Solomon Kane - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Novověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Jake Thornton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Stále běží kampaň na KS: https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/solomon-kane/description
už nyní je v základu 5 uzavřených dobrodružství s reálnými cca 40 hodinami hraní /s případnou replayabilitou spočívající v jiném průchodu a volbě jiných řešení/, do dalšího otevřeného dobrodružství zbývá poslední stretch goal.
Bral jste někdo nějaké rozšíření-dobrodružství navíc? Já mám Early Bid, kde je 6. dobrodružství..přemejšlím, jestli ještě nějaké další nevzít..

A jaké tam vidíte plusy a mínusy? Ten koncept mi přijde hodně zajímavý, na nějakou podobnou hru si úplně nevzpomínám...
24.6.2018 18:42:46

Výroba a termín dodání
Podle dnešního updatu výroba 1. vlny postupuje jak má, nejpozději by měly být krabice na lodi v půlce října. A rozesílání v Evropě by mělo být listopad-prosinec.

Snad to bude nakonec hezký vánoční dárek.
Teď jen za mě, aby před 2. vlnou ještě otevřeli PM, rád bych si nějaký ten addon s dalším dobrodružstvím přidal.

26.8.2020 19:04:50

Fleder
No popravdě se trochu děsím, co všechno a v jakém množství mi přijde do Vánoc...kam já to všechno dám :D

26.8.2020 19:30:19

Art book + minis ukázky
V posledním QA ukázali artbook a některé miniatury /vypadá obojí luxusně/.

https://www.youtube.com/watch?v=wItF3fbo328&feature=youtu.be&t=9601

V čase od 2.40 artbook, 2.45 miniatury.

Plus jsem dal ještě opět dotaz do komentů na KS, jestli tedy otevřou mezi vlnami ještě PM pro doobjednání. Prý o tom neuvažovali, ani to prý neřešili...ale ještě to prý údajně zkusí probrat.
Tak třeba...já se rozmýšlel na dvěma dobrodružstvíma, nakonec je nevzal a ted mi to kapku mrzí..

14.9.2020 11:58:23

Korenar
Do vánoc ti myslím přijde max. základ, tj. Core, SG, nejspíš i Right hand of Doom /ta byla i jako EB/, arbook a podobné.

Ta přidaná dobrodružství formou addonů budou posílat v další vlně, ale co jsem se díval na updaty, už by je měli dokončovat a následně pak zadávat do výroby.

Jako na tuhle hru jsem hodně zvědavej, snad jen škoda, že jim nevyšel ten původní koncept vyprávění dobrodružství na kartách..

14.9.2020 12:01:24

Doobjednání

Jak jsem z některých jejich vyjádření pochopil, tak přebytky Kanea nabídnou k prodeji na jejich webshopu, až jim dojde ta první vlna (na což čekám, protože jsem kampaň naprosto minul). Takže tak nějak předpokládám, že by tam mohli uvolnit i nějaká ta rozšíření..

14.9.2020 14:26:16

Fleder
Ne to není škoda, v knížce se mohli daleko víc rozšoupnout, bez omezení velikostí karet.. :)

Co jsem četl, je celkem šance, že PM se nakrátko mezi vlnama otevře.. a jestli ne, na svým webu budou mít něco na prodej, nicméně myslím, že to tam nebude dlouho.. :)

14.9.2020 15:14:48

...
Já původně taky nerad přijal zrušení karet, ale zpětně si říkám, že je to to nejlepší, co mohli udělat. Prostě set-up každé hry bude neskutečně rychlejší...nemusí se řešit obaly na nadrozměrné karty a jak bude storybook....tak i překlad by se dokázal udělat snadněji...i kdyby jen google translat :)

14.9.2020 15:55:38

Ad příběh a karty
Souhlasím s Váma, že storybook je ve výsledku lepší. Myšleno to ode mne bylo, že původní koncept byl prostě něco jinýho než jak gamebook, ale prostě skládáš si příběh na kartách za sebou. Přišlo mi to fakt neotřelý.
A pak i vysvětlovali, proč to dělali..a zas chápu, že těžko mohli za tu cenu udělat kombinaci...karet + storybook, to už by je sežralo na nákladech + by to byla strašná váha krabice.

S tím otevřením PM právě nevím. Já je celkem otravuju, Vesperiniho jsem se ptal asi 2x v těch jejich streamech, na KS jsem dal dotaz...zatím je to vše v rovině..proberem v teamu a uvidíme. Jenže to už měli probrat asi tak 3x :-)
Tak zkusím to oživit a uvidíme :-) Moje blbost, měl jsem se rozhoupat, dokud to šlo. V tu dobu to ale divný v tom smyslu, kdy to dokončí..

14.9.2020 18:09:35

Termín dodání - posun
Termín dodání se dle infa z KS stránky bohužel posouvá až na začátek roku 2021 - leden/únor.
Důvodem je dle Mythiců problém s výrobou a zejména transportem z Číny, jelikož (údajně) všechny lodní kapacity před koncem roku jsou plné zejména z důvodu zbrždění při jarním covidu. A vše se dohání a není místo na lodích (což je dle mého zcela objektivní fakt, se kterým nic nenadělají). U výroby už zminovali posledně, že jim fabrika vyrobila a natiskla herní dílky jinak, než chtěli /toušťka a snad i nebyli spokojeni s barvami/, takže jim nepotvrdili tiskové náhledy, fabrika to vyráběla znovu a díky tomu se jim 1. vlna opět trochu zdržela.
Podle Sama Healyho je nicméně už u 1. vlny vše vyrobeno a čeká se jen na loď, mělo by být doručeno (což jsem zas našel jinde) hned po dodání Super fantasy Brawl.
2. vlna se začíná vyrábět.
Je to trochu zakleté, ale snad to tedy začátkem roku dostanem do pracek :-)

22.10.2020 10:00:03

Fleder
Hele měl jsme na ty příběhové karty stejný názor jako ty a taky jsme to pár týdnů rozdejchával, že to změnili.

Po delší době jsme si ale musel přiznat, že ten gamebook je v tomto fakt nejjednodušší i uživatelsky.

22.10.2020 14:01:42

Info z FB skupiny
Dávám info od správce FB skupiny /není zaměstnanec MG, je to fan skupina/, co vzal z WuW 21.10.

So, as you have heard, there is very little chance that we will get Solomon this year and we should be expecting the game early 2021. There are however some good news as well !!! First and foremost: everything for wave 1 is already produced, so now it is just matter of packing it and shipping to hubs. AND THIS IS AWESOME !!!
Second good thing is that Leo has confirmed that PM will be reopened between wave1 delivery and wave2 shipment, so that everyone who was not able to get wave2 expansions will be able to do so!

Hlavně ta druhá informace je celkem super, bude to ale dosti pravděpodobně znamenat vyšší poštovné, než kdyby to bylo objednané v rámci kampaně.

https://www.youtube.com/watch?v=J4uLZmGLj4A&feature=youtu.be&t=5296&fbclid=IwAR0gPhCjMXj9bHwuw6mX7c5Vp7-YQmr6LYj9tv20R-peWiTTma3Fpf_DnqM čas. 1.28.16

26.10.2020 14:23:06

Unboxing
Rozbalovací video z prakticky produkční verze /bude tam ještě pár drobných úprav - ten slavný překlep na desce například :-) /

https://www.youtube.com/watch?v=wEybeRjDm7g&fbclid=IwAR1MWm4VngV56m04bpeCmZ3T31jRzvRt5_7UtNLnZvVMMPJ5nUqAA-dmS1c

Za mne, komponenty fakt dobrý, teďka, jak se to bude hrát..

3.12.2020 08:50:12

Unboxing
Koukal jsem asi půl hodiny. Objednané to sice nemám, ale pořád mě to trochu láká.. Vypadá to hezky, jen se mi osobně nelíbí design těch herních karet, co se na ně pokládají kostky - to mi přijde strašně prázdné a vizuálně nepěkné.. A z toho množství figurek jde skoro až strach, vůbec si neumím představit, jak a kam se to pak bude po hraní uklízet, tyhle krabičky vypadají dost neprakticky. A to bude každá figurka na stole tak deset minut :-D

3.12.2020 08:58:56

Unboxing
Ten design je fakt graficky minimalistický, člověk si bude muset hodně představovat. Trochu horší je, že na některých kartách používají fakt minimalistické písmo, to je skoro na lupu...

3.12.2020 12:53:41

Očekávání
Já strašně doufám a přeji si, že to herně bude zábavné, zajímavé a dobré, protože mě se to teda strašně líbí!

Kam dám tu ALL-IN sadu bedýnek ale vůbec netuším :-S

4.12.2020 14:28:06

Novoroční info
Informace z Facebooku ze stránky S.K. z komentáře od Vesperiniho. Podle jeho posledního odhadu by doručování mělo začít....... chvíle napětí........v únoru. Tak teď si jen přát, ať to vyjde.

1.1.2021 23:02:25

Info k doručení
Tentokrát ne úplně dobrá zpráva. V jejich vysílání (tentokrát ne Vesperini, ale tuším Sam Healey) padlo info, že je obrovský problém sehnat volné přepravní kapacity a vůbec místo na lodi (což si bohužel nevymýšlí, to je fakt o kterém se píše už hodně dlouho) na lodích z Číny.

V tuto chvíli posílají část do Ameriky (cca půlku), asijskou produkci řeší kamionem, EU, Austrálie a další zatím čekají, až seženou kontejnery a loď na dopravu.
Nicméně hra je vyrobená. Snad to tedy odešlou před začátkem čínského nového roku.

odkaz: https://youtu.be/QEf6W4SV_CE?t=200

EDIT z komentů: snad dnes nebo zítra by měli mít nějaké nové informace

6.1.2021 09:44:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Že by že by...?
Info z KS ze včerejška z komentů:

ML - Meeple Logistics (EU) - Containers being collected now

ETD: Jan 12th

ETA: Feb 10th

Takže si tipnu, že ke konci února či v březnu bysme tu hru snad už mohli dostat.

7.1.2021 15:36:47

Shipping
Ale bavíme se stále jen o Core Boxu, ne? Jen se ujišťuju :-) jak jsme zrušil svůj Early Bird a pak to bral přes Late Pledge, tak nejsem informován a sám si nevzpomenu na KS jít :-)

7.1.2021 20:40:38

Natěšení
Po všech těch desítkách KS projektů je jen pár her, u kterých se mi stále drží euforie a natěšení a toto je jedna z nich :-)

Ta hra bude úžasná a legendární...věřím tomu a toužím po tom! :-) A klidně budu hrát za "Prudence" :-)

7.1.2021 20:50:24

Korenar
V první vlně bude základ + otevřené SG + Hands of Doom.

Ta ostatní krabicová rozšíření budou v druhé vlně, jak to je s artbookem nevím. Mezi vlnami by měli znovu otevřít i PM pro doobjednávky. Mají pak zbylé kusy /nadprodukce/ po dodání všeho ještě i prodávat na svým eshopu, ale tam se dá čekat, že toho bude minimum.

7.1.2021 21:10:19

Potvrzené odeslání
V dnešním Newcastu Sam Healey potvrdil termíny, které jsem psal níže.
Tedy Evropa přes Meeple logistic s předpokládaným odesláním z Číny a nakládkou dnes, doručení do přístavu 11. února.
Tak je to snad na dobrý cestě...a snad ty kontejnery při všem "štěstí" nespadnou z lodě :-)

https://mythicgames.net/newscast/?fbclid=IwAR34sl4LaZ_8R6Clzp3TSjIO73LkV9sO-c5QYoRIpEPkUQ-XFveERF0vGWI

12.1.2021 17:32:18

Unboxing video
Jedno unboxing video :

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3Jb8mYCbGuBGd5eUDGjdEZuchZPJ74AcabTSNgdYIe1D3l3aO6xlSXASU&v=NfHycdja16U&feature=youtu.be

21.1.2021 12:50:15

Už to plave :-)
Podle dnešního Live jsou už kontejnery na cestě a to na dvou lodích.

1/ 4 kontejnery s připlutím 4. února: CMA CGM BOUGAINVILLE
https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:3560146/mmsi:215857000/imo:9702156/vessel:CMA_CGM_BOUGAINVILLE

2/ 2 kontejnery s připlutím 18. února: APL Lion City

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:733315/mmsi:566880000/imo:9631967/vessel:APL_LION_CITY

26.1.2021 19:06:45

Review of KoA
Review od King of Average, je ze hry docela nadšen...

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0mdQ3H5Wz2bFkv3Fy3Ise-PuTUYcHV59q5NJzAELQQ7Umo-0kQBBVZygw&v=wcjATMlWCgI&feature=youtu.be

6.2.2021 22:49:11

Vybíráme z Bazaru

Dixit
Dixit
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas