Solomon Kane - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Novověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Jake Thornton
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Stále běží kampaň na KS: https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/solomon-kane/description
už nyní je v základu 5 uzavřených dobrodružství s reálnými cca 40 hodinami hraní /s případnou replayabilitou spočívající v jiném průchodu a volbě jiných řešení/, do dalšího otevřeného dobrodružství zbývá poslední stretch goal.
Bral jste někdo nějaké rozšíření-dobrodružství navíc? Já mám Early Bid, kde je 6. dobrodružství..přemejšlím, jestli ještě nějaké další nevzít..

A jaké tam vidíte plusy a mínusy? Ten koncept mi přijde hodně zajímavý, na nějakou podobnou hru si úplně nevzpomínám...
24.6.2018 18:42:46

czechImenhotep
Ano, hra naštěstí hotová nebyla, provedli tam postupně hodně změn, doufejme k lepšímu.. s tím natestováním bych to neviděl tak černě, mají tým lidí, kterej se věnuje jenom tomu.. jasně, že určitě nebude vše ideální, hlavně u addonů.. nicméně jsem optimista, lidi, co to hráli, tak to většinou dost chválili.. ;)

12.3.2019 18:43:01

...
Nevíte náhodou - ten příběh je jen před a za hlavní bojovou scénou (jako v Gloomhavenu), nebo je i něco v průběhu ? V gameplay co jsem viděl vždy strašně dlouho hráli bojovou scénu a o příběhu nepadla ani zmínka.

12.3.2019 19:13:02

:)
Mně se na té hře líbila ukázka z hospody, kde se Solomon snažil získat informace, to fakt bylo jak Baldurs gate nebo Falloutu. Ten systém má obrovský potenciál nespočívající v pravidlech, ale příběhové složce. Vyděsili mně naslibovanou herní dobou a celkovou monstrozitou. Velmi rád to podpořím v kampani č. 2 nebo 3 s vychytanými neduhy. Tady s ohledem na cenu a poštovné jsem byl dost na rozpacích, líbily se mi ty expanze ale nevěděl jsem která bude stát za to.
Lidi co to hráli...když jsem to sledoval tak lidi hráli do bezvědomí otestovanou tutorialovou kampaň. U hry založené nikoliv na mechanikách mi to přišlo jako veliký risk. Udělat kampaňovou hru dobře není prča, tady navíc nonlineární.

12.3.2019 19:21:17

KS kampaň č.2
No právě otázka 2.kampaně se řešila myslím i na BGG a je to docela risk, protože hra se rozhodla být KS exkluzivní...to je pro backery vždy těžká věc a lákadlo...druhá kampaň taky nemusí vůbec být, není to Monolith.

Na druhou stranu u her, které jsou KS exkluzivní to bývá časté...ale

12.3.2019 20:06:24

:)
Monolith to sice není, akorát že monolith je jejich majitel. U mythic battles pantheon v chatu hodili hlášku, že možná bude i 3. kampaň. Prostě se vydali cestou ks exclusive, protože monlith nechal na conanovi v retailu gatě. Už vidím jak prodávají úspěšně johanku v retailu když mají hotovou hru, hodí tam jednu novou expanzi a all-in za výhodnou cenu a vystaráno. Dovedu si představit že je to podstatně lukrativnější možnost než vyvíjet novou hru.

12.3.2019 20:37:05

.
No, jsi si jistý ,že Monolith vlastní Mythicgames ?

12.3.2019 20:49:04

czechImenhotep
Zrovna před chvilkou byl novej KS update o retail verzi Johanky.. ;-)

13.3.2019 15:47:14

update
Vyšiel informačne obsiahly update pre Solomon Kane od samotného dizajnéra hry. Páči sa mi ako implementovali solo variant s Providence (ona), ktorá nahrádza hranie za 4 virtues. Zvyšuje to znovuhratelnosť jednotlivých príbehov, čiže nielen zvolením iných rozhodnutí, kde sa príbeh bude vetviť inak, ale aj štýlom hrania. Osobne asi zvoliím prvé prejdenie s Providence, aby som sa dostal do hry a druhé s virtues, keďže ich manažovanie vidím náročnejšie. Tiež pridali niekoľko ďalších zmien a hru podľa jeho tvrdení pekne vybalancovali. A to sa dotkli iba povrchu, čakajú na nás ďalšie "cool things" :) V minulých updatoch ukazovali artworky a mapové diely, vyzerá to úžasne. U mňa palec hore.

Na hru sa veľmi teším. Keď bol otvorený late pledge, dlho som rozmýšľal, či do toho ísť. Keďže ide o KS exkluzivitu a v tomto prípade beriem buď všetko, alebo nič, tak to bola dosť drahá mačka vo vreci. Ale ako odkrývajú nové informácie, neľutujem. Zvedavý som aj na detailnosť figúrok, pre nás, čo maľujeme, veľmi podstatná vec. Podstavce sú tématické, čo nie je bežné, takže super.

14.3.2019 10:56:49

cmerry
Jsem na tom úplně stejně a se vším souhlas... jenom bych dodal, že delivery estimate určitě nestihnout, ale pokud to znamená lepší a vychytanější hru, tak to určitě nevadí.. ;-)

14.3.2019 15:02:32

Delivery time
Osobně je mi termín doručení úplně volný...je tolik zajímavých KS, že bude fajn, když se KS hry z 2018 budou doručovat během 2 let postupně :D

14.3.2019 19:21:19

Zpožděníčko...

"The revised estimate based on what has been done and what is still to do is Q1 of 2020."

27.3.2019 19:23:02

Zpožděníčko...
..a vôbec s tým nemám problém, len nech si dajú čas, aby nám poslali hru v top kvalite.

Áno, dnes vyšiel pekný update, kde toto polročné oneskorenie vysvetľujú. Projekt sa rozrástol oveľa viac, ako predpokladali, 2500 kariet, 17 kompletne rozdielnych dobrodružstiev, 350 kapitol, momentálne 78000 slov v knihe príbehov ktorá je hotová iba z poloviny, miniatúry v kvalite Joan of Arc, veľa zmien v herných mechanikách, perfektný artwork, žiadne rozhorčenie alebo negatívne komenty, mám pocit ako keby ľudia toto oneskorenie uvítali :)

A možno sa otvorí na krátku dobu PM :)

27.3.2019 21:34:12 | Upraveno autorem (porovnej)

...
To je náhoda, zároveň se zpožděním Solomona uvedli zpoždění i OrcQuest WarPath... Já si snad letos nic většího z kickstarteru nezahraju...

27.3.2019 21:44:02

Pledge manager
Znovuotevřeli pledge manager, pokud jste někdo prošvihnul kampaň nebo byste si chtěli něco přikoupit.

10.4.2019 17:25:41

PM
.

10.4.2019 20:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

PM
Ahoj, jsem z Olomouce a buďto bych se k někomu přidal, nebo bych pledgnul sám (pochopil jsem, že i nový backer může do PM), tak pokud by se někdo kvůli ušetření na poštovném chtěl přidat, nebo bych se k někomu mohl přidat já, tak dejte vědet :-)
Chtěl bych základ a možná 1 nebo 2 rozšiřka, takže potenciál vzít all in a rozdělit si rozšiřka :-)

10.4.2019 20:23:42

Melandor
Ahoj, já jsem docela kousek od Olomouce, ale jak na to koukám, tak to poštovné mají kalkulováno podle hmotnosti. Takže čím víc si toho vybereš, tím víc platíš za dopravu. Já platil za all-in (24 kg) 71$. Nevím, jestli je možné přidat více verzí základní hry (zkusmo mě to PM nedovolil, pouze addony), ale zkoušel jsem přidat další věci, abych simuloval váhu základu a 2 rozšíření a dobral jsem se k úspoře 7 dolarů na každého. Tak nevím, jestli se to vyplatí, když do toho započítáš benzín který pak projedeme při předání, čas atd.

10.4.2019 21:52:41

MikeDundee
No ja si zkusmo v PM dal jeden core box a asi kolem 40 dolarů pošta, a 2 core boxi dohromady 50 dolaru, takže úspora značná....
A pokud bys byl day 1 backer tak je tam i ten Hand of doom zdarma ne? :-) No zkus se na to podívat jestli to vbc jde, pokud jo, byl bych vděčný... Kdyžtak mi napiš do zpráv ať to tu nespamujem...
Ale třeba se někdo ozve a udělám vlastní pledge :-)

10.4.2019 23:20:42 | Upraveno autorem (porovnej)

...

PM bude otevřený až do 1. října, takže času habakuk. Kdyby se někdo chtěl přidat, klidně kopii přiberu.

11.4.2019 14:31:42

PM
Pripomienka, dnes končí PM na Late Pledge:
https://www.gameontabletop.com/cf136/solomon-kane.html

1.10.2019 17:07:16

Storybook
Tak podle posledního updatu vydatně rozšiřují vyprávěcí část hry. Čísla působí impozantně:

For the Puritan Pledge (including all unlocked Stretch Goals and the Right Hand of Doom) that is 13 Acts, 398 Chapters, 476 Discovery Cards and currently over 600 pages in the Story Book.

For the Virtuous pledge (All-In) that is 35 Acts, 1034 Chapters, 1183 Discovery Cards and currently over 1750 pages in the Story Book.

24.10.2019 12:57:36 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Zní to šíleně....1750 stránek? To nepřečtu do konce života :D

24.10.2019 14:17:22

Korenar
V reálné kampani samozřejmě neprojdeš všechno, mají tam texty pro všechny možné důsledky rozhodnutí. Uvádí tam příklad s dobrodružstvím Rattle of Bones, pro které mají napsaných 27 kapitol. Ale v jednom průchodu prý přečteš maximálně 10 kapitol.

24.10.2019 14:43:17

Mike Dundee
Vypadá to i vzhledově velice luxusně a zajímavě, skoro si říkám, že je dobře, že ta hra vyjde později, když to parádně (nejen po grafické stránce) vyladí!

24.10.2019 18:45:49

MikeDundee
No však víme :-) ale na hru se moc těším....film jsem viděl už dvakrát a napoprvé mě přesvědčil o koupi hry.

Ale ta angličtina mě jistě potrápí :D beru tyhle hry jako takový způsob, jak si udržet dobrou úroveň EN.

25.10.2019 12:02:19

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Akt. cena: 235 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas