva obrovské boxy. Ako vedel som z videá že sú obrovské, ale na živo je to niečo iné. Keď som si potom pozeral figúrky a porovnával som si ich s 3d modelmi v pravidlách, tak má trochu zamrzelo, že nepoužili styren ako GW. Niektoré najmenšie detaily už boli menej výrazne. Ale nakoniec keď som si uvedomil koľko to stálo, tak som bol z toho nadšený (ten istý materiál u GW by bol minimálne 5x drahší). Len by má zaujímalo z čoho tie figúrky sú. Mne príde že je to nejaký epoxid (Fig. Prudence by mohla slúžiť aj na sebeobranu). A všetky bodné a sečné zbrane sú krásne rovné (v miestach kde majú byť rovné).

A včera v pravidelných e-mailoch od MG napísali že meeple log. mali problém nájsť prepravu na balík s neoprenom a preto to budú posielať v dodatočne. A len čo som si to dočítal, dorazila správa, že mám ďalší balík na ceste. :)

18.3.2021 19:39:46 | Upraveno autorem (porovnej)

rasto2
Pětkrát dražší? No tak to přidej, tolik minis v téhle velikosti... ;-) Jinak jsem nikde neviděl nejmenší problém, aspoň co se týká nějakého zkroucení nebo tak.. jenom je škoda, že jsou ty figurky trošku větší než obvyklé rozměry, takže nejsou moc kombatibilní, ale to už je detail.. ;-)

19.3.2021 07:30:55

Azalin
jj taky mě ta nekompatibilita trošku mrzí, takový deskovkářsko-figurkový standard je 32mm. Ale Solomon by měl být více kompatibilnější s Black Rose Wars, HEL last saga, Folklore Affliction, Everrain a pokud někdo backoval Nova Aetas Renaissance tak kromě velikosti jsou tam i tématicky podobnější jednotky...

19.3.2021 07:52:51

Playmat
Tak mi dorazil playmate a je teda obří (90x120) a čekaj jsem trochu něco jiného. Je to spíš podložka na celý stůl a je na tom jen art. Žádný rozložení balíčků, naznačené místo na komponenty atp...

Já čekal něco takovéhleho: https://boardgamegeek.com/image/5746674/solomon-kane-neoprene-mat

A je to úplně jiné, ale i tak je podložka moc hezká, jsou na ní ctnosti a Solomon, celkově je velmi tmavá, což je asi ok, aby se natom neztráceli komponety a určitě se dá použít jako univerzální herní podložka a vypadá velmi kvalitně, takže spokojenost, ikdyž teda překvapení. :)

23.3.2021 16:21:58

PM

Poškozené komponenty
Podložka by měla dorazit dnes tak uvidíme. Já jsem měl v základní krabici poškozené mapové díly, pokud by se vám někomu stalo něco podobného tak tady je odkaz na reklamační formulář
https://sav.meeple-logistics.com/mythic-games/solomon-kane

Jinak figurky vypadají báječně, oceňuji že jich není tolik, takže se vejdou do jedné krabice, aspoň to nezabírá tolik místa jako Johanka :). Co se mi ale moc nelíbí je systém uložení figurek, v tom plastu to v krabici zabírá zbytečně moc místa, škoda že se v rámci kampaně nespojí třeba z gametrayz, kteří dokáží dělat výborné inserty, nebo třeba neudělají insert na figurky z HDF.
Taky mám problém se základní krabicí, protože se do ní nevejdou všechny mapové díly plus ty desky Virtues. Podle mě jsou tam zbytečně vysoké ty díry na žetony, nebo by ta krabice měla být o pár cm vyšší. Jasně, knížky se mi do základní krabice stejně nevejdou, ale aspoň bych ty papírové komponenty mohl mít v jedné krabici.

24.3.2021 10:55:58

Pokud by si někdo chtěl S.K. dodatečně koupit, tak 28. dubna budou na eshop dávat zbylé kopie...ale údajně jich mají jen kolem stovky. Info z dnešního Newcastu, zítra by snad měli říct bližší čas.

13.4.2021 15:40:18

Fleder: Hmm, to bude dobrá ruleta, dávám tomu pár vteřin.. ;)

13.4.2021 17:57:11


Fleder: Takhle jsem zápasil s rozprodejem zbytků pro 7th Continent. V momentě kdy to otevřeli se tam nahrnula snad celá evropa, jedna stránka se načítala 5 minut, po půl hodině co se mi do košíku podařilo naházet co jsem chtěl mi to před placením napsalo, že 2 rozšíření už jsou vykoupeny. Pak spadla platební brána... No a o pár týdnů později jsem si všiml na německém ebay nějakého týpka jak tam prodává s přirážkou ty 2 rozšíření co mi chyběly, od každého měl 100 kusů... :-(

13.4.2021 19:03:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Mike Dundee + Azalin, ale pánové, tohle je přece v pořádku, tohle je trh..to by vám řekli určití jedinci na FB na bazaru s deskovkama :-) Že to zas sežerou překupnici, aby to prodávali se ziskem, je bohužel smutné, ale...holt kdo bude rychlejší a máme všichni stejnou šanci.

Já takhle podobně koukal na Dwellings of Eldervale, co už tady sháním jak dlouho, hlídal jsem si zbylé kusy z kampaně, hnedka na to skočil po zahájení a měl bych to. :-) A taky vyprodáno bylo během chvíle..věc jiná, že tam se to z Ameriky ani nevyplatilo brát, za hru v ceně 100 USD bych zaplatil s poštou, clem a daní tak 250+ dolarů a to nejsem magor. Tady to pustit někdo nechce, a stejně, jeden člověk z CZ to cvaknul na BGG bazar za dvojapůlnásobnou cenu za použitou hru. Nekritizuju, ale myslím si o tom své, je to každýho věc..a tady moje chyba, že jsem to nevzal v kampani.

U SK bude ale ještě větší maso po dodání 2. vlny, až budou doprodávat ty jednotlivý addony..což jsem se chystal taky nějaký vzít. Tak bud bude a nebo nebude a třeba udělají 2. kampaň..nebo holt bazar tady.

13.4.2021 19:49:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Fleder: Nová kampaň je už ohlášená, myslím, že chystají i nějaké nové expanze, aspoň Leo něco v tom smyslu naznačoval..

13.4.2021 20:18:59

Azalin: A na to jsi narazil kde? Hlásil to dneska na streamu? V tom jejich Newsweeku to Healey nezmiňoval.
Já jim na ty Leo show nějak už nekoukám.
Ale dalo by se to čekat, aby tu hru vytěžili, když mají mustry, mají vymyšleno a stačí "jen" znovu rozjet rotačky a stroje na figurky. Po těch review a recenzích jim tam lidi zase peníze nahází a byli by proti sobě.

13.4.2021 20:23:16

Anebo si trochu vymýšlí a těch kusů budou mít víc a jen hypují. Už takhle se mi zdá, že si trochu přibarvují realitu, podle toho, co mi jejich web shop ukazuje nějaký reklamní banner, jak si zrovna před pár minutami někdo něco objednal.. Neříkám, že těch kusů nebude málo, sám bych měl docela i zájem, ale že by jeli až takhle na doraz a zbylo jim jen stovka kusů?

13.4.2021 20:23:48

Tak oni měli určitě větší rezervu, nicméně defektní kusy rozprodávat nebudou:-)

14.4.2021 00:17:59

Fleder: V nějakým předchozím videu, jsem to jenom rychle projížděl, takže nevím kde přesně, říkal něco v tom smyslu, že bude další kampaň a že se máme těšit na překvapení...

14.4.2021 07:38:00


Ptal jsem se primo Lea a psal mi ze planuji koncem roku kampan na Ks -reprint

14.4.2021 09:48:46

@Melandor, Azalin - pánové díky za info, dobré vědět. Bude dost času si tu hru osahat, vyzkoušet a nebude potřeba za každou cenu pod tlakem ty addony dokupovat za nějakou absurdní částku.

14.4.2021 14:11:18

Nevíte, jestli byl nějak upřesněn čas doprodeje na jejich shopu?

26.4.2021 13:57:42

Melandor: Leo říkal, že oznámí spuštění během jeho live videa, aby měli možnost přednostního nákupu ti, co na to koukají.. ;)

26.4.2021 18:14:44

Melandor: spuštění bude oznámeno zítra Vesperinim v jeho life streamu.
Dneska to potvrdili v jejich Newscastu. A to množství má být omezené - pokud se nepletu a budu odhadovat, bude tam jen základ /core box + arsenal boxala SG + případně i Right hand of doom/, addony budou dodávat ve 2. vlně a pochybuju, že by je dali jako předprodej...

27.4.2021 17:36:44

Melandor: prodej bude dneska od 20.30 na jejich eshopu, prodej pouze věcí z wave 1, dodání by mělo být v květnu, za stejnou cenu, jako budou případně reprintovat.

28.4.2021 19:32:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Fleder: hmm tak jim to padlo :-D

28.4.2021 21:10:36

Shop je jakžtakž funkční, cena core + doprava je 187 dolarů.

1.5.2021 21:32:58

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val CZ
Hadrianuv val CZ
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas