Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 376x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

Hawkie
CK- 16 karet vyšetřovatelů a 33 žetonů monster, z první edice.
Pokud si zakoupíš 1. rozšíření Recurring Nightmare(mapové díly a miniatury z první edice),můžeš hrát v apce jeden scénář (Dearly Departed)navíc.
2.rozšíření Suppressed Memories (mapové díly a miniatury ze dvou rozšíření pro první edici) přidává také jeden scénář (Cult of sentinel hill)v apce .
Jinak CK není žádné promo ,ale normální součást hry.

P.S. Zazněly tu hlasy ,že ty dvě rozšíření jsou stejně drahé,že to nikdo nebude kupovat.
Nejsou ceny všude jako v Čr,nové se daji pořídit za 40e.

19.3.2018 23:57:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion kit
Přístup Blackfiru se mi nelíbí. Neveřím tomu, že by si nikdo z firmy nevšiml, že v překladu chybí značná část obsahu a následně hrui bez povšimnutí vydali bez něj. Už tak je hra o dost dražší než v anglickém jazyce a to v ní chybí značná část komponent!

Konversion kit umožňuje do budoucna pořídit si a zahrát si více scénářů, což (vzhledem k tomu, že v krabici jsou pouze 4!!!) je rozhodně potřeba. Nejdná se o žádný bonus ani přídavek, jde o běžnou standardní součást hry (ne však pro Blackfire)!

Pro mě osobně to je plivnutí do obličeje fanouškům hry a zákazníkům blackfiru. Není to fér a nelíbí se mi to, ale je pochopitelně na každém, kdo si co nechá líbit. Svoji objednávku jsem zrušil a počkám si na vyjádření o náhradě chybějícího materiálu.

20.3.2018 07:57:01

Bastačka
Ano, byl jsme z toho nadšen a FFG chválil. Před tím, než jsem tu hru x krát hrál.

Když jsem slyšel poprvé o tom kitu, tak jsem byl dost rozladěný. Jsem téměř kompletista a přišlo mi blbý, že nebudu mít všechno. Proto jsem zajásal, že mohu díky těm rozšiřujícím balíčkům mít všechno a nemusím kupovat první edici i se všemi expansemi.

Teď už polevilo prvotní nadšení a růžové brýle, a ano, úplně v pohodě se bez toho hra obejde. Je to nice to have. Ale přišlo by mi nelogický kvůli tomu zdražovat základní hru všem o stokorunu. I když to k tomu BF nevedlo. Ty dostaly od FFG data a ty přeložili.

Lepší bude, pokud BF oznámí, že bude v budoucnu aspoň jedno rozšíření. :) Takže tak.

2mrasek: S tím "množství komponent" bych ubral. ;) A jde o dva scénáře za cca 2 700. Rozšíření Beyond the Threshold přidává za 1000 dva. Streets of Arkham za 1500 tři. To tady fakt máte všichni anglickou první edici, nebo ty dvě anglická nesmyslně drahá rozšíření a čekáte dva roky na českou základní hru??
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

20.3.2018 08:05:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubrt
Kubrte,
tvého názoru si velmi vážím (ostatně zrovna koukám na Tvůj unboxing MoM a na základě Tvých doporučení si pořídil Pána Prstenu a Robinsona).

Nicméně ani mě nenapadlo, že by hra s conversion kitem měla být ještě dražší. Jak jsem psal, už tak stojí dokonce více než anglická (to nebývá u deskovek zvykem).

Přístup k první edici hry mám (i když ji já přímo nevlastním), ale o co mi tady jde nejvíc je princip, to je to co mi nejde překousnout. Conversion kit je běžná součást balení, kterou ale Blackfire na sílu vytrhnul a hru vydali bez něj a ještě argumentuje tím, že o ničem nevěděli.

Ani nevím, jestli a případně kdy bych si pořizoval další rozšíření, ale Blackfire mi takto odepřel tu možnost. U hry, která na rozšířeních stojí. Nepříjdemi to vůbec fér.

20.3.2018 08:36:42

...
Nemyslím si, že to udělali naschvál. Ono FFG ani podobné "custom" přání neumožňuje, kor u malých nákladů.

České náklady se tisknou většinou s korejskými a podobně, aby se FFG aspoň vyplatilo přenastavit stroj. U CK je podle mě rozhodující, jestli v daném jazyku existuje první verze (a možná je jen ve větších nákladech, fakt netuším).

Prostě toto byla nabídka od FFG a BF to takto vzalo.

Škoda, že si toto u BF nikdo neuvědomil, aby to mohli rozumně dřív oznámit. Ale upřímě, ani já při unboxingu jsem si neuvědomil, že tam ten kit chybí. On fakt moc potřeba není. Ta hra je bez něj 96%. A ta 4 procenta za to fakt nestojí. ;) Pokud teda nemáš tu první edici doma a nechceš ji prodat....

S CK by to dražší určitě bylo (zadarmo ti dnes nikdo nic nedá). Ono i s cenou to je problém. Níž než je anglická verze se cenově dostaneš, když je rozumně "lehký překlad" a větší náklad. Pokud máš takovouto na text těžkou hru, která se ještě dělá v minimálním nákladu (protože je prostě drahá a větší náklad by se neprodal), takže ten překlad musí zaplatit míň krabic, tak to bohužel o moc levněji nejde. Minulé dva roky dále s cenou hýbal kurz koruny (děkujeme ti ČNB), dnes jsou zas dražší sklady apod.

Ale to by ti určitě napsal lépe někdo z BF. Sám jsem zvědavý, jestli se najde nějaké rozumné řešení. Jak znám spolupráci s FFG, tak bohužel v to víru moc nemám. :(

A fakt bych těm dvou krabicím s plastem a kartonem neříkal rozšíření. ;) Druhá edice má rozšíření dvě - Beyond the Threshold, a Streets of Arkham. :) A ta ti nikdo neodepře. Drž palce, aby se do toho mohl BF opřít a byly i přeložený.
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

20.3.2018 08:44:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion kit
Já ostatně ani nečekám, že by teď BF oznámilo, že přeloží Conversion kit a všem majitelům jej zadarmo zašlou, ale přišlo by mi fér řešení typu: Rozhodli jsme se, že vydáme rozšíření a CK bude jeho součástí.

To je v pohodě řešení, takto by se CK dostal k lidem, kteří zřejmě mají v plánu do hry investovat více a tím pádem zacílit přímo na hráče, kteří by CK reálně využili (krom smutných majitelů 1. edice).

Hru si pořídím až podle toho, jak se k této situaci BF postaví.

20.3.2018 08:56:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubrt
Ahoj, i já si moc vážím všeho co děláš, stejně jako toho co dělá BF pro hráčskou komunitu...tj, spoustu krásných her v češtině. Ale ať tvrdíš cokoliv, FFG prostě vydalo tyto dvě krabice s materiálem z 1. edice jako rozšíření patřící k 2. edici....a hotovo. K tomu jsou dva scénáře, které taky FFG nedělalo jen tak....aby se nehráli.
Je na každém z nás, zda si tato rozšíření koupí nebo ne, bez ohledu na cenu. Já jsem typ člověka, který chce mít hru vždy kompletní ať to stojí co to stojí, se všemi rozšířeními.
Proto jsem pouze vznesl dotaz, zda je možné chybějící CK dodat, případně za jakých podmínek...a to v EN nebo v CZ.
Víceméně je mi to fuk, v nejhorším si to počeštím překladem odsud.

Jde mi pouze o dostupnost Kitu. Bez něj nebudu mít hru kompletní a to mne mrzí....nebo bych si musel koupit místo českého základu anglický a to nechci, protože chci podpořit českého vydavatele.

Nechci tady vyvolávat žádné negativní emoce, to nebyl úmysl, snažím se dobrat konstruktivního řešení a nějaké dohody s vydavatelem, která bude pro obě strany uspokojující.

JL

20.3.2018 09:02:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubrt
To je rozumný přístup...

20.3.2018 09:04:48

kurdt57 a la rozšírenie
Pokiaľ viem, tak BF oznamovalo, že s FFG majú dohodu, že v roku 2018 jedno rozšírenie istotne vydajú. Neviem, či sa posunutím vydania základu niečo nezmenilo, ale predpokladám, že to, že určite minimálne jedno bude platí. Ja s tým teda tak počítam.

20.3.2018 09:05:42

Jilut
Já ti rozumím. :( Však ta rozšíření mám taky...

Pokud bude další rozšíření, tak určitě posunuté. Letos asi ne, protože se i vydání základní krabice opozdilo (důvody si už nepamatuji)...
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

20.3.2018 09:12:13

CK
Možná se mýlím, ale můj názor je takový, že absence CK v základní krabici je ze strany BF úmyslná. Jedná se o x karet vyšetřovatelů a x žetonů nestvůr, které využijí pouze vlastníci 1. edice nebo ti, co si koupí Figure and Tile Collections (BF z nich nemá zisk). Vzhledem k tomu, že BF nelokalizoval 1. edici, neměl žádný důvod investovat do překladu a materiálu CK. Tím pádem si snížil náklady na výrobu/lokalizaci 1 krabice.

Jako vlastníka 1. edice mě to ale štve, protože jsem s CK počítal (BF neměl koule absenci CK komunikovat dopředu) a sliboval si od toho zvýšenou variabilitu hry. Hlavně kvůli možnosti výběru z více vyšetřovatelů, když teda Kubrt píše, že kvůli nestvůrám to nemá smysl.

20.3.2018 09:29:35

Ruším předobjednávku
Tak toto se mi opravdu nelíbí. Jsem velký fanda první edice. Mám komplet vše, včetně všech dostupných print on demand rozšíření. Figurky nabarvené. To vše teď mohu hodit do popelnice.

Jak BF strašně fandím a kupuji CZ verze her abych je podpořil, tak jsem chtěl koupit i druhou edici v CZ a čekal jsem na ni. No... bohužel nekoupím nic, předobjednávku zruším a zůstanu u první edice, protože toto nedává smysl.


20.3.2018 10:28:36

CK
Podle první reakce michala(bf),ze soboty je jasné ,že o ck věděli ,ale asi si mysleli ,že je to pro hráče,kteří vlastní první edici - sám to tam píše.
A jak mu došlo,že je to fail ,už se tu neukázal :+)

20.3.2018 10:31:47

beavisCZ
Pokuď máš komplet první edici tak je ti CK m ničemu.Protože tam jsou věci pouze z první edice.

20.3.2018 10:37:37

Bastacka
Co psal Michal, tak FFG jim tuto možnost vydat hru s CK vůbec nenabídli (a pravděpodobně jim od FFG nepřišly podklady pro překlad). Situaci se Michal snaží řešit, tak laskavě počkejte na vyjádření z druhé strany a ne, že se tu někdo schovává...

20.3.2018 10:37:54

to Bastacka
Pořád věřím, že se v současnosti hledají řešení a dokud nebudou, tak nemá cenu něco psát....komunikace s FFG nebude jednoduchá...ale jsem holt od narození optimista...tak snad...


20.3.2018 10:39:23

chlapi
To je takový problem pro michala napsat,
ok je to tak a tak, ck není omlouväm se ?

A bylo by to vyřešeno ,ale takto .

20.3.2018 10:44:04

to Bastacka

Uz to prehanis! To ze nemas rad BF uz davno vime, opakujes to v kazdym druhym prispevku. Nechte je to vyresit.

20.3.2018 10:48:20

Bastacka

Co na tom nechápeš? Četl jsem celou diskusi a Michal píše, že první edici nehrál, druhou ano a nevěděl, že tam CK je. Samozřejmě se na překladu podílelo více lidí, tak pokud nedostali podklady od FFG, tak asi nemohli o CK vědět. Nikde jsem se nedočetl, že by to Michal věděl a schválně to zatajil. Já si tedy počkám na jeho vyjádření.

A to se tu opravdu bavíme jen o těch kartách vyšetřovatelů a žetonů monster, které jsou tu přeloženy od Froggeryho, které si lze vytisknout nebo jsou součástí toho CK i figurky?

20.3.2018 10:52:47

Bastacka
Proč by mu byl CK k ničemu, když má komplet první edici? K ničemu jsou pro něj rozšíření Recurring Nightmare a Suppressed Memories, ty mu nic nedají, ale CK potřebuje, aby mohl použít věci z první edice při hraní (upravuje statistiky a schopnosti vyšetřovatelů a nestvůr z první edice pro pravidla druhé).

20.3.2018 10:53:45

Mitogar
Jen upozorním, že můj překlad CK není úplně kompletní, je dělaný pro jeho majitele - nestvůry, které se nepřekládají (Cthonian, Shoggoth, Mi-Go, možná ještě něco, z hlavy teď nevím co tam ještě bylo) tam nemají lícovou stranu.

20.3.2018 10:57:58

Froggery
To jsem taky nepochopil, když teda má první edici a je mu na nic. Proto se ptám vás, co vlastníte ten CK, zda obsahuje jen ten tvůj překlad karet vyšetřovatelů a příšer, co je tady od Tebe nebo i něco jiného?

20.3.2018 10:58:48

Mitogar
Obsahuje karty vyšetřovatelů, to tu mám komplet, žetony nestvůr, jak jsem psal tam chybí v mém překladu u některých lícové strany, nebyl důvod pro majitele CK překládat a chybí žetony osob, nevím teď kolik jich tam bylo, to jsou žetony, které využívají scénáře určené pro ty kdo koupili buď ta rozšíření Recurring Nightmares a Suppressed Memories nebo vlastní první edici a rozšíření.

20.3.2018 11:04:47

Froggery
Moc děkuju za info. Takže kromě pár žetonů osob, které lze nahradit žetony osob z druhé edice si vytisknu tvůj překlad a hraju. Než čekat půl roku na případné zaslání anglického CK, tak si udělám domácí výrobu.
Ještě dnes objednám českou verzi (nevidím důvod rušit objednávku) a budu se královsky bavit ;)

20.3.2018 11:13:30

Mitogar
Nestvůry mají na lícové straně údaje potřebné pro hraní, ale to asi není problém dohledat v nějakém unboxing videu nebo fotkách. Jinak v podstatě ano, postavy dané dobrodružstvím nahradíš prostě jiným žetonem.

20.3.2018 11:15:31

Vybíráme z Bazaru

Splendor
Splendor
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas