Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 370x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

Michal
A dělá u vás ještě Abe ? Na ZH chodí i když se už raději nevyjadřuje,ale o to nejde.
O pár témat dole je jeho post o hře.Mám pocit ,že ma nahráno dost i první edici.To jen o tom ,že jsi chtěl naznačit,že hru neznáš a v kanclu ti sedí člověk,který o ní ví dost.

18.3.2018 11:45:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Barva plastu
Vsiml jsem si,ze figurky nejsou z sedeho plastu, jako u 1ed.a i dle fotek z anglicke verze 2.ed ma ceska verze figurky z podstatne tmavejsiho plastu.Je to jen u me ?

18.3.2018 11:53:11

Conversion KIT

Pravdepodobne nebol dôvod dávať conversion kit do cz verzie druhej edicie,keďže neexistovala cz verzia prvej edicie.

18.3.2018 12:03:28

To Saxon
Z první edice vezmeš jenom figurky příšer a mapové díly. Takže je úplně jedno v jakém jazyce hru máš. Navíc se dají koupit balíky pouze s těmito nestvůrami a mapovými díly.

18.3.2018 12:09:50

Saxon
Jsou dvě rozšíření pro druhou edici ,které můžou hrát i majitelé první edice.
Ale majitelé druhé edice potřebují conversion kit(který obsahuje věci z první edice).Pokud by conversion kit byl součástí rozšíření,tak by bylo dražší a majitelé první edice by platili za to co už mají.
Proto bylo jednodušší dát CK do základní hry.

P.S. Doplnění : Recurring Nightmare je reprint věcí z první edice.
Suppressed Memories je reprint dvou rozšíření pro první edici(Call of the Wild and Forbidden Alchemy).

18.3.2018 12:27:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion kit
Fakt me to nastvalo, kapku sem to prepiskl, omlouvam se.

18.3.2018 12:38:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
Bohužel je teď situace taková jaká je a nemá smysl nad tím brečet. Důležité je najít rychle řešení a pevně věřím, ze pokud BF chce uspět v prodejích základu, udělá maximum pro to dodat co nejrychleji buď anglický CK nebo ideálně už v češtině. K překladu toho tam zase tolik není. A pokud mne to bude stát stovku, dvě navíc a nebude to za rok, tak to skousnu v pohodě a můžou tak situaci v klidu zachránit....Tím by vlastně rovnou vydali první dvě rozšíření v češtině..

18.3.2018 12:40:00

lokalizace CK
Českou verzi MoM 2nd ed. jsem měl předobjednanou, ale do vyjasnění otázky lokalizace conversion kitu (CK) jsem předobjednávku zrušil.

Pokud by byl CK zapotřebí pouze k provázání 1. edice s 2. edicí, jeho absence by mi nevadila (nemám 1. edici). Pokud ale CK obsahuje komponenty, které jsou zapotřebí pro hraní hned dvou rozšíření hry (Recurring Nightmares a Suppressed memories), která téměř jistě nebudou lokalizována do češtiny (neobsahují žádný text, pominu-li označení místností na příslušných deskách), potom jeho absenci v CZ verzi vnímám jako dost problematickou (i s ohledem na to, že v lokalizace hry do jiných jazyků obsahují i lokalizovaný CK).

Optimální by bylo, kdyby se BF dohodl s FFG na lokalizaci i CK a lokalizovaný CK následně poskytl kupcům CZ verze hry (ideálně zdarma, když lokalizace hry do jiných jazyků obsahují i lokalizovaný CK a jejich cena rozhodně není vyšší než cena CZ verze).

Další možností je home-made vytištění naskenovaných a lokalizovaných komponent z CK. U hry v této ceně to pro mě ale není akceptovatelné řešení.

Díky moc za brzké info o tom, jak to s CK dopadne.

18.3.2018 12:56:22

Kit
Jen pro upřesnění :

"The conversion kit contained in the Second Edition core set includes cards that will enable you to play as all sixteen investigators........."

Zdroj FFG:
https://www.fantasyflightgames.com/en/mansions-madness-second-edition-showcase/

18.3.2018 13:13:33

nameless_one
Nemyslím si, že je na místě hned Michala a/nebo BF jako celek obviňovat z diletantismu nebo zlodějství. Osobně bych si tipnul, že důvodem pro absenci lokalizace CK do češtiny je to, že nikomu nedošlo, že některé z jeho komponent jsou zapotřebí pro hraní dvou rozšíření hry. To se stát může (mě osobně by to asi také nenapadlo), takže bych kvůli téhle chybě hned nikoho nehnal na hranici...

Důležitější je, jak se k tomu teď BF a FFG postaví - chápu-li vše správně, potom jsou tu dvě stěžejní otázky:
1) zda CK vůbec bude lokalizován do češtiny, a
2) kdo ponese náklady lokalizace (které nepochybně vzniknou - překlad, tisk, doprava...).
Ad 1) FFG proti lokalizaci CK určitě nic mít nebude, otázkou ale je, jaký bude minimální požadovaný počet (viz předchozí Michalovy příspěvky - 750 ks? 500 ks?) a jaké budou související náklady,
Ad 2) primárně jde o to, jak se interně dohodnou BF a FFG mezi sebou (pochybuji, že by FFG bylo ochotné náklady byť jenom zčásti nést). Sekundárně jde o to, jestli náklady na straně BF bude chtít BF přenést na hráče (a v jakém rozsahu).

18.3.2018 13:28:33

Conversion kit
Taky bych ještě neodsuzoval. Ano je to chyba, tohle se mělo pohlídat nebo alespoň na to upozornit. Ale nemyslím si, že to byl záměr. Michal evidentně bude tuhle situaci řešit. Teď musíme počkat na komunikaci FFG. Nejhorší cesta je homemade. Překlad je nulový a výroba asi také. Nejdražší bude asi přeprava. Pak je otázka jestli by BF neřešili tisk přímo tady v ČR. Je víkend, v týdnu se bude vědět snad něco víc. Horké hlavy poprosím a trochu zdrženlivosti.

18.3.2018 13:48:38

CK
Asi takhle..

Výroba v ČR je vyloučena kvůli licenci. Že by FFG vyrávělo pro nás jen CK je také vyloučeno. Upřímně, z nákladu odhadem 1000 kusů pro to najde užitek tak 20. Náklady na výrobu by byly šílené.

Jediná cesta je, aby BF získal od FFG kity v rámci jejich "rezerv na reklamace". Jelikož to budou fakt potřebné jednotky, max malé desítky, je to asi jediná cesta.

A že je překlad nulový? Váže se k tomu tuna textu do apky (např. texty k nestvůrám). A bez těch dvou scénářu ten extra obsah ani nemá takovou hodnotu. Upřímně se mi v mých hrách v jiných scénářích obsah objevuje minimálně a osobně jsem z pořízení těch dvou rozšíření s věcma z první edice dost zklamán. Cena výkon je tomto případě dost slabá. Srovnejte z Beyond Threshold a Streets of Arkham. Nebe a dudy.

Takže je to fakt jen pro někoho, kdo už má první edici.
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

18.3.2018 14:10:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubrt

A jak je to s tema vysetrovatelema?

18.3.2018 14:18:11

Kubrt
O překladu appky tady nepadlo ani slovo. To bude pravděpodobně řešit komunita. Jde o to mít žetony a karty vyšetřovatelů. Já chápu, že na hru to má menší význam než ty velké rozšíření, ale prostě má. Proč český trh by měl být ochuzen o 2 menší rozšíření? Já kit nepotřebuji mít ani přeložený, stačí ho mít v angličtině, ale mít ho abych ty 2 rozšíření mohl vůbec použít. Pak jsou mi některé scénáře v appce k ničemu, mám nižší variabilitu monster a nemyslím si, že FFG je úplně hloupé a vydá rozšíření kde je hromada mapových dílků, aby je pak nepoužila ve scénářích?

18.3.2018 14:40:25

To kubrt
Nemyslím si, že by CK byl otázka par kusů, nebo par desítek kusů. Většina známých si hru pořizuje proto, ze si dokoupí veškerá rozšíření, aby hru “vyzdímala” úplně. Tedy včetně prvních dvou rozšíření ať budou v CZ nebo v AJ. Jak jsem psal, klidně si CK poreším polepkama, hlavně abych kit sehnal. A co se týká aplikace, věřím ze komunita společnými silami celou aplikaci nakonec ve spolupráci s BF přeloží. Hlavní je se teď k tomu postavit čelem z pohledu BF a začít to jakkoliv řešit. Klidně možnosti pro veřejnost kit dokoupit.

18.3.2018 14:41:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion kit
Docela se to tu rozjelo, ono je otázka, jestli není chyba spíš na straně FFG, které (jak to chápu) dodávají podklady pro překlad a zjevně na toto neupozornili (nemyslím, že by jim BF řekl, že Conversion kit nechtějí, pokud by na tuto skutečnost upozornili)...

19.3.2018 09:01:08

conversion kit
Opravdi nechci věřit, že Blackfire neví co prodává nebo překládá :) Na druhou stranu by to vysvětlovalo pár věcí... Osobně si myslím, že to bylo tak s FFG domluveno. Překládat tyto věci navíc by mohlo natáhnout cenu krabice tak, že by to bylo za hranicí prodejnosti (nejedná se jenom o překlad samotných materiálů ale i v appce,...). Jenom je spíš na štíru, že o tom nikde neřekli :)


19.3.2018 09:35:07

IN

Upresneni
Conversion Kit je standardni soucast anglicke verze hry a dle informaci zde i jinych mutaci (nemecke, apod.). Proc by tedy nemel byt u ceske?

19.3.2018 10:00:01

..
Protože v češtině není přeložena první edice?

Sám jsme zvědavý, jak se toto vyřeší. :) Chtěl jsem anglickou krabici prodat, ale asi s tím počkám.

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

19.3.2018 10:07:45 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ale CK je pro majitele druhé edice, která přeložená je . :+)

19.3.2018 10:32:42

IN

Re: Kubrt
To bych jako argument bral, kdyby to bylo potreba pouze pro prvni edici, ale zase dle sdeleni zde (sam nevim?) je CK potreba i pro prvni dve rozsireni pro 2.edici, ktere prinaseji prave komponenty z edice prvni.

19.3.2018 10:43:09

...
Já taky počkám, jak se situace vyvine. Ono u téhle hry je trochu problém se znovuhratelností, takže každý scénář navíc je fajn. A vzhledem k tomu, jaký má BF přístup k rozšířením je otázka, kolik jich nakonec bude a kdy. Čili mít 2, které jdou dokoupit v Angličtině hned by bylo fajn a trochu jsem s tím i počítal. I když zas je otázka kdy a jestli vůbec by se na toto počeštila appka. Jinak pokud by BF oznámil nějaký plán na 1-2 další rozšíření přímo ke druhé edici, tak by s tím asi šlo žít. Za předpokladu, že tedy CK bude opravdu jen a pouze na ty 2 scénáře z 1. edice respektive dokoupitelných packů figurek a dílků z ní.

19.3.2018 10:59:55

panstvi

no prave kdyby byl jen k prvni edici tak to vem cert ale jelikoz u tech 2 figurkovych expanzi kde sou jeste dili k mapam nedodavaj karty vysetrovatelu a zetony monster jak zde ostatni tvrdi tak by mel ffg dodat alespon eng CK s cz uz ani nepocitam nastesti tu je material k pocesteni :) nebo dodavat CK ke koupi tech expanzi :) nebo navrhnout jinou variantu jak docilit toho abysme mohli hrat cz verzi s expanzema co nam prinesou veci z 1 edice :)

19.3.2018 11:03:29

BF

zatim bych se zdrzel emoci uvidime jake bude vyjadreni a reseni BF ted byl vikend tak doufam ze dnes to uz resej :)

19.3.2018 11:05:11

IN
Ony ty dvě rozšíření z věcmi z první edice byly udělaný spíš pro to, aby nikdo neměl pocit, že je FFG nutí do koupi první edice (jako, že majitelé první edice mají něco navíc).

Ale upřímně, kupuješ za 1500 jeden scénář a ano, lehce zvýšenou variabilitu. Radši než do toho conversion kitu, bych ale určitě investoval do těch klasických rozšíření.

No, uvidíme. Nevím, jaké má BF v tomhle možnosti. Spíš vím, jaké možnosti jsou nereálné...

Škoda, že se tady řeší jen toto. Ta hra je jinak parádní a myslím, že si ji každý užije. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

19.3.2018 12:07:35

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds: Direchasm
Warhammer Underworlds: Direchasm
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas