Solomon Kane - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Novověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Jake Thornton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Stále běží kampaň na KS: https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/solomon-kane/description
už nyní je v základu 5 uzavřených dobrodružství s reálnými cca 40 hodinami hraní /s případnou replayabilitou spočívající v jiném průchodu a volbě jiných řešení/, do dalšího otevřeného dobrodružství zbývá poslední stretch goal.
Bral jste někdo nějaké rozšíření-dobrodružství navíc? Já mám Early Bid, kde je 6. dobrodružství..přemejšlím, jestli ještě nějaké další nevzít..

A jaké tam vidíte plusy a mínusy? Ten koncept mi přijde hodně zajímavý, na nějakou podobnou hru si úplně nevzpomínám...
24.6.2018 18:42:46

...
Solomonek se zřejmě blíží :-) už jsem před pár dny potvrzoval doručovací adresu :-)

25.2.2021 09:40:48

To korenar

Muzu se pls zeptat, kdo to bude rozesilat? Moc diky

25.2.2021 21:45:20

Meeple Logistics
Ale nevím, kdo v ČR, to se dozvím až den před dodáním :)

26.2.2021 08:37:40

To korenar

Ok, dekuji. Taky se tesim, nicmene zatim ticho po pesine. Bral jsem all-in ale single shipment. Mam dojem, ze nakonec udelali split pro vsechny, mozna se ale pletu.

26.2.2021 09:42:31

JirinJirin
Split je pro všechny.
V první vlně bude Core set, Arsenal box /tedy všechny SG/, rozšíření Right hand of doom, Arbook a nejsem si jist, jestli i obaly.
Ve druhé vlně budou addony s novými dobrodružstvími, k nim už mají zaslané první vzorky.

26.2.2021 10:06:36

split
No já tě nevím....mám "late pledge" tak mi nechodí updaty a nesleduju.

Já měl oddělený shipping a taky all-in

26.2.2021 11:08:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Diky

Diky za info, split plati, uz mi taky prisel dotaz od meeple logistic. Tak jsem zvedav kdy to dorazi.

1.3.2021 18:30:18

Doručování
Večer mi přistál email od Meeplu, že mi něco posílají, co to asi bude :-)
Takže distribuce úspěšně jede, na FB ve skupině už lidi dávají krabice a rozbalená balení i z Evropy - zatím jsem tam viděl posty hlavně od Frantíků a z Anglie.

9.3.2021 09:14:12

Doručování
Taky jsem dostal.. ale status mám pořád "Under preparation at the shipper's", takže to ještě potrvá..

9.3.2021 10:28:18

...
Tak změna: Shipment in transit, to vypadá, že by to mohlo být celkem brzo.. ;)

9.3.2021 18:08:52

Je to doma
Pěknej cvalík :-)
Neříkali někde, jak na tom budou objemově ta zbylá rozšíření v porovnání s tímto základem ?

12.3.2021 12:19:24

MikeDundee
Taky... málem jsem to neunesl.. ;)
Myslím, že addony budou tak stejně bych tipoval.. možná ještě těžší..

12.3.2021 15:07:03

...
Vy hadi, mě tedka bliklo PPLko, že až v pondělí :-)

Mike Dundee - myslím, že rozšíření v allinu budou dokopy minimálně stejně objemné záležitosti, jako základ. Ted už to budeš vědět spíš ty :-) ale Right hand of doom je samostatný addon a ten nejmenší. Ta zbylá mají víc figurek, podstatně víc dílů terénů a karet. Tak bych to být tebou počítal podle téhle krabice.
Já ale mám jen ten základ, rozšíření jsem nakonec nebral /a tedka klasika, budu si drbat u dvou kousků hlavu/. No třeba nějaký překupník bude rozprodávat rozšíření po kusech...a nebo nakonec vzít z kšeftu Mythicu, až budou dodávat i 2. vlnu.
Psali o tom, že nějaké zbylé kusy tam po dodání všeho budou k dispozici.

12.3.2021 15:29:57

Fleder
Na Mythic eshop bych moc nespolíhal, tam to bude pryč za pár vteřin bych tak tipoval... ale plánujou novej kickstarter, akorát už to nebude za tuhle cenu.. ;)

12.3.2021 15:46:01

Jak to?
Já snad dostal první email na potvrzení adresy a ticho po pěšině :D já chci taky :-)

12.3.2021 16:33:44 | Upraveno autorem (porovnej)

No...
Máte se na co těšit.. je to opravdu epické... :)
Před pár dny mi přišel Bloodborne, ale tohle je prostě vyšší level.. úplně ve všem.. teď jenom doufám, že i v gameplayi, i když Bloodborne je super.. ;)

12.3.2021 16:44:58

Fleder
On právě ten "Right hand of doom" je skoro prázdný - balíček karet, sešit a figurka. V rámci šetření místa ve skříni už mám jasno v tom, že ten obsah přendám do základu.
Ale ano, podle obrázků obsahů těch zbylých rozšíření by tam toho mělo být podstatně více... Tak by snad ty krabice mohly být našlapané s minimem vzduchu :-)

12.3.2021 18:06:06

Azalin + Mike
Azalin: No já přemejšlel nad dvěma rozšířeníma, nakonec jsem to vzhledem k prodlevě když byl ještě otevřený PM nebral.
A jestli bude nový KS, tak..je jednak šance, že bude nějaký upgradě/úprava atd a ty rozšíření myslím o moc nenapálí, sama o sobě byla předražená :-( Případně si zahraju ruletu, jestli to chytnu včas na jejich kšeftu.
A aspon bude dost času si vyzkoušet, jestli hra sedne nebo ne.

Mike: já už tedka mám doma problém někam ty krabice dávat. včera mi přišel Sator Box k BRW a už není kam, takhle mám nějaký prázdný krabice na skříni. A v pondělí dorazí tohle monstrum..není volná skřín. V Tragicu the gárdening jak říká kamarád jsem topil podstatně jiný peníze, ale to nezabíralo tolik místa :-)

Tak si to užijte, budu vám to přes víkend závidět.
A aspon, že tohle dojde a člověk má po smutnejch věcech taky nějakou radost...


12.3.2021 18:39:02

Dorazilo
Tak mi to dneska přišlo, je to teda pořádně těžký, je vidět, že tyhle krabice nejsou plné figurek v blistrech, ale karet, kartonu a hlavně těch příběhových knih na křídovém papíru a ten se na váze neztratí.

I přesto, že to mají solidně zabalené, core box a arsenal box jsou v kartonové krabici, která je pak součástí větši krabice, kde jsou v rozích polystyrenové vycpávky, tak mám roh core boxu bouchnutý a naprasklý, což zamrzí. Tipnul bych si, že to bylo při manipulaci s tou vnitřní krabicí, páč ta velká vypadá úplně v pohodě a jsou tam ty rohové vycpávky. Asi s tím někde třiskli při balení. Zamrzí to, ale dá se s tím žít.

Větší problém je, že mi chybí neoprenová podložka, která tam podle popisu na krabici měla být. Napsal sem Mythicům a uvidím jak se k tomu postaví, ale dopředu se děsím, kdykoliv sem měl cokoliv do činnění s francouzským customer service, byla to tragédie.

Jinak to vypadá krásně a hned se na to vrhnu. :)

16.3.2021 10:54:09

...
Tak já mám konečně alespoň tracking, ale v něm uvedené, že je teprve připraveno k odeslání přepravcem, tedy ještě nebylo ani vyzvednuto.

Mythic je problém, že to bude trvat, ale nakonec vše pošlou, tedy z mé zkušenosti....ale to už mám snad u všech. CMON posílal chybějící věci 3/4 roku.

16.3.2021 11:36:48

Zákaznicky servis
No já mám teda s CMON jinou zkušenost. Chybějící a poškozené komponenty mi přišly zhruba během měsíce. Naproti tomu Mythic Games - panečku... Modlete se, abyste měli vše v pořádku. Já čekám už více než rok a stále nic neposlali. Přestože jsem dostal už 4 emaily s ujištěním, že mi to posílají.


______________
aka WantonDuke

16.3.2021 12:50:29

Už zajtra
Tak mi konečne prišiel e-mail, že mi to zajtra dovezú. Dúfam, že podložka chýbať nebude. V celkovom rozpise od Meeplov mi došlo, že je súčasťou balíku, ale to boli asi len informácie k obsahu balíku, ale balík zostavili už v číne.

16.3.2021 15:31:37

Doručeno
Já to mám od včera doma, nebral jsem krom core nic navíc - přišla hra, arsenal box a Ruka jako EB.
Kvalita komponent tedy velice nadprůměrná, musím říct. Miniatury s obrovskými detaily, meče a různé píky dokonale provedené - žádné kůly, ohnuté tlusté klacky, nic, detaily hlavně těch menších miniatur naprosto famozní. Původně jsem si říkal, že některé ty virtues jsou takové "chudší", ale zjevně to je záměr, když to mají být éterické bytosti a ne vším možným ověšené figury. To bude paráda na barvení. Tisk karet povedený - zde jediná výtka, ty karty mohly být tlustší /asi jsem moc zvyklý z Tragicu/, osobně s fonty a velikostí textu nemám problém, takhle se mi to líbí.
Herní desky terénu = paráda. Desky hráčské, to je luxus, obří tlouštka, pěkná velikost, super.
Že jsou příběhy v kroužkových knížkách naprosto čekatelné, brožka nebo nedej bože vázané knihy, to by bylo o řád finančně jinde.
Jako kdyby všechny hry chodily v takovéto produkční kvalitě, to by bylo..
Jinak nějaká poškození, jak píší někteří dole, se mi prakticky vyhla. Jedna herní deska má na boku malý vryp/promáčknutí už z výroby a jedna figurka virtue má lehce prohnutý podstavec...ale to se dá zpravit.

Za mne, za jedna produkčně. Herně, se uvidí :-)

16.3.2021 15:57:11

Miner - Neoprenové podložky
Poslouchám tedka info od Mythicu, neoprénové podložky by měli posílat separé, jde jim to v jiné vlně/dodávce. Navíc je údajně musí přebalovat, protože většina přepravních společností toto balení nepřijímá.

https://mythicgames.net/newscast/?fbclid=IwAR2iAsN_LD3XB_qkRbeCTkWRQZeYP45nyCOq9RB1SQCq9CSc27Rv8ihpXKA
čas cca 0:50, snad jsem pochopil dobře.

16.3.2021 18:05:12

@Fleder
Díky za info, je to tak a explicitně tam zmiňuje, že Meeple Logistics (od těch to mám) museli přebalit balíky, protože jim to nechtěl vzít přepravce. To vysvětluje jak ten dodák, ve kterém je zmíněná podložka, protože nejspíš použili ten co jim přišel s stejně tak i to poškození krabice, kdy ta vnější byla v pohodě a přesto to bylo bouchlé, to se evidentně stalo když to vybalovali a přebalovali to jiných krabic. Tak to by bylo fajn a nemusel bych ztrácet čas s francouzským zákaznickým servisem (už ten FZS je oxymoron) a krabici přežiju, není to nic extra tragického a kdybych nebyl zpovykanej neřeším to. Dokud jsem hry víc hrál než kupoval, měli jsme hry ojeté zhora, zdola a nikomu to nevadilo. :)

16.3.2021 18:23:16

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida
Settlers: Zrod impéria - Atlantida
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas